VipShow  |  Linh ART foto  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  HobbyDeník  |  ByznysDeník  |  ČasProŽeny  |  Pravda24The virtue of an electric car 04.07.2022 
Obrázek The virtue of an electric car
proc je volis babi World-famous toy ceska povaha fakty ani po smrti nema volno 90  25 problemu se vyresi samo
Komentáře (37) Komentovat Nezobrazovat

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (KaldaRP (13.7.2022 6:48)
Elektrotechnik: jsi srandista, to muzu taky prohlasit, ze si doma varim na plynu vytezenym v cesky republice a elektrinu palim jen z jaderek ci hydroelektraren :-D

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (UFO) (9.7.2022 21:12)
Kdo píše, že EV nepřináší nic proti benzínu, tak si buď lže nebo v Tesle nikdy neseděl. Ta okamžitá reakce, bez řazení (i automat stojí za 2 věci), potichu, nejezdím s tím furt k pumpě protože si to každou noc dobiju v garáži, elektřina je buď ze soláru (co mi teď budou instalovat) nebo je stejně z přebytečný energie v síti přes noc z jaderek, který nejdou vypnout, takže aspoň není potřeba stavět další Dlouhý stráně. A je to i připravený na inteligentní síť, až to bude potřeba, ladit spotřebu/přetoky.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (EVguy) (7.7.2022 22:56)
bilanula: Pokud chceš příklad výhody, co ti dá EV proti normálnímu autu, tak zkus třeba parkování na modrých. Už měsíc si ho HODNĚ užívám - a to, i když nejsem v Praze denně. Na uhlí budu jezdit cca tři měsíce v roce - mám na střeše FVE. A jak tu někdo psal o DPD - zrovna u kurýrů ve městě mi přijdou EV jako přesně to správné využití. Jako Rohlik.cz. Start, popojet 100 metrů, stop. Tam je to naprostá bomba. Chápu, že cena zatím není pro každého, a dotace to nespraví, ale pomohou rozšíření => poklesu ceny.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (nx2kRP (6.7.2022 14:51)
Xero, já mám k tomu nastudováno docela dost zdrojů a i ty by sis měl přečíst něco jiného než autoforum, které o elektromobilech pořád jen lže a lže, na jejich facebooku jim to každý dává sežrat, nereagují na to a lžou bezostyšně dál. Ten článek, kde porovnávají "čistotu" podle spotřeby MWh energie, je jejich klasická demagogie. To jako 1 MWh vyrobená z dieselu je stejně čistá jako 1 MWh vyrobená z OZE? Asi ne, že jo.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (Xero) (6.7.2022 13:48)
no nemá..nauč se číst a dohledávat informace, jen v týhle sekci najdeš několik odkazů

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (nx2kRP (6.7.2022 13:44)
Elektrotechnik: když pominu, jak nesmyslné uvažování to je (to bych takhle mohl prohlásit o jakémkoliv spotřebiči, že spotřebovává elektřinu ze závěrných elektráren), tak i s energetickým mixem uhlí + plyn má elektromobil nižší emise CO2 než auto se spalovacím motorem, plus ta uhelná elektrárna nekouří lidem přímo pod nosem.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (Elektrotechnik) (5.7.2022 22:30)
Nx2k: elektromobily, stejně jako jiný nový spotřebič v elektrické síti, spotřebovávají elektřnu ze "závěrné elektrarny". Z elektrárny, která by bez připojených elektromobilů žádnou elektřinu nevyráběla. A závěrné elektrárny jsou dnes v Evropě buď uhelné, nebo plynové (podle aktuálních cen plynu a emisních povolenek). Takže žádný průměrný energetický mix, ale na uhlí a ply jezdí v Evropě Tesly.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (bilanula) (5.7.2022 18:22)
:.: já nejsem žádnej pokusnej králík. Techniku kupuju tak, aby mi život ulehčila oproti tomu, jaký je teď. Ne aby mi ho zhoršila, ale mohl jsem na sociálních sítích signalizovat ctnost, že jsem průkopník budoucích technologií. Respektive když někdo třeba investuje do vznikající firmy (klidně i vyrábějící EV), tak z toho může něco mít. Ale tím, že si ten nedokonalej bazmek koupím nevydělám nic. To si radši počkám až která technologie spalovací auta opravdu překoná a potom si ji koupím.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (:.) (5.7.2022 18:05)
Vy si představujete čerpací stanice nebývaly na každém rohu... vy se jako myslíte, že fakt budou, že se ten rozmáhající automobilismus zvládne? Bude potřeba postavit nové silnice... tak to ne, hezky před každý auto kluk s praporkem, jasný?

