Webhosting  |  VPS  |  Domény


Nalezeno 42 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Osmdesát:
   


Odebírat

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (16.9.2019 5:53) reagovat
Ta rychlá tečka o které jsem mluvil je jen jedna z interpretací polistopadového vyvoje, dost možná to byla kombinace všech čtyř nastíněnych scénářů. Pokud je za to zodpovědný tak co konkrétně měl udělat jinak? Myslím co se týče polistopadového vývoje tedy v době 1990-*. Ze své funkce mohl tak akorát tlačit na politiky ve vládě.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 20:56) reagovat
Rychlou tečku chtěli udělat komunisti a ne obyčejní lidé. Neříkám, že je jediný zodpovědný za polistopadový vývoj, ale přece jeho vliv na něj je nezpochybnitelný. Byl v čele jako osobnost a svázané ruce také neměl, byla tu řada možností co mohl udělat. V "nejsme jako oni" se hlavně promítá onen Havlův pseudohumanismus - nejsme takový, ale spravedlnost vyžadovat nebudeme, pěkně to všechno necháme uležet.. Místo toho, aby se jasně zlomila moc komunistů, která se táhla až do teď.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 18:24) reagovat
ale rozhodně je hodně hrubým zjednodušením z toho obvinovat jen jednoho člověka. Mimochodem, neřekl "nebudeme jako oni" ale "nejsme jako oni", a to pouze v kontextu že nemělo docházet ke krvavým mstám a nespravadlnostem.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 18:23) reagovat
..Ale určitě nemělo skončit jen u toho, pak se můžeme bavit jestli k většimu uplatnovaní lustrací, a roszáhlým vyšetřovaní nedošlo kvůli nedostaku politické vůle, nebo třeba tomu že nekteří lidé v porevolučních vladách spolupracovali s StB a nechtěli se v tom moc vrtat a otevírat to (Bartončík a mnoho dalších) nebo jestli šlo například o strach z monsterprocesů na dlouhá léta či jen o tom že chtěli prostě za minulostí udělat rychlou tečku, to je otázka

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 18:18) reagovat
Tahoun možná byl, ale nikdy neměl v rukou formalní výkonou moc, ve smyslu vládní. Jednat to u nás takto nefunguje a zadruhé, kdy došlo k tomu že byl havel už prezident a předsedu vlády jsme neměli? Čalfa byl předseda nepřetržitě do roku 1992, ikdyž to bylo několik vlád. Takže v tomhle trochu vaříš z vody nebo si to špatně pamatuješ. Dojednal to co se dojednat dalo aby nedošlo k nasilí a poté se měli komunisti stahovat z večejného života, zmíněné Lustrační zákony a podobně měly být jen první kroky..

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 17:32) reagovat
To nepláču, Havel byl toho všeho tahoun po nějaké morální a autoritativní stránce, byl to on a lidé kolem něj kdo to s komunisty v '89 upekl. V momentu kdy se objevil na balkóně, měl v rukou i výkonnou moc, protože tu žádný předseda porevoluční vlády neexistoval. Ty první porevoluční roky jdou na jeho vrub a jeho falešné "nebudeme jako oni" se táhlo celou jeho politickou kariérou. Havel je zodpovědný za lidi jako Babiš po morální stránce, tam to všechno začalo.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 16:14) reagovat
To bylo na žalobcích a soudcích, a tedy potažmo na ministerstvu spravedlnosti a případně ještě predsedech porevolučních vlád kteří měli legislativní pravomoci a prostředky s tím něco dělat. To že to nedotáhli do konce je smutný konec vypořádání se s minulostí ke kterému nedošlo (odsouzeni byli jen jednotlivci) nicméně v tomhle případě placeš na špatném hrobě.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 14:36) reagovat
No třeba tak, že by vrcholní představitelé jako Jakeš a všichni ti různí Grebeníčkové lámali kámen v lomech až do konce života a byl jim zabaven majetek, že by nedošlo k začernění a skartaci materiálů, že by nebylo možné, aby se podíleli na privatizacích, že by jim nezůstala žádná konta na západě atd. Zeman je eurohujer, ale není protičeský na rozdíl od knížete.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 12:53) reagovat
A ve volbách 2013 byl skutečně Zeman ještě větší eurohujer než Schwarzenberg

