Půjčka s odměnou  |  Domény


Nalezeno 34 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesáttři:
   


Odebírat

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (temna-hmotaR (20.10.2021 10:47) reagovat
My se nakonec k té zelené prosperitě prodotujeme, eurosoudruzi :-D

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 9:33) reagovat
A situace v Německu je taková, že větrné elektrárny nemají žádná extra privilegia a třeba onshore větrné elektrárny přes den v některých lokalitách vypínají, aby neohrožovali ptactvo. Takže větrníky nemají žádné extra zastání v soustavě. Velké dotované energetické projekty v nedávné době byly výstavby infrastruktury pro LNG (série terminálů - Polsko, Chorvatsko, Irsko, Kypr, ...) Takže dotováno je opravdu vše, protože státy považují energetiku jako klíčovou infrastrukturu státu. Proto se dotuje.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 9:17) reagovat
Co se týče dotací, tak každé energetické zařízení má nějaké dotace bez ohledu na to, jak elektřinu/teplo vyrábí. Od městských tepláren po kotlíkových dotace pro RD, přes všemožnou podporu OZE i uhelných bloků (především pro odsíření a odlučovače popílku), až po záruky za výkupní ceny a speciální privilegia v síti pro jádro. Každý zdroj má svou specifickou podporu. Můžeš ale elektřinu dodávat i jiným překupníkům, kteří ti dají víc, než je na burze. Takhle funguje třeba Nano Energy.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 9:17) reagovat
Velké zdroje mají příjmy z více stran. Jedná se především o vyrobenou elektřinu/teplo, pak velkou část příjmů tvoří rezervovaný výkon. Z toho žijou především paroplynky. Vtipně se říká, že paroplynky vydělávají nejvíc peněz, když stojí. A hodně záleží na tom, jaké si vyjednáš podmínky v distribuční soustavě. Hodně elektráren chce vyrábět elektřinu, ale ne každé je to dovoleno. Máš několik úrovní rezervace a jaderné elektrárny mají nejvyšší prioritu, protože nejdou regulovat, tak jim jdou všichni na ruku.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (Fox) (20.10.2021 8:39) reagovat
shortGuid: No a je ta výkupní cena skutečně to co výrobce dostane a nebo je tam ještě nějaká ta dotace, která to hezky ohne? Bez toho, že bych to studoval do detailu mi to přijde podezřelé. Vypadá to, že se docela orientuješ tak jak to je?

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 6:52) reagovat
(změněný nickname) A řekne mi někdo z vás něco relevantního? Nebo jen budete blít průjmy? :D Asi nemůžete přenést přes srdce, že člověk s vystudovanym jádrem má koule na to, aby myslel racionálně a kriticky mluvil o svym oboru... Ještě štěstí, že energetiku řídí energetici a ne debilové z Roumena. To by to dopadlo... :D díky bohu za to...

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (změněný nickname) (20.10.2021 6:42) reagovat
Je to kokot a fanatickej ekosráč, ale na tomhle je dobrý, že se alespoň viditělně označil registrovaným nickem a my tak můžeme rychle jeho příspěvky přeskakovat. Nejhorší jsou ti co furt mění nicky.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 5:12) reagovat
(Sight) Neboj se konkrétně říct, kde je v mých tvrzeních faktická chyba.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (Sight) (20.10.2021 3:50) reagovat
Fakt přemejšlím, jestli je sG troll, který paroduje ekoaktivisty, nebo jestli má opravdu v hlavě totálně nasráno a ty atombomby co tu jede myslí vážně... :)

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 1:11) reagovat
A stabilní cena elektřiny je zásluhou levné zelené elektřiny a úsporných opatření - od zrušení žárovek po vysavače. Soláry, větrníky, biomasa dokázali držet cenu hluboko pod předpokladem, kterým nás krmili na vejšce, přestože cena plynu v letech 2008-2011 byla tak astronomická, že se kvůli tomu vypínali Počerady. Ale jak říkám, čecháčci jsou ukrutní debilové, kteří si budou pořád papouškovat jadernou lobby a mlít nesmysly odporující nejen zdravému rozumu, ale hlavně hard datům z burzy a výrobců energie.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 1:07) reagovat
Chápu, že lidi, kteří nemají energetiku vystudovanou a jadernej reaktor viděli sotva na obrázku, nemají ponětí o energetice dneška a hlavně energetice zítřka. Transformace kterou procházíme má skvělej pozitivní dopad jak na cenu elektřiny, tak na životní prostředí. Elektroauta jsou vidět na silnicích každej den a cena elektřiny za posledních 10 let se nehla z 5-6 Kč/kWh... To, že si letos možná připlatíme na 6-7 Kč je drobnost, protože výplaty se od té doby zvedly na dvojnásobek.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 0:59) reagovat
Tím, že LH2 ekonomika bude nastupovat takhle rychle, tak se ani nepočítá s přečerpávačkama, kterých můžeme postavit mraky. Můžeme za pár korun (30 mld) realizovat kanál Lipno-Dunaj s 1 GW, ale nikdo se do toho nehrne, protože LH2 je za dveřma a bude pravděpodobně levnější a snadněji rozšiřitelné, než přečerpávačky nebo LiIon. A projekty v Německu frčí. Green Deal je velká věc a už i Putin v Rusku podepsal ruskou alternativu Green Dealu (№ 296-ФЗ "Об ограничении выбросов парниковых газов")

