Domény  |  VPS

Přispívat do fóra mohou pouze pravidelní uživatelé Roumingu.

Zobrazení je omezeno na jedno vlákno!

 

re: Historická... (TjefukR (5.6.2019 12:34)
Myslím, že Rus by si klidně posunul hranice po Dněpr, o tom nemusí být pochyb. Dle mého toto byl ostatně účel "vzpoury" na východě. Jen Rusům po Krymu došlo, že je asi lepší postupovat formu Abcházie, resp. Podněstří. Ale pořád to může být jen otázkou času.
Spornější je, kdo by měl zájem o západ Ukrajiny. Polsko by si kousek asi rádo ukouslo, Maďarsko určitě taky. U Slováků si ale už tak jistý nejsem - mají dost problémů s východniary (omlouvám se, jestli to píšu špatně) a nevím, jestli by chtěli i Rusíny. U Rumunů vůbec netuším, ale Moldavsko by si určitě rádo vzalo pobřeží až k Dněpru, aby se časem mohlo spojit s Ruskem.
Zde jde ale spíš o pohraniční regiony, které jsou dlouhodobě sporné (respektive byli, teď už to řeší snad jen Maďaři a Poláci). Otázka je, kdo by chtěl zbytek Ukrajiny - sice obilnici Evropy, ale plnou kobylek, které ji vyžírají. Já bych to třeba daroval Bělorusku za smlouvy o dovozu obilí odtamtud :).

Co mi přijde trochu smutné je, že už je to každému po x letech konfliktu u prdele. I na tomto fóru reaguje víc lidí třeba na Ingresse, než na toto vlákno.
 
re: Historická... (WujcR (4.6.2019 12:11)
KOFE: Svět nemusí legitimně uznávat žádné referenda. Budou součástí Ruské Federace, budou mít její občanství, občanky, pussy (čti pasy) a Ruskou Federaci uznává každá země. Může jít o podobný (né-li stejný) postup jako u Krymu.

Ingress: Jsou to zdroje. Představ si, že získáš půdu, nerostné bohatství a lidské zdroje a jenom překreslíš imaginární čáru. Než se naděješ, čteš v novinách, že jsi na nějaké straně čáry... To že chceš rušit hranice a státy je čupr nápad. Až ti nepůjde elektrický proud, protože se společnost rozpadne, tak si můžeš dát neimaginární bitcoin s kočičí konzervou! :-D
 
re: Historická... (fuR (4.6.2019 11:57)
I:tak ty jsi ten hajzl z NW0
neprosvihni zasedani [odkaz]

EDIT: fu - 04.06.2019 12:01:20
 
re: Historická... (KOFER (4.6.2019 11:16)
Rusaci kludne prijmu oblasti, po wanabe referende a ktore by svet "legitimne" uznal, a o zapadnej ukrajine trosku pochybujem, aj ked neni problem poskupovat podniky za par centov a vytrieskat z toho co najviac. Defakto by ukrosov ozbijavali este viac ako nas (vid ako u nas skoncila energetika, priemysel, zdravotnictvo, etc.)
 
re: Historická... (IngressR (4.6.2019 11:05)
Já se podivuju nad tohou být na jedné nebo druhé straně imaginární čáry, natož o snahu je překreslovat. Všechny hranice a státy zrušit.
 
Historická... (WujcR (4.6.2019 10:47)
Vzhledem k vývoji situace a už nějakému časovému odstupu mě přijde, že jak si kdysi dva národy (Jedni skončili druzí v druhé světové válce a ti druzí skončili druzí ve studené válce, řečeno po Rimmrovsku) rozdělili Polsko, tak si dneska rozdělili Ukrainu. Jediný rozdíl je, že jeden národ si hrál na svaz soudruhů, lásky a soudružské bratrské pomoci a ten druhý byl Sovětský svaz. Ve skutečnosti bylo u kormidla Německo a Rusko.
Myslíte si že je možné, že časem se Ukraina rozdělí na Německou (čti Evropsky Unijní) část a část připadne Rusku?
Napadlo mě, že pokud to bude hlavním, zúčastněným stranám vyhovovat, můžou dokonce jít neoficiální cestou a ta zlá rebelská část vyhlásit nezávislost a připojit se referendem k ruské federaci a tím získat plnou legitimitu. Pomohlo by to propagandě jak Ruské, tak Evropské, protože ti druzí jsou zlí a ti první naši milovaní bratři a spojenci. Neříkám hned, ale třeba za pět, deset let.
Edit: Jo a piju ještě raní kafčo, teď si to po sobě čtu a pokud někomu čtením způsobím újmu na jeho czechianské duši, tak se omlouvám. :-)
EDIT: Wujc - 04.06.2019 10:50:46
 
 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...