Půjčka s odměnou  |  DoményAlec Shotwin
Obrázek Alec Shotwin
dupla ale porad luxusni Weight Limit 7497364 820x gretina enerace IMG-20211202-WA0010 Fear in the atmosphere
Komentáře (37) Komentovat Nezobrazovat

Alec_Shotwin.jpg (Abdul_HasanR (25.10.2021 10:01)
mrkev: jj, proto jsem napsal že nevím jak v USA. :-) Každopádně má dle mě více přitěžujících okolností, než těch polehčujících, ale otázka jestli v USA berou "střílej, je to bezpečné" jako rozhodující... Dle toho jak chápu naše zákony tak u nás Baldwin usmrcení z nedbalosti, zbrojířka pokutu, pokud to tam nedala úmyslně, v tom případě bych řekl pro ni vražda.

Alec_Shotwin.jpg (mrkevR (24.10.2021 19:18)
@Abdul řekl bych, že bude různá naše a americká legislativa. Oni jsou obecně posraní z každého prdu. Navíc, on tam bude rozdíl i v rámci států.

Alec_Shotwin.jpg (Abdul_HasanR (24.10.2021 11:36)
Efeliky: nicméně zákon u těchto povinností nerozlišuje, zda se jedná o jeviště nebo střelnici, povinnosti svěřující osoby tam jsou totožné, alespoň tedy dle zákona o zbraních. A herec pyrotechniku nejspíše odpalovat nebude, proto není potřeba, aby ji kontroloval. Selhání při dozoru je pak dle §76d pouze přestupek, nikoliv trestný čin.

Alec_Shotwin.jpg (Efeliky) (23.10.2021 23:00)
Na střelnici se střílí, na place hraje. Na střelnici je logické, že za bezpečnost odpovídá poučený střelec, u filmu to tak ale není. Tam mají zbraně podobné zařazení, jako třeba pyrotechnika. A stejně jako po herci nechceš, aby kontroloval nálože, tak po něm nebudeš chtít, aby kontroloval bezpečnost zbraní. Dokonce si dovedu představit, že v momentě kdy bys že zbraně vytáhl zásobník, tak by ti to zodpovědná osoba vzala z ruky a vrátila až po dalším přezkoumání.

Alec_Shotwin.jpg (Abdul_HasanR (23.10.2021 21:12)
Efeliky: no, nevím jak v USA, ale u nás by tu zodpovědnost by stále měl on, řekl bych? Ano, existuje § 59 zákona o zbraních, kde se sice baví o dohledu, aby nebyl porušen zákon a ohroženo zdraví a život, nicméně pokud vím, tak ti nešťastníci, kterým se na střelnici zastřelil nedržitel zbrojáku z toho neměli účast na sebevraždě.

Alec_Shotwin.jpg (Efeliky) (23.10.2021 20:50)
Abdul_Hasan: Klasická bezpečnost se zbraněmi je trochu něco jiného, než tenhle případ. Prohlížení nábojů by mohli považovat za nedovolený zásah. Za tu rekvizitu někdo odpovídá a s tímhle bude mít problém, protože se mu tím sereš do práce.

Alec_Shotwin.jpg (ifiiiifiifiifff) (23.10.2021 19:22)
clovek zopdovedny za bezpecnost zbrani byla zenska. pripad uzavren. :-D

Alec_Shotwin.jpg (Dež0n - nereg) (23.10.2021 17:23)
Efeliky - super, takže jako je normální brát živou zbraň, mířit a hlavně střílet s ní proti lidem bez ujištění, že tam jsou slepáče??? To jako fakt? A pak to jako sráč svádět na někoho, "kdo je za to zodpovědnej"??? Takhle asi přenášení zodpovědnosti nefunguje...

Alec_Shotwin.jpg (Abdul_HasanR (23.10.2021 13:26)
V co lze teď doufat je, že se to stane praxí, i kdyby Baldwin nešel sedět, tak jen tomu samotnému traumatu se budou chtít ostatní vyhnout

Alec_Shotwin.jpg (Abdul_HasanR (23.10.2021 13:24)
Efeliky: jako šedesátník který točí akční filmy několik dekád měl dost času se to naučit. A kor když proti něčemu (za něco) brojí, tak si to má pořádně nastudovat, a bezpečné zacházení se střelnou zbraní je základ. Vyklopit buben a podívat se, zda ty náboje mají projektil popř. zápalku (jedná se o revolver) se dokáže i naprostý idiot naučit za minutu. A čas na to IMO je, pochybuju, že herec přijede, hned stoupne před kameru, a sotva dostane kvér do ruky když režisér řve "akce".

Alec_Shotwin.jpg (grasakR (23.10.2021 11:18)
Hele u nas je standart ze zbran si kontroluje strelec resp kazdey kdo ju bere do ruky bez ohledu na,to ze mu bylo receno, ze je vybita a kde co..... asi to tak nemaji ale imho si to zkontrolovat Alec mel ....,ma,spekulace je, ze jako protizbranovy aktivista, k tomu mel odpor mozna to ani neumel....

Alec_Shotwin.jpg (Efeliky) (23.10.2021 1:26)
Debzon: Při natáčení podobných filmů je za zbraně zodpovědný rekvizitář, případně na to mají spešl člověka. Představa, že si jako herec převezmeš revolver, vyklopíš zásobník a budeš zkoumat jednotlivé náboje, je celkem mimo. Naopak by tě za to hnali.

Alec_Shotwin.jpg (Fifteen) (23.10.2021 1:05)
Ok, po preslapnuti jsem jen blbej. Predpokladam, ze rozdil mezi odstrym a slepym se asi musi dat poznat vizualne.

Alec_Shotwin.jpg (Fifteen) (23.10.2021 1:00)
Hele ad diskuse, jak si sakra chcete zkontrolovat, ze zadnej ze sesti naboju neni ostrej? Zvlast pokud si to prebijej z ostrejch sami? A v revolveru fakt asi nemelo smysl kontrolovat naboj v komore... . Taky myslim, ze Alec to psychicky odsere. Neumim si predstavit, ze to treba budou dotacet a bude tam podobna scena, kdy by treba zase mel mirit a strilet proti nekomu. Tak nebo tak, nechapu, ze neexistuje nebo nedodrzuje se bezpecnej proces, jak tomuhle zabranit. U projektu za stovky mio dokaru.

Alec_Shotwin.jpg (grasakR (22.10.2021 19:58)
@aaaaaaaa. Proc mi to pises?

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...