VipShow  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  Pravda24No Im an Atheist 13.08.2012 
Obrázek No Im an Atheist
rozhovor VK Socialist suicide pismo bezlepkova vianocka navsteva ruske anbasady nevim se dockat
Komentáře (35) Komentovat Nezobrazovat

No_Im_an_Atheist.jpg (mrkevRP (13.8.2012 23:18)
Abdul_Hasan: Nedostanou, psal jsem jen, že se ten argument přidá a zvětší se nátlak... Jestli si to pochopil tak, jak to z tvého příspěvku vypadá, měl bys zauvažovat spíš nad slabomyslností vlastní... Jinak další věc je (jak jsem taky psal), že to bývá u příležitosti různých rodinných oslav a svátků. A dohádat se, když se chce člověk bavit, prostě není úplně ideální postup.

No_Im_an_Atheist.jpg (grcRP (13.8.2012 23:03)
Abdul: Různí lidé mají s rodinou různě silné vazby. Nesvědčí to o ničí slabomyslnosti, ale jen o tom, že se mu vyplatí to ustát za oběť vztahů s rodinou.

No_Im_an_Atheist.jpg (Abdul_HasanRP (13.8.2012 23:00)
mrkev: no to jestli tě dostanou argumentem "minule si nebyl teď musíš" tak to vypovídá o tvé slabomyslnosti. Ně zatím nikdo nepřinutil udělat něco, co by bylo proti mé vůli. Kdyžtak to zkus jinak, tvař se jak kakabus, hrej si s mobilem, přines si tam časopis či knížku, takto to zkoušel i kamarád, a dokonce i farář mu řekl, že chodit nemusí... Jiný kamarád si zase udělal srandu, a vyprávěl mu sexuální zážitky, a vždy když se pak na kamaráda podíval, tak začal "něco" skrývat ;-)

No_Im_an_Atheist.jpg (vismaiorRP (13.8.2012 22:51)
Také jsem býval křesťan, ale pak jsem, bohudík, dospěl. Btw. křesťanství by se dalo shrnout do čtyř slov. Manipulace - moc - hloupost - strach.

No_Im_an_Atheist.jpg (CallebRP (13.8.2012 22:10)
to je presne muj pripad !!! >-O

No_Im_an_Atheist.jpg (mrkevRP (13.8.2012 22:04)
[odkaz]

No_Im_an_Atheist.jpg (VincenzoRP (13.8.2012 16:58)
Jedna vec je, ak sa človek k viere dopracuje svojvoľne a samostatne, druhá, keď ho babka od mala "tlačí" k tomu, aby chodil do kostola, hoci mu to ni nedáva, ani ho to vnútorne nenapĺňa...

No_Im_an_Atheist.jpg (YodaRP (13.8.2012 16:48)
Buďte radi, že nie ste Židia a neodrezali vám predkožku :o) ale aj tak sú tie náboženstvá vymývačsko-mozgový sajrajt

No_Im_an_Atheist.jpg (EllrohirRP (13.8.2012 16:24)
Mem: ale koukám, že teďka v deseti se to už zlepšilo, viď? B-)

No_Im_an_Atheist.jpg (MemRP (13.8.2012 16:23)
Jj, plně mrkev chápu, když mi bylo odhadem 7-8 let, tak jsem u babičky taky musel chodit do kostela. Pak už jsem samozřejmě dostal rozum a nikam nechodil ;). Každopádně obdivuju, že on v 8 letech umí takhle dobře psát, já měl v té době asi menší slovní zásobu.

No_Im_an_Atheist.jpg (mrkevRP (13.8.2012 16:17)
Ellrohir: Tak žhavé to naštěstí není, je to tak maximálně šestkrát do roka... Mě navíc kostel jako takový nijak nevadí a ani mi nevadí si to v něm "odsedět". To, s čím mám problém je, že se musím přetvařovat před celou "obcí věřících"... Když tam tu hodinu prosedím s kamennou tváří, přijde mi to (minimálně vůči věřící části rodiny) horší, než kdybych tam nebyl vůbec.

No_Im_an_Atheist.jpg (EllrohirRP (13.8.2012 16:05)
tady je problém, že oni ho velmi pravděpodobně nechtějí obrátit násilím na víru z nějaký zvůle...ale jsou tak zfanatizovaní, že věří, že když nebude chodit do kostela a nebude se modlit, tak půjde do pekla...a protože je to člen rodiny, tak jsou z toho upřímně zoufalí a snaží se ho takhle "spasit"...to je na tom to nejsmutnější :-/

No_Im_an_Atheist.jpg (TexRP (13.8.2012 16:02)
ja do kostola chodim len ked niekto zomrie. a sice ma to tam vobec nebavi a nijak mi to neprospeje (ani tomu mrtvemu, lol), idem tam a odsedim si to, pretoze je to pre mna jednoduchsie ako vysvetlovat to 60+ rocnym truchliacim rodinnym prislusnikom.

No_Im_an_Atheist.jpg (mrkevRP (13.8.2012 16:00)
Janička: To možná fungovalo tobě, ale o univerzální předpis bohužel nejde... Jsou věci, které mají někteří lidé natolik zažité, že jde o jejich přirozenou reakci. Vůbec jim pak nejde o (ne)úspěšnost nátlaku. Párkrát jsem v mládí vydržel, ale stejně se nic nezměnilo a další postup byl stejný, naopak se přidal 'argument': "minule jsi nebyl, tak teď musíš"...

No_Im_an_Atheist.jpg (JaničkaRP (13.8.2012 15:41)
To je o nastavených pravidlech. Rodina ví, že citovým vydíráním tě dovede zmanipulovat. Když si dupneš a vydržíš to, asi to ještě párkrát zkusí, pak to budeš mít dlouho na talíři, ale prostě to přijmou. Prostě jsou teď zvyklí, že vždycky podlehneš. Máme přece svobodu vyznání, to by bylo, aby s evropské zemi s nejvyšším procentem ateistů musel někdo proti své vůli chodit do kostela. Jako je Bůh nade mnou!

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...