|
jak_se_krmily_deti.jpg
(kpt. Zřejmý) (30.5.2026 8:58)
|
|
Obrázek je o tom, že matky při této scéně (v amerických filmech) říkají "letadélko letí..." a vrazí jídlo dítěti do pusy. (Že tím učí děti přistávat s letadly ve výškových budovách, je věc jiná.) Před vynálezem letadel musely v amerických filmech říkat něco jiného. Naštěstí tehdy byly filmy ještě němé. |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(Soudruh kapitán Pávek) (29.5.2026 20:27)
|
|
Za Masaryka byla bída a ještě stříleli do stávkojících dělníků. Za socialismu už bylo dost jídla pro všechny pracující. |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(nornik) RP (29.5.2026 11:47)
|
|
Ono i za sociku to nebylo kdo vi jake... si ma nějaký ty historky památníků vzpomenu, když dítě nechce k snídani dojíst maliny/jahody |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(Carl C.C C8) (29.5.2026 11:21)
|
|
Hu.an. - Jakože potom už vždycky bylo jídlo pro všechny? Kde se brali ti dojížďáci v socialistických bufetech? |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(Human.) (29.5.2026 10:57)
|
|
Mě kdysi děda vypravěl jak to bylo s jídlem ve 30. letech za první republiky. Dostal jako kluk oběd, ten snědl a prohlásil, že by ještě jedl. Prabába pak začala brečet, protože už doma k jídlu nic neměli... |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(the quitter) RP (29.5.2026 10:10)
|
|
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(JM) RP (29.5.2026 10:00)
|
|
Myslím si, že do roku 1902 mali rodičia skôr problém, že deti pýtali jedlo neustále - pretože ho bolo nedostatok. |
|
|
jak_se_krmily_deti.jpg
(Mrkvas) (29.5.2026 9:58)
|
|
jakoze vyhladovet dite, aby se veslo do vahoveho limitu prirucniho zavazadla? to je takove ruske |
|