Domény  |  Webhosting  |  VPSPopulacia of Roma invicta
Obrázek Populacia of Roma invicta
Fronta jako krava how to improve office the hidden truth you have to understand art for this Putinuv komparz WFH
Komentáře (12) Komentovat Nezobrazovat

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Zorbix) (25.2.2020 16:10)
Jak píše LemonFR. Dokud byla Římská/Byzanská říše bohatá a na vzestupu, mohla si dovolit uživit obrovské hlavní město. Obyvatel města = člověk který se pravděpodobně neživí zemědělstvím. Takže když se říše začala rozkládat, nebyla možnost tolik "nezemědělců" uživit. A když byl ve středověku Řím centrem malinkatého papežského státu, je jasné, že tomu musel odpovídat i počet "měšťanů".

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Nope) (23.2.2020 21:54)
putifous: Pokud nepovažuješ Bulhary a Rusy za Slovany. Ale jestli chceš přeměřovat něco podobného, očividně v rámci svého dogmatického pohledu na minulost, tak klidně

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (putifous) (23.2.2020 19:55)
nope: útok na Cařihrad dali Slovani snad JEDNOU, ještě s Avary, v 626. Vojsko oproti islámské džihádistické armádě asi poloviční. Samozřejmě na Byzanc Slované útočili. Přesto ztráta počtu obyvatel souvisí ne ze ztrátou území na Balkáně jako spíš na ztrátě Severní Afriky a Blízkého Východu, to vše způsobil memetický virus islám.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Nope) (23.2.2020 18:35)
Putifous: tohle číslo je od jednoho kronikáře který to sepsal později (nebyl součastník) a je podle všeho hodně nafouknuté, jiní tehdy psali i o polovičních počtech. A ano, mnohem více, Slované obléhali Cařihrad v té době častěji a vůbec útočili na Byzanc častěji než nějaké arabské kmeny. Většinou si vymohli na pár let tributy a zase odtáhli, nešlo jim o to je dobýt, ale různé slovanské v té době kmeny útočily pravidelně.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (LemonFRR (23.2.2020 18:26)
Treba brať do úvahy aj logistiku zásobovania a výživy tak obrovskej masy obyvateľstva. Dnes sa zdá milión v pohode, ale to máme železnice, kamióny, diaľnice, lietadlá. Rím a Konštantínopol boli centrá veľkých a bohatých ríš s dobrým prístupom (kvalitné cesty, bezpečná lodná doprava), čo umožňovalo dovoz potravín, najmä obilia, z odľahlejších, vysoko agrárnych oblastí. Ono len bez obilia z Egypta by Rím takú populáciu nedokázal uživiť.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Putifous) (23.2.2020 18:18)
Mnohem více? Dostali k mestu 200 000 neceho jako tehdejsi iterace Islamskeho statu?

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Nope) (23.2.2020 16:06)
No třeba Slované v té době dávali Konstantinopoli zabrat mnohem více, jedno obléhání bylo dokonce společně s Peršany

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (putifous VIII) (23.2.2020 15:08)
Předpokládám, že úbytek obyvatel v Cařihradu souvisí s islámskými útoky. Islám se deklaroval jako válečná ideologie v 622, na Byzantskou říši zaútočil téměř okamžitě. Největší nápor na Cařihrad byl v 716-717, Cařihrad obléhalo odhadem 200 000 Šojdrové sirotků, většinu jich Řekové zabili a město mělo do 1456 klid. Situace s islámem byla stabilizována pásmem opevnění postaveném napříč Malou Asií na východě. Ale v 1071 prohlála Byzanc bitvu u Mantzikertu a tedy i Malou Asii a význam města klesal.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (CajgonR (23.2.2020 14:18)
Utrum: Máš pravdu o popisovaném období ale řeč byla o druhém století. Uzurpace jako takové jsou příčiny nebo následky občanských válek které odvedou část mužské populace do armády odkud se většina z nich nevrátí - legionáři co přežili většinou dostali pozemek někde v provincii, takže přesídlili tam, politická nestabilita v hlavním městě navíc motivuje lidi se stěhovat pryč.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (UtrumR (23.2.2020 14:02)
Morové epidemie nevím, ale uzurpace nikdy nebyly důvodem pro dramatický pokles populace. Opravdový důvod je dobytí a vydrancování Říma a jižní Itálie Góty - 410, kdy na vraždění a hladomor padla třetina až polovina obyvatel Říma (velmi hrubé odhady). Ve stejném století dobyly Řím i Vandalové, což mu asi taky neprospělo. Navíc je to období nájezdů Hunů a stěhování národů. Poslední rána pro Řím byla asi válka mezi Ostrogóty a Justiniánem, kdy bylo město několikrát obléháno/vyplněno. Potom už moc lidí nezbylo.

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (CajgonR (23.2.2020 13:31)
Morové epidemie viz například [odkaz] a občanské války a násilné uzurpace

Populacia_of_Roma_invicta.jpg (Feshynakk) (23.2.2020 13:24)
vie mi niekto povedat co sa stalo medzi rokmi 100-200 ze padla tak populacia v Rime? napada ma Nero ako im vypalil rybnik sle to bolo predtim. 8-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...