VPS  |  DoményZnate delku strany X a Y a znate rozmer A - spocitejte B - chci vzorec
Obrázek Znate delku strany X a Y a znate rozmer A - spocitejte B - chci vzorec
Cbzn impossibru aksuali no Soudruh premier na inspekci kouzelny lektvar Nejlepsi vylet
Komentáře (107) Komentovat Nezobrazovat

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (Kalda) (25.7.2019 17:24)
lol uz z toho zadani to nelze vyresit pac na obrazku neni zadnej rozmer "A" ale jen "a". Navic jak nekdo predemnou podotknul (jen jsem preletl ocima, necetl poradne), ze nezname uhel vnitrniho obdelniku coz bude mit taky vliv na delku strany "b"

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (22.7.2019 14:18)
Koki: Taky mě na dost dlouhou chvíli nahlodali, že mi něco uniká (a navíc první protipříklad co člověk zkusí je čtverec, ve kterém ta jejich podobnost bohužel funguje :-D)... Tenhle příklad je dokonalá ukázka toho, že čím je člověk hloupější, tím je více přesvědčen o své neomylnosti :) viď Mrazejk ;-)

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (cockroachR (22.7.2019 13:45)
@koki tak na tvojom mieste by som moc neyvskakoval, lebo možno tú matiku si mal správne, ale sformulovať správne a zrozumiteľne svoje myšlienky sa ti nepodarilo ani po opakovanej výzve.

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (koki) (22.7.2019 13:41)
Koukám jaký je posun a docela mě potěšilo, že většina se jako já zarazila na rovnici 4. stupně. Takže předpokládám, že autor obrázku zapomněl dodat ještě nějakou důležitou informaci, která by umožnila zjednodušení rovnic. Chvilku jsem se bál, že něco nevidím, když tu tolik "Ynteligentních" lidí psalo o jednoduchosti. Poslední takový člověk, kterého jsem potkal, se nedostal přes prváckou matiku ani po 4 letech :)

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (22.7.2019 13:16)
Dr.Str.: To je pravda dosadit by trochu pomohlo (ale stejně to neumím vyřešit ručně :-D ), ale v zadání psal, že chce vzorec...

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (Dr.Str.R (22.7.2019 12:42)
LolelABolek: OK, ale jak jsem psal, stačí dosadit a brutálně se to zjednoduší. Navíc nemusíš hledat všechna řešení, protože zjevně stačí jedno smysluplné.

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (22.7.2019 11:38)
Dr.Str.: Ano vytvořit ty rovnice je jednoduché, ale jde vidět, že jsi to nezkoušel dopočítat. Jak již bylo řečeno vychází kvartická rovnice (polynom stupně 4) s dost nehezkými koeficienty Už to tu nemám u sebe ale koeficienty něco jako ( 4 ; -4X ; X^2 + Y^2 - 4a^2 ; 2Xa^2 ; a^4 - Y^2a^2) a to teda rozhodně není vůbec jednoduché ...

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (Dr.Str.R (22.7.2019 9:41)
Takže... nejdřív sečteme plochu. X*Y = a*b + y1*x1 + (Y-y1)*(X-x1); Potom si vyjádříme b: b*b = (Y-y1)(Y-y1) + (X-x1)(X-x1); A nakonec si vyjádříme a: a*a = y1*y1 + x1*x1; Máme tři kvadratický rovnice o třech neznámých. To sice není dobrý, ale taky žádná hrůza. Při dosazení za X, Y a "a" se náročnost brutálně sníží. Jak jsem psal... Pythagoras a substituce.

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (21.7.2019 14:01)
Mrazejk: Už ti to konečně cvaklo, tak radši mlčíš jo... Lepší později než nikdy, ale kdybys měl alespoň nějaký koule, tak se omluvíš...

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (MrazejkR (21.7.2019 12:17)
Král je mrkev, ať žije Mrkev.

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (cockroachR (21.7.2019 11:56)
Mrazejk je mrkev a mrkev je kokot.

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (21.7.2019 11:50)
Mrazejk: Tak naposled. Není kolmá tudíž ten horní trojúhelník není pravoúhlý. Takže má úhly beta + (trochu méně než 90) + (trochu víc než alfa)... Už fakt nevím jestli trollíš nebo seš debil :-)

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (MrazejkR (21.7.2019 11:32)
LolelABolek: debil jsi ty, nauč se matiku, nepotřebuješ žádnou kolmost kreténe, di se vyblejt do zrcadla a vrať se na základku, imbecile. Ještě jednou koukni na ten obrázek od Mrkve a na co bys debílku potřboval kolmost úhlopříčky? Protože máš malinkatej mozeček, kterej nepobere ten příklad? Ano? Tak se jdi zahrabat. Sypej si popel na hlavu a až se doučíš, tak se můžeš bavit s těma, co tomu opravdu rozumí. Hahaha, negramote. Doporučuju začít s 1+1... jestli to na tebe není moc. Došo ti to, debile? Asi ne...

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (LolelABolek) (21.7.2019 11:17)
Mrazejk: chce se mi blejt z takových lidí jako ty... stokrát tu bylo řečeno, že úhlopříčka XY není kolmá na ten vnitřní obdélník (to by platilo jen kdyby XY byl čtverec) ... podiv se na ten větší obrázek co postoval mrkev z toho by to mělo dojít i debilovi jako tobě :)

Znate_delku_strany_X_a_Y_a_znate_rozmer_A_-_spocitejte_B_-_chci_vzorec.png (MrazejkR (20.7.2019 22:41)
opozice: všechny trojúhelníky na obrázku jsou pravoúhlé. Vyber si jeden a ten má alfa, beta a 90°. Jakejkoliv trojúhelník vedle něj má naproti alfě betu*, takže ten zbývající musí být alfa. Takže co? Takže všechny ty trojúhelníky mají stejný úhly, tj. jsou podobné. *-rovná čára má 180 voe, a když tam v bodě dotyku je alfa+90 tak zbývá na ten protilehlej beta, protože součet musí dát 180 stejně jako v tom vybraným trojúhelníku, kde je taky alfa+90+beta. Kapišto? Jestli ne, tak se nedivim, jsem na roumingu.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...