NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  TechSvět  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  Pravda24  |  HobbyDeník  |  ČasProBydlení  |  MyMuži


Nalezeno 59 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Třicetjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (ModerátorR (4.10.2022 18:35) reagovat
-> koš

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!)) (4.10.2022 16:55) reagovat
Ta zeme je pres 8,5 roku pod utokem a castecne okupovana. Za valky logicky index demokracie klesa, neverim, ze treba Britanie by za ww2 mela vic, my 8 let pri valce s nemeckem od 1938 taky ne, zakazes sudetskou stranu a index jde dolu. Ua chce do eu, tj korupci atd zlepsuje. Kazdy volby jsou popsany na eng wiki, pak mrknu.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 16:37) reagovat
Fromik: je zajimave, ze dle tveho odkazu se stav demokracie na ukrajine zhorsuje, a podle odkazu meho se korupce snizuje. Skoro by si jeden rekl, ze cim mene korupce, ti mene demokracie :o) Osobne preferuji selektivni studie, nez vseobjimajici indexy. Ovsem stale plati me puvodni tvrzeni, ze Ukrajina uz od padu SSSR patri mezi nejzkorumpovanejsi zeme sveta a verit, ze tam za tu dobu byly nejake "ciste" volby, je znacne naivni.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 15:46) reagovat
a obecne, zasadne linkuji a doporucuji eng wiki. narodni mensi wiki spravuje par lidi, casto tam jsou nesmysly.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 15:36) reagovat
what: na eng je toho víc, on už byl v době hlasování v rusku. Ijacek: korupci do toho indexu imho zahrnujou.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 15:28) reagovat
@Fromik: Zajimavy odkaz, ale priznavam, ze metodika, ze ktere vysledny index vychazi, pro me neni uplne srozumitelna. Navic micha do sebe spousty veci a ciste o korupci nehovori. K te bych doporucil spis napriklad https://www.transparency.org/en/cpi/2021. Tam zjistis, ze se Ukrajina zlepsuje. V roce 2012 mela index 26 a 2021 uz 32. Skala 0-100 (cim nizsi, tim zkorumpovanejsi). Ze 180 mapovanych zemi je na 122. miste. Jen 58 zemi je horsich a vetsina je v africe :)

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 15:27) reagovat
@fromik bejvaly: Rusofilcky na tvé oblíbené Wikipedii píšou, že "odvolání prezidenta Ukrajiny z funkce je ale de jure neplatné": https://cs.wikipedia.org/wiki/Euromajdan

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 15:15) reagovat
"ukrajinský parlament odhlasoval odvolání Janukovyče z funkce poměrem 328 ku 0 (72,8 % ze 450 členů parlamentu)." Whataboutismus versus pokrytectví: v čem to bylo nedemokraticky a nezákonně? Konkrétně. Zase rusolofilcky jedou to samé dokola?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 14:47) reagovat
ijacek: podle https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index měla Ukrajina než se do ní rusák začal srát index 6.94. Současné Slovensko má 7.03.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Suuure) (4.10.2022 14:38) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: jestli myslíš to co já tak tehdy nepadly žadné "volební servery" které by měli na starost nějaké počitaní hlasů nebo mohly cokoliv ovlivnit jak ty naznačuješ

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (:.) (4.10.2022 14:30) reagovat
A když padají volební servery, tak je to problém? Dřív nebyly ani ty!

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 14:24) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: S tim, kdo byl na Ukrajine pravoplatne a legalne zvolen a nepravoplatne a nelegalne odvolan bych byl opatrny. Predsi jen se bavime o postsovetske zemi, ktera od rozpadu SSSR patrila na spicku nejzkorumpovanejsich zemi sveta. Tam bych si o "cistote" jakychkoliv voleb nedelal moc velke iluze....

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 14:20) reagovat
@Khal: Takovéhle věci jsou součástí každé demokracie. U nás například "padají volební servery".

