Dropbox  |  Webhosting  |  Domény  |  VPS

Přispívat do fóra mohou pouze pravidelní uživatelé Roumingu.

  Strana z 17825

re: Climate change hoax (socketR (22.9.2019 11:44)
to je teda pekny ranni nedelni vyblitek :-D
 
re: Climate change hoax (honeyR (22.9.2019 11:34)
Satrif: Ale vždyť v téhle problematice (ať už původní snížení dopadu na klima, nebo omezení zbytečného ježdění autem) je ta kritika zcela legitimní. Pokud přijmeme přesun obchodů k uspokojení běžných denních potřeb mimo obytné zóny a násobnoné zvětšení jejich spádové oblasti, a zároveň, kvůli uvedeným parametrům, taky větší jednorázové nákupy s menší frekvencí, tak je pak jasné, že za uvedených podmínek by do bludiště hypermarketu mimo civilizaci jezdil jinak než autem skutečně málokdo. Takže tenhle shift je jednou z příčin nadužívání osobních automobilů.

A to zatím zanedbáváme ekonomickou stránku věci, když i těch málo peněz, co si tu lidi vydělají, odteče vlastníkům řetězců v Německu, Nizozemsku, Británii nebo Polsku (když nakoupíš týdně 4 tašky stavebnin), a zůstává tu jen nezbytné minimum, jak už je v kapitalismu zvykem. A pak pravicová "ekonomická" média dokola jedou mantru o nízké produktivitě práce, aniž by kdokoliv řešil jak se takové číslo vlastně počítá a co znamená, a že to fakt nespočívá v tom, že by tu lidi pracovali málo nebo neefektivně...
 
re: Climate change hoax (MemR (22.9.2019 11:07)
„nelze kritizovat úplně všechno“
Přesně tak. Ale stejně jsem od tebe čekal nějaký argument k diskuzi a nejen vyznání, že tobě jízda autem zvětšuje penis. Jako good for you, každý ať dělá, co ho baví, ale moc nás to tu neposunulo. :)
 
re: Články o kravinách, které vás zaujaly. (mi0R (22.9.2019 11:04)
Nechcem zakladať kvôli takej kravine nové vlákno, tak to prdnem sem.... som si teraz uvedomil, že čím menej hrávam hier, tým viac ich poctivo kupujem :) Som preletel všetky tri steam účty, ktoré vlastním a pozerám, že som do toho nalial už celkom dosť chechtákov: [odkaz]
 
re: Climate change hoax (SatrifR (22.9.2019 10:34)
honey: musíš pečlivě volit svá bojiště, nelze kritizovat úplně všechno nepovznášející chování, pak ta kritika ztrácí zuby.

Já výlétování po hypermaketech nemám rád a vadí mi, že se staví záměrně bludiště, proto raději chodím do malých krámků (a pro malé nákupy, MHD). Ale ten návyk ostatních mi nepřijde nijak zvlášť nebezpečný, takže je na místě jim dopřát svobodu.
 
re: Články o kravinách, které vás zaujaly. (socketR (22.9.2019 10:10)
[odkaz]
vnuk nacka je nespokojny s touto nalepkou, sud mu da za pravdu
 
re: Proč používáte apple? (DukyR (22.9.2019 9:18)
mi0: Jo, to že má každá appka svůj adresář vím, myslel jsem nějaké "úložiště pro všechno, do kterého můžu", jako ten icloud.
Neuklízím, je tam bordel jak v tanku. Platím 200GB Family, pro 4 lidi, za 79 korun měsíčně (celkem, ne per user), zatím sem nedosáhl limit. S datama máš možná pravdu, já si můžu dovolit je neřešit. Datový tarif mám už asi 2 roky 20 GB měsíčně s tím, že pošlu mail, že chci dalších 20 GB, když data dojdou (zatím ale došla jen dvakrát, jednou za to mohl Netflix a podruhý fakt, že jsem neměl domácí internet), předtím jsem měl 3 roky to samé s 4 nebo 5 GB. Neplatím za to ani korunu, takže pohoda.
 
