MyMuži  |  Domény  |  VipShow  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  HobbyDeník  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  TechSvětJak spravne mluvit s komunisty
Obrázek Jak spravne mluvit s komunisty
chtel bych kroutit bradafky Monike zpadelek East - Always into the East filuta CZC trolli hrad trestne stihany vlekar a nabozensky fanatik s r...
Komentáře (154) Komentovat Nezobrazovat

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (27.5.2020 9:31)
(maximus): Zlá globalizace už ve starověkém Římě! Už jsem mu jednou zkoušel vysvětlit jak to je. Teď jsem se už jen chytil jeho poznámky o Římě a zkusil ho uklidnit. Nenapadalo mě, že nějaký chytrý chlapec, který má určitě veliké historické i všeobecné znalosti v tom bude šťourat. Jsem prostě jen hloupý chlapec :-)

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (maximus) (27.5.2020 8:31)
Hloupý chlapče, pád Říma sebou stáhnul i okolní državy, takže ani 4x nižší plat by nám nepomohl...

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (27.5.2020 7:07)
(neser): mám pocit, že jsme se zacyklili. Bílá díra chrlí čas. Jestli je Německo něco jako Řím před pádem, tak jim pak není co závidět. Jistota nižšího příjmu je lepší než pád společnosti. Buď tedy rád za jak říkáš 4x nižší plat.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (neser) (27.5.2020 6:54)
A jeste : pokud je cena prace dana, jak tvrdis, tak proc by se nekdo stehoval za lepsim vydelkem? Proc ti v jedne firme daji vic a v jine mene? I v ramci jedne zeme? Psal jsi ze je to o schopnostech managmentu,,dobre, ale pak to tedy NENI DANE. Je to ovlivneno mnoha faktory. Je to vzdy invidualni. Proc davaji praci cizincum, kdyz jim plati mene, ale cena prace je dana? Vidíš tu protiřeč? Cena prace dana neni, za to same mi v sousedni firme zaplati polovinu, na druhe strane o něco víc. Tak kde je to dane?

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (neser) (27.5.2020 6:49)
Lumpen: Tu jejich kvalitu uz nevytvari nemci, ale stale linejsi turci a dovoz. Takze v bubline jsou oni. Ta jejich kvalita je navic, jak jsem psal, vetsinou jen cizi kvalita s jejich nalepkou. A dle meho to nedela jejich spolecnost na vyssi urovni, ale spolecnost zavislou na cizi pracovni sile. Takze ta jejich kvalita je jen o tom, az svetu dojde, ze to same mohou koupit za polovinu treba u nas, bublina splaskne a jejich "uroven" bude v tahu. Vnimame to kazdy jinak, ale me to prijde spis jako Rim pred padem

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 15:15)
(Karel Loprais): Tak hlavně že si to umíš odůvodnit...

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (Karel Loprais) (26.5.2020 15:07)
Krom toho je to setrvačnost po válce nastartovanýho hospodářství.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 14:49)
(Karel Loprais): Utopie co si popsal nemůže existovat. Argument já tam žil a viděl jsem je také blbost (společenská bublina, tvůj pohled vidění světa, Dunning–Kruger effect). Chceš říct, že jejich migrační politika byl velmi promyšlený tah, který my Česko prokaučovalo? ;-) Tak to vlastně potvrzuješ, že jejich společnost je na mnohem vyšší úrovni než česká.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (Karel Loprais) (26.5.2020 14:41)
Tím, že zadávaj práci těm zahraničním kolegům, kterýma pohrdaj. Žils tam nebo seš jen wikipedickej expert? Na běžnýho pracovníka tam připadaj dva manažeři, který nesmíš propustit, protože jsou odboráři (a dobře si toho vědomi), nic nedělaj.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 14:38)
(Karel Loprais): No jasně. A to co exportují a jejich vysoké HDP tam vzniká jak? [odkaz]

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (Karel Loprais) (26.5.2020 14:25)
Je to tak. Němci nemakaj. Nějakej čas jsem tam žil. Přichází dopoledne, odchází po obědě, většinu času stráví kávou a pohrdáním kolegy z jiných koutů světa. A pokud po nich něco chcete, musíte dát velkýho bacha, aby to nebyl odborář.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 14:23)
(neser): Není to jiné téma. Pokud bychom do montovny za 20 000 nešli, tak tam půjdou Rumuni nebo Ukrajinci. Nebo by se montovna přesunula do Bulharska. A takhle to je stále dokola. Naštěstí jsou otevřené hranice a pokud má člověk dostatečné schopnosti, tak může jít do země kde dostane lepší peníze. Jen mu to trochu bere právo se do té lepší země navážet jak tam jsou lidi blbý. Takhle to funguje i na pozicích kde je potřeba vyšší vzdělání. Všiml sis kolik je v Čechách doktorů Slováků nebo Ukrajinců?

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (neser) (26.5.2020 14:10)
Děkuji, asi chápu. Ale nadále nesouhlasím s tím, že by v německu byla vyšší kvalita práce. To už opravdu pár let vubec neplatí,,,ale v lidech to jako názor zůstalo. Němci už prakticky vubec nic nevytváří (zase mluvím o průmyslu). Jinak samozrejme ano, je to o spolecnosti jako takove. I o tom, že my do te montovny proste za 20 000 nakonec pujdeme, i kdyz nemec (i horsi pracovnik) by to pod 50 000 proste nedelal i kdyby bydlel tady,,ale to už je asi jine tema.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 14:01)
(neser): Žijeme prostě ve společnosti. Není to jen o tobě. A tyhle věci jako peníze a bohatství se odráží podle schopností celé společnosti. A schopnosti německé společnosti jsou vyšší než schopnosti společnosti české.

Jak_spravne_mluvit_s_komunisty.jpg (LumpenkavárníkR (26.5.2020 13:58)
(neser): Ve velkých firmách jako zaměstnanec máš hodnotu práce také danou tím, jak tvou práci dokáže využít tvé vedení. To jsem se ti snažil naznačit. Pokud tvé vedení není schopno tvou práci využít a zhodnotit dostatečně. Třeba neprodává produkty na zajímavém trhu za zajímavé peníze, tak ti ty zajímavé peníze ani nemůže zaplatit. Třeba tvé vedení nemá dostatečné schopnosti tvou práci zhodnotit. (snažím se ti to co nejvíc zjednodušit)

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...