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (bilanula) (5.7.2022 16:58)
Často taky vidím ekofanatiky porovnávat drahý elektromobil s levnějším spalovacím autem. Zkuste srovnávat cenově srovnatelná auta. Takže žádný "naftovej vs elektro passat", ale "elektro passat vs. benzinovej Mercedes". Za ty prachy totiž umí i "spalováky" ledasco. Viděl jsem spoustu videí na téma "posadíme socku z Rapida do Tesly a on to bude chválit a říkat, že tohle je budoucnost". Ale posaďte ho do stejně drahý Audiny a bude z toho úplně v prdeli taktéž.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (bilanula) (5.7.2022 16:03)
VI 16-M 8/PA: potíž je, že můj 1600 kg třílitrovej benziňák ujede na nádrž 700 km při opravdu svižném stylu jízdy (80 l nádrž). Když pojedu na spotřebu, klidně i 900 km. Svižné rozjezdy na křižovatce mám taky, sice to není Tesla ale do běžného provozu je to pořád raketa. Výbava si troufám říct je oproti "příměstskému elektromobilu" i lepší. Co by mi nabídnul elektromobil, co moje auto neumí? A tohle je ten problém, proč to lidi nechtěj. Nenabízí jim to nic navíc.

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (nx2kRP (5.7.2022 15:41)
fakt vás baví sem uploadovat stokrát vyvrácené hoaxy? zřejmě když má někdo mozek velikosti hrášku, tak jo...

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (MemRP (5.7.2022 11:01)
VI 16-M 8/PA: samotný Li-ion akumulátor tam váží 350 kg, ale zase se ušetřilo 80 kg tím, že tam není spalovací motor. Ale větší otěr pneumatik čekám spíš od stylu jízdy. Ne, že bych pořád prasil, ale svižný rozjezd z křižovatky (ačkoliv nic nepíská, protože je tam asistent) určitě slušně prohlubuje prokluz. A na e-C4 je zrovna dost hloupý (drahý) rozměr 195/60 R18 96H, teď tam mám nějaké Michelin Sport. Teoreticky bych tam mohl dát i 16" kola, ale zase nemůžu vypadat v elektru jako socka. :-(

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (VI 16-M 8/PA) (5.7.2022 10:23)
Ježiš, ty jseš fakt ubohej ubrečenej paranoidní a neuvěřitelně rozmazlenej ubožáček. Ty jses prostě takoceh výrobek dnešní přiblblý doby, která žije vlastně tím, že se neustále někam přesouvá auty "aby ušetřila čas" a konzumuje zážitky. Ty jseš z toho všeho už tak přemazlenej a přepapanej, ty nutně bys potřeboval strávit tři roky na ostrově bez auta, ab si se vzpamatoval. Ty mobilito. Jseš úplně paranoidní a přitom ti dobrůtky tečou i ušima. Jseš pacient. Léčba tvoje je odvykačka od auta

The_virtue_of_an_electric_car.jpeg (HyperMAXRP (5.7.2022 9:50)
Storm: klapky na očích mají koně. Lidi mají vítr v peněženkách. A chci vidět uživate pleček za tři masaryky až cca stovky tisíc, jak budou šetřit na elektrodebily a jestli splatí lízačku dřív, než vydechne baterka a našetří na novou. Navíc si myslím, že pravý účel je sebrat lidem mobilitu až jim na ty vnucené krámy dojdou peníze.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...