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Khal) (4.10.2022 14:18) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: demokratickou vládu, myslíš Janukoviče který se dostal k moci pomocí manipulaci s volbami, pomocí od GRU a skrytým financovaním ze strany Ruska?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 14:17) reagovat
@fromik bejvaly: Ale hovno. Právoplatně zvolený prezident byl zbaven funkce nedemokraticky a navíc nezákonně. Další prezidentské volby byly až poté.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 14:15) reagovat
@Janco: Nemyslim si. Vyvoj spolecnosti je cely zalozeny na zkusenostech nasich a predchozich generaci. Cili je naprosto zadouci se pri reseni dnesnich problemu ohlizet zpet, jak takove problemy resily predchozi generace a z jejich reseni si vzit priklad a poucit se. Nelze resit valku na Ukrajine bez toho, aniz bychom se ohledli a poucili se z toho, jak jsme takove konflikty resili v minulosti. A to se neobejde bez toho, abychom o tech zkusenostech mluvili a byli obvineni blbci z whataboutismu. ;-)

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (uhel pohledu) (4.10.2022 14:11) reagovat
Ijacek 2: stát jako takový ale nenese zodpovednost za válečné zločiny a to je to o čem se tady bavíme. Ty si mezitím jen procvičuješ whataboutism na jiném přikladě. Restituce platí stát protože k tomu daný předem svolil, respektive je součastí a uznavá mezinarodní mezinismy které restituce umožují nárokovat a vyžadovat, tedy něco jiného než uplatnovaní mezinarodního válečného trestního práva například.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 14:10) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: ale hovno, Poslanci na základě majdanu vyhlásili nové volby a demokracie na Ukrajině pokračuje. Pořád jsou volby, střídají se prezidenti. Neexistuje obhajoba ruské agrese vůči Ukrajině probíhající osm a půl roku od 2014.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (JančoR (4.10.2022 14:09) reagovat
@Ijacek - a máš to naživo: začalo sa o Rusku a sme pri pôvodných obyvateľoch Ameriky B-) ak by to bol reálny dialóg (pretože toto sú iba krčmové reči), tak potom tzv. whataboutista vyhral na celej čiare. Toto je presne ono.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 14:05) reagovat
@fromik bejvaly: Problémy na Ukrajině odstartovala dlouho připravovaná barevná revoluce aneb nedemokratické svržení demokraticky zvolené vlády. Což je naprosto standardní součást příprav na západní "pomoc".

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 14:03) reagovat
@Uhel pohledu: Navic, kdyby vlady soucasne nenesly odpovednost za kroky vlad minulych, jak pravis, tak by pri fluktuaci vlad v nasi zemi (1x za 4 roky) a delkach soudnich rizeni, nebylo prakticky mozne na statu nic za jeho zvuli vymoci, protoze nez soudni rizeni dobehne, tak je jiz u moci uplne jina vlada, ktere ale podle tebe za nic nemuze, takze ji vlastne nelze zalovat a nic po ni chtit. To je trochu blbost, nemyslis?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 13:59) reagovat
Uhel pohledu: USA neni osoba, ale stat. Cili pravni subjekt. Vlada statu samozrejme nese zodpovednost za kroky vlad minulych, respektive je povinna napriklad hradit skody jimi zpusobene. Prikladem jsou restituce (vlada CSFR/CR neznarodnovala, ale musela vracet). Na stejnem zaklade byly napriklad v USA odskodnovani puvodni obyvatele, i kdyz od danych krivd ubehlo jiz desitky, mozna i stovky let a ti, co jim davali rezervace opravdu nebyli puvodni dobyvatele ameriky...

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 13:58) reagovat
Medobedo: ale to je realita světa. Ukrajina je demokratický stát napadený diktaturou. To nemají demokracie už od druhé světové války rády a pomáhají si navzájem. Irák byl diktatura chronicky napadající okolní státy. Měl to u Západu za Kuvajt dost poskákané, WTC 9/11 byla záminka. Podobně Západ podělal Kaddáfího později za Lockerbie. Státy mezi seou jedou čistou anarchii a co je povoleno pánovi, není dovoleno volovi. A pán jsou od 1991 demokracie, jen na to rusko bude muset ještě přijít a akceptovat to, brzy

