VPS  |  Domény

Přispívat do fóra mohou pouze pravidelní uživatelé Roumingu.

Zobrazení je omezeno na jedno vlákno!

 

re: Umí váš šéf? (WujcR (5.4.2016 13:48)
pan_cerny: No už aby byly nějaké ty googl brýle a mohls čučet do excelovské tabulky na monitoru, zatímco sjíždíš na brýlích porno a hraješ hry. :-D
 
re: Umí váš šéf? (pan_cernyR (5.4.2016 13:36)
Wujc: Vim to, protoze jsem ji nikam neodevzdaval ani nenahraval. Zustala u me na PC jakoze pro mou potrebu. Jen tak pro zajimavost: po mem odchodu muj pc nikdo cca 4 mesice nepouzival, pak nevim co se s nim delo. Jenze ja mel statistiku, ktera se generovala sama z naseho systemu. Ta neobsahovala tolik dat jak tabulka z excelu, jenze v ni bylo vse potrebne a neco navic jen pro kontrolu/zajimavost. Ale excel tabulku jsem musel plnit, protoze se sefova prisla KAZDY den zeptat jestli je vyplnena. :-D Takze jsem ji pro klid mel neustale otevrenou a obcas na ni strasne zamyslene hledel. Je to uz nejakych osum mozna devet let, ale na tohle nezapomenu asi nikdy...
 
re: Umí váš šéf? (SatrifR (5.4.2016 12:49)
mrkev: +1 za všechny komentáře

Já sám jsem měl jen jednou nešikovného nadřízeného (z asi deseti za život). Týpek se uměl ze všeho vyvléct a svalit vinu na ostatní. Já měl jiného oblíbence. Dodnes zazlívám vyššímu manažérovi že nedokázal rozeznat kecála. Já pak dal výpověď (ne hned, ale debiláže se začali komulovat).
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (5.4.2016 12:28)
U toho Dunningův-Krugerův efektu jsou nadprůměrní (potažmo podprůměrní) myšleni v odbornosti?
Jestli to nebude tím, že člověk s velkou odborností tomu může dát vždycky víc, než dá, zatímco ten méně odborný nad tím tráví více času a toho díla si tedy víc považuje.
 
re: Umí váš šéf? (MemR (5.4.2016 8:39)
Líbí se mi, jak na nás ten Wikipedista v tom hesle pomrkává. Na základní škole asi psal ucházející slovní úlohy, tak se povýšil na psaní článků ve Wikipedii, kde ovšem předvádí tu popisovanou nekompetentnost. Well played, well played. :)
 
re: Umí váš šéf? (P.R (5.4.2016 8:29)
[odkaz]
[odkaz]
EDIT: P. - 05.04.2016 8:38:17
 
re: Umí váš šéf? (ColomboR (4.4.2016 23:16)
K těm excelovským tabulkám, kopíruju z irc:
"a friend of mine temped in a food bagging factory where he had to literally by hand concatenate Excel spread sheets... he macro'd the spreadsheet append and then looked at the contents and realised they were trying to optimise costs of bagging, he worked out that the weighing scales weren't accurate and they could save millions of pounds a year by just purchasing accurate scales for a couple of thousand"
 
re: Umí váš šéf? (Pan_EgonR (4.4.2016 23:09)
Pokud je na elektrárně norma na práci x hodin a člověk tráví kolikrát i větší část toho x administrativou a ne prací, tak to nasere, když se místo toho může zašívat a spát na paletě třeba.
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (4.4.2016 22:25)
pan_cerny: Je pravda, že když mají lidi pořádnej plat a ideální pracovní dobu, začnou přemýšlet nad tím co dělají...
Předpokládám, že jsi ty tabulky odevzdával nadřízenému (nebo šéfovi). Jak víš, že ty data pro něj nebyly důležité, ba dokonce klíčové?
Asi založím spešl vlákno na oslavu Excelu. :-D
 
