Dropbox  |  VPS  |  Webhosting  |  Domény

Přispívat do fóra mohou pouze pravidelní uživatelé Roumingu.

Zobrazení je omezeno na jedno vlákno!

  Strana z 12

re: Brexit (honeyR (7.9.2019 12:35)
Weird flex but ok 8-)
 
re: Brexit (MilaneseR (7.9.2019 4:34)
Studoval jsem 25 let, uz vsechno vim, ted vydelavam penize.
[odkaz]
EDIT: Milanese - 07.09.2019 4:37:54
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 20:11)
Studuj, Mílo [odkaz]
 
re: Brexit (mrkevR (6.9.2019 19:59)
@Pivo Kteří voliči? Ti v tom referendu nebo ti, kteří v předčasných volbách nedali Mayové dostatečný mandát na to, aby se jim to vystoupení povedlo?
 
re: Brexit (MilaneseR (6.9.2019 19:25)
"horizontální institucionální dekoncentraci"
To zni tak pritrouble jako kdyby to napsal honey.
Moment....ano, napsal to honey :-D
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 14:13)
Nemyslim si, ze bych zavadel pojem v rozporu s jeho aktualnim vnimanim, viz:
Zákonodárná shromáždění všech občanů vydávala zákony a volila vysoké úředníky, jimž pak byla svěřena
moc výkonná. [odkaz]
Coz je de facto to co chci.
EDIT: fu - 06.09.2019 14:14:55
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 13:37)
fu: Tvoje máma je pojem ve vztahu volič vs ovce. Proč si myslíš, že je dobrý nápad redefinovat zavedené pojmy?
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 13:09)
Delba moci je pojem ve vztahu volic voli konkretni zakon vs ovce voli poslnace, ktery na cteni zakona sere a odhyka co mu reknou v partaji
 
re: Brexit (al5249R (6.9.2019 13:09)
Ono referendum ma jeste jednu rovinu, pokud to nekdo zminoval, tak se omlouvam za zbytecne opakovani, nektera temata se nemusi kryt s programy stran a muze tedy byt lepsi se zeptat touto formou. Nakonec podobne to meli i v UK, tam ani v jedne z hlavnich stran neexistovala jednoznacna shoda ohledne brexitu. Z meho pohledu je v takovem pripade rozumne se volicu zeptat primo. Otazka byla pomerne jednoducha, zadne slozite nacitani navrhu nebylo treba, bylo "jen" treba se seznamit s fungovanim EU a vyhodami a nevyhodami, ktere prinasi. Po volicich se nechtelo, aby urcili podrobnosti, vytvorili potrebne zakony nebo vyjednali dohody, byla jim polozena pomerne jednoducha otazka.
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 13:03)
Dělba moci je obsahově jiný pojem. Dělbou práce bylo myšleno, že nemusí každý občan ČR trávit čas načítáním návrhů zákonů, místo toho má své(ho) zástupce v zákonodárném sboru, který to dělá za něj, takže občan může dál v klidu dělat svou práci. Dělba moci znamená její horizontální institucionální dekoncentraci, tj. že nemáme jednu partu 200 zástupců lidu, kteří krom vydávání zákonů taky soudí, vedou policii atd... Byť to tak teda v současnosti moc nevypadá :D
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 12:58)
Je to spis delba moci, nez prace...
Ano i ne, referendum zde nemame a politici si delaji co chteji, misto toho, aby poslouchali volice - proti nastinovani duvodu proc ANO/NE nic nemam
 
re: Brexit (al5249R (6.9.2019 12:56)
Rozhodovat muze kazdy, ale nemohou rozhodovat vsichni ;-)
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 12:55)
fu: Tak to se snad nevylučuje, ne? Podílet se může kdo chce. To neznamená, že mají o všem rozhodovat všichni (ve smyslu definitivního závazného rozhodnutí). Je to dělba práce jako každá jiná.
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 11:57)
Tak ale kazdy nechce byt ovce co ceka co udela vlk, ovce at maji sveho vlka a ten kdo ovce neni, at se primo sam podili...
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 11:02)
Pivo: Jo, ok, v tomhle souhlas.
 
re: Brexit (PivoR (6.9.2019 11:01)
honey: mě na nějaká referenda taky neužije. Stejně jako si nechci sám opravovat auto, sám si vrtat zuby, tak nechci sám trávit hodiny čtením návrhů zákonů... nechám to na týpkovi, který je za to placený a kterého sem za tím účelm zvolil.

Mluvil sem obecně o demokracii... určitá část společnosti trpí pocitem "lidi jsou kreténi, měli bychom rozhodovat za ně" zatímco druhá část společnosti trpí pocitem "ti elitáři se nad nás povyšují, nemluví s náma, nezajímají je naše problémy". A tohle nevyřešíme když těm lidem řekneme "Ale vždyť vy jste úplně vylízaní!! Volíte Zemana, vy vidláci zkurvení!! Vás tak nechat o něčem rozhodovat..!!".

Ty takzvané elity zatím problém akorát prohlubují...
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 10:33)
Pivo: S tou mizernou komunikací s voliči máš dost pravdu. Zvládá to akorát Babiš, proto na tom je jak je, a teď se do regionů rozjíždí Klaus ml. se svou Vlajkou revival. Fakt se máme nač těšit. Jinak ještě imho docela dobře komunikují Piráti, ale protože mají jinou cílovku, tak nemusí aktivně nikam jezdit a s nikým tam mluvit.

