Pravda24  |  TechSvět  |  MyMuži  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  VipShow  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  ČasProBydlení


Nalezeno 72 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
šedesátdva:
   

Strana 1/2. 1 2 následující

Odebírat

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (13.3.2021 12:58) reagovat
"Takové označení je pak úplně k hovnu." - není k hovnu, když to smícháš s pár vědecky vypadajícími termíny, hloupější čtenář ani nepozná, že je cílem protijaderného stále hysteričtějšího manipulátora, zapamatuje si, že jaderné elektrárny vraždí a rád zaplatí všimné solárním baronům.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (9.3.2021 11:50) reagovat
Vždyť jsem ti to psal, velice nepatrně zvyšuje riziko rakoviny u lidí v okolí. Nic víc se o tom tvrdit nedá. Podle tvojí logiky totiž úplně všechno zabíjí, doslova jakákoliv lidská činnost. Děláš venku? To zabíjí. Děláš vevnitř? To taky zabíjí. Děláš manuálně? Zabíjí. U počítače? Zabíji... Takové označení je pak úplně k hovnu.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (7.3.2021 22:27) reagovat
(mrkev) když jsi tak chytrej, a vadí ti, že "JE zabíjí pomalu", tak mi řekni jak je teda zabíjí. :D Když se ti to nezdá. :D Přiznáváš, že JE zvyšuje radioaktivní pozadí, semtam může někdo dostat raka a semtam někdo pravděpodobně umře, ale "Zabíjí pomalu" je podle tebe lež. Tak se ukaž a vysvětluj ty exterte.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (7.3.2021 15:35) reagovat
@Wut° Jako vždy, nejlepší by bylo, kdyby ses řídil svou vlastní radou. Zopakuj si základy výrokové logiky a přestaň ostatním vyčítat něco, co děláš akorát ty sám.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (7.3.2021 11:51) reagovat
(mrkev) jsi fakt takovej tupec nebo to nevidíš? Když je nezabíjí POMALU, tak je podle tebe zabíjí RYCHLE? Když je nezabíjí JISTĚ, tak je zabíjí MOŽNÁ? Běž si zopáknout lekce výrokové logiky. Tohle se nedá číst. Pokud nedokážeš pochopit takhle jednoduchý tvrzení, tak nemá smysl diskutovat.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (ypsý) (6.3.2021 16:01) reagovat
To jsem já rantaplan, každý den v 15:15 se mi generuje nový nick.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (ypsý) (6.3.2021 15:27) reagovat
Věřím, že když si teď dávám brko, zkracuji si život víc, než žít celý život v obci Temelín. Být ten vliv jakkoli signifikantní, to by byl takový řev různých organizací, že by to zavřeli přes noc.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 15:21) reagovat
@rantaplan Ten vliv tam je, ale je tak malý, že se schová do statistické odchylky.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 15:12) reagovat
"Our study is the first to analyze the risk of cancers in adults living (at diagnosis) near NPPs in France. With one exception, it showed no higher incidence of solid cancers within the 20‐km proximity areas." https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ijc.31116

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 13:58) reagovat
@Wut° To tvrzení je lživé, protože jsi natvrdlý a odmítáš běžné definice slov. Provoz JE opravdu několika jednotlivcům eventuálně způsobí rakovinové bujení. Část z nich se vyléčí, část zemře "s rakovinou" a část zemře na rakovinu.Tvoje tvrzení bylo ale doslova že "bezchybný nominální provoz POMALU, ale JISTĚ ZABÍJÍ lidí v okolí". A to je prosě lež. Není to pomalu, není to jistě a netýká se to obecně "lidí", ale několika jednotlivců, kteří mě zrovna to "štěstí", že dostali ten správný zásah.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 13:08) reagovat
Takže, jako jsou v létě klíšťata, když je na roumingu téma jádro, je tu sprostý Wut s nesmysly o jádře, které vraždí široko daleko. Když to zpětně procházím, tak přidáváš na nadávkách a agresivitě, asi to z jeho pohledu pomáhá, s něčím takovým se asi hodně lidí přestane bavit a on tak prosadí své nesmysly jako poslední kontumačně. Ale máš smůlu, já ujíždím na extrémech a fakt se bavím. Třeba jaderná elektrárna Pickering v Kanadě je přímo ve městě, to už tam musí být všichni mrtví, co?