re: Umí váš šéf? (pan_cernyR (4.4.2016 22:07)
Ten excel jsem nezminil proto, ze bych s nim neumel. Ale delat naprosto zbytecne statistiky, ktere jeste ke vsemu nikdo nikdy nepouzil, je celkem zbytecne, ne? :-D Sice jsem to delal v pracovni dobe, ale svuj cas jsem mohl vyuzit lepe na opravdu dulezite veci.
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (4.4.2016 20:57)
Jinak mě fascinuje, kolika lidem tu vadí dělat excelovské tabulky. To s tím excelem neumíte? Děláte to v pracovní době a dostáváte mzdu? V čem je problém?
Já jsem třeba nikdy neměl byť jediného zaměstnance, který by se excelovským tabulkám vyhnul. Nechuť zmizela, když se v něm naučili pracovat. Doporučuji zaplatit si nějaký kurz, nebo koupit knížku o excelu. Na YT jsou i tutoriály. :-D
 
re: Umí váš šéf? (mrkevR (4.4.2016 20:52)
Jako neříkám že jsem měl těch špatných zkušeností tolik, jen že jich v těch dělnických profesích bylo poměrově víc. A to se nebavím o stavbyvedoucích nebo bezpečácích, to jsou většinou lidi co tomu rozumí a mají školu.
Já mluvil o bývalých dělnících, kteří povýšili a teď velí bandě alkoholiků se sotva dodělanou základkou (to byl asi jeden případ z těch čtyř).
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (4.4.2016 20:46)
Já právě znám spoustu malých a středních podnikatelů (hlavně ve stavebnictví), stavby vedoucích, dozorů, bezpečáků a všechno jsou to slušní lidi (i k zaměstnancům). Pokud řemeslník, nebo dělník nedělá, co má, tak se mu šáhne na prachy a je to vyřízené. Jelita to vydrží do první výplaty.
Když je nadřízený bezdůvodně zlej, odrazí se to na výkonu zaměstnance.
Když někdo nerozumí svoji práci, dlouho v konkurenci nepřežije.
Nevědět, co dělám, nebo chovat se jak píča může tak maximálně ta manželka, kterou tam drží manžel, jak tu někdo psal, nebo někdo, kdo není pod žádným kontrolním mechanismem.
Z mé zkušenosti, co se bavím s dělníkama, tak mají jedinou starost - aby bylo dost práce. Už dlouho jsem ale neslyšel, že by někdo nadával, že je šéf takovej, nebo makovej.
 
re: Umí váš šéf? (mrkevR (4.4.2016 20:39)
@wujc já nikde nepsal jak se chovali ke mě, tak ste si to zas vyložili vy... Já bral obecně jak se choval k okolí a hlavně ke stálým lidem co měl ten dotyčný pod sebou. Je pravda, že hlavně na těch stavbách to bývá samý exot nejen ve vedení (na snídani dvanáctku a rohlík)
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (4.4.2016 20:37)
Míla už se zakousl! :-D
 
re: Umí váš šéf? (mrkevR (4.4.2016 20:37)
Tak to mi pak vyčítáš jen definici :) Protože já bral pozici pokaždé když jsem měl jiného šéfa, tj. to co je relevantní k tématu...
 
re: Umí váš šéf? (MilaneseR (4.4.2016 20:36)
Takze...11? Duply nepocitam :-)
 
re: Umí váš šéf? (WujcR (4.4.2016 20:33)
Chtěl jsem to už dneska zapíchnout, ale na to si ještě počkám. B-)
Edit: Pěkný. Jinak když tam takhle započítáváš každou píčovinu, tak jsem jich neměl pár, ale několik. :-)
Jinak se samozřejmě bude chovat vedoucí ke stalému zaměstanci a jinak k přechodnému. To možná bude kámen úrazu.
EDIT: Wujc - 04.04.2016 20:36:40
 
re: Umí váš šéf? (mrkevR (4.4.2016 20:32)
Dělal jsem elektroinstalace, čtyři různé firmy, beru každou zvlášť (sítě, klasiku, zabezpečovačku a hromosvody). Pomocné práce na stavbě, taky tři firmy, demolice vyhořelého baráku, demolice elektroinstalace holobytů, u pásu asi v pěti fabrikách, prodavače, skladníka elektro, v nábytku a ve firmě na potraviny. Seřizovače, údržbu, instalace firmwaru, instalace výrobních linek, sbírání malin a jablek, úklid supermarketu, úklid cementárny a třeba dělníka míchání těsta tady na tohle [odkaz]
Za cca 10 let, většinou brigády na léto a práce při škole, nebo na částečný úvazek při škole.
EDIT: mrkev - 04.04.2016 20:34:01
 
re: Umí váš šéf? (MilaneseR (4.4.2016 20:17)
Ok, a vyjmenoval bys teda tech 30 (nebo 25)?
 
