|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(pamětník) (14.5.2026 8:14)
|
|
Tvl, teď jsem zas v bulváru zahlíd super článeček, kterej přesně potvrzuje, co jsem říkal níže - idioti naprosto ignorujou nějaký otázky technickýho pokroku a podobností historickýho vývoje, prostě před 40+ lety = socík = vše špatně. Psali o té hrůze vytáčené telefony = socialistické telefony. No jasně, a že jsme tehdá například hltali seriál Profesionálové z Velký Británie, kde byly úplně ty samý hranatý krabice, ale kapitalistický, to je asi nějakej omyl, na západě přece byly odjakživa smartphony, ne? |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Kalda) R (13.5.2026 8:07)
|
|
cok: a vis o tom ze uz si AI najima lidi aby pro ni makali? Treba tady [rentahuman.ai] |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
((Dežobijec3) (12.5.2026 22:28)
|
|
Postupne mizeni delnickych profesi probiha uz dlouhou dobu. Diky postupujici automatizaci a presunu vyroby do Asie. A kancelarske prace uz se taky castecne presouvaji do Asie. V Asii probiha cast vyvoje, programovani, jsou tam call centra atd. AI ten trend jeste urychli. Treba to nakonec skonci tim nepodminenym prijmem. Protoze umele zamestnavani je mnohem nakladneji nez vydrzovani lidi na davkach. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(cok) R (12.5.2026 22:16)
|
|
Pretoze kazdy vo vacsej fabrike pocita, ci ciste náklady na priklad 100ludi, je stale lepsie, ako kupit stroj aj s ai, ktorý si na seba zarobi a zaroven stale ostava vo fabrike ako majetok. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(cok) R (12.5.2026 22:14)
|
|
Napríklad auto fabriky, a všetky dodávateľské fabriky naviazané na ne, ťažký priemysel ako slov al co alebo vsž. Pomocné aj ostatne prace v poľnohospodárstve, inymi slovami mass produkcia čohokoľvek. Prežijú elektrikári, vodari a remeselníci, co robia co zákazka, to ina robota, ina stena, iny vzor... Tam to pofičí ďalej. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Dežobijec3) (12.5.2026 22:02)
|
|
No a jake prace podle tebe delaji ti tvoji debzoni kdyz ne robotniky? Sedej v politickych neziskovkach a tvorej seznamy nezadoucich osob? A ses si jistej, ze AI nahradi driv strojniky bagru nez darmoslapy z politickych neziskovkek? |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(cok) R (12.5.2026 21:55)
|
|
Ja som síce písal o debžonoch, nie robotníkoch, ale hej, niektorí prežijú (nie tí s petkou braníka). Zvyšok ide do piče, pretože bager s ai a mapami nahradí desať makačov a pri dnesnych personálnych nákladoch sa to opla viac... Jo a bager nepride ze chce viac peňazí alebo ze dava výpoveď. Jako... Moc by som sa netesil na budúcnosť manualne pracujucich ludi. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Brožík 3) (12.5.2026 21:49)
|
|
Kdo říká, že to bylo zadarmo? Mí rodiče tu přišli ze Slovenska, do Tesly, kde se rozjížděla výroba špičkových součástek pro vojenský průmysl. To nebyla jednoduchá práce a fabriku tenkrát hlídali vojáci. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Carl C.C C7) (12.5.2026 21:28)
|
Kníkale - Jak jsi mohl dostat byt od český rozvědky, když žiješ na Ukrajině? Nebudeš nám přeci tvrdit, že špiónovali proti SSSR. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Soudruh rozvědčík Pávek) (12.5.2026 20:18)
|
|
Já se měl za socialismu výborně. Ani za ten konspirační byt jsem platit nemusel. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Dežobijec3) (12.5.2026 20:11)
|
|
miko: A tys neskutecnou hovadinou rovnou zacal a neprestal jsi s ni. AI sice muze padnout do automatizace, ale nahradi maximalne tak toho, kdo doted automaty programoval. Rozhodne nenahradi delnase. Delnase muze nahradit jedine automaticky stroj, ktery nepotrebuje manualni obsluhu. Pak uz je uplne jedno, jakym zpusobem automaticke rizeni stroj funguje. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(miko) RP (12.5.2026 19:57)
|
|
Dežobijec3: nuz, zacnes dobre a dokoncis to neskutecnou hovadinou. ano, delnase (mnohe, ne vsechny, to uznavam) nahrazuje automatizace. a do automatizace AI padne jak vysity. planovani vyroby jde nahradit, ale rozhodovani, obchodni oddeleni uz vubec. muze pomoct, ale nahradit ne. bohuzel delnicka profese, jak ji zname dnes, bude pomalu mizet. anebo zustane na urovni azie - muzete si vybrat. jenomze se pak rozlucte s zivotni urovni, na kterou ste si , darmozracove, navykli. efektivita musi nahoru. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(egal) (12.5.2026 19:14)
|
Ten 14:42@ Baňa Cigeľ Prievidza - doklad z Msnv o chystanej svatbe - do mesiaca dekrét na byt, o pol roka sa bývalo. Calex Zlaté Moravce / de Miclén Levice (kozmetika, šampóny) záväzok odpracovať v podniku 10 rokov , o deväť mesiacov kľúče od bytu. |
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Dežobijec3) (12.5.2026 18:56)
|
|
AI muze nahradit maximalne tak kancelarsky darmoslapy, politruky, presstituty a dalsi podobnou pakaz. Coz rozhodne nejsou pracovni pozice pro debzony s Branikem. To jsou pozice pro libtardovany fetaky.
|
|
|
aj_trava_bola_zelensia.jpg
(Dežobijec3) (12.5.2026 18:55)
|
|
cok: Za totace byla umela zamestnanost hlavne na delnickych pozicich. Vyroba nebyla moc efektivni, takze bylo zamestnano vic delnasu nez by bylo potreba pri dobry organizaci prace. Ovsem myslet si, ze delnase nahradi AI, muze jedine tupec jako ty. Delnase muze ve skutecnosti nahradit automatizace vyroby nebo presun vyroby jinam. Typicky do Asie. AI ti treba elektrickou kolobrndu opravdu nevyrobi. |
|