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 11:55) reagovat
Přišel jsi s tím, že je blbost porovnávat spotřebu v jednotlivých zemích podle zdroje. To jsi se nenápadně odmlčel, když jsi dostal odkaz na eng wiki, pořád jsi jim ty tabulky u jednotlivých zemí nesmazal, no jo tam je trochu redakce, nedal bys tam ani komentář. Teď už se jen točíš na tom jak jaderné elektrárny vraždí okolí, bez čísla, bez zdroje. Svou obsesi v nadávkách se snažíš racionalizovat marně, vždy jsi tu takový, site:rouming.cz wut

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 11:50) reagovat
Wute, na to dostat protijaderného demagoga není vůbec nic těžkého. Nemáš svůj projev pod kontrolou, začal jsi nadávat mnohem dřív než jsem se objevil a začal pokládat nepříjemné otázky s citací tvých nesmyslů, které jsi tu naházel dříve pod jiným obrázkem, kde tě také naštvala podpora jádra. Že jsi přívrženec pirátů byl jen tip, vážně nevím, proč jinak bys tahle okatě a hloupě dehonestoval jadernou energii. Neodpověděl jsi na nic a určitě jsi nebyl v té obci Temelín, říct jim jak jsou vražděni, pokraču

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 8:25) reagovat
(Carthorias) Celkově mi připadá, že lidi jako je Ranta nejsou schopní pochopit druhou stranu. V minulosti jsem zkoušel hodně taktik, ale žádná na podobná individua nefunguje. Empatie a souhlasný postoj vůči nim nedává žádný smysl, akorát nabudou falešné sebevědomí a utvrdí se ve svém. Agrese má bohužel docela dobré výsledky. Z krátkodobého hlediska se to může zdát jako nesmysl, ale člověka jako je Ranta to donutí hledat jiné argumenty, než nadávat do Pirátů a nakonec přijde na to, že druhém názoru něco je.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 8:20) reagovat
(Carthorias) Klídek, mám to pod kontrolou :) ... Snažím se testovat scénáře z teorie přesvědčování. Rantaplan je ukázkou hlupáka, který se snaží argumentačníma faulama dehonestovat druhou stranu (Piráti a politika) a souběžně dělat chytráka v oboru, o kterém neví vůbec nic v porovnání s protistranou (jaderná a konvenční energetika), tak zkouším prostou agresi. Dobré je, že si to můžu dovolit, protože jsem neudělal žádnou faktickou chybu. Málokdy se ti naskytne taková příležitost, tak jí nechci promarnit.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Carthorias) (6.3.2021 7:37) reagovat
Tedy panove, o jaderne energetice vim velmi malo, a tak jsem doufal, ze v diskusi pod timto clankem najdu odbornou debatu, ktere se mi, jak je na roumingu pravidlem, na 90 procent dostalo. Z ceho jsem ale paf, je vyjadrovani pana Wuta. Jeste jsem snad nikdy na internetu nevidel takto patologickou formu vyjadrovani, agresivniho osocovani, a nenavisti. Pokud si to pane Wute prectete, prosim, vyhledejte odbornou pomoc, myslim to vazne. Minimalne psychologicke vysetreni by bylo urcite na miste.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 7:30) reagovat
(rantaplan) Líbí se mi, jak ze sebe neustále děláš kreténa. :D Sračku přelepíš ještě větší sračkou. Už ti tečou hovna po ksichtě, ale budeš furt generovat další a další. :D Zkus základní školu a nějaké lekce výrokové logiky a lekce porozumění psanému textu. Možná ti to pomůže nebejt za debila mezi lidma, co jsou rozumově dál. Nejsi schopen pochopit to, o čem se tu bavíme, argumenty žádný nemáš, diskuze nejsi schopen, tak vytasíš Piráty jako generální odpověď na vše. :D Vysoká škola života na červenej diplom

