VipShow  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  TechSvět  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  Pravda24Trustq
Obrázek Trustq
Slunickarka a roumenista jak na Cechy s vakcinou uz brzy ve vasich obchodech pohlreich ockovan - drobny v kapse - Uz brzy ve vasich obchodech 2
Komentáře (31) Komentovat Nezobrazovat

Trustq.jpg (gnazi) (7.12.2020 11:08)
Tak to naplanujeme. Tak jako první věc bychom sem mohli dovalit pár obyvatel afriky, aby obyvatelstvo mírného pásu pochopilo, že všechny je sem nenacpeme. Pak postavíme zeď, prostě obrannou linii, se kterou lidé budou souhlasit. No a pak stačí pokračovat v tom, co děláme, ale za zdí, no a problém se vyřeší sám a jako bonus v Norsku porostou palmy a vinná réva. No a ne? Captcha 42!

Trustq.jpg (Serekrew) (4.12.2020 23:00)
Kosta: mozna mas pravdu, ale nevis to. Nikdo nevi, co presne se stane. A obdobi s vyssim obsahem CO2 byla vyrazne teplejsi. Mrtvym dinosaurum vykopanym v Montane je jedno, jestli je obyvatelna Afrika, nebo Sibir a Antarktida. Jestli je Doggerland nad vodou, nebo pod vodou. Nam to to udela velky bordel v planovani. Priroda prezije, otazka je, jestli se nam bude jeste libit.

Trustq.jpg (Serekrew) (4.12.2020 22:57)
Kosta: Uvedom si ale, ze nam udela problemy i male zvyseni teploty a zadna "grilovana kurata". Co se stane, kdyz stoupnou oceany o jeden blby metr? Minimalne pulka Bangladese pod vodou. Kam tech 70 milionu lidi pujde? Pri jake teplote se zastavi Golfsky proud a tim se ochladi Evropa tak, ze to vyrazne omezi zemedelstvi? Nikdo nevi. Pri jake koncentraci CO2 ve vode vyhynou korali?

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 19:10)
Z tohoto pohledu je zvyšující se koncentrace CO2 pozitivní, díky tomu neustále roste zemědělská produkce a není potřeba ničit přírodu zvětšováním zemědělské plochy pro nasycení stále se zvětšující lidské populace.

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 19:09)
Moc nevěřím tomu, že by lidé dokázali trvale zvyšovat koncentraci CO2 až na nějakou pro současný život nepříjemnou koncentraci kol 4%. S rostoucí koncentrací CO2 se zrychluje fotosyntéza [odkaz] a s teplotou taky tak [odkaz] takže brzy dojde k situaci že lidé nebudou stíhat doplňovat stejným tempem, jakým to budou rychleji rostoucí kytičky požírat.

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 18:48)
Odkaz na rekonstruovanou historii koncentrace CO2 znovu. V předchozím příspěvku se nějak rozbil [odkaz]

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 18:46)
Já považuji pozitivní zpětnou vazbu od vodní páry za velmi nepravděpodobnou, protože historicky bývala koncentrace CO2 násobně vyšší, například dinosauři měli 4 násobnou a neslyšel jsem o tom že by byli jak grilovaná kuřata. [odkaz] src="/images/smiles/tongue.gif" alt=":P" border="0"/>hanerozoic_Carbon_Dioxide.png

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 18:36)
Oteplovací potenciál vodní páry naproti CO2 není zdaleka vyčerpán, ovšem modely předpovídající velké oteplení vycházejí z předpokladu, že velmi drobné zvýšení teploty způsobené CO2 zvýší výpar, vzroste koncentrace vodní páry a ta oteplení drasticky zesílí. Ovšem vodní pára je na jedné straně velmi účinný skleníkový plyn, na druhé straně její kondenzací vznikají mraky, které zvyšují albedo Země a tím ji zase výrazně ochlazují. Který efekt vodní páry převáží je čirá nedokázaná spekulace.

Trustq.jpg (Serekrew) (4.12.2020 18:34)
Miluju zjednodusene otazky kladene z politickych duvoidu lidmi, kteri o tom vedi hovno. Problem je, ze o aktualnim klimatu a o tom, co ho ovlivnuje vime vsichni hovno. Princip predbezne opatrnosti rika, ze pumpovat tam gigatuny CO2, kdyz o tom vime hovno nas muze pekne pokousat do prdele. Ale kolik z toho je nase a kolik jine efekty nevi nikdo. Reseni je jadro + solary + vitr+ akumulace + uspory. Varianta bez jadra obsahuje jako prvni clen "stredovek".

Trustq.jpg (KosťaR (4.12.2020 18:28)
Celá ta nepodložená teorie o výrazném oteplení způsobeném zvýšenou koncentrací CO2 je postavena na předpokladu pozitivní zpětné vazby způsobené vodní párou. Samotné zvýšení koncentrace CO2 může způsobit jen násobně menší oteplení protože jeho oteplovací potenciál je takřka zcela vyčerpán a s dalším růstem koncentrace dochází ke stále menšímu efektu [odkaz]

Trustq.jpg (Src) (4.12.2020 17:44)
Kalda a co je natom za "perly"? Se smejes vlastni hlouposti?

Trustq.jpg (Kalda) (4.12.2020 16:58)
hodim vam par perel: globalni oteplovani v konecnem dusledku zpusobi novou dobu ledovou B-) Zmena klimatu je normalni proces a diky otepleni roztaji polarni ledovce ktery naredej vodu v oceanech, to zpusobi zmenu v oceanskych proudech a zmeni i proudeni vzduchu v pasatech a tim se vytvori nova doba ledova :o)

Trustq.jpg (456) (4.12.2020 15:55)
Má pravdu :D

Trustq.jpg (CWx) (4.12.2020 13:29)
Nahodny Twater vie samozrejme vsetko o vsetkom. Scientizmus v praxi. "I read the whole wikipedia article!"

Trustq.jpg (LumpenkavárníkR (4.12.2020 11:32)
(mgp): co je podle tebe vědecká metoda? Kdo oni?

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...