VipShow  |  Pravda24  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  HobbyDeník  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeníkGuruCrhaVariCaj 01.04.2024 
Obrázek GuruCrhaVariCaj
tenias mi espada jonatanewtf tesla cyberbus prideflag definice lasky reseni definice lasky
Komentáře (28) Komentovat Nezobrazovat

GuruCrhaVariCaj.jpg (Dalibor JandákRP (3.4.2024 12:07)
Vodu máme lehce zásaditou vlivem Ca, Mg a K solí, takže když se část usadí v konvici, PH se vrací k neutrálu (okyselí se). Navíc může dojít varem k chemickým reakcím u komplexnějších solí. S tím odpařením to bude pravda, nejen že se chvíli vařila, ale ještě dlouho stydla na 20°C........

GuruCrhaVariCaj.jpg (kosodrevinaRP (3.4.2024 11:44)
@(Dalibor Jandák) RP: ... a pri vysokej teplote CO2 uniklo z roztoku, čím sa znížila kyslosť. Ale absolútne netuším, prečo kyslosť vody narástla pri vare v konvici. To mi nedáva zmysel.

GuruCrhaVariCaj.jpg (kosodrevinaRP (3.4.2024 11:42)
@(Dalibor Jandák) RP: Vyššia tvrdosť vody z mikrovlnky je podľa mňa kvôli tomu, že sa ti časť odparila. Predpokladám, že si ju varil v otvorenom pohári. Ak by si ju odvážil pred a po zohriatí, predpokladám, že výpočet koncentrácie by sedel so stratou vody odparením. Zvýšeni pH vody z mikrovlnky zase podľa mňa súvisí s tým, že vo vode pred uvarením bol rozpustený oxid uhličitý, ktorý sa hydratoval na kyselinu uhličitú. Vysoká teplota posunula rovnováhu tejto hydratačnej reakcie späť k CO2 a H2O a...

GuruCrhaVariCaj.jpg (Newerer) (3.4.2024 0:29)
Tvl, prej skrytej var...a kde je schovanej, pod hrníčkem?

GuruCrhaVariCaj.jpg (aj bača) (2.4.2024 14:23)
Keď ale myšicu vondám a vodiu prevariem bez ňou a potom tam jebnem myšicu, je vodia živejšie, ale čoskoro už nie. Zázroky prerody.

GuruCrhaVariCaj.jpg (aj bača) (2.4.2024 14:20)
Keď májem vo vodie myšicu a vodiu prevariem, je vodia mertvrjšia, lebo sa už niehýbe.

GuruCrhaVariCaj.jpg (TsantsaRP (2.4.2024 14:17)
Sposob ohrevu hra rolu a je rozpoznatelny. Niekolko fyzikalne chemickych prikladov. Var odstranuje z vody plyny, ktore su v nej rozspustene, kto neveri moze si do tekutiny prdnut napr O2 sondu, po par minutach je kyslik na nule, senzoricky takto prevarena voda nechuti dobre. Pripravou sa do vody mozu dostat aj mineraly navyse, pouzim neglazovanej keramiky. Opat senzoricky slepim testom, voda chuti lepsie. Pripadne sa znizuje tvrdost vody, lebo kamen ostane v konvici. Ono je dovod preco to robia len tupci.

GuruCrhaVariCaj.jpg (Dalibor JandákRP (2.4.2024 14:16)
Je to možné, v řádu máme skoro 8 Atm a když se voda nechá ve sklenici, obublinkuje se jako minerálka........

GuruCrhaVariCaj.jpg (mikoRP (2.4.2024 14:05)
mdlejsi ti prijde mozna protoze z neho "utekl" rozbuspetny vzduch. sodovka je taky vyrazneji "svezejsi" :)

GuruCrhaVariCaj.jpg (Dalibor JandákRP (2.4.2024 13:53)
Protože se dneska kopu do prdele, provedl jsem TDS a PH měření. Máme docela tvrdou vodu (dnes 330 ppm), v el. konvici se usazuje kámen. Porovnání PH u konvice kleslo o 0,8, u mikrovlny se zvedlo o 0,15. Zajímavější je, že konvice snížila ppm na 140, ovšem mikrovlnka ho zvedla na 335 (proč, to nevím). No a překvapení na závěr, obě vody mi příjdou mdlé oproti tekoucí. Takže převařená voda v konvici je opravdu měkčí. Naměřené výsledky můžete zdarma použít v další vědecké "debatě"........ B-)

GuruCrhaVariCaj.jpg (FilipesRP (2.4.2024 12:46)
Voda vařená v Mikrovlce je hnusná - to ví každý a je to nezpochybnitelný fakt. To je stejné, jako si myslet, že lze mít kvalitní HiFi bez pozlaceného optického kabelu. :o)

GuruCrhaVariCaj.jpg (Dalibor JandákRP (2.4.2024 12:12)
Hlavně má mikrovlnka poloviční účinnost než konvice. Na přehřátou vodu stačí lžička........

GuruCrhaVariCaj.jpg (NikdySeNezaregistrujiRP (2.4.2024 12:01)
Černoušek má pravdu. Vařit vodu v mikrovlnce je píčovina. V ideálním případě ji ohřejte přesně na var, jak chcete. V horším případě ji nedovaříte a ten čaj bude stát za hovno. A v ještě horším případě dosáhnete skrytého varu a způsobíte si hnusnou popáleninu.

GuruCrhaVariCaj.jpg (XXY) (2.4.2024 11:52)
Přestaňte se vyjadřovat, vypadáte jako hňupové…

GuruCrhaVariCaj.jpg (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITRP (2.4.2024 10:59)
DĚKUJI, ŽE JSTE MĚ NECHALI ZŮSTAT U VAŠEHO MÍSTA. ** MŮJ CO? ** KDE JE VAŠE KONVICE? ** VAŠE KONVICE. ** VÍTE, ŽE VĚC, KTEROU ZAPOJETE DO ZDI, VYTVÁŘÍ TEPLOU VODU NA ČAJ! ** VĚC, KTEROU POUŽÍVAJÍ VE STARÝCH FILMech? TOHLE JDE NA KAMEN. O ELEKTRICKÉ JSEM NIKDY neslyšel. ** JAK VYRÁBÍTE TEPLOU VODU?!? ** V MIKROVLNĚ JAKO NORMÁLNÍ ČLOVĚK. ** VODU V MIKROVLNĚ NEOhřejete! ČAJ BY CHUTIL HROZNĚ! ** MYSLÍM, ŽE MÁTE Zmatek, ODKUD POCHÁZÍ CHUŤ V ŠÁLKU ČAJU. ******** ne sorry, ale tomu se fakt nedá smát =) =)

další...