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (medabeda) (4.10.2022 13:52) reagovat
USA napadli Irák pomocí vylhané záminky. A místo toho aby ostatní země vehementně protestovali a zásobovali Iráčany zbraněmi jako nyní na ukrajině tak se přidaly. To je samozřejmě dvojí metr jako prase a těžko pak západ obhajuje svoji morální převahu když je takto pokrytecký. Dejme tomu že jediný rozdíl je že v Iráku byla diktatura a mnozí si naivně mysleli že těm lidem přinášíme svobodu a že z nich budou stabilní demokratické země jako třeba z východoevropských zemí po pádu SSSR. No spletli se.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 13:47) reagovat
Každý si umí najít záminku či omluvu. Račte si vybrat: http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (cyklistaR (4.10.2022 13:41) reagovat
A kdy USA napadly nějakou zemi? Třeba Srbsko bylo bombardováno letectvem NATO po tom, co Srbové napadli svoje sousedy a rusáci vetovali všechny rezoluce OSN k ukončení války.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 13:30) reagovat
@Vaas: Lidé na viditelných místech oficiálního vedení USA se sice mění, ale jejich moc není absolutistická. Nikdo z nich rozhodně neudělal otočku o 180 stupňů a neukončil americké hraní si na světového policajta. A Putin podle mě taky není tak všemocný, aby dokázal prosadit cokoli proti vůli velení armády, tajných služeb atd. Navíc já jsem nepsal primárně o hlavounech, ale o "obyčejných lidech" např. ve zdejších diskusích.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Vaas) (4.10.2022 13:21) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: jak už tady podotkli jiní, stát nemá žádnou osobní zodpovědnost, narozdil od lidí kteří realně rozhodují a vzhledem k tomu že ti se narozdíl od Ruska celkem často mění, bylo by takové poukazovaní celkem whataboutism bez ohledu na to jak sofistikovaně se při tom citíš

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 12:56) reagovat
@Vaas: Tak jinak: Někdo například navrhuje potrestat Rusko za napadení jiné země tím, že se od něj přestane kupovat plyn. Současně navrhuje nahradit chybějící plyn nakupováním plynu z USA. A někdo jiný toto označí za pokrytecké, protože USA napadají cizí země taky. Co je na tom za protiřečení?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Vaas) (4.10.2022 12:48) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: takže přiznaváš že si protiřečiš? tvuj drruhý komentář začiná slovy Myslím každého, přečti si to pořádně

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 12:45) reagovat
@Vaas: Samozřejmě že to není úplně to samé. Vždyť každé to vyjádření se týká někoho jiného.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (uhel pohledu) (4.10.2022 12:43) reagovat
Ijacek 2: to už by jsme pak mohli argumentovat třeba tím že někdo ve středověku masakroval obyvatele nebo vedl expanzivní válku. Součástne generace nenesou zodpovědnost za ty minule, je ale na nich aby se z nich poučily

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (uhel pohledu) (4.10.2022 12:40) reagovat
Ijacek 2: on je snad USA nějaká osoba že jí takhle ženeš k odpovednosti? Takový argument je absurdní, to že se tam demokraticky střídají vlády s tim nemá nic společného, samozřejmě že současné vlády nenesou zodpovědnost za to co udělaly ty minulé, jak by to mohli ovlivnit a jak se na tom rozhodovaní podíleli?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Vaas) (4.10.2022 12:37) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: "Pokud ale někdo poukáže na to, že kritik svinstva páchá de facto to samé svinstvo, tak je to kritika kritikova pokrytectví." "Myslím každého, kdo kritizuje jen a pouze Rusko za něco, co dělají všechny velmoci." To ale není uplně to samé

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 12:31) reagovat
ijacek: to kulhá. Putin byl sice zvolen v 2000 ještě v mezinárodně sledovaných volbách, ale vytvořil režim na bázi fašismu https://en.wikipedia.org/wiki/Fascism#Post-Soviet_Russia , konkrétně putinismus https://en.wikipedia.org/wiki/Putinism . Rusko z 1991 už není ruskem z 2022. Poslední uznatelné volby tam byly někdy před 2008.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 12:19) reagovat
Uhel pohledu: Tvuj argument s prezidentem je ponekud falesny. Pokud v dane zemi neprobehne statni prevrat, tak je zachovana kontinuita vlady a kazdy novy prezident, ci jiny politicky reprezentant je pravnim nastupcem svych predchudcu. Z pohledu mezinarodniho prava na Irak zautocilo USA, nikoliv Bush junior. Stejne tak na Ukrajinu zautocilo Rusko, nikoliv Putin. Cili to, ze od invaze do Iraku uz USA vymenila nekolik prezidentu je naprosto irelevantni.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 12:03) reagovat
@uhel pohledu: Myslím každého, kdo kritizuje jen a pouze Rusko za něco, co dělají všechny velmoci.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (JančoR (4.10.2022 12:02) reagovat
@Ijacek - ok. pisem o tych kokotoch na fotke a o whataboutizme :)

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Quík) (4.10.2022 11:57) reagovat
Iacek: to si nemyslim, Putler ospravedlnění nepotreboval, to je mu buřt. Spíš bych rekl, ze ho povzbudilo stažení z Afghánistánu, domnival se, ze USA jsou na huntě. Dodal bych ještě jeden argument k whataboutismu: těm, kteří ho používají je ta první situace taky u prdele, pochybuju, ze posílali Sadamovi peníze...

