ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  VipShow  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  TechSvět

Přispívat do fóra mohou pouze pravidelní uživatelé Roumingu.

 

re: Terorismus nebo napadeni? (Mr. DeathR (20.4.2021 13:16)
Kuci, vás je tady škoda, běžte radši na Aeronet!
 
re: Terorismus nebo napadeni? (FarářR (20.4.2021 13:14)
Lumpenkripl chce atomovou valku, RasPutin se nasere a hodi atomovku na Prahu a bude klid. Rusove totiz nikdy nelhali a byli nasi kamaradi! Dokonce prisli pomahat v osmasedesatym, kdyz uz to vypadalo ze McDonaldi a Cocacolari ze zapadu ziskavaji vlif. A to letadlo na Ukrajine zakoplo o mrak.
EDIT: Farář - 20.04.2021 13:14:46
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 13:10)
No ty pičo :-O
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 12:48)
Diky Valoune.

To Lumpenkripl a jemu dopodobnym prvoplanovym hajterom. Tu sa hra o to, ci Vami nenavideny predstavitelia CR (ktorych ani ja nemusim) ohlasia, ze sa jednalo o utok na stat. Nikomu nic nedochadza. Utok na clena NATO, odstavec 4.

Nemusia na zaklade neho vyhlasit vojnu, ale mali by casus belli.

Jediný čiastočne uspokojivý pohľad je, že Bidenovci majú na Ukrajine ekonomické záujmy (pokiaľ ju teda len nechceli vydrancovať pred ruskou armádou) a teda možno dúfať, že vojnou chcú len hroziť a nakoniec sa dohodnú na ústupkoch. Aj keď Rusi už nemajú kam ustupovať, ak sa vzdajú Krymu, de facto prestanú existovať ako veľmoc. Potom ich už s Čínancami postupne rozoberú.

A bez tohto olovka (uránu) na miske váh už nič nebude brániť Západu a jeho ideológiam (ktoré tu všetci svorne hejtujete) k prieniku na Východ.
 
re: Terorismus nebo napadeni? (ValounR (20.4.2021 11:18)
Lumpenkripl: kdybych nekomu rekl, ze ma iq vyssi o 30 nez ty, tak bych ho urazil. To je ten zasadni problem u tebe. Jsi hloupy, dokonce tolik, ze sis toho sam ani nevsiml. Tupa ovecko. :)
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 11:11)
To je aspon videt, jak jste vubec nepochopili, co se ve skutecnosti deje. Placate pate pres devate, ale skutecny smysl veci vam zas unika. Proc se objevil (Valoun) na Roumenovi? Aby ho obohatil? :D Proč na Roumenovi blije svou proruskou propagandu (-satr-)? Aby ho obohatil? Proc nyni?
 
re: (fuR (20.4.2021 11:05)
Prehled mas podle PINU a otevreni dvirek?
jaky je rozdil, jestli kokotum rozdas PIN(tak jste musis skladovat tel. cisla), kde mas max jmeno a nebo po nich jeste chces datum narozeni.. me to prijde zbytecne a potencialni GDPR komplikace, pak je problemove i skladovani takovych zaznamu, doby na dobre slovo jsou pryc.

Takze ti staci v podstate mit anonymni cislo a zaslat na to cislo PIN(7cisel staci u skupin do 100 lidi ci, pokud zabezpecis system proti hadani 5s a treba 10 za hodinu a zakaz mimo provozni hodiny), ktery bude unikatni ani nevis kdo to je a at ty udaje ma ten, kdo to spravuje...

Jako nerikam predelej to, ale asi tak bych postupoval ja...
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 10:59)
„Povolení ke vstupu do areálu tedy nevystavuje Společnost Imex, ale VTÚ jako majitel skladů. V rozhodné době byla společnosti Imex Group ohlášena ze strany obchodního partnera jedna návštěva inspektorů, ta se však neuskutečnila. Jména, která jsou uváděna, nejsou Společnosti Imex Group známa,“ zdůraznil Radek Ondruš.
Zdroj: [odkaz]
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 10:58)
ja a mimochodom, toto je vyjadrenie pravneho zastupcu tej firmy, ktora vlastnila sklad:

„K dotazu lze uvést pouze to, že pokud zahraniční kupující vyšle takzvané inspektory, tedy pracovníky, kteří mají zkontrolovat stav, balení, uložení, stáří a další informace o nabízeném vojenském materiálu, pošle prodávajícímu kopie jejich pasů a termíny, kdy na inspekci přijedou. Tyto údaje se přeposílají majiteli skladů (v tomto případě VTÚ – Vojenský technický ústav), který dává souhlas se vstupem těchto osob do areálu,“ přiblížil právní zástupce Imex Group. Jakým způsobem VTÚ bezpečnostní spolehlivost návštěv kontroluje, není podle něj jejich společnosti známo.
Zdroj: [odkaz]
 
re: Terorismus nebo napadeni? (ValounR (20.4.2021 10:52)
To je aspon videt, jak jste vubec nepochopili, co se ve skutecnosti deje. Placate pate pres devate, ale skutecny smysl veci vam zas unika. Proc je Rusko na hranicich s Ukrajinou? Aby ji obsadili? :D Proc Cina nalitava cvicne na Taiwan? Aby ho obsadili? Proc nyni?
 