re: Proč používáte apple? (mi0R (22.9.2019 8:35)
Duky: Ako často potom ten cloud čistíš, ak sa tam ukladá všetko? Či zatiaľ neriešiš, ešte si nedosiahol jeho kapacitný limit? A interné úložisko isto má, len k nemu nemáš prístup a samotné aplikácie majú prístup len k svojmu adresáru bez možnosti pozrieť inam. Tak to má aj Android, len ten má možnosť po vyžiadaní práv od užívateľa siahnuť aj inam. Takže ak napríklad prehliadačom stiahneš PDF, druhou appkou ho podpíšeš či vyplníš a email klientom ho odošleš preč. Na iPhone ho teda browerom stiahneš, následne uploadneš do cloudu, druhou appkou ho stiahneš a vyplníš/podpíšeš, znova uploadneš do cloudu aby si ho mohol poslať inam?
Možno teraz pri cenách a rýchlosti mobilného internetu to už nie je taká hrozná predstava, ale pred pár rokmi, keď si bežne mával max. 500MB na mesiac s EDGE, si porozmýšľal, čo a kedy pustíš cez dáta :)
 
re: Climate change hoax (BGR (22.9.2019 8:28)
[odkaz]
Dozens of protesters are caught with single-use plastic bottles while marching during the Global Climate Strike

[odkaz]
 
re: Climate change hoax (BGR (22.9.2019 8:22)
Ludia by mali v mikro obchodoch nakupovat len to co potrebuju. Ako na Kube: [odkaz]
 
re: Climate change hoax (honeyR (22.9.2019 0:01)
Satrif: Společenskou kritiku snad nemůžeš dělat deskriptivně. Tzn. jasně, máš pravdu, že to tak je neznamená, že to tak je v pořádku.
 
re: Climate change hoax (honeyR (21.9.2019 23:57)
adams: Protože to spadá pod kraje, a krajská politika je zlo, moc malé, aby se to řešilo celostátně, ale moc velké, aby do toho lidi viděli. Největší pekla se dějí na kraji.
 
re: Docasny internet (DinamitR (21.9.2019 23:49)
Smlouva bez zavazku u jakehokoli operatora.
 
re: Climate change hoax (IngressR (21.9.2019 23:36)
Hypermarkety jsou dukaz jak to mesta totalne posrala. Misto togo aby se z namesti udelala superkomfortni zonu pro nakupovani, tak zabranila zmene tvare centra. Pak se nemuzes divit, ze si lidi radsi koupi auto a jedou z centra do letnan, kde na ne pred obchodem neprsi a nezlamou si haksny na kocicich hlavach, kde nemusi platit ultravysoky najem ... mestky planovaci selhaly v centru mest. Mesta uz mela byt davno tripatrova. Dole kamiony, patro nad nimi osobaky, patro nad obchody, patro nad parky... misto toho mame meganamesti kde neni nic vic nez sloup, kasna, pamatkari, kavarny a zakaz parkovani. Vsechny obchody musi byt na poli mimo mesto. A pak se lidi divi ze auta jezdej do hypermarketu
 
re: Climate change hoax (adamsR (21.9.2019 23:36)
To jsou obchody. A proč zavírají ty malé špitály, které tu lokální konkurenci nemají?
EDIT: adams - 21.09.2019 23:36:56
 
re: Články o kravinách, které vás zaujaly. (socketR (21.9.2019 23:32)
kriticky pohled na sucho v krajine a podobne. [odkaz]
 
re: Climate change hoax (BGR (21.9.2019 23:04)
Tak na to si pockam, ako dopadne debata Satrifa s honey.
 
re: Climate change hoax (SatrifR (21.9.2019 22:58)
honey: protože dalším kulturním prvkem se stalo rodinné výletování do hypermarketů. Lidi tam chodí na procházky, poklábosit, na čumendu, jidlo a u toho nakoupit... jako dřív lidi chodívali na náměstí. Malé krámky tuhle bitvu prohrály, náměstí jsou nezastřešena, nekomfortní. Proto by to nemohl být standard.
 
