ByznysDeník  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  Domény  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  VipShow  |  MyMuži  |  ČasProBydleníjedine nuklearni palivo je cesta budoucnosti
Obrázek jedine nuklearni palivo je cesta budoucnosti
Anonymni zdroj Blesku stazeny soubor zdenooo Pro cleny vlady otevreno -and they have a plan thirsty buses
Komentáře (59) Komentovat Nezobrazovat

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (16.10.2020 23:48)
(kosdfdkonm) práce pro gumy... :D na operátora chodí cvičený opice z FELky, určitě ne lidi jako já. Podívej se na svý bláboly... :D Nejdřív propaguješ nesmyslný malý reaktory, který má v provozu jen armáda, kterou peníze nepálí, a pak žvatláš o AP a APRkách, který mají parogenerátory, co bys na EDU/ETE nikdy nedovezl a nedokážeš pochopit jedinej koment co jsem psal :D ... pokaždý to zakecáš další sračkou :D , tak co chceš řešit? Jsi nula a nemusíš tu na mě dělat ramena. Co slovo to sračka.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (kosdfdkonmR (16.10.2020 21:46)
Wut°: Ty seš snílek viď. Nejdřív se tu vydáváš za vystudovanýho jádraře. A pak tu spustíš takovejhle výlev. Hele, tady máš inzerát na operátora v Temelíně. Ale nemusí tě trápit, že by tě nevzali kvůli tomu, že nemáš školu. Evidentně bys naprošel už skrze: "Psychodiagnostické testy, které posuzují určité osobnostní charakteristiky, jež pozice vyžaduje."

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (16.10.2020 17:30)
(kosdfdkonm) Bože ty jsi absolutní vypatlanec :D dokážeš pochopit alespoň jeden muj komentář? :D Ty jsi píča sotva s maturitou, kam si to doklepal o čtyčkách. Neumíš pochopit obyčejnej text psanej v tvym rodnym jazyce, proč se kurva pokoušíš diskutovat s člověkem, co má danou problematiku vystudovanou na akademickou úroveň a snažíš se mu vysvětlit, že tomu vůbec nerozumí a jenom ty jsi největší expert na danej obor? :D

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (kosdfdkonmR (16.10.2020 13:55)
Wut°: Píšeš jako matla, kecale. Opravdu chceš argumentovat cenou elektrárny dokončené před dvaceti lety? Kterou začali stavět ještě za komunistů? Co je teda ten tvůj argument proti jádru. Jaderný odpad, nebo cena? Nebo obojí? Vyber si. Jsem rád, že tvůj hlavní argument "Já to studoval" je pouze tvoje mladická fantazie. Představ si, kdyby skuteční jaderní inženýří byli podobně tupí jako ty. To bych se pak jaderné energie bál i já.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (16.10.2020 0:15)
(kosdfdkonm) Ty jsi opravdová guma... Říkal jsem ti už předtim, ať si nejdřív přečteš co píšu a až pak na to reaguješ. Ty tvoje žvásty se nedají číst. Pokud nedokážeš 3x pochopit můj komentář, proč si myslíš, že budu mít chuť psát ti 4.? Jo a řeknu ti tajemství... my jsme zvládli 2x 1000 MWe v Temelíně za 98 mld... To čumíš co? Jaderná lobby nejaderníků je fakt směšná... :D Naivita ještě směšnější. Když už si to nestudoval a evidetně nemáš ani páru co meleš, tak raději nic nepiš.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (kosdfdkonmR (15.10.2020 23:51)
Nuscale má 440 zaměstnanců a bylo založeno před 13lety. Ale OK, nejspíš bychom to u nás stejně nezvládli vyvinout, protože jsme saláti. Čínaňi prý zvládli postavit dva reaktory AP1000 za 170mld Kč My bychom byli šestkrát dražší protože? Korejci prý zvládli AP1400 (Shin-Kori 3,4) za 150mld CZK. A za 5,6 reaktor by si řekli 175mld CZK. Ty tvoje 3-4 biliony za fotovoltaickou variantu jsou počítány v optimálním případě, nebo taky s pětinásobným překročením plánovaného rozpočtu?