I přes sebelepší komunikaci si ale nemyslím, že je principiálně vhodné nechat laiky závazně rozhodovat třeba o jaderné energetice. Přijde mi to proti smyslu a principu zastupitelské demokracie a jako vrchol politického alibismu. Hlasovat se dá o věcech, o kterých se ti lidi můžou alespoň elementárně kvalifikovaně rozhodnout, a u podobných témat je to dle mého u velké části voličů principiálně vyloučeno. Naopak jejich volení zástupci se tím zříkají své odpovědnosti, která vyplývá z jejich mandátu. Všelidová hlasování jsou v tomhle rozsahu imho hrozný paskvil. A to i bez zahrnutí různých zájmových skupin a jejich alokace značných zdrojů na často dezinformační kampaně.
EDIT: honey - 06.09.2019 10:34:42
 
re: Brexit (XR (6.9.2019 10:10)
@fu si kokot
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 10:04)
X: ja jsem moravak, kouknu na mapu a kokot napravo, kokot nalevo a porad se hadaji ;-)
 
re: Brexit (XR (6.9.2019 9:33)
@Mem obmedzeni kokoti ako ty sa nerataju a tiez uz neraz som ti povedal ze si KOKOT B-)
 
re: Brexit (MemR (6.9.2019 9:30)
X: Už jsem tě jednou opravil, že to je 10,6 mi0, ne 10,5. Pak celá tvoje „argumentace“ zbytečně padá.
 
re: Brexit (XR (6.9.2019 9:25)
@pivo !!! presne tak ! Babis je volba pre zapadne SLOVENSKO (kedysi nevyznamny stat Cechy)

Cesi su obmedzeni KOKOTI a musia im vladnut SLOVACI! 10.5 mega oviec vymrdanych BABISOM :D
 
re: Brexit (PivoR (6.9.2019 9:12)
Složitá analýza sem, složitá analýza tam... pokud si chceme hrát na demokracii, tak se musíme smířit s tím, že rozhodují voliči. A pokud se nám jejich rozhodnutí nelíbí, tak bychom s nima měli mluvit, a přesvědčit je o své pravdě.

Po sametové revoluci objížděli politici celou zem a i té nejposlednější babičce v Kotěhůlkách vysvětlovali své teze. Václav Klaus dokázal přesvědčit horníky na Ostravsku o ideálech tržního hospodářství - neumim si představit, že by třeba Pospíšil vyrazil na Ostravsko a tam horníkům vysvětloval přínosy vlezdobruselismu...

Každý na to sere, radši s bandou hipsterů popíjí sójové latté v kavárně na Praze 1, a pak se diví, že lidi volej Babiše >-O
 
re: Brexit (fuR (6.9.2019 8:38)
Honey: takova oskliva slovicka, takhle si te Mem neprida...
 
re: Brexit (honeyR (6.9.2019 8:27)
A třeba takovej Míla je ukázkou toho, jak volič tu analýzu naprosto nezvládne, takže ji raději zavrhne a nahradí několika catch-phrases z proruských konspiračních webů. Tak gratulujeme.

omfg: Nemyslím si, že referendum může mít jen dvě možnosti, a že to musí být ano/ne, prostě záleží, jak si to nastavíš. Ale je pravda, že když jsou jen dvě možnosti, můžeš se alibisticky ohánět těsným vítězstvím jedné z nich s omezenou legitimitou.
 
re: Brexit (omfgR (6.9.2019 8:05)
Referendum je velmi ošemetný nástroj demokracie. Jeho slabina spočívá v tom, že může hlasovat pouze o otázce Ano/Ne a lez hlasovat jen jednou a otázku nejde v průběhu referenda změnit, na rozdíl od hlasování v parlamentu, kde je možné vést diskusi a před hlasováním upravit znění usnesení a může se hlasovat opakovaně o několika pozměňovacích návrzích. Z této základní nevýhody referenda vyplývají problémy Brexitu. Občané rozhodli o tom, že chtějí vystoupit z EU, ale nerozhodli o tom, JAK.
...
Tento příspěvek je dlouhý. Klikněte pro zobrazení celého příspěvku.
 
re: Brexit (socketR (6.9.2019 3:41)
USA nebolo nieco podobne?
 
re: Brexit (MilaneseR (6.9.2019 3:32)
"složitou analýzu mezinárodních politických a ekonomických vztahů"
Co to zas melesh ty woe?
Neomarxiste v Bruselu nam diktuji co smime a nesmime delat v nasi vlastni zemi a jake zakony musime bez diskuze zavadet do naseho pravniho radu. Musel bys bejt padlej na hlavu abys dobrovolne v takovem spolku chtel setrvavat =)
 
re: Brexit (al5249R (6.9.2019 1:44)
mrkev, jsou? Nemyslim si. CSSD to hazi obcas mladi blbci plni idealu - jak rika stara anekdota: "kdo nebyl v mladi socialistou, nema srdce ..." SPD je zase mnohdy takovou trochu zoufalou volbou czexitaru. Lide podobne tupi jako Malacova nebo Rozner vetsinou ani k volbam nejdou, musel by jim totiz nekdo pomoci najit spravny listek, to se sice deje, ale je to spise okrajova zalezitost.
 
re: Brexit (mrkevR (5.9.2019 23:59)
@Honey Referendum po anglicku... Tady šlo o to, že Cameron chtěl rebelující frakci vlastní strany zavřít hubu, jenomže nezvládl kampaň. Na lidi prostě nefungují negativní zprávy (tj. když odejdeme z EU, budem se mít ekonomicky hůř), zato skvěle fungují ty pozitivní, byť třeba vylhané (jako ty finance, které měli údajně ušetřit).
 
  Strana z 12


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...