re: Climate change hoax (socketR (21.9.2019 22:54)
pekárnu, masnu, ovoce zeleninu, drogérii, vietnamský obchod, a určitě ještě pár dalších věcí do kazdé vísky!
jo a bordel!!!! obcanska vybavenost #1
 
re: Climate change hoax (honeyR (21.9.2019 22:32)
Satrif: Třeba aby stanovali před Olympií v Modřicích. Asi máme odlišné představy o tom, co je občanská vybavenost. Já třeba mám v ulici za rohem pekárnu, masnu, ovoce zeleninu, drogérii, vietnamský obchod, a určitě ještě pár dalších věcí, o kterých ani nevím. A nenachodím ani víc než v Tescu mezi uličkama. Jasný, občas je prostě obchod týden zavřený kvůli dovolené, ale není to nic, co se nedá substituovat. Nevidím důvod, proč by to nemohl být standard.
 
re: Climate change hoax (SatrifR (21.9.2019 22:11)
honey: občanská vybavenost je promyšlena dokonale, jen jsi zapomněl donutit lidi bydlet poblíž nákupáků, nemocnic a hlavních tahů hromadné dopravy.
 
re: Proč používáte apple? (DukyR (21.9.2019 22:01)
mi0: "uploadnout do cloudu" se dělá samo, pokud mám ten soubor na telefonu. Tam snad ani jiné úložiště není, nevím. Občas ho musim stáhnout z cloudu, když ho na telefonu nemám, stejně se celá user složka na macovi syncuje do icloudu. Tobě to přijde choré, mně to přijde fakt úplně jedno, vážně nevím, proč by mě to mělo zajímat... :-) Mě Apple párkrát hodně nasral, ale všichni si furt stěžujou na věci, které jsou úplně u prdele nebo je ten iPhone umí 8-)

Childe89: Jako jestli už teď víš, že ti na tom iP bude něco fakt vadit, a platíš ho ze svýho, tak koupě levnějšího androida neni úplně špatný řešení :-D
EDIT: Duky - 21.09.2019 22:20:37
 
re: Očkování, nečesaný (socketR (21.9.2019 22:00)
nie, len pred 120 rokmi bol v marci zavrazdeny panna krestanska a v septembri bola odsudena na smrt
 
re: Očkování, nečesaný (pikCuR (21.9.2019 21:51)
dafuq? uz zasa?
[odkaz]
 
re: Climate change hoax (MilaneseR (21.9.2019 21:35)
Ja uz jsem to pochopil.

On honey jen genialne trolluje. Kdyz si to ctu s timto vedomim, tak se docela dobre bavim, je to vtipne, je to uveritelne :-)
 
re: Očkování, nečesaný (MilaneseR (21.9.2019 21:33)
Hilsneriada, paralely s Necesany (a panem Elektromordem) tu jsou...
[odkaz]
 
re: Climate change hoax (honeyR (21.9.2019 21:28)
adams: Souhlas, občanská vybavenost se má udělat dostupná, nikoliv nedostupná s tím, že lidi se tam přece nějak dostanou auty. Nota bene když značná část populace si pořídí nějakou starou plečku, protože na nic lepšího jejich příjem nedosahuje, a to je environmentálně přívětivé asi jako napalm. Totéž platí o dostupnosti služeb v rámci města a podmínek pro neautomobilovou dopravu. Imho kdyby se tolik energie, kolik bylo věnováno posledních 30 (a možná více) let přizpůsobování veřejného prostoru osobní automobilové dopravě, bylo věnováno nějakému promyšlenému koncepčnímu urbanismu, tak tuhle debatu vůbec nevedem. A samozřejmě další související debilní ekonomické zásahy, jako plošné EET a tak. Nicméně ta absurdní preference aut (nejen, ale i) v nesmyslných případech jde určitě z velké části na vrub naprosto nekoncepční (ne)činnosti napříč obory. A tím se i mění mindset lidí směrem k tomu americkému, kde auto nahradilo koně jako symbol síly a nezávislosti.
 
re: Články o kravinách, které vás zaujaly. (MilaneseR (21.9.2019 21:07)
Ano, rozumnej clanek, kez by bylo vic mist jako meli Liska s Polakovou.
 
re: Články o kravinách, které vás zaujaly. (jenisR (21.9.2019 20:57)
BG,Mila:k tomuhle sem se proklikal z toho BGho odkazu.taky zajimavy pocteni [odkaz] porod-doma-zbytecny-risk-versus-nejlepsi-reseni
 
re: Docasny internet (BobsikR (21.9.2019 20:07)
A dal jiho soused aspon za suk?
 
  Strana z 17825


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...