VPS  |  Domény  |  Webhosting


Retro  tyden  Lidl
Obrázek Retro  tyden  Lidl
Co tu jest napisane Rozhodne to stalo za to Indicka sonda na mesic Awe-yeee Offended Muceni mafie
Komentáře (39) Komentovat Nezobrazovat

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (25.3.2019 10:29)
... a co třeba dopisy, o těch platí "Všechno ostatní ale kleslo"?

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (25.3.2019 10:28)
mrkev: Myslíš ty mizerné panelákové byty, co se dnes 40 let staré prodávají dráž než 5-10 let nové úžasné cihlové? Že jste neměli auto a ani telefon je váš věc, to ještě neznamená, že ty náklady značná část obyvatel neměla - akorát místo mobil dosaď pevná linka. A srovnávat Netflix s mandatorníma výdajema na živobytí je poněkud mimo - v mý sociální bublině nevím o nikom, kdo by jim platil. Jinak fajn, že sis vybral věc ovlivněnou pokrokem, jako je lednička - tos rovnou mohl řešit oblíbenou barevnou televizi

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (25.3.2019 10:12)
cyklista: Nerozumím, o čem točíš, v družstvu byl normálně členský vklad jako dneska. Navíc kdybys pozorně četl, tak nesrovnával jsem proti dřívějšku jenom současné OV+hypo, ale i současný nájem, který je vpodstatě na úrovni splátek, nebo spíš vyšší (tržní, ne speciální nabídky pro soudruhy z Ano). Jo, bytů v OV bylo tehdy minimum, ale rozhodně neplatí "nikdo", a rostly taky rodinný baráky - třeba strejc si jeden začátkem osmdesátek postavil, a to nebyl žádnej prominent, řadovej mistr v plzeňský Škodovce.

Retro__tyden__Lidl.jpg (DukyR (24.3.2019 18:57)
Merlin: To je klasickej OR, ten někdo v té době klidně mohl žít a zároveň být debil, nevylučuje se to. Také k tomu mohl být i kovaný soudruh, stále žádný konflikt.

Retro__tyden__Lidl.jpg (MerlinR (24.3.2019 2:23)
Nebo někdo, kdo v té době žil.

Retro__tyden__Lidl.jpg (sdfdsf) (23.3.2019 21:45)
od statu a zdarma, tak tohle muze napsat jen debil.

Retro__tyden__Lidl.jpg (DukyR (23.3.2019 18:24)
mrkev: jeste bych k tomu dodal, ze diky tem nizkym vydajum na bydleni byl bytovej fond v takovym stavu, v jakym byl. Je sice krasny platit nizkej najem, ale nedava moc smysl platit tak nizkej najem, ze z nej nelze ani udrzovat tu nemovitost...

Retro__tyden__Lidl.jpg (mrkevR (23.3.2019 14:08)
@pamětník Za komančů se hlavně masově stavěly panelákové byty mizerné kvality. Většina z nich potřebovala už po dvaceti letech stavební zásah, aby vůbec vydržely. Co se týče výdajů na bydlení, ty opravdu vzdrostly. Všechno ostatní ale kleslo. Když naši v sedumdesátých letech kupovali ledničku, tak je stála skoro 20k Kč - při průměrném platu 2000 Kčs. Dneska má každý x dalších výdajů, u kterých si ani neuvědomí, že tehdy neexistovaly, od mobilu přes netflix, auto a internet.

Retro__tyden__Lidl.jpg (cyklista) (23.3.2019 11:56)
To jsou zase kecy, za komančů nikdo byt v osobním vlastnictví neměl, všechno bylo státní nebo družstevní, takže srovnávat ceny nedává smysl. Stejně tak nedává smysl srovnávat průměrné ceny za komančů s nejdražší Prahou. Pamětník žil zřejmě v nějaké oblasti, kde fungovalo perpetuum mobile, protože normálně zlevněné zboží musí být kompenzováno něčím dražším, nebo šlo skutečně o levný křáp, viz motocykly nebo auta, naprosto nekonkurenceschopná.

Retro__tyden__Lidl.jpg (DukyR (23.3.2019 9:52)
pamětník: To ti řeknu naprosto přesně, mimo realitu jste oba.

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (23.3.2019 0:10)
mrkev: Zkus tu svoji dojmologii o poměrech podpořit nějakými čísly. Podle ČSÚ podíl výdajů na bydlení setrvale roste, tak by mě zajímalo, kde se ty peníze pro osobní potřebu berou, aby ten poměr byl "podstatně větší napříč celou společností"? Nevím, kam jsi dřív chodil pěšky ty, nicméně již klasikové jako Ryvola si stěžujou, jak paďour leští jelenicí vůz na Mácháči. Navíc v Jugošce či na Baltu na pláži jsi o čechoslováka nezakopl - mnozí byli tak chudí, že si nemohli dovolit jet autem a museli tam letět!

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (22.3.2019 23:58)
mrkev: Ovšem mimo Prahu (a podobné) ta prodavačka těch 19 v čistým nedostane, takže tvoje teorie o libovém vyžití kulhá na obě nohy. A před třemi lety u "těch stejných" to bylo 18-19 v hrubým, ne 14. Jel jsem tuhle přes ves, kde měl Lidl na plakátu 22 k pro _vedoucí_. To je 17 k v čistým, přičemž byty jsou tam levnější, tedy splátky 9 k, čili 17 - 9 - 5 = 3 k, jaj, to je teda výhra! (Opakuju: vedoucí, ne řadová prodavačka) Tož to mi povídej, kdo je mimo realitu ...

Retro__tyden__Lidl.jpg (pamětník) (22.3.2019 23:46)
ja123456: Strašně záleží, o kterém období se bavíme, na obrázku je sice stovka, ale rozebíraj se tu víceméně osmdesátky, poslední léta před revolucí. Neříkám, že by tou dobou byl bytů vyloženě nadbytek, ale krize byla zažehnána, to právě dneska je to v některejch lokalitách horší, neb se nestaví. My jsme si mohli vybírat, a trvalo skoro dva roky, než se barák, kam jsme nakonec šli, zaplnil. @Merlin: Z garsonky do 3+1 s jedním dítětem.

Retro__tyden__Lidl.jpg (MerlinR (22.3.2019 23:36)
(TheRedSparrow) Pokud měla muže a dvě děti, tak ano, rozdávali. B-)

Retro__tyden__Lidl.jpg (TheRedSparrow) (22.3.2019 22:07)
predavackam sa rozdavali byty 3+1 ZDARMA?! ty si zil kde? v mumuland?

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...