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 6:40) reagovat
Wut: kdepak ty náš roztomilý sprosťáčku, sticks and stones may break my bones, ale tvoje nadávky jsou jen tvá vizitka. Doktor chodí za plechový dveře, protože už by se mu záření kumulovalo. Už jsi byl v té vsi Temelín vysvětlit jim jak umírají? Vliv jaderek na okolí je tak dobře znám, že se tím zabývají snad už jen děcka https://www.3pol.cz/cz/rubriky/jaderna-fyzika-a-energetika/482-je-okoli-temelina-radioaktivni . Tvé tvrzení je asi na bázi "nechoďte ven, spadne na vás meteorit".

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 2:38) reagovat
(mrkev) Skvělé. Teď si napsal výborný komentář. Přečti si ho po sobě ještě jednou a udělej revizi tvrzení. JE bez jakýchkoliv havárií v bezchybném nominálním provozu skutečně velmi nepatrně zvyšuje výskyt rakovin v nejbližším okolí. To zvýšení je tak malé, že se vejde do statistické odchylky a mávne se nad ním rukou, ovšem statisticky nelze popřít. A nelze ani popřít, že rakovina je smrtelná nemoc a občas na ní někdo umře. Právě proto moje tvrzení není lživé, ale je naprosto pravdivé.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 2:25) reagovat
@Wut° Tvoje tvrzení, že "bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí" je lživé. "Bezchybný nominální provoz" velice nepatrně zvyšuje riziko rakoviny u obyvatel v těsné blízkosti elektrárny, to je ale úplně něco jiného. Navíc "bezchybný nominální provoz" jakéhokoliv průmyslu nebo zdroje elektrické energie (minimálně srovnatelnou měrou) negativně ovlivňuje lidi v jeho okolí.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 2:13) reagovat
(rantaplan) Prosimtě už nepiš, jsi tragéd nejhlubšího zrna. Vůbec nevíš co žvatláš. Generuješ tu náhdné sračky, dáváš do porovnání neporovnatelné. Na RTG se chodí, protože rizika jsou výrazně nižší než přínosy. Běž svýmu doktorovi vysvětlit, že RTG je tak strašně v pohodě, že se nemusí pokaždé schovávat za ty plechový dveře ty debile. Jsi taková píča, že to snad ani nelze slovy vyjádřit. Neustále generuješ sračky, tak už prosimtě drž hubu a nezapomeň tu zase něco píčovat o Pirátech a politice píčo.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 2:09) reagovat
(mrkev) Proč překrucuješ svoje dotazy? Několikrát se mě tu dotazuješ na moje tvrzení, že "bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí". To je fakt, kterej nelze nijak popřít, ať se stavíte na hlavu sebevíc. Pokud zaroluješ níž, tak uvidíš, že sám píšu o tom, že nejvyšší deathrate na TWh mají vodní elektrárny - ta "nejčistší" energie. Problém je, že vodní elektrárny zabíjejí při nehodách. Uhlí a jádro zabíjí při běžném bezchybném provozu. To je ten zásadní rozdíl.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 0:48) reagovat
@Wut° Prosímtě, co to tady pořád meleš za sračky. Někdo ti tady někde napsal, že ionizující záření neškodí? Ne. Tak jaké "začínáš chápat". Celou dobu se tady bavíme o tom, že škodlivost jaderných elektráren je v přepočtu na vyrobenou energii zdaleka nejnižší.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 0:34) reagovat
Takže bys měl Wute jít do obce Temelín a vysvětlovat jim, jak jsou pomalu zabíjeni. Jenže mimo klávesnici bys dostal přes držku a dobře to víš. I psát tyhle kraviny někde pod reálným jménem, tak je to na § 357, což možná dobře nevíš, ale třeba se to dozvíš.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (6.3.2021 0:24) reagovat
Ionizující záření škodí, ale s tímhle demagogickým přístupem bys nemohl jít ani na rentgen. Proč na něj lidé chodí a proč bydlí 2 km od jaderné elektrárny? Protože se dá škálovat množství toho záření a pod určitou hranicí je toto množství akceptovatelné. Proto jeho existenci nikdo až na šílené demagogy nepoužívá při kritice jaderných elektráren.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (6.3.2021 0:10) reagovat
(mrkev) Dobrý, první polovinu máme za sebou. Konečně začínáš chápat, že ionizační záření škodí a začínáš chápat "bezchybný nominální provoz" všech zdrojů energie v jisté míře zvyšuje radioaktivní pozadí, ať už přímo, nebo nepřímo. A teď zkus ty dvě myšlenky spojit dohromady a máme to. Konečně i kokot jako Mrkev začal chápat, že ionizačního záření zabíjí lidi. Když to pochopí kokot jako ty, tak už to snad pochopí každej.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 0:00) reagovat
@Wut° 1/2 Ty prostě nechápeš úplně jednoduché argumenty a přesto přesně z toho samého obviňuješ druhé, nejlépe když to v jejich případě vůbec neplatí. Ano, neexistuje neškodná dávka ionizačního záření. nikdo tady ani netvrdil opak. Pro posouzení je ale důležitá ta míra škodlivosti. Pokud ti jaderka o nějakých 5% zvedne dlouhodobý dávkový příkon, tak opravdu nelze říct, že to lidi v okolí "pomalu, ale jistě zabíjí". Tím spíš, když mnohem většího efektu dosáhneš blbým přestěhováním. Další věc je,