re: (misilR (20.4.2021 10:50)
chteji to mit jen pro mistni a chteji trochu prehled, kdo tam kdy byl... a taky aby to slo predem rezervovat. Online tabulka PINu nic z toho neresi.
 
re: Terorismus nebo napadeni? (fuR (20.4.2021 10:49)
MOzna byste si mohli uvedomit, ze vsichni jsou agresor, jen ten co zrovna neboda, te drzi za tuku a hladi po hlave a v druhe ruce ma za zady nuz a podriuzne te jako kure, jakmile se mu to hodi.

Tenhle bipolarni naivismus...
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 10:47)
spýtam sa takto ... mali právo Američania zaútočiť na Kubu, keď tam Sovieti začali dovážať jadrové zariadenia?

Hovorím o Kubánskej kríze za Kennedyho (vtedy jeho generáli kalkulovali celkové straty svetovej populácie v ostrom jadrovom konflikte, Kennedy vtedy len úvahy o tom rázne zatrhol)

Paralera s 2SVV. Keď Hitler vojensky obsadil Porúrie, mal Západ preventívne zaútočit? Generalita bola za, ale politici nechceli byť agresormi.

Prvá svetová vojna: Nemci mali doktrínu ... ak by mala byť vojna, nemôže byť na 2 frontoch ... teda ak začne cárske Rusko mobilizovať, musíme byť agresor a napadnúť ho preventívne, inak prehráme.

Kto je agressor keď si dvaja nadávajú, potom sa výhražajú, potom sa jeden zaženie a druhý udrie?
 
re: Roumenova PC poradna vol. 34680 (fuR (20.4.2021 10:39)
Tak za 40 koupi nejake supermicro, proc ne, soc epyc je fajn za 20K a skoncis na 40 bez disku, nebo jen MTB to je miniITX a k tomu dualni zdroj ;-)
Nebo pokud elektrikou vyptapis, tak jetou DL 360 G9 [odkaz] nebo i naboreny board na ebay [odkaz]
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 10:31)
(-satr-): A než tu začneš blít něco o tom, že Rusko není agresor a že si lidé na Krymu odhlasovali v referendu připojení k Rusku svobodně, tak ti dám ještě jednu historickou paralelu. [odkaz]
EDIT: Lumpenkavárník - 20.04.2021 10:35:08
 
re: Terorismus nebo napadeni? (antimouchaR (20.4.2021 10:31)
tvl (-satr-) ty ses peknej kokot. Samozrejme ze nikdo nechce jadernou valku s ruskem... ale je treba si uvedomit, ze ani CZ ani Ukrajina nevlastni jaderne zbrane. Takze otazka zni - mile Rusko, chcete jadernou valku a znicit svet? Jestli ne, tak se sakra ztahnete z Ukrajiny a prestante provokovat ostatni staty. A treba taky prestante vyhrozovat jadernou valkou...

Sapkowski to napsal asi nejlip (nasel jsem jen anglicky)
If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”
 
re: Roumenova PC poradna vol. 34680 (P.R (20.4.2021 10:28)
fu: těma 40K jsem nemyslel úplně enterprise řešení, ale více méně to co tu postnul EGO, jen menší. TBH jetej komp mě taky úplně nenapadl, teď budu mít jeden k dispozici, tak bych si s tím mohl pohrát, ale výkonově to není úplně co si představuju, minimálně na to hraní s virtualizací se budu potřebovat hýbat o řád výš. A zas bych radši sáhl po profláklým hw než to cpát na něco random, co je zrovna po ruce.

EGO: No, předně bych doporučil kupovat tam, kde ti tu záruku nezkrátí. Pak taky, pokud to máš aspoň v těch dvou letech, zkus to u výrobce, případně oficiálního českýho distributora. Většinou jim stačí pro reklamaci S/N. Pokud ví, že to prodávali rok a půl zpět, tak není problém.

Jinak EGO mi připomněl ještě jeden důvod, proč jsem šel do levné shitky. Často si navymýšlím featury, co žádnej produkt nesplňuje a ve výsledku zjišťuju, že jich stejně použiju polovinu. Takže teď vím, co je fasa a co na hovno, a můžu vybírat efektivně. Jinak jsem se posunul v minulosti od USB boxu, přes sadu IEEE boxů (strašná pičovina), dock, a když jsem skoro objednával dock za 10K pro 4 disky, vysral jsem se na to a koupil SATA hotswap šuplík do 5,25 pozice a disky jsem začal používat jako diskety. Jen je to dost semiauto a redundance chybí. NAS byl další krok v evoluci. Do budoucna z toho bude ten server kvůli výkonu a featurám.
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 10:20)
(-satr-): Na Ukrajinu zatím útočí Rusko. A bohužel to nevypadá, že jí NATO zastane. A ono ustupovat agresorovi se nevyplácí. Tak namátkou si vzpomínám na nacistické Německo. Také se nejprve zkoušelo ustupování. A všichni víme jak to dopadlo že? ;-) [odkaz]

Tím chci říct, že ustupovat se prostě nemá. Dopadne to jinak ještě hůř. Musí se včas projevit jasný odpor a pohrozit co se stane když toho nenechá. Než to Rusko rozjede do šílenějších rozměrů než je to nyní.

