Domény  |  MyMuži  |  VALENTYN22  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  ČasProBydlení  |  Pravda24  |  VipShow  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  NeposlušnéTlapkyskutecny duvod drahe energie
Obrázek skutecny duvod drahe energie
jeste jich mame dost Be ako lodni computer Ramba Russia-is-afraid-the-big-Ukraine Etiketa se musi dodrzovat drug dog tip
Komentáře (34) Komentovat Nezobrazovat

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (temna-hmotaR (20.10.2021 10:47)
My se nakonec k té zelené prosperitě prodotujeme, eurosoudruzi :-D

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 9:33)
A situace v Německu je taková, že větrné elektrárny nemají žádná extra privilegia a třeba onshore větrné elektrárny přes den v některých lokalitách vypínají, aby neohrožovali ptactvo. Takže větrníky nemají žádné extra zastání v soustavě. Velké dotované energetické projekty v nedávné době byly výstavby infrastruktury pro LNG (série terminálů - Polsko, Chorvatsko, Irsko, Kypr, ...) Takže dotováno je opravdu vše, protože státy považují energetiku jako klíčovou infrastrukturu státu. Proto se dotuje.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 9:17)
Co se týče dotací, tak každé energetické zařízení má nějaké dotace bez ohledu na to, jak elektřinu/teplo vyrábí. Od městských tepláren po kotlíkových dotace pro RD, přes všemožnou podporu OZE i uhelných bloků (především pro odsíření a odlučovače popílku), až po záruky za výkupní ceny a speciální privilegia v síti pro jádro. Každý zdroj má svou specifickou podporu. Můžeš ale elektřinu dodávat i jiným překupníkům, kteří ti dají víc, než je na burze. Takhle funguje třeba Nano Energy.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 9:17)
Velké zdroje mají příjmy z více stran. Jedná se především o vyrobenou elektřinu/teplo, pak velkou část příjmů tvoří rezervovaný výkon. Z toho žijou především paroplynky. Vtipně se říká, že paroplynky vydělávají nejvíc peněz, když stojí. A hodně záleží na tom, jaké si vyjednáš podmínky v distribuční soustavě. Hodně elektráren chce vyrábět elektřinu, ale ne každé je to dovoleno. Máš několik úrovní rezervace a jaderné elektrárny mají nejvyšší prioritu, protože nejdou regulovat, tak jim jdou všichni na ruku.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (Fox) (20.10.2021 8:39)
shortGuid: No a je ta výkupní cena skutečně to co výrobce dostane a nebo je tam ještě nějaká ta dotace, která to hezky ohne? Bez toho, že bych to studoval do detailu mi to přijde podezřelé. Vypadá to, že se docela orientuješ tak jak to je?

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 6:52)
(změněný nickname) A řekne mi někdo z vás něco relevantního? Nebo jen budete blít průjmy? :D Asi nemůžete přenést přes srdce, že člověk s vystudovanym jádrem má koule na to, aby myslel racionálně a kriticky mluvil o svym oboru... Ještě štěstí, že energetiku řídí energetici a ne debilové z Roumena. To by to dopadlo... :D díky bohu za to...

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (změněný nickname) (20.10.2021 6:42)
Je to kokot a fanatickej ekosráč, ale na tomhle je dobrý, že se alespoň viditělně označil registrovaným nickem a my tak můžeme rychle jeho příspěvky přeskakovat. Nejhorší jsou ti co furt mění nicky.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 5:12)
(Sight) Neboj se konkrétně říct, kde je v mých tvrzeních faktická chyba.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (Sight) (20.10.2021 3:50)
Fakt přemejšlím, jestli je sG troll, který paroduje ekoaktivisty, nebo jestli má opravdu v hlavě totálně nasráno a ty atombomby co tu jede myslí vážně... :)

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 1:11)
A stabilní cena elektřiny je zásluhou levné zelené elektřiny a úsporných opatření - od zrušení žárovek po vysavače. Soláry, větrníky, biomasa dokázali držet cenu hluboko pod předpokladem, kterým nás krmili na vejšce, přestože cena plynu v letech 2008-2011 byla tak astronomická, že se kvůli tomu vypínali Počerady. Ale jak říkám, čecháčci jsou ukrutní debilové, kteří si budou pořád papouškovat jadernou lobby a mlít nesmysly odporující nejen zdravému rozumu, ale hlavně hard datům z burzy a výrobců energie.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 1:07)
Chápu, že lidi, kteří nemají energetiku vystudovanou a jadernej reaktor viděli sotva na obrázku, nemají ponětí o energetice dneška a hlavně energetice zítřka. Transformace kterou procházíme má skvělej pozitivní dopad jak na cenu elektřiny, tak na životní prostředí. Elektroauta jsou vidět na silnicích každej den a cena elektřiny za posledních 10 let se nehla z 5-6 Kč/kWh... To, že si letos možná připlatíme na 6-7 Kč je drobnost, protože výplaty se od té doby zvedly na dvojnásobek.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 0:59)
Tím, že LH2 ekonomika bude nastupovat takhle rychle, tak se ani nepočítá s přečerpávačkama, kterých můžeme postavit mraky. Můžeme za pár korun (30 mld) realizovat kanál Lipno-Dunaj s 1 GW, ale nikdo se do toho nehrne, protože LH2 je za dveřma a bude pravděpodobně levnější a snadněji rozšiřitelné, než přečerpávačky nebo LiIon. A projekty v Německu frčí. Green Deal je velká věc a už i Putin v Rusku podepsal ruskou alternativu Green Dealu (№ 296-ФЗ "Об ограничении выбросов парниковых газов")

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 0:54)
Japonsko rovněž odstavilo téměř všechny jaderky a chce taky přecházet na vodík. Kawasaki Heavy Industry už začalo stavět první (a plánuje dalších 80) LH2 nosičů s možností transportu 160 000 m3, což je množství, které by dokázalo Českou republiku pohánět přes jeden rok a první nosiče budou transportovat Brown LH2 z Norska do Německa do roku 25. Takže se máme na co těšit. Navíc Češi jsou obecně silní debilové. Od roku 2016 ČEZ odstavil 3 GW uhelek (Temelín a půl Dukovan) a vůbec nikdo si toho nevšiml.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 0:52)
Tím, že my nakupuje z Německa levnou zelenou energii a prodáváme jim naší drahou jadernou energii, tak to přece neni nic špatného, co by škodilo ČEZu. Je to přesně naopak. Česká republika je teď ve výhodné pozici, protože si užívá levnou zelenou a zároveň dokáže prodávat drahou jadernou energii a platí nám to Němci. Až transformují na Hydrogen Economy, tak my tady s jaderkama zapláčeme a Němci budou mít energii "zadarmo". Proto ČEZ představil "Vize 2030", protože jádro bude nekonkurenceschopné.

skutecny_duvod_drahe_energie.jpg (shortGuidR (20.10.2021 0:51)
(Marty) Řeknu to takhle, obrázek se týká toho, že odstavení jaderek zvedá výkupní ceny elektřiny. Já ti jen dávám důkaz, že je to absolutní blábol, kterýmu tady většina vymaštěnejch roumenistů bezmezně věří. Další věcí je, že Německo chce do roku 25 vyrábět brown vodík, do 30 roku blue vodík a 30+ chce přejít na zelený vodík. Pak může žít z levné zelené energie za 100 € navěky. Zatímco my tu budeme mít jádro za 300 €. Dochází znaky, tak v další zprávě vyvrátím další váš bláboly.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...