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (6.3.2021 0:00) reagovat
2/2 že úplně ignoruješ fakt, že ÚPLNĚ VŠECHNY zdroje energie zvyšují jak radiaci, tak nějakým způsobem negativně ovlivňují ekosystém (a mají vliv na zdraví člověka). Pro výrobu solárů i větrníků se používá uhlí, v přepočtu na vyrobenou kWh ho není málo a z uhlí se do ovzduší (jak si tady sám psal) taky uvolňují radioaktivní prvky. Soláry navíc přispívají k horšímu zadržování vody v krajině, větrníky ovlivňují přirozené proudění a zabíjí dravé ptáky, atd. Prostě jsi full of shit.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 23:47) reagovat
(mrkev) Opakuji, že neexistuje žádná minimální neškodná dávka ionizačního záření. Co na tom proboha nechápeš? Jak ti to mám sdělit, abys to pochopil? Máš v té hlavě opravdu takovou kaši, že nedokážeš tuhle myšlenku pojmout? Až tohle pochopíš, tak pak můžeš začít přemýšlet nad tím, že "bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí" a to platí jak pro uhlí, jaderky i některé druhy fúze. Už to chápeš? Nebo jsi opravdu tak velká píča, že ti pořád ještě nebliklo?

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (5.3.2021 23:32) reagovat
@Wut° Proč máš neustále tak strašnou potřebu projektovat do ostatních své vlastní nedostatky? Ten radon je naopak docela dobrý point, protože se běžně vyskytuje a značnou měrou přispívá k přirozenému přírodnímu pozadí. To tvoje " bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí" je totiž naprostý nesmysl a bavíme se o dávkách, které jsou o dva řády nižší, než když se přestěhuješ z paneláku do hůř větraného baráku...

