VPS  |  Domény- zase pozde -
Obrázek - zase pozde -
Cbzn impossibru aksuali no Soudruh premier na inspekci kouzelny lektvar Nejlepsi vylet
Komentáře (28) Komentovat Nezobrazovat

-_zase_pozde_-.jpg (CptNotSoFcknObvR (16.2.2020 17:30)
Wow, přesně, kde jsou místní celebrity, aby všechny onálepkovali? Už většinou ani do diskuzí pod politickejma obrázkama radši nelezu, jaká je to stoka, ale zde jsem příjemně překvapen. Jen tak dál, pánové.

-_zase_pozde_-.jpg (V-Jou) (13.2.2020 14:13)
Normální politicko-sociologická diskuze tady a teď? To ne! Kde je kozy, když ho potřebujeme? Nebudeme se zas raději vzájemně osočovat? Nadávat si do lepšolidí a sluníčkářů?

-_zase_pozde_-.jpg (Human.) (13.2.2020 7:58)
Co se divíte? Dav moc nemyslí nad sdělením, ale bere si z něj emoční náboj. Ve finále stejně zjistíte že se jedná pouze o moc - jedna skupina pychopatů se snaží přeřvat skupinu druhou a k tomu potřebuje naladit dostatečně velký dav voličů aby jel na vlně jejich cílů. A to jde snadněji přes kundy a nenávist k viníkům za vaše posrané životy než rozbor rozhodnutí jejich protějšků, hlavně když sami hodlají postupovat principiálně stejně, tedy dělat si bez omezení pokud možno vše co sami uznají za vhodné.

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 23:22)
@Lumpenkavárník Ano, řešila se "Zemanova kunda", protože řekl sprosté slovo (och bože! Jak mohl?). Jenomže on to řekl schválně, aby odvedl pozornost od reálného problému. Ten byl v dvouletém trestu pro členky Pussy Riot za relativně krátké békání v pravoslavném kostele, které bylo ruskými soudy vyhodnoceno jako "nábožensky motivované výtržnictví". Trumpova zeď se taky řeší přes emoce a větami typu: "Nestavíme zdi, ale mosty." A k té poslední větě, v tom to přece je. Proč dělat to samé...

-_zase_pozde_-.jpg (karel (neprihlaseny)) (12.2.2020 23:13)
Se svetem se muselo neco stat - mrkev ma pravdu!

-_zase_pozde_-.jpg (LumpenkavárníkR (12.2.2020 22:29)
(mrkev) ok. Nemám takový rozhled. Fakt jsem myslel, že se řeší Trumpová zeď, protože je to pitomost co nemůže fungovat. A Zemanová kunda, protože řekl blbost. Měl jsem za to, že se řešili i jejich ostatní průšvihy a omyly, ale lidé co si vyjmenoval jakoukoliv kritiku odpálkují nějakou nálepkou na kritiky.

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 22:05)
Problém je, když komici v US nemůžou kvůli PC vystupovat na školách, nebo když se zvrtne celý systém (viz poměrně známý případ Evergreen State college). Potom máš takové situace, že se třikrát víc řeší, jak Zeman řekl v TV "kunda", než skutečnost, že si do vlády, místo sestavy s podporou ve sněmovně, dosadil protiústavně na rok vlastní kámoše. Že se řeší Trumpova "rasistická" zeď, ale nikdo neřeší, že se migranti i kontraband dostávají do US jinudy, atd.

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 21:58)
@Lumpenkavárník A mě zase nikdo nikdy nedal pokutu, když jsem jel v obci 100km/h... A co jako? Že tobě nikdy nikdo něco neřekl neznamená, že se tak neděje. A děláš tu stejnou chybu, jako právě ti, které jsi zmínil (případně jejich publikum), hážeš totiž všechno do jednoho pytle. Ohajovat lidi jako je Okamura je totiž nesmysl úplně stejně, jako ho ignorovat, protože je to Okamura... Ještě horší je, když se útočí na lidi, kteří někdy s něčím, co ten Okamura řekl (nehledě na sdělení samotném) souhlasili.

-_zase_pozde_-.jpg (LumpenkavárníkR (12.2.2020 21:52)
(mrkev): No vidíš. To mi vůbec nepřišlo, že by se o tom nemělo mluvit. Ale budiž. Kdo mě bude bičovat za to že tyto fakta někde řeknu? Nikdy mě nikdo nic nevytkl. Je to opravdu tak veliký problém, že je potřeba obhajovat šmejdy a lháře jako je Zeman, Okamura, VKM a V. Filip?

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 21:42)
@Lumpenkavárník Ale tak jasně, třeba rozdíly v průměrném IQ mezi rasami nebo existence zásadní "wage gap" v US.

-_zase_pozde_-.jpg (LumpenkavárníkR (12.2.2020 20:31)
(mrkev): Ty jo dík. Mohl bys mi prosím říct nějaký příklad pravdivého faktu, který je nepohodlný a tedy politicky nekorektní? Já fakt žiji v nějaké jiné bublině =)

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 19:22)
... součástí mlčící většiny. Druhý problém je v tom, že ten společenský "backlash" je z principu lynčem. A inteligence davu je odjakživa rovna nejnižšímu společnému součiniteli... Velice často jsou kvůli tomu jako "politicky nekorektní" označovány pravdivé skutečnosti a fakty (zejména ty nepohodlné). Kvůli PC se z argumentů vytrácí jakákoliv nuance. PC je obecně nepřítel dialogu a některé důležité otázky jsou tak nediskutovatelné.

-_zase_pozde_-.jpg (mrkevR (12.2.2020 19:13)
@Lumpenkavárník To teda jsi mimo. Politická korektnost má dva aspekty, je to autocenzura, kterou lidi uvalují sami na sebe, když se stydí za své vlastní názory (resp. když jim hrozí společenský "backlash"). První problém je, že máš hromadu lidí, kteří nahlas neříkají co si ve skutečnosti myslí (a to je, jak snad každému dojde, špatně samo o sobě). Tihle lidé se pak často potkávají na internetu nebo v různých bublinách a vzájemně se utvrzují v extrémních názorech. Často pak nabydou dojem, že jsou vlastně...

-_zase_pozde_-.jpg (LumpenkavárníkR (12.2.2020 17:44)
(.:Gembler:.): Není moc co závidět. Všichni o tom mluví a hrozně se toho bojí a já jsem stále mimo. Nesdílím s ostatními obavy z politické korektnosti a nevím v jakých tradicích hledat tradiční hodnoty. Ani nevím co si pod tím slovním spojením představit. Pokoušel jsem se čerpat v historii, ale hodnoty i tradice se stále mění. Prosím pokaž mi život a prozraď mi o co jde? Ať zapadnu mezi ostatní a vím o co přicházím.

-_zase_pozde_-.jpg (.:Gembler:.R (12.2.2020 17:22)
Lumpenkavárník: jestli se vážně musíš ptát, protože to nevíš, tak ti závidim.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...