re: Umí váš šéf? (mrkevR (4.4.2016 20:12)
Vyzkoušel beru pracoval tam alespoň dva týdny a fakt to není tak těžké, když člověk dělá přes agenturu a ta ho první dva měsíce posílá na tady ty krátké pracovní dohody (dělajíto na vyzkoušení než přihodí něco víc permanentního).
A ne, nejsem kokot jako třeba wujc nebo Havel a netvrdím že jsem nějaký odborník. Jen že statisticky podstatně větší podíl kokotů vedoucích je v dělnických profesích. Obdobně jsou na tom pak třeba místa kde ekonom velí technickému úseku, ale ty jsou zas hlavně ve státní správě.
 
re: Umí váš šéf? (jsem-rozesmutR (4.4.2016 17:12)
umi umi, sefka 35, hezka a hrozne v pohode. mam jeste sefa 65 hodne hodne profesionalni ale po te lidske strance to neni to prave. ale sefka je super, neresi kde jsem, jen at mam udelanou praci. homeoffice, bonusy, nadcasy atd schvali vzdycky bez kecu. mel jsem 8 sefu, ale tahle sefka co mam je zatim nejlepsi
 
re: Umí váš šéf? (ententeakR (4.4.2016 14:23)
No.. u nás byla výroba rozdělena do dvou větví. Pak vedoucího naší větve vyhodili za "jednání se zaměstnanci, které se neslučuje s mentalitou firmy". Tak to ten druhej vedoucí dostal na starost všechno a vysloveně nadržuje "svým původním" zaměstnancům a nás ostatní se pravděpodobně snaží vyštípat tím, že nás ostatní (ano, jen a pouze nás, co jsme byli pod tím "špatným") točí všemožně po všech pracovištích, protože se mu zdá, že na "svých" pracovištích máme málo práce...

Takže ano, náš "nový" šéf neumí...
EDIT: ententeak - 04.04.2016 14:24:03
EDIT: ententeak - 04.04.2016 14:40:00
 
re: Umí váš šéf? (kofi83R (4.4.2016 10:05)
ja som za moju karieru poznal super ludi, s viziou, odhodlanim za ktorymi boli vysledky.. a takisto kokotov ako vo vtipe, ktori sa robili mudri ako svina, boli nerozhodni (lebo vedeli o problematike kokot), menili nazor z tyzdna na tyzden, ale poradit si nedali.. takze je to tak 50:50 :D
 
re: Umí váš šéf? (mindlesSheepR (4.4.2016 9:57)
Jsem ve výzkumu v chemii a můj šéf je odborník na svém místě, stejně tak jako všichni ostatní.
 
re: Umí váš šéf? (DadamR (4.4.2016 9:35)
Nemůžu si stěžovat. Malá firma, technický obor, šéf byl dřív taky vývojář, takže rozumí tomu, co děláme, ale nekecá nám do toho.
 
re: Umí váš šéf? (pan_cernyR (4.4.2016 9:13)
V minulem zamestnani delala sefovou manzelka majitele. Na jejim stole lezelo nonstop minimalne deset knih typu "Jak vest spravne podnik" apod. No dopadlo to tak, ze se delalo asi 100 excel tabulek uplne k hovnu. :-D
 
re: Umí váš šéf? (StanleyR (4.4.2016 9:01)
mrkev: 30 dělnických pozic? Jako opřený o lopatu, opřený o míchačku, zašitý na záchodě?
 
re: Umí váš šéf? (mikeR (4.4.2016 8:37)
Zatím 50:50. V jedné v poho mistři i vedení a v druhé část mistrů lidi co tam jsou omylem (povýšili 2 týpky co jezdili s vysokozdvihem) ale o jednom mi kámoš řekl, že ho potkal ve městě a manželka ho šíleně cepovala (takže potom jsem ho bral s rezervou).
 
re: Umí váš šéf? (MlékařR (4.4.2016 8:28)
rek - mam a mel jsem to stejne jako ty. Nemuzu si stezovat. :-)
 
 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...