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (uhel pohledu) (4.10.2022 11:52) reagovat
Whataboutismus versus pokrytectví: jakého kritika přesně mysliš? v USA snad vládne ten samý prezident který před dvaceti lety nařídil invazi do Iraku?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Whataboutismus versus pokrytectví) (4.10.2022 11:50) reagovat
Whataboutismus je pokus obhajovat něčí svinstvo poukazováním na jiný typ svinstva páchaného někým jiným. Pokud ale někdo poukáže na to, že kritik svinstva páchá de facto to samé svinstvo, tak je to kritika kritikova pokrytectví.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 11:49) reagovat
@Jančo: jak jsem jiz nekolikrat dokola opakoval a klidne zopakuji zas a znova: Nijak nehajim napadeni Ukrajiny Ruskem. Je to neospravedlnitelna vec. Stejny pohled mam na ostatni valecne konflikty, at je rozpoutali nasi ideologicti nepratele, nebo spojenci.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 11:43) reagovat
@Fromik: Vsak ja valku na Ukrajine nijak nebagatelizuji ani neobhajuji. Je to pruser obrich rozmeru a o vinikovi mame vcelku jasno (Putin). Jen poukazuji na to, ze svym zpusobem na tom zapad ma spoluvinu. Ta spoluvina spociva prave v tom, ze kdyz se konkurencni velmoc (USA) rozhodla vykaslat se na Chartu OSN, ba primo jit proti ni, a Putinovi ukazali, ze to jde a ze nasledky takoveho jednani jsou nulove, tak si Putin a jeho sebranka samozrejme rekli: Kdyz muzou oni, tak mi preci taky, ne?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Quík) (4.10.2022 11:42) reagovat
Ijáček: teď ti nerad zničím celoživotní iluzi: žádná spravedlnost pred zákonem neexistuje. Je to vše více či méně na dobré vůli lidí a toho, jak společenský řád budou dodržovat. Osobně si myslím, že v demokracií je to relativně nejlepší. Ale absolutní spravedlnosti bse nedovoláš, protože ji nikdo nemůže vynutit. Taková moc prostě není. V mezinárodním politice to platí ještě víc. Můžeš leda věřit v Boha jako konečnou autoritu, ale v pozemském světě to žádný dopad mít nebude.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (JančoR (4.10.2022 11:41) reagovat
@Ijacek - ako pisali typci nizsie - ak mi sused rozbije hubu a nebude za to potrestaný dáva to právo inému susedovi rozbiť hubu niekomu inému? Ak niekto tvrdí, že áno tak to je whataboutizmus.To, že je ti z USA morálne nevolno, je OK a možno máš aj pravdu premňa zamňa - ale to nie je argument obhajoby nejakého iného útoku.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (fromik bejvaly) (4.10.2022 11:37) reagovat
Ijáček, kdyby to na Ukrajině šlo rusku líp, možná tohle byl začátek třetí světové, nesvobodné autoritativní režimy (rusko, Čína, islámské despocie) versus demokratický svět. Demokratický svět to sjednotilo https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_foreign_aid_to_Ukraine_during_the_Russo-Ukrainian_War , Čína zdá se to vyhodnotila jako průser, tohle mohlo být a i je mnohem větší než Irák. Taky nám tu desítky let nikdo tak explicitně nevyhrožoval vyhlazením zbraněmi hromadného ničení jako teď rusko.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 11:35) reagovat
@Quik: Naprosto souhlasim. Spatne skutky jinych nikomu nedavaji bianco sek na to, je delat taky. Ale zaroven jsem zastancem rovne spravedlnosti pro vsechny. Cili kdyz za stejnych podminek danych zakonem neco provedu dnes, a mel bych za to byt potrestan, tak je nepripustne, aby nekdo, kdo to same, za stejnych zakonnych podminek udelal predevcirem, trestan nebyl. Tak proste princip rovnosti pred zakonem nefunguje.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Quík) (4.10.2022 11:30) reagovat
Íáček: ne, protože se to nás přímo dotýká, po Ukrajině chtěl Putler "upravit" vztahy v celé Evropě. Když ti umře někdo v rodině, tak to má velký dopad, když někdo cizí, tak to ani nevíš, natož abys to řešil...

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Quík) (4.10.2022 11:27) reagovat
A především, pokud něco vnímám jako negativní (Irák) tak bych měl totéž (Ukrajina) vnímat taky negativně, ne? A ne jako formu předplatného. Líbí se mi, že na Slovensku mají už svoje názvosloví, i když je to bohužel tím, že je tam víc kreténů...

