Pravda24  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  TechSvět  |  HobbyDeník  |  VipShow  |  Domény  |  ByznysDeník  |  Půjčka s odměnou  |  ČasProBydlenícheck your gun laws
Obrázek check your gun laws
pan prasident je dehydrovany Question asked - Question answered They will get nothing from me Covid kalendar pan pulticku pred movie
Komentáře (20) Komentovat Nezobrazovat

check_your_gun_laws.jpg (repa) (2.8.2021 12:46)
žaloba senátorů na Klause za velezradu byla kvůli dodatku LS. z r.2013. Jinak se Klaus proti L.S. nepostavil, z toho článku co jsi postnul akorát vyplývá že se za senátory schoval.

check_your_gun_laws.jpg (blmblmblm jiz prisel o 3 nicky zaregistrovane lumenkavarnikem) (2.8.2021 12:16)
repa: neslo o dodatek, ale o celou Lisabonskou smlouvu, ktera zasadne zmenila fungovani EU, nahradila jednomyslne hlasovani vetsinovym systemem ve vetsine oblasti, dala EU status pravnicke osoby (legal person) atd.

check_your_gun_laws.jpg (repa) (2.8.2021 11:54)
Mem@ no a co konkrétně bylo v tom klausem odmítnutém DODATKU Lisabonské smlouvy? Jak zasahoval do zákonotvorby členských států? Jak to tak čtu, šlo v něm jenom o euro a klausovi se nelíbilo, žeby se mělo půjčovat zadluženýmu Řecku.

check_your_gun_laws.jpg (MemR (2.8.2021 9:42)
Typek: Mýlíš se. Klaus byl proti Lisabonské smlouvě, čelil kvůli tomu od senátorů žalobě za velezradu. Ale když ratifikaci posvětil náš Ústavní soud, tak to nakonec podepsal. [odkaz]

check_your_gun_laws.jpg (brnonymousR (2.8.2021 2:26)
Power to the diabolka!

check_your_gun_laws.jpg (ifiiiifiifiifff) (2.8.2021 1:22)
tady se schyluje k Velky Vzdochovkovy Revoluci !!! :-D

check_your_gun_laws.jpg (Typek) (2.8.2021 0:06)
Ak si dobre pamätám, váš osvietený vláddca Václav Klaus odmietol Lisabonskú sračku a spolu s írmi má ČR nejakú výnimku. Opravte ma, ak sa mýlim,.

check_your_gun_laws.jpg (blmblmblm jiz prisel o 3 nicky zaregistrovane lumenkavarnikem) (1.8.2021 22:42)
Vzduchovka se rozhodnutim parlamentu zaradi do Becka a bude hotovo, o maximalni energii si muzes spekulovat nekde na fyzikalnim ustavu, ctvrtou risi si EU vzduchovkarema rozvracet teda rozhodne nenecha.

check_your_gun_laws.jpg (Anton Spelec) (1.8.2021 22:35)
Esli von ten puvodni clanek nechtel neco naznacit ilustracnim obrazkem - chlapek laduje diabolku do (zatim) volne prodejne vzduchovky... tak to pak jo, ty nam asi EU necha (mozna zkrouhne uz tak mizernou maximalni energii 16J na "civilizovanejsi" nemecke maximum 7.5J... sak si protektorat vyskakovat nebude).

check_your_gun_laws.jpg (karel (neprihlaseny)) (1.8.2021 21:46)
Mem: mezinarodni pravo, vcetne unijniho je nadrazeno nasim zakonum pouze v momente, kdy to parlament ratifikuje, a nelze ratifikovat neco v rozporu s ustavou... tedy alespon teoreticky, prakticky se u nas bezne provadi i naprosto nelegalni silnicni kontroly

check_your_gun_laws.jpg (blmblmblm jiz prisel o 3 nicky zaregistrovane lumenkavarnikem) (1.8.2021 21:26)
Rttzuu: Proc by byl takovy zakon povazovan za neustavni? Ceske zakony (zejmena 119/2002 Sb.) povazuji za zbran jakykoliv predmet, kterym lze ucinit utok duraznejsim. Ten dodatek obsahuje pouze slovo "zbran" a odkazuje na provadeci predpis (zakon). Takze se muzes branit treba kamenem nebo klackem, a zakon, ze "palne zbrane k obrane ne" ustave nijak neodporuje. Byt nejsem pravnik, tak se jako cloveku se zakladnim pravnim povedomim zda, ze si laici ten dodatek vykladaji podle sebe a ne tak, jak je napsan.

check_your_gun_laws.jpg (Rttzuu) (1.8.2021 21:14)
Blm: takový zákon by bylo možné zrušit jako neůstavní. Základní rozdíl je v tom, že nařizeni a směrnice ("zákony EU") jsou nadřazeny běžným zákonům protože vycházejí z mezinárodních smluv. Ale už nejsou nadřazeny ústavním zákonům ani Ústavě jako takové. A dtto platí i pro nadřazenost českého Ústavního soudu všem soudům unijním.

check_your_gun_laws.jpg (ifiiiifiifiifff) (1.8.2021 20:10)
hele, ja se v tech zakonech nevyznam. jen tlumocim co jsem slysel od nejakyho senator. proste EU vs ustava neni jednoznacny a snad podle nejakyho precedentu muze ustava vyhrat. vic fakt nevim |-)

check_your_gun_laws.jpg (blmblmblm jiz prisel o 3 nicky zaregistrovane lumenkavarnikem) (1.8.2021 20:03)
ifiiiifiifiifff: Stejna otazka. Jak ma tohle aspon teoreticky fungovat? Uplne staci, kdyz EU donuti vladu protlacit zakon, ze "palne zbrane nejsou k obrane sebe ci jinych pripustne" a tenhle slavny dodatek (ci zmena) ustavy jako by nikdy neexistoval. Zbrojak mam, 119/2002 Sb. si stale zive pamatuju, presah do trestniho zakoniku aspon v ramci NO/KZ take mam. Tak me nesetrete a klidne pouzijte odborne pojmy a odkazy na platnou legislativu, ja se s tim poperu.

check_your_gun_laws.jpg (MemR (1.8.2021 20:03)
„protoze NO se vztahuje na osobu pripadneho strelce“ Nutná obrana je i když bráníš jiného napadeného (a sám napadený nejsi). Jinak přímý vliv ten ústavní dodatek bohužel nemá, právo EU je nadřazeno i naší ústavě (a lisabonskou smlouvou jsme přišli i o právo veta) a schválená zbraňová směrnice umožňuje přijímat nové zákazy bez problémů formou příloh. Ale EK současně připouští výjimky u zemí, které mají zbraňovou tradici/státní podporu, proto také zavedení té možnosti výcviku a pomoci obraně státu.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...