VPS  |  DoményKdyz zahajis krizovou vypravu na Mesic abys CR ochranil pred islamem
Obrázek Kdyz zahajis krizovou vypravu na Mesic abys CR ochranil pred islamem
noyes impossibru Soudruh premier na inspekci aksuali no Hans bring ze Wassermann kouzelny lektvar
Komentáře (20) Komentovat Nezobrazovat

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (hlas bludu) (5.12.2019 0:14)
Myslim, ze tam bol urcity posun od toho, ze jedina pravda je v Biblii. Na zaciatok 15. storocia to nebolo vobec zle: "Křesťan má být stálý ve víře a v rozjímání této trojí pravdy: té, která je obsažena v Písmu, té, kterou poznáváme smysly a té, jíž dosahujeme neomylným rozumem." No ale jasne, ta vojna bola znicujuca a ludia neboli svati ani na jednej strane.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (Human.) (5.12.2019 0:05)
i v Evropském rozměru přiznal byla finální koexistence katolíků a protestantů po určitou dobu v jedné zemi pospolu v míru. To byl evropský unikát, který do vytvoření národních států s oddělením církve od státní moci nebyl nikde zopakovaný. Naopak evropa se rozdělila po 30.leté válce jakousi náboženskou železnou oponou na 200 let.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (Human.) (5.12.2019 0:01)
Hus ovšem propagoval pravdu Boží, tedy Písmo - Nový zákon. A poukazoval na odchylku v učení a konání katolické církve vs Ježíš s apoštoly. To byla jeho Pravda. Je snadné tu dobu nahlížet dnešníma očima ale nesnadné jí s nimi rozumět. Ono dějiny píšou vítězové a u husitů je to velmi viditelné kdo ty dějiny psal protože jsou vždy buď beránci, nebo ďáblové. Já zastávám názor že to byl mix obojího a i když došlo k dočasné změně ve společnosti, cena jakou za to zaplatila byla velmi vysoká. Co bych jim ale

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (hlas bludu) (4.12.2019 23:28)
Pisem ze boli sucastou toho. Nie ze boli jedini. A co sa tyka presadziovania pokroku v mysleni: "Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti"

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (Human.) (4.12.2019 21:56)
Nic není černobílé. Husiti přímo žádný pokrok v myšlení neprosazovali, oni se jen chtěli navrátit k původní Ježíšově církvi dle Evangelií. To, že přitom zlomili monopol katolické církve ve střední Evropě je pravda.Ale že by oni umožnili rozvoj vědy a techniky a konec středověku... Humanismus přinesla renesance, která vznikala hlavně v Itálii a to už před Karlem IV. A "kapitalismus" vznikl v Holandsku a Anglii. Myslím že máš trochu moc velké představy o významu husitů byť i oni jsou součástí historie Evropy.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (hlas bludu) (4.12.2019 20:36)
Husiti boli sucastou pociatkov reformacie. Tej reformacie, ktorej mnohi pripisuju nasledujuci rozvoj vedy a techniky a koniec temneho stredoveku. Pani, takto si spinit do vlastneho hniezda a prirovnavat husitov k islamistom... No ja teda cumim.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (Human.) (4.12.2019 20:31)
Aneb za vším hledej moc a prachy.Zatímco "Pražani-kališníci" se po vyhnání bohatých katolíků a kléru (obvykle německy mluvících ale nikoli nezbytně, v té době se národnost totiž neřešila jako dnes) chystali na poklidné užívání si nakradeného majetku, k čemuž je potřeba mír a běžný režim,radikálnější husité z venkova, kteří tou dobou nic fyzického nevlastnili hodlali "dělat revoluci" dál.Husiti vůbec byli schopni se navzájem vraždit kvůli naprostým margináliím v ritu a jen externí hrozba je držela pohromadě.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (DougBadmanR (4.12.2019 20:20)
Hlavně odešli z Práglu, protože Pražáci byli vždycky vymrdaný až na půdu. Pak jim Žižka ještě musel zachraňovat zadek, za to se mu později odvděčili tak, že ho honili kolem Labe, aby následně dostali výprask na kterej dlouho nezapomněli B-) Aneb pražská pátá kolona v akci. Za 600 let se toho moc nezměnilo :)

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (Human.) (4.12.2019 20:06)
byč: No ani husiti nebyli od takového chování moc daleko, například město Tábor bylo založeno čistě na biblickém proroctví že po konci světa se zachrání lidi jen z několika vyjmenovaných míst (a Tábor byl mezi nimi). To stačilo aby tam na zelené louce postavili město (tedy spíš v rozvalinách nějakého raně středověkého slovanského hradiště). A jejich adamité to byli náboženští šílenci že by jim Grétka záviděla. Však i s nimi se Žižka nemazal když mu začali rozvracet morálku houfů a ohněm a mečem je vyhubil.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (LemonFRR (4.12.2019 19:39)
Hm, z Finska ji nevidno.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (byč boží) (4.12.2019 14:42)
Prej husiti jako Daeš (politicky korektní arabský výraz pro Islámský stát). Muslimové v islámském státu se snaží spustit sekvenci posloupností popsaných v islámském návodu na zničení světa v hadísech. Proto podřezávali a mučili lidi před kamerami, chtějí útok Západu na město Dabiq, teda chtěli, teď jsou rozmrdaní a zase se budou pár let dávat dohromady. IS je čistý islám, živoucí relikvie mnohem silnějších islámských států vyhlazujících nemuslimy od 622 do 1923.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (DougBadmanR (4.12.2019 14:08)
Mimochodem Čornej v listopadu vydal knížku o Žižkovi.

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (oTvorR (4.12.2019 13:54)
Nemyslim si, ze by s heroizaci husitu prisli az komuniste, naopak mnoho del (napr. Alois Jirásků) zil pred nimi a z jeho del se hodne vychazi... i driv bylo o nich napsano mnohe, ale nevim, jen tapu. Perlička: jeden z predchudcu Jana Husa se jmenoval Smil Flaška z Pardubic. Kazdopadne vyjmecni byli v tom, ze jejich boj nebyl proti Bohu, ale proti cirkvi. Coz jsou i dnes dve odlisne, temer opacne veci. Ale samozrejme pohnutky jednotlivych husitu byly mnohem prostci a bylo mezi nimy mnoho, kterym to bylo fuk

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (DougBadmanR (4.12.2019 13:48)
když se eurobolševici a další kastráti snaží vyprávět naše dějiny, vypadá to zhruba jako příspěvek od dylinky :-)

Kdyz_zahajis_krizovou_vypravu_na_Mesic_abys_CR_ochranil_pred_islamem.png (dylin) (4.12.2019 13:06)
Husiti byli loupežníci, vrazi a vandalové. Něco jako evropský Daeš. Jenom komunisti z nich udělali v osnovach dějepisu hrdiny, protože to byla dělnická třída, která se vzepřela svaté říši římské (tedy západu). Jenom mě sere, že tenhle komunistický pohled se stále učí a nikdo ho nevyskrtl. Mimochodem právě o tomto i mluvila zpráva BIS, že jsou stále na školách sovětské osnovy.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...