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 22:19) reagovat
(ranta) Ježiš ty gumo. Kolik sraček ještě napíšeš? Téměř v každym komentáři píšu o fosilu a ty přijdeš po X komentářích s radonem... Jak ubohej debil musíš bejt, abys tu souvislost neviděl. Větší gumu na českym internetu těžko pohledat. :D nezapomeň zase pár primitivních příspěvků o Pirátech :D :D ... Neznalost, neschopnost pochopit souvislosti a přesto plná držka keců. Největší jaderní inženýři na internetu jsou debilové jádrem nepolíbení - vyjadřuj se k věcem, kde máš alespoň základní znalosti.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (5.3.2021 21:46) reagovat
"jedna jediná částice", hele slyšels Wute někdy o radonu? Nicméně mám tě, kde jsem tě mít chtěl, demaskoval ses. Obrázek si každý už udělá. Měj se.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (5.3.2021 20:32) reagovat
@Wut° Papouškuješ tady akorát ty sám. Nenapsal jsi jedinou rozumnou věc a akorát pičuješ...

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 19:55) reagovat
(Wut°) (5.3.2021 10:17) dík za ukradnutej nick :D odpovím ti takhle. Spalování uhlí uvolňuje ionizační záření. Slovo uvolnit, znamená uvolnit. Neznamená to iniciovat rozpad či sloučení atomu, ale znamená to uvolnění vázaných částic schopných ionizovat. Výrok "spalování uhlí uvolňuje ionizační záření" je dle výrokové logiky správně. Že si debilové představují pod pojmem ionizace jaderný reaktory, a nevnímají širší pojem, neni muj problém. Klidně výrok rozeber do posledního slova, tohle nemůžeš popřít.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 19:50) reagovat
(rantaplan) Jak říkám, jsi debílek, co nechápe ionizační záření. Neexistuje žádná zaručeně bezpečná dávka. Stačí jedna jediná částice, co se dobře trefí. Bohužel každým dalším kometářem mi ukazuješ, že jsi nula, která nechápe vůbec nic. :D Ikdyby se uvolnila jedna jediná částice, tak může někoho blbě trefit. Barák si taky nepostavíš uprostřed střelnice s tím, že se tam sice střílí o trochu víc než jinde, ale mrtvol v okolí moc vidět neni. To je to, co tvoje debilita není schopná pojmout.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (5.3.2021 16:50) reagovat
Wut: "Vadí mi, že bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí." - znovu. Chci po tobě informace: o kolik zvyšuje přítomnost jaderné elektrárny radioaktivitu ve svém okolí. Můžeš přidat nějaké srovnání o kolik je zvýšené množství výskytu rakoviny a přidružených nemocí z ozáření v okolí Temelína, klidně v té 2 km vzdálené obci Temelín. Zdroje, ne blbé kecy a urážky ve stylu kryska zahnaná do kouta.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (solim) (5.3.2021 11:06) reagovat
Už ho nekrmte. Snaží se, snaží, ale jeho pičuství ho táhne ke dnu.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mike(logout)) (5.3.2021 10:51) reagovat
Jsme malá kopcovitá, na hranicích hornatá země s omezeným prostorem. A podle toho se musíme zařídit. Obecně extrémy (čistě jádro, jen OZE) jsou hloupost. Proto musíš mít správný energetický mix, kde základy jsou jádro (v horším případě fosilní zdroje), a pak OZE. Voda je dobrá, ale tam máš omezení, kde můžeš postavit. A stochastické zdroje jako slunce a vítr ti neudělají tvrdou síť (stabilní soustavu).