EDIT: Lumpenkavárník - 20.04.2021 10:29:49
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 10:17)
pozerám že sa všeobecne hovorí o ruských agentoch. BlackOps sa robia všade po svete, všetkými stranami.

Áno, nemali by sa.

Dôležitá otázka: chcete jadrovú vojnu s Ruskom? Trump odložil Ukrajinu adacta a zameral sa na boj s Čínou, Biden odložil Čínu adacta a zameral sa na Rusko. Bez ohľadu nato, či to spravili ruskí agenti na príkaz Putina, ruskí občania alebo ide o snahu očierniť Rusko, chcete jadrovú vojnu? Lebo ak NATO zaútoči, Rusi sa budú brániť jadrovými zbraňami.
 
re: Sifrovani+komprese kratkych cisel (fuR (20.4.2021 9:45)
Pak nevim proc proste neudelat online tabulku PIN co maji pristup a srat se s nejakym algorimem, ktery pracuje s osobnimi udaji
 
re: Videa o kravinách, která vás zaujala. (fuR (20.4.2021 9:40)
tunelari [odkaz]
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 9:40)
(Bé): No nevím. Je to možné. Ale i tak to na věci nic nemění :-D
 
re: Terorismus nebo napadeni? (R (20.4.2021 9:36)
@Lumpen ale samozrejme, ze tajne sluzby vie co a ako, odkial co a kam.
 
re: Sifrovani+komprese kratkych cisel (MemR (20.4.2021 9:35)
misil: No jo, už blbnu :D
 
re: Terorismus nebo napadeni? (LumpenkavárníkR (20.4.2021 9:33)
(-satr-): To nebyl žádný černý trh. To byl normální obchod. Jako nejsem nadšen z obchodů se zbraněmi. Jak fungují. Ale nemůžeš chtít po dodavateli, aby ručil za to, co se zbraněmi kupec udělá.
Jestli je přeprodá někomu kdo je také přeprodá a ten je pak odveze do tramtárie.
Regulace existují. Ale Z ČR ty zbraně měly jít do Bulharska. Tam bylo vše ok (pokud pominu zabezpčení skladu). Nevím jaká je regulace na obchod se zbraněmi mezi Ukrajinou a Bulharskem. Ani to nemuselo být v rámci černého trhu. Také to mohlo být ok
EDIT: Lumpenkavárník - 20.04.2021 9:34:49
 
re: Videa o kravinách, která vás zaujala. (MemR (20.4.2021 9:33)
Záběr na nouzové přistání u pláže z více úhlů
[odkaz]
 
re: Roumenova PC poradna vol. 34680 (fuR (20.4.2021 9:27)
jinak deska+ cpu 2K, hodis to stareho case, zdroj 1K, pamet 8GB 1K , chcesli tak stare ssd jako system, na picu jsou realtek sitovky, tak to chce nejakou serverou sitovku intel 0,5K, 2 disky 12-16TB 2x8 .5 [odkaz]
13-17K disky+4K NAS takze cca 20K, kdyz mas kamose a backup, neni treba raid, tak ti staci 14K.

EDIT: fu - 20.04.2021 9:31:08
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 9:27)
Inak, ktovie čo a či sa dozvieme o Bejrúte. S tým, že po 6 rokoch sa dozvieme, že veci nie sú ako sa javia ... Hamas z toho amoniaku mohol vyrábať zbrane a tak im ho Saudi vyhodili.
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 9:24)
Lumpenkavárnik: a ty si antiruskí troll alebo ako ťa pomenovať keď si ty mňa pomenoval ruským trollom. Akože je to blbé, my tu máme tiež muničák pri meste a neni mi to jedno.

Ale obchod so zbraňami podlieha reguláciam. Nemyslím si, že ani súkromná firma môže, hoc cez medzičlánok, predávať zbrane na čierny trh.
 
re: Terorismus nebo napadeni? (-satr-R (20.4.2021 9:20)
Bellingcat s odvoláním na českou policii uvádí, že v té době se ve skladu nacházely zbraně, které měl nakoupit jeden bulharský obchodník. Zřejmě dodával zbraně na Ukrajinu, kde v tu dobu probíhal ozbrojený konflikt mezi proruskými a protiruskými silami. [odkaz]

Ani terorizmus ani napadeni. Niekto Vrbětice zapojil čierneho trhu so zbraňami.
 
 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...