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 12:46) reagovat
Doug: a jak by sis to předání moci ideálně predstavoval když ne poklidně? Na to aby nelezli komouši do vlády měli dohlédnout vlády potažmo premiéři, po roce 89, částečně se jim to dařilo donedávna, díky Babišovi a Zemanovi došlo k prolomení tabu a léta trvajícího vyčlenění komunistů z vrcholné politiky

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (15.9.2019 11:42) reagovat
O žádnou přidanou hodnotu nejde, stačí kdyby jsi reagoval na to co píšu a nevymýšlel si nic navíc ;)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (15.9.2019 11:38) reagovat
Reagoval jsi totiž na něco co jsem nenapsal, takže bych čekal že dokážeš alespoň číst, no, očividně ne..

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 11:32) reagovat
Asi si myslíš, že v nich je nějaká přidaná hodnota na kterou se dá reagovat. Ale ona tam není kokote, není..

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (15.9.2019 11:29) reagovat
DB: buď moje komentáře čteš prdelí nebo nevím, tak si to přečti pořádně a pak reaguj. Kdyby ti chápání textu šlo stejně jako lhaní, osočování a nálepkování tak by byla diskuze hned o něco lepší

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 11:17) reagovat
Že je Zemák socan, eurohujer a leze do zadku Amíkům, z toho radost nemám, jenže protikandidáti byli ještě minimálně o řád horší. A ty další neschopný a vlastizrádný paka, který kavárna postaví typu Petr Pavel, dopadnou doufejme úplně stejně, byť už ne proti Zemákovi.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 11:15) reagovat
Cajgon: poklidné předání moci bylo za něco, díky tomu tu je třeba Babiš, kterýmu dala vzniknout ona suita komunistický smetánky, jejich ulitý konta, známosti a znalosti co se kde dá vytunelovat. Hlavně nebyl nikdo potrestanej, všichni komouši pěkně dožili na penzi a nebo přehodili kabát. Schwarzenberg je karikatura pravicového politika, jeho vidění politiky je protičeské, stejně jako tomu bylo u jeho předků. Kdykoliv otevře hubu, lezou z něj úplný blbosti.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (15.9.2019 11:07) reagovat
Kokote a jsou ty komunisti ve vládě a mají ministerské posty? :) A pak nechtěj vědět jak by to tu vypadalo v rukou někoho jako je Drahoš a nebo kníže degen. Nedokážu, asi se s tím budeš muset smířit ty komoušskej xindle B-)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 10:07) reagovat
..Lustrační zákony byly prolomeny kvůli Babišovi, toho sis nevšiml? A komunisti se v nejvyšší politicke taky objevili až za vlády tandemu Babiše a Zemana a to díky nim, pořád chceš tvrdit že zs to můžou jiní?

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 10:05) reagovat
A moc nevím co myslíš tou jeho údajnou vlastizradu. Ohledně schůze Havla Čafly toho bylo napsáno spoustu. Výsledek byl poklidne předání moci bez násilí, komunisty tehdy nikdo nerehabilitoval, KSČ byla zakázana, později byl prosazen zákon o protiustavnosti komunistického režimu, zákony o lustrací které měli všechny funkcionáře zbavit moci, k rehabilitaci komunistů došlo až mnohem později.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (15.9.2019 9:59) reagovat
DougBadman: v roce 2013 v druhém kole byly volby mezi socialistou a eurofederalistou Zemanem (dobře si vzpomínám jak do něj tehdy Okamura pořád jel s tím že je eurohujer), bývalým předsedou nepříliš populární vlády a na druhé straně relativně pravicovým Schwarzenbergem, tehdy ministrem zahraničí z taky nepříliš populární vlády. Kdyby se Zemanovi některé lidi nepodařilo přesvědčit že na hranicích s Německem čekají Sudeťáci aby si vzali zpátky pohraničí tak by prohrál i s někým takovým jako je Schwarzenberg.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (15.9.2019 8:15) reagovat
Nepletu, první vládu která je podpořena komunisty máme od 89 až teď, nicméně Zeman je chtěl přímo ve vládě, na ministerské posty a tak dale, takže ses jako jeho volič podílel na rehabilitaci komoušů taky ;) a dokážeš vůbec napsat přizpěvek který by nikoho neuražel nebo na někoho nenadaval? Musíš mít docela smutný a zatrpklý život.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (14.9.2019 23:29) reagovat
Komouše rehabilitoval Vašek Flaška, když šel na pokec s Čalfou, to se trochu pleteš :) A moje volba Zemana, no furt lepší než neomarxista a pablb Drahouš, nemluvě o vlastizrádci Schlaffenbergovi. To je všechno co máš? :)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (14.9.2019 21:39) reagovat
Volil jsi Zemana který komouše rehabilitoval a pomohl jim vrátit je do nejvyšší politiky, to neobkecaš. A piráty jsem nevolil, ani volit nebudu, tvé dojmy jsou zase vedle, ostatně jako vždy

