ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  TechSvět  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  VipShow  |  MyMužiThere is at least 1 thing to like about the Amish 24.10.2014 
Obrázek There is at least 1 thing to like about the Amish
tenias mi espada jonatanewtf tesla cyberbus prideflag definice lasky reseni definice lasky
Komentáře (22) Komentovat Nezobrazovat

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (mrkevRP (10.2.2019 19:47)
@biobob Je to sice starý komentář, ale kurva, to fakt myslíš vážně? Když někomu od mala vykládáš, že celý okolní svět je zvrácený, vsugeruješ mu pocity provinění za každou prkotinu, záměrně ho držíš na hranici negramotnosti, kdy jediné, co může číst je bible ve staré holandštině. Když takového člověka, který se v životě nesetkal s jiným názorem, pošleš "do světa" a řekneš mu, že se může buď vrátit a navždy zůstat, nebo odejít a už v životě neuvidí svoji rodinu, to se ti opravdu zdá, jako svobodná volba?

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (brnonymous) (26.10.2014 2:28)
Já mám dojem, že většina lidí, co prošla koncentrákem změnili své občanské přesvědčení, že vraždit je špatné, na nové, hrůznou zkušeností opravené přesvědčení, že jsou chvíle, kdy zabití je opodstatněné. Židi s touto opravenou zkušeností pak vybojovali i existenci svého státu.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (Torkvád) (25.10.2014 18:12)
Milanese: Tohle ti zcela jasně probíhalo hlavou při tvém transportu smrti do Osvětimi, kdy jsi se promrzlej a vyhladovělej tísnil mezi umírajícími a páchnoucími lidmi, nebo když ti ten seržant poručil, aby sis kleknul a dal ruce za hlavu, zatímco jeho vojáci znásilňovali tvojí sestru a manželku a těsně před tím, než ti vystřelil mozek z hlavy z toho důvodu, že mu to řekl jeho prezident?

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (MilaneseRP (25.10.2014 4:10)
Co je spatnyho na zabijeni lidi? Je jich jak sracek, valky slouzi jako pojistny ventil proti pretlaku.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (brnonymous) (24.10.2014 19:46)
Tuco, jde o to, že oni chtějí jen techniku, která bude plně v jejich moci a která nebude rozšiřovat cizí vlivy. Traktory a jiné zemědělské stroje jsou jako auta, oni tyhle stroje zavrhli ve dvacátých letech. Práci by to ulehčilo a to oni považují za problém, podněcovalo by to zahálku a chtivost. Kočáry nemají, mají bryčky, které vyrobí sami a sami je můžou udržovat. Kočár považují, stejně jako dřív katolíci, za nemravnost. V jejich komunitě mobil netřeba, volá se z okna, nebo o pomoc cinká zvonkem.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (letecRP (24.10.2014 19:09)
Tuco - na kombajn potrebujes mit prachy, spoustu prachu, a pak naftu, a nahradni dily, a k cemu kombajn kdyz to tou kosou jde taky bez nafty a bez servisu, ze jo B-)

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (Tuco) (24.10.2014 19:06)
Já jen nechápu, proč používají některou techniku a jinou ne. Ani kočár kterej se zapřahuje za koně tady nebyl odjakživa a v jisté době to byla moderní technika. Proč nemůžou farmařit za pomocí kombajnů a traktorů a přitom být pořád silně věřící se vším co k tomu patří. I mobil se dá používat jen jako prostředek jak si třeba zavolat pomoc. Záleží jen na rozumu toho, kdo tu techniku používá...

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (brnonymous) (24.10.2014 17:48)
Ta volba u amishů skutečně funguje. Oni nejsou vržení jen tak do světa, valná většina má kontakt s okolím několikrát týdně, ví, jak to jinde chodí a prostě jen na svém pozemku jedou podle jiných pravidel. A taky jich dost dělá v normálních oborech, jako stavebnictví, případně i službách. Ovšem to platí pro chlapy, ne pro ženské, ty to mají jinak a tam se moc o volbě mluvit nedá... Ta by se musela vdát mimo komunitu a pak by byl komplikovaný kontakt s rodinou.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (ASWRP (24.10.2014 17:04)
letec: Mohu menší otázku? Nejsi náhodou ten náboženský fanatik, který se před pár lety vyskytoval na AbcLinuxu nebo je to pouze shoda jmen (nicků)? :-)

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (AtlantisRP (24.10.2014 16:48)
biobob: no tak to je teda volba jak noha...když vezmeš člověka z 16.století a hodíš ho do současnýho světa, tak nebude nic chápat a jen ho to utvrdí v tom, že doma mu bylo líp...ono se jaksi nedá "vyzkoušet" úplně jinej život, když nemáš ani základní znalosti....třeba uplatnit se na trhu práce s dovednostmi z 16.století moc nepůjde...jasný, něco můžou dělat, ale myslím že to jsou práce, kdy závidí i pracovníkům MCDonaldu..

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (brnonymous) (24.10.2014 16:28)
No tak civilizační choroby u nich zas tak moc nejsou, protože jsou víc na čerstvém vzduchu, ale umírají dřív a hlavně autismus u nich není proto, že ho nikdo nediagnostikuje. Dítě je prostě uzavřené do sebe a divné. Autismus nemá nic společného s očkováním, dneska je víc autistů jen proto, že se změnila definice toho, co je autismus, stejně jako je víc pohlavně nakažených, protože se mezi to začal najednou počítat herpes.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (DuchaplnýRP (24.10.2014 15:12)
A taky na tom jsou po zdravotní stránce skvěle oproti zbytku USA. Žádné civilizační nebo pohlavně přenosné choroby, minimum retardovaných a jinak postižených dětí, protože ženy rodí ve 20 a ne v 45. A počet autistů díky absenci očkování hluboko pod průměrem zbytku země.

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (honeyRP (24.10.2014 14:17)
Stín: Máš problémy s pochopením psaného slova, nebo jsi prostě biobobův příspěvek záměrně ignoroval?

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (StínRP (24.10.2014 12:25)
problém je v tom, že ty jejich děti nikdy nedostanou na výběr, kde a jak žít. A některý ty děti by mohly vynikat v mnoha oborech a být prospěšní pro globální společnost a ne obdělávat půdu v nějaký komunitě...

There_is_at_least_1_thing_to_like_about_the_Amish.jpg (letecRP (24.10.2014 10:59)
ffff - no ja si hlavne myslim ze stejnym metrem bychom se mohli divat napriklad na Apple - kdyz vidim ty fronty lidi co 3 dny cekaji ve fronte aby byli prvni kdo si koupi ajfouna - tomu rikam "solidne vymyty mozek". A nemuze za to nabozenstvi nybrz reklama a jakesi osobni preference zalozene na dorustani v moderni spolecnosti. A ty zakony v ramci kterych si clovek muze zit jak chce - jakbysmet. V Nemecku sveho casu bylo napr. zakazano byt zidem...

další...