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 0:54) reagovat
Japonsko rovněž odstavilo téměř všechny jaderky a chce taky přecházet na vodík. Kawasaki Heavy Industry už začalo stavět první (a plánuje dalších 80) LH2 nosičů s možností transportu 160 000 m3, což je množství, které by dokázalo Českou republiku pohánět přes jeden rok a první nosiče budou transportovat Brown LH2 z Norska do Německa do roku 25. Takže se máme na co těšit. Navíc Češi jsou obecně silní debilové. Od roku 2016 ČEZ odstavil 3 GW uhelek (Temelín a půl Dukovan) a vůbec nikdo si toho nevšiml.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 0:52) reagovat
Tím, že my nakupuje z Německa levnou zelenou energii a prodáváme jim naší drahou jadernou energii, tak to přece neni nic špatného, co by škodilo ČEZu. Je to přesně naopak. Česká republika je teď ve výhodné pozici, protože si užívá levnou zelenou a zároveň dokáže prodávat drahou jadernou energii a platí nám to Němci. Až transformují na Hydrogen Economy, tak my tady s jaderkama zapláčeme a Němci budou mít energii "zadarmo". Proto ČEZ představil "Vize 2030", protože jádro bude nekonkurenceschopné.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (20.10.2021 0:51) reagovat
(Marty) Řeknu to takhle, obrázek se týká toho, že odstavení jaderek zvedá výkupní ceny elektřiny. Já ti jen dávám důkaz, že je to absolutní blábol, kterýmu tady většina vymaštěnejch roumenistů bezmezně věří. Další věcí je, že Německo chce do roku 25 vyrábět brown vodík, do 30 roku blue vodík a 30+ chce přejít na zelený vodík. Pak může žít z levné zelené energie za 100 € navěky. Zatímco my tu budeme mít jádro za 300 €. Dochází znaky, tak v další zprávě vyvrátím další váš bláboly.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (MartyR (19.10.2021 23:59) reagovat
shortGuid: No jen je takovy drobny problem ze pokud neni v zime kdy ze solaru neleze skoro nic zrovna nad severnim morem nejaka prihodna vetrna smrst, tak Nemecko nakupuje od sousedu kazdy watt a na cenu nehledi...

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (Hlídací Fena) (19.10.2021 22:13) reagovat
Přitom by stačilo jen odpojit přeshraniční dráty a problémy by se vyřešily

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (19.10.2021 22:07) reagovat
(????????????) Tak se můžeš podívat na svojí mapku :D už tam máš update pro 6 PM a 7 PM, kdy jsem psal příspěvek, a je tam jednoznačně 687 MW a 742 MW, co Češi nakupují z Německa. Tak přeju dobrou noc a příště ze sebe nedělej naivního idiota, co si myslí, že my zásobujeme Německo. Je to přesně naopak. Německo nám prodává levnou zelenou elektřinu a díky tomu máme teď cenu 80 € a kolem 11 PM bude cena na burze kolem 50 €, protože bude foukat celou noc a forecast je 30 GW výkonu z větru až do rána. ;)

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (19.10.2021 20:16) reagovat
A jinak mám radost, že debilové jako vy tady postují odkazy, které jsem začal houfně na Roumenovi šiřit já. Bohužel nedostatky ve vašich mozkovnách vám nedovolují interpretovat data správně. Místní debilové si prostě vždy vykřičí, že výkup ve Francii za 235 € je levnější než výkup v Německu za 166 €. Smutná to pravda... Bohužel nemám žádnou možnost, jak vám vysvětlit, že 235 € je víc peněz než 166 €. Vaše mentální nedostatečnost vám neumožňuje tento strohý fakt přijmout.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (19.10.2021 19:37) reagovat
Aktuálně neni 5 hodin odpoledne a podívej se na svojí mapku v 4:30 PM, kdy ČR nakupovalo z Německa jako vzteklý a mají tam vtipně tich 700 MW co zmiňuju. :D Což je teda suprová shoda náhod. :D A když už postuješ odkazy, tak koukni na Francouzského distributora energie RTE. Prakticky nikdy se nedostal výkupní cenou pod ceny v Německu. Německo má v absolutní většině případů levnější burzovní ceny, než jaderná Francie. [odkaz] To vaší jadernou teorii docela kazí

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (????????????) (19.10.2021 19:28) reagovat
Wute, aktuálně Německo od ČR bere https://app.electricitymap.org/zone/DE , uhodneš, proč je na té mapě nejzelenější Francie?