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (14.9.2019 21:31) reagovat
To je divný, že si nepamatuju, že bych ty komouše volil, ale třeba mám děravou paměť. Ale ty vypadáš na voliče Pirátů a Pirát to není nic jiného než novodobý komunista :)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (14.9.2019 21:13) reagovat
To že kecáš blbosti na to jsou už všichni zvyklí, ale neplet si svůj život s mým, já narozdíl od tebe komouše nevolil, narozdíl od tebe mám páteř

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (14.9.2019 21:04) reagovat
"Jááá jsem Vinetůůůů, náááčelnííík rudých Apačů! " - to vždycky pěje takykokot po ránu, poté si prolistuje Haló noviny, zavzpomíná na staré dobré časy se soudruhem Stalinem a až do večera je ten rudoch šťastný jak blecha :)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (mrkevR (14.9.2019 20:25) reagovat
tvoje stará má kokot a sám seš komouš...

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (hatefree) (14.9.2019 20:03) reagovat
mrkev je kokot a komous

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (14.9.2019 9:34) reagovat
DougBadman: zajímavý, ja jsem se narozdíl od tebe nevyznával k tomu že jsem volil levičáky a prokomouše, takže si ty svoje dojmy strč zpátky do prdele odkud sis je vytáhl

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (mrkevR (14.9.2019 0:58) reagovat
Komouši zas řvou: "chyťte komouše"? Že, DougBadman....

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (x14R (13.9.2019 19:50) reagovat
Je suis Sosrosjugend B-)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (13.9.2019 19:41) reagovat
Hlavně nečti ty svoje rudý bláboly :)

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (13.9.2019 17:32) reagovat
@DB Urazil? To sotva, koukám že odhadovat nálady ti jde stejně dobře jako odhadovat politické orientace diskutérů, tedy vůbec :) co čtu tvoje komentáře tak zniš jako zasloužilý kádrovák

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (mrkevR (13.9.2019 17:32) reagovat
@DougBadman Bolševická lůza je na obrázku, co to tedy meleš?

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (DougBadmanR (13.9.2019 17:07) reagovat
Bolševická lůza kokot se urazil, že ho někdo označil za Sosrosjugenda :-D

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Takykokot) (13.9.2019 16:59) reagovat
krávovcour: jednak tohle není žádnej hejt a zadruhé, Sosrosjugend? Vážně? To už došly debilní nálepky?

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (krávovcour) (13.9.2019 16:47) reagovat
Sosrosjugend uz nevi jak by trikoloru hejtli. Jen tak dal zmrdi

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (h) (13.9.2019 16:40) reagovat
kokomat: ..a přísudky.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (kokomat) (13.9.2019 16:33) reagovat
qwert01: Tohle nema s tripem nic spolecnyho, krome podobnyho vzhledu. Tohle je, co vidi umela inteligence v obrazku za podmety.

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (CajgonR (13.9.2019 15:51) reagovat
qwert01: ja to vím z internetu víceméně taky

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (Kdedlovepřo) (13.9.2019 15:46) reagovat
Správný bůček nebyl nikdy na tripu >-O

Obrázek '- tripolora -' Obrázek '- tripolora -' (qwert01R (13.9.2019 15:38) reagovat
to že má autor představu, jaké je to být na tripu taky o nečem svědčí...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...