NeposlušnéTlapky  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  ČasProŽeny  |  Pravda24  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  MyMuži  |  VipShowBojovnici dneska to nemaji lehke
Obrázek Bojovnici dneska to nemaji lehke
vztycili prasidenta ma pravdu-chlapec primitivni nabytek za babku neprustrelna-logika photo 2021-02-18 07-13-40
Komentáře (157) Komentovat Nezobrazovat

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (13.4.2021 18:19)
@Uf například proto je za stávajího režimu a tedy zvyklostí, včetně okolních zemí, se kterými máme dobré vztahy a tedy i tranzitní dopravu, i dostupných technologií a prostě všeho, nepředstavitelné, že by přišel někdo, kdo by škrtl dopravní zákon, a začal ho psát znovu, od začátku (a výsledný by byl zásadně jiný).

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (13.4.2021 18:10)
@Uf Bylo by fajn podívat se na evoluci společenství. Více a více různých výmyslů a nařízení je zcela přirozená věc, jede se od nějakého základu převzatého z minulého zřízení a na to se postupně nabalují další a další zákony a nařízení, do doby, než se systém změní, a tak stále dokola, systém (zřízení) za systémem. V EU a pro EU okolí to jede plus mínus stejně, protože to jde ruku v ruce s nařízeními EP, atp., a všichni jsou na tom vývojem společnosti podobně.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (13.4.2021 17:50)
Lopuchoun: Pokud ti nevyhovuje slovo scénář, dosaď si za něj třeba "obecná dlouhodobá strategie vedoucí k témuž cíli" nebo cokoli jiného. Mě na slovíčkaření moc neužije. Zelený úděl obsahuje spoustu základních společných znaků jako "eko" odpustky, vnucování autíček na baterky, omezení životnosti veškeré elektroniky zákazem pájky s příměsí cínu atd. atd. A v různých zemích má samozřejmě nějaké odlišnosti a různá specifika. Cíl je ale zřejmý - vše komplikovat pomocí byrokratických překážek pod "eko" záminkou.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (13.4.2021 13:27)
@Uf budeš mi muset najít jiné slůvko, protože scénař je jeden, jasně daný. Jinak je to jiný scénář. Vyhledal jsem si pojem "zelený úděl", ano, pokud jako "zelený úděl" označíš všude něco jiného, pak jasně, ale to jde udělat se vším. Každopádně je zajímavé, že podle tebe za situaci zde nemůže Bába svými pokyny, jím a jeho vládou a autoritativní stranou schválené. On mu to někdo našeptává? On se již tedy o něčem zmínil tu https://youtu.be/Panetdp5K_w?t=56

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (13.4.2021 10:17)
Lopuchoun: Několikatýdenní posuny mezi jednotlivými vlnami přitvrzování a uvolňování likvidačních opatření přece neznamená jiný scénář, ale pouhé rozdíly v konkrétní realizaci téhož scénáře. Vezmi si např. tzv. "zelený úděl", což je další nástroj Velkého resetu. Ten taky neprobíhá úplně synchronně a i detaily se liší, protože tím scénářem nemyslím obdobu filmového scénáře, který obsahuje i naprosté detaily. Takže rozdíly v detailech se nesmíš nechat zmást. Musíš sledovat dlouhodobý trend či směr.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (13.4.2021 8:55)
@Uf "podle stejného scénáře" - vždyť má každá země různá kovid-pravidla, v různých časech, tedy různé scnénáře. Ta pravidla, jaká máme tady, určil Bába.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (13.4.2021 8:46)
Lopuchoun: Řešili jsme, že stát dusí ekonomiku. A ta nestojí jen a pouze na státních výdajích. Nekonečný lockdown probíhá podle stejného scénáře ve všech zemích tzv. prvního světa, takže to rozhodně není spiknutí jednoho muže. Bureš není pánem světa, ale jen spolumajitel jedné z místních na světové poměry maličkých korporací. Místní vlády mohou ladit maximálně tak detaily a přikrádat si na tom.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (13.4.2021 6:24)
@Uf řešili jsme státní výdaje. To, že Andy nekoná pro blaho lidu, ale pro blaho svoje, je konspirační teorie? Spiknutí jednoho muže :-D

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (13.4.2021 2:09)
Lopuchoun: Ano - psal jsi strukturální investice, ale je snad zásadní rozdíl mezi investicemi státními a soukromými. U soukromých investic je hlavním měřítkem smysluplnost, kdežto u státních investic odklonitelnost, ideologická (zejména politická) korektnost, zneužitelnost k represím vůči obyvatelstvu atd. Teď sice souhlasíš s konspirací, že "boj proti viru" je slouží i k jinému účelu, ale např. 11.4.2021 v 12:59 jsi se mým konspiračním teoriím vysmíval. Zajímavý obrat...

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (12.4.2021 20:24)
@Uf a je snad jasné, že od velkých koncernů a průmyslových podniků jsou ty tlaky největší, proto ty také jedou pořád (když zrovna nedojdou na trhu polovodiče).

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (12.4.2021 20:21)
@Uf Psal jsem strukturní investice, když se za ty prachy něco buduje. Jinak je zajímavé, jak v lidech přetrvává pocit, že premiér a jeho tým, a že zrovna Andy, rozhoduje v rámci státu, např. o tom, co zavře a co ne asi na základě nějakých dat nebo něčeho. Takhle se to přeci nehraje. Dám úkol, co musí zůstat otevřené, protože mám na tom nějaký zájem (ať osobní nebo jsou tam silné politické tlaky), a zbytek zavřu. A hned mi to dá +/- současný stav.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (12.4.2021 20:15)
Lopuchoun: Jenže co se týká státních investic, tak platí, že čím víc stát do něčeho investuje, tím hůř to v dané oblasti vypadá. Problémy nemají jen firmy soudruha premiéra, ale i nadnárodní korporace. Právě proto jsem se tě už několikrát ptal, zda ti nepřipadá minimálně podezřelé, že "protipandemická "opatření mají podobu, která je mnohem úspěšnější v likvidaci vybraných častí ekonomiky než v likvidaci smrtícího viru. Domníval jsem se, že jsi fanda boje proti viru zvaného tvrdý lockdown.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (12.4.2021 19:59)
@Uf investice mají s vývojem ekonomiky úzký vztah, to je základ ekonomie. Proč vláda omezí malý obchod a ne velký, to bude předpokládám politika obdobná rektálnímu testování. Firma a její odvětví pana premiéra takové problémy nemá, shodou okolností. Já nejsem žádný fanda boje, předpokládal jsem, že to jsme si vyjasnili na začátku.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Uf) (12.4.2021 19:42)
Lopuchoun: Moje výtka k dušení ekonomiky se netýkala výdajové části státního rozpočtu. Týkala se legislativních zákazů výdělečně činnosti namířených na ty části ekonomiky, které jsou doménou živnostníků a malých firem. Je pravda, že stát asi omezil zadávání cinknutých např. stavebních zakázek spřáteleným firmám a místo toho vyhazuje peníze oknem za testy proplácené spřáteleným laboratořím atd. Ale překvapuje mě, že zrovna vy jako fanda boje proti smrtícímu viru kritizujete investice do boje proti němu.

Bojovnici_dneska_to_nemaji_lehke.jpg (Lopuchoun.) (12.4.2021 18:34)
@Uf Stát dusí ekonomiku jako prase, např. tím, že místo strukturních investic (něco za ty prachy vybudovat) investuje do prožírání. Nevím, o jaké části ekonomiky je řeč. Andy likviduje konkurenci, a že má konkurence hodně.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...