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (shortGuidR (19.10.2021 18:39) reagovat
Opět energetičtí analfabeti podléhající senzačním zprávám z Parlamentních listů. Stav na burze 3 dny zpět? Jaderná Fracie - výkupní cena celý den v rozmezí 200-280 €. Německo s větrníky 60-250 € (střed 140 €), zelené Norsko 70-100 € a v jižní Austrálii (mají teď jaro) cena téměř celý den záporná v největším peaku -190 €. Zelená elektřina výrazně snižuje ceny na burze. Aktuální stav? Zrovna teď česká republika nakupuje 700 MW z Německa a máme díky tomu pokles ceny z 260 € z rána na aktuálních 97 €.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (Bliljak Vasil) (19.10.2021 18:26) reagovat
to musela bejt v roce 2011 úplná katastrofa a blekauty doprovázely každej začátek týdne.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (ijacek) (19.10.2021 16:35) reagovat
@Neerg: Neni pravda. Plynu je dostatek. I Vladimir osobne to tvrdi s tim, ze ho ted EU pozadala o navyseni o 10%, coz neni problem a kdyz bude EU chtit vic, tak doda klidne vic. Jenze EU se standartne strili do vlastni nohy, viz komentar od NikdoNekdo

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (NikdoNekdo) (19.10.2021 15:58) reagovat
Žádné Rusko. Soudruzi z Brusele schválili antimonopolní zákon který Gaspromu zakazuje používat plynovod pro sebe a určuje mu kvótu na 50% objemu. Soudruzi z Německa kteří nebyli proti, to obešli vyjímkou, kterou jim soud EU na podnět Polska letos létě zrušil. Rusi tak pouštějí do plynovodu pouze to co si v EU vydupali tedy 50% jeho kapacity. Zdroje si najděte třeba toto: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-eu-potvrdil-zakaz-zvyseni-kapacity-plynovodu-opal-zamitl-odvolani-nemecka

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (2v1) (19.10.2021 15:57) reagovat
Paradoxne ma toto nemecke anti-ekologicke tazenie motivuje uvazovat o fotovoltaike. Skoda len, ze pred tym ako dojebali cenu elektriky v celej EU, stihli prisne zregulovat dovoz solarnych panelov.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (Nerrg) (19.10.2021 15:57) reagovat
ijacek: plyn prý "došel" úplně plošně, viz https://kechlibar.net/2021/10/13/zasmodrchane-retezce-i-energie/

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (ijacek) (19.10.2021 15:53) reagovat
@bookburner: nepletes. Jen nevim, kde hledas pricinu. Pokud vim, tak ta je v neschopnosti EU a clenskych zemi. Plynove elektrarny rostou v evrope jako houby po desti, aby meli cim vyrovnavat ubytek uhelnych zdroju energie. Jenze se soudruzi jaksi neobtezovali spocitat, kolik plynu vlastne jako evropa propalime/premenime na hnojiva a v predstihu nezajistili dodavky. A tak ted leti ceny nahoru a v dusledku toho, poleti nahoru ceny uplne vseho. Diky EU! Ten zasr... green deal jsme fakt potrebovali. >-O

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (BookBurnerR (19.10.2021 15:36) reagovat
pokud se nepletu, důvod je nedostatek plynu, Rusko tlačí na EU aby začala odebírat z Nord stream 2, řeší se to už co tejdnů.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (vagitron) (19.10.2021 15:29) reagovat
minulej rok v lednu to bylo na spadnutí, mohlo to být skvělé školení o volatilitě obnovitelných zdrojů. Průser by však byl, že nby to odsralo hodně lidí tehdy ležících v nemocnicích a těch co byli doma ale nebylo jim úplně nejlépe. Nedělám si iluze, že generátory v nemocnicích by jely všechny spolehlivě. No, třeba se to stane tento rok a snad to neodnese moc lidí. Příl bych si blackout, moc bych si ho přál, jen bez obětí. Jako varování by to mohlo pomoct některým soudruhům rozsvítit v palici.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (bflmpszv) (19.10.2021 15:23) reagovat
Veselo bude až nebude dlouho foukat, vyletí nahoru cena elektřiny o stovky % a naši distributoři ji pošlou němcům, protože my na ni v tu chvíli nebudeme mít. Už se těším na ty blackouty. Miluju Němce, je to užasný národ. Jejich neuvěřitelná fantazie a zápal minimálně jednou za 50 let zkurvit celou Evropu na ultimo je obdivuhodná!

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (wga) (19.10.2021 15:20) reagovat
za znevazovani Green Dealu a globalniho oteplovani by mel platit trest odneti svobody a propadnti majetku. Prece neni mozne, aby nam duchodci znicili planetu!

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (NikdoNekdo) (19.10.2021 15:19) reagovat
Odříznout se nejde. Zakazují to EUssr smlouvy o solidaritě. O naši elektriku se budeme muset s Němci podělit i když nebudeme chtít. Bude veselo v eurosajuzu.

Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' Obrázek 'skutecny duvod drahe energie' (AtarianR (19.10.2021 15:08) reagovat
Je na case se od skopcaku uplne odriznout, at se tam vrati do doby kameny. Kulturne uz se tomu blizi, ted jeste technologicky...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...