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 22:01)
(kosdfdkonm) A určitě tu nechci žádných 8 bloků. Jen dávám ke srovnání finanční ekvivalent. Zkus nejdřív číst, než začneš psát a myslim si, že by stály víc než 500 mld. Podívej se na taliánskou mafii na Slovensku, za dva malý chcípáky vyplázli 150 mld a furt jim to neběží a to začali stavět už v roce 1985 s pauzou a restartem 2008. Takže to bylo za cenu, která by se s inflací a při dnešních cenách engineeringu vyšplhala na 400 mld jak nic. A opakuju, jsou to dva malý chcípáci. Žádný monstra.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 21:52)
(kosdfdkonm) Byl jsem na přednášce Georgije Tošinskije kolem roku 2012/13 a téma malejch reaktorů byl tenkrát hlavní proud vedle IV generace reaktorů. Stavěla se Plovuška a celej ten projekt stál za jedno velký hovno od začátku do konce, ale byl populární... Plovušku nakonec dotáhli do konce, ale jen za předpokladu, že měla sloužit jako záložák pro katastrofy, ne jako hlavní zdroj energie. Malé reaktory jsou mrtvé, respektive, nikdy ani nežily. Je to jen vlhkej sen, co sníme už 75 let.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Covid pozitivní) (15.10.2020 21:20)
Vždyť už elektřinu vyvážíme. Polostátní podnik ČEZ.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (kosdfdkonmR (15.10.2020 21:17)
Wut°: Takže ty počítáš, že kdybychom stavěli 8 velkých jaderných bloků, že by nás stáli 3-4 biliony korun? Takže jeden blok by byl za 500 mld. korun? To je hovadina. Kdyby byl někdo v ČR natolik osvícený, že by se rozhodl vyřešit elektřinu levně a nízkoemisně, tak koupí licenci na malý jaderný reaktor a postaví jich osmdesát. Když bychom byli jo fikaný, tak jich postavíme stošedesát a elektřinu budeme vyvážet.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 19:42)
(Velká macatá liška) myslim, že to máš správně, jen si použil panely s nižší účinností než já. Měl to bejt příklad na ekvivalentu, ne návrh konkrétního řešení. Všichni víme, že v zimě zas tolik nesvítí. Každopádně chci na tom ukázat myšlenku, že se o tom dá skutečně věcně přemýšlet a neni to uplně scifi, jak si fanatická jaderná lobby v rukou místních dementů ala (navstevnik) myslí.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Velká macatá liška) (15.10.2020 19:32)
(Wut), hmm možná i jo, pokud ze 4 panelů (6,6 m2) dostanu ročně 1kWh, tak z tvých 400 km2 panelů by bylo ročně 60,6 TWh, což se docela blíží 74 TWh, co se spotřebovalo v ČR za rok 2018. Je můj výpočet v něčem špatně?

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 18:15)
(Lumpenkavárník) Pokud vezmeš do ruky kalkulačku a spočítáš si spotřebu proti výrobě, tak zjistíš, že ekvivalet naší spotřeby je FV elektrárna, co má 400 km2 (20x20 km pro debily)(menší než Praha, pro ještě větší debily) a stála by 3-4 biliony (cca jako 8 velkejch jadernejch bloků) včetně baterií, přečerpávaček atd... Takže ano, technicky je to proveditelné a neni to ani výrazně drahé. Neříkám, že lobuju za solár, jen chci ukázat na číslech, že neni potřeba zelenou démonizovat. Je to relevantní cesta.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 17:56)
(Lumpenkavárník) Mezi nevýhody řadim to, co jsem psal na začátku. Vezmeš neškodnej uran, kterej ti neudělá vůbec nic, ani v množství stovek tun, a uděláš z něj největší sračku jakou vůbec může člověk vyrobit a která tu bude smrdět tisíce let. Provoz elektrárny je plánovaný s prodlužováním na 50-80 let. Rozebírání je plánované na 60 let. Stavět něco, co se bude 3 generace rozebírat a 500 generací "smrdět", to si raději připlatim za zelenou. A statisticky i ten podělaj komín sem tam někoho zabije.

jedine_nuklearni_palivo_je_cesta_budoucnosti.jpg (Wut°) (15.10.2020 17:50)
(Lumpenkavárník) Víš co ti řeknu o rusákách? Měli jsme letět do Jekatěrinburgu, kde se stavěla BN600 (rychlej množivej reaktor(FBR)) a protože rusáci začali válčit na Krymu, tak nám řekli, že jako zápaďáky nás do svejch jaderek nepustí a máme si políbit prdele. Česká odnož Strojatomexportu v podání Plzeňské Škoda JS, to je jen prodloužená ruka ruské vládní mafie. Viz jejich podvody s kontrolama svarů na Dukovanech a Temelínu. Jen z nás tahaj miliardy a český blbové jim to žerou.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...