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 11:26) reagovat
a asi jsem opravdu svym zpusobem whataboutista. A opravdu se nesnazim rozmelnit diskusi, nebo odvest pozornost jinam. Jen je mi moralne nevolno z toho, ze nad nelegalni invazi do iraku, ktera ma v dusledku vytvoreni mocenskeho vakua, ktere zaplnila IS, notne prez milion civilnich obeti, vsichni mavaji rukou a vlastne to neresi a proti tomu Ruskou agresi na Ukrajinu resi vsichni, jako by to byla treti svetova, i kdyz pocet obeti, zejmena civilnich, je oproti Iraku zlomkovy. Vam to zvlastni neprijde?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 11:22) reagovat
@kmikal: Rovnítko mezi tyto dve valky rozhodne nedavam. Samozrejme obe situace maji spoustu rozdilu, ale maji take dost spolecneho. Spolecne faktory vidim v tom, ze obe valky jsou "nelegalni" z pohledu charty OSN a obe zacaly vylhanou zaminkou. Rozdil vidim v tom, ze zatim co destrukce Iraku je nam, evropanum, vzdalena a "u prdele", tak Ukrajina je jiz velmi blizko a z toho jsme nervozni.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (JančoR (4.10.2022 11:09) reagovat
@kmikal presne - analógia s deckom je perfektná

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (kmikalR (4.10.2022 11:07) reagovat
Ijacek spíš je to naprosto irelevantní a má to jen odvést diskuzi kamsi do blboucna. Je to argumentační klam a klamy jsou od toho, aby bránily v diskuzi. Mi to připomíná argumentaci blbého děcka, co přineslo domů pětku na vysvěčení a vymlouvá se, že Pepík loni taky dostal pětku z písemky. Dávat rovnítko mezi sundání nějaké islámské despocie, která v regionu periodicky vyvolávala války a vyhlazovala Kurdy, a mezi největší válku v Evropě od druhé světové je píčovina z principu.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Seems legit) (4.10.2022 11:07) reagovat
Ijacek: žadné dvě situace nejsou naprosto stejné, proto srovnani bude vždy trochu kulhat. Ti lidi kteří tehdy rozhodli o invazi do Iraku už dneska u moci nejsou, USA jako takové není jednotá entita celkově zodpovědná za to co kterákoliv vláda udělá po několik generací ale zodpovednost mají ti daní politici nebo vládci, ale to platí obecně, jenže to je nad chapaní mnohýchh proto je nutné si to takto zjednodušovat, co?

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (JančoR (4.10.2022 11:06) reagovat
@Ijacek 2 - prečítaj si (stačí stručne na wiki) o argumentačných klamoch. "whataboutizmus" nie je fenomén, je to stará vec, nič nové pod slnkom. To, čo píšeš, že "jediné, čo je na to spatne je to, že to niekto povazuje za obhajobu" je celá pointa. To je presne to, o čo ide - whatabout je logická chyba v dialógu. Inak povedané: Áno, to isté spravili USA v Iraku - ale USA v Iraku, Rusko na Ukrajine, USA v Paname, Británie v Gibraltáre sú štyri rôzne témy.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (DQDLMR (4.10.2022 11:01) reagovat
Ijacek 2: to je přece základ dobroserského myšlení. Pokud nemůžeš obhájit fakt, proč nejsou obě situace podobné (protože podobné prostě jsou), napadni samotnou podstatu, že na to někdo poukazuje. Případně osobu, co na toto poukazuje zesměšni, dehonestuj, zavři nebo zabij.

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 10:59) reagovat
Ty rusofilný fašista!

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (Ijacek 2) (4.10.2022 10:42) reagovat
Me by zajimalo, odkud se cely ten fenomen whataboutismu bere a s cim maji jeho odpurci takovy problem. Rozumim, ze pokud nekdo napriklad obhajuje Ruskou invazi na Ukrajinu tim, ze USA to same provedli v Iraku, tak je to spatne. Ale to jedine, co je na tom spatne je to, ze to nekdo povazuje za obhajobu. Holy fakt, ze ty situace jsou si podobne, protoze velmoc vojensky napadla suvereni zemi na zaklade vylhane zaminky, by snad nikoho urazet nemela, protoze je to pravda, ne? B-)

Obrázek 'acohentisti' Obrázek 'acohentisti' (paylotR (4.10.2022 9:50) reagovat
Neboli OkamurovciTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...