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mike(logout)) (5.3.2021 10:39) reagovat
wut: Takže tohle? https://kke.zcu.cz/pro-uchazece/Magisterske_studium.html Tedy jsi spíše strojař než Elektroenergetik. Oháníš se tu termity, všechny napadáš protože si myslíš, že jsi jediný co má vystudovaný relativně relevantní obor. Existují další podstatné parametry: stabilita soustavy, přenosová kapacita soustavy atp. Jaký brainwashing a jádrohurejství myslíš, to že u nás už není moc místa na nové OZE? Podívej se na větrnou mapu a srovnej si ji s CHKO a Nár. Parky. Potom se podiv na mapu pro FVE.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 10:17) reagovat
Nemel hovadiny. Spalovani uhli ionizacni zareni neuvolnuje. Spalovani uhli koncentruje jiz existujici zdroje zareni. To je kurna rozdil, tak se prestan ohanet co vsechno jsi nevystudoval a bez se zahrabat.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 9:15) reagovat
(ranta) Přestože jsi taková píča, která nechápe, co jsem tou větou sdělil, tak ti stejně na odpovím. Spalování uhlí, štěpení atomů a fúze některých prvků má vedlejší produkt uvolnění ionizačního záření. Ionizační záření, ionizuje. Ionizuje i molekuly v biologickém materiálu a to je přesně to, co je na fosilu a jádře smutné. Protože jsi debil a nepochopil si žádnou z mých předchozích zpráv, pochybuji, že pochopíš tuhle. Tvoje snaha tahat do diskuze Piráty je už jen smutným úkazem tvé ubohosti.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 9:13) reagovat
(rantaplan) Narozdíl od tebe mám stavbu jaderně energetických zařízení vystudovanou. Nemáš intelekt na to, aby si pochopil, co je běžný provoz, energetická soustava, ani chování synchronního gridu. Nepochopil si ani, že nemluvím jen o jádře, ale i o fosilu, které zvedá radioaktivní pozadí. Ani nechápeš, že nejsem proti jádru, ale jsem proti debílkům, co budou jádro do krve hájit bez ohledu na fakta. Nechápeš ani, že D a F nebojují proti sobě, ale tahají společně za stejný konec provazu.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Blatny) (5.3.2021 8:06) reagovat
Přečtěte si něco od Wagnera na Oslu.. https://www.osel.cz/11561-co-je-treba-vedet-pred-uzaviranim-uhelnych-elektraren.html

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (solim) (5.3.2021 6:52) reagovat
Wute, Wute, na internetu ti urážky jsou, ale v reálu jseš asi pěkná sračka, viď? :-D

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (5.3.2021 5:53) reagovat
... Nahodíš pár vychytralých zkratek typu UCTE, čímž relativizuješ zjevný lepší energetický mix Francie vůči "zelenému Německu". Dokonce jdeš tak daleko, že popíráš možnost měření energetického mixu per stát. Už jsi smazal všechny ty tabulky na anglické wikipedii? Vůči jaderné energii jdeš s většími fabulacemi než jihočeské matky. Myslíš, že lidi okolo tebe jsou tak blbí, že by žili dva kilometry od jaderné elektrárny a spokojeně umírali? Tohle možná stačí někde na pirátském fóru, zde chceme zdroje.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (5.3.2021 5:48) reagovat
Wut: "Vadí mi, že bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí." Zastavme se u tohoto tvého tvrzení namířenému proti jaderné energii. Přímá vzdálenost zastavěného území obce Temelín je od reaktorů cca 2 km. Máš v ruce cokoli, že jsou ti lidé pomalu a jistě zabíjeni? Co jsem mrkl na pár studií, je mnohem důležitější horninové pozadí oblasti, než přítomnost jaderné elektrárny. Temelín: 0,44 mSv (do 20 km), teplárna Třebíč 0,73 mSv. Máš jiná čísla? Dle mě jsi pirátský lhář.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (5.3.2021 4:56) reagovat
(mrkev) papouškovat ti jde... zkus vymyslet něco ty... nulo... :D

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (5.3.2021 2:33) reagovat
@Wut° Ok, nečekal jsem, že jsi až tak hloupý, že nepochopíš psaný text...

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Gag) (5.3.2021 0:51) reagovat
No ty vole, že zrovna Wut se tu bude ohánět morálkou, to jsem vážně nečekal :-D

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (4.3.2021 23:18) reagovat
(mrkev) Opět další debílek neschopný pochopit psaný text, big picture, morálku... Když nerozumíš tomu, co jsem napsal, tak to nekomentuj. Vyjadřuj se k věcem, které jsou tvé intelektuální úrovně. Hodnoť třeba Gambáč proti Plzni nebo Petry proti Marlborkám.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mrkevR (4.3.2021 22:46) reagovat
@Wut° Jenomže úplně to samé platí o všech elektrárnách, které se dnes používají. Jako nehrej si na to, že obnovitelné zdroje poškozováním ekosystému nezabíjejí lidi v okolí. To je prostě blbost... A co se týče těch nežádoucích účinků na lidi v okolí, pokud to vztáhneš na vyrobenou elektřinu, jsou JE pořád výrazně nejlepší.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (4.3.2021 22:33) reagovat
(rantaplan) Jsem proti českému fanatickému jádrohujerství a brainwashingu ve stylu, že "jádro je nutnost", "bez jádra se neobejdeme" a další kecy bez znalosti základních principů. Vadí mi, že bezchybný nominální provoz pomalu, ale jistě zabíjí lidí v okolí. Tím je spalování fosilních, štěpení jaderných a fúze některých paliv specifická. Přestože havárie obnovitelných zdrojů mají nejvyšší deathrate na TWh, tak morálně nelze přivírat oči na úmrtích běžného bezchybného provozu jádra a uhlí.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (4.3.2021 21:17) reagovat
A když píšu "něco víš", neznamená to, že tě nepovažuji za tvrdě protijaderného demagoga. Třeba kvůli tvému dřívějšímu komentáři " "Z těch divnejch menších komínů, ze kterých nevycházelo nikdy nic, copa to asi je?" Správně, jsou to ventilační komíny z reaktorovýho sálu, odkud se pomaličku vypouští radioaktivní sračka, která se nám tam nechce dýchat a nejde odfiltrovat. "

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (4.3.2021 20:57) reagovat
Pak nelze než doporučit: edituj eng wiki s rozvahou.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (4.3.2021 20:55) reagovat
(ranta) Francie a Německo je na stejné síti, tak nemá smysl bavit se o tom, kdo vyrábí z čeho. Protože země táhnou za jeden provaz v rámci společnýho gridu. Navíc energetická spolupráce D+F je na top úrovni právě kvůli energetickýmu mixu uhlí/zelená oproti jádru. Díky tomu, že severozápadní grid je masivní, tak ani naše jaderky nedokážou se sítí hnout. Když přifázuješ JETE, tak je to jako když plivneš do rybníka. Na UCTE se musíš dívat jako na celek - vypichovat státy je ubohá propaganda pro dementy.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (4.3.2021 20:53) reagovat
Pokud Francie 10 % vyrobené elektřiny vyveze, proč by se consumption nedalo brát jako source - těch 10%? Myslím, že wiki to tak dělá. Nahoře je Talk, kdybys jim měl potřebu taky nadávat https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_sector_in_France#Production

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (rantaplan) (4.3.2021 20:42) reagovat
Hele Wute, co pamatuju, ty něco o elektrice víš, ale ať chceš, nebo ne, k obsahu patří i bazální úroveň formy. Každé tvé páté slovo je urážka. I přes existenci UCTE si nemyslím, že nelze zdroje porovnávat. To zas bude smršť nadávek, asi si tak připadáš větší.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (Wut°) (4.3.2021 20:34) reagovat
(456) A když je někdo kretén a nepochopí obrázek, nechápe souvislosti, nechápe ani komentáře a jediné, čeho si dokáže všimnout je urážka, tak to je pro mne jasný signál, že je opravdový píčus... Stačí říct "synchronní grid UCTE" a každej s 5 třídama základky se dokáže chytit. Ale čůrákovi jako jsi ty je to málo.

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (mahta) (4.3.2021 20:09) reagovat
@456: On argument má. Říká, že stejná věc se se stejnou věcí nedá srovnávat, protože stejné věci jsou neporovnatelné. Dá rozum. 8-)

Obrázek 'jadro all the way' Obrázek 'jadro all the way' (456) (4.3.2021 20:01) reagovat
Wut°: A když chybí argumenty, tak nastupují urážky. Kdo není fanatický zastánce OZE, tak je nazývám blbečkem.

Strana 1/2. 1 2 následující


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...