ČasProŽeny  |  TechSvět  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  HobbyDeník  |  Domény  |  VipShow  |  MyMuži  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  ČasProBydleníVecerka
Obrázek Vecerka
Just-be-brave hell of a conversation krasny advent roumeniste kolik-kim-dame Here-is-your-bike-of-life zhulene wecko
Komentáře (23) Komentovat Nezobrazovat

Vecerka.jpg (DougBadmanR (27.3.2020 1:51)
To jako, že by stát měl prát peníze z drogovýho byznysu? :) Nevím no.

Vecerka.jpg (,,) (26.3.2020 22:33)
A mimochodem, výrobci a poskytovatelé služeb se můžou přetrhnout, aby prodali i těm nejchudším. Protože chudých je hodně, takže v součtu se na nich dá taky vydělat. Ano, policie pro bohaté bude mít lepší výcvik, lepší zbraně, a bude poskytovat osobní stráž. Zatímco chudšímu bude stačit jeden nebo dva pochůzkáři, tedy podobná služba jako ta, kterou poskytuje stát. Vtip je v tom, že ve výsledku bude ten trh levnější než stát, a bude i dost poskytovatelů policejních služeb. Taková je prostě zkušenost s trhem.

Vecerka.jpg (,,) (26.3.2020 22:24)
Zlopez: Tobě to nedochází, že? Takže ještě jednou zkopíruju: "Tu policii neplatíš z ničeho. Máš zákazníky a máš konkurenci." Přečti si tu větu klidně stokrát, a zamysli se nad tím výžblebtem o bohatých. Odkuď myslíš, že vzali své bohatství, hm? A pokud se bojíš toho, že by policie byla jen pro bohaté, dovolím si upozornit, že zatím absolutně všechno, co se svěřilo volnému trhu, zlevnilo a zkvalitnilo. Na trhu totiž hlasuje zákazník pro nabídku, která je pro něj atraktivní, nic mu není vnuceno.

Vecerka.jpg (ZlopezR (26.3.2020 21:51)
,,: Takze policie v tve spolecnosti by byla ochranka bohatych. Dekuji, ale nechci. Takze zakony by utvareli taky ti nejbohatsi? Jestli ano, tak uz se dostavame do sveta cyberpunku.

Vecerka.jpg (,,) (26.3.2020 21:32)
Zlopez: Policii si můžeš platit, a klidně aby někoho ničila. Jenže nežiješ ve vakuu, a tu policii neplatíš z ničeho. Máš zákazníky a máš konkurenci. Na příjmu od jedněch jsi závislý, a případné aktivnější obrany od druhých se bojíš. (Btw, proč myslíš, že jsou volby ve státě tajné?) A pokuty... na základě smlouvy můžeš mít smluvní pokuty. Čili jsou věc dohody. Já se se státem nedohodl, aby mě pokutoval za píčoviny, v tom je rozdíl mezi státem a anarchií. A kdo o tom bude rozhodovat? Trh. Což jsou lidi.

Vecerka.jpg (ZlopezR (26.3.2020 13:47)
,,: Nejsem si jist, ze by policii vubec nekdo platil, kdyby to bylo na lidech. Navic je otazka, co lidi, co by na policii nemeli penize, ty bys mohl beztrestne zabit, protoze si nemuzou dovolit platit? To jako zavolas na policii, ze se k tobe nekdo vloupal a oni reknou: "Sorry, ale nezaplatil jste fakturu za minuly mesic, tudiz nas to nezajima." A co pokutovani? Pujdou pokuty policii jako soukrome firme? Pokud ano, tak to se to bude pokutovat. Pokud ne, kam tyto penize pujdou a kdo o tom bude rozhodovat?

Vecerka.jpg (ZlopezR (26.3.2020 13:42)
jo ho hoo: Divoky zapad byl zrovna dost chaos, ktery se da prirovnat ke stredoveku v Evrope. Mimo mesta jsi cestoval jen na vlastni nebezpeci, protoze nebyly zadne poradkove sily, ktere by zajistovaly poradek mimo mesta. Takze dekuji, ale radeji budu zit v dnesnim state, kde se nemusim bat vyjit mimo vesnici, ve ktere bydlim.

Vecerka.jpg (jo ho hoo) (26.3.2020 4:08)
,, - republikan miniarchista :-) Tohle by bylo urcite na mnohem vetsi debatu, ale jak uz jsem mnohokrat psal, libi se mi napriklad idea US of A, tak jak to fungovalo v 19. stoleti - takzvany divoky zapad. Jednalo se o decentralizovanou konfederaci, kde ustava zarucovala zakladni organizaci, a prava a povinnosti obcanu, a zbytek byl ponechan na lokalnich mestskych uradech... Mormoni mohli mit vic manzelek, jizani mohli mit cerne otroky, severani zamestnavali 10 lete deti... Ale aspon bylo vzdy kam utect.

Vecerka.jpg (30. března 1920) (25.3.2020 22:17)
PŮVODNĚ TO BYLA VLAJKA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY BEZ PŘÍVLASTKU https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_vlajka

Vecerka.jpg (obludny_cynik) (25.3.2020 21:40)
na obrazku vlajka socialistickej republiky a vietnamu B-)

Vecerka.jpg (,,) (25.3.2020 21:32)
jo ho hoo: Republikán, nebo minarchista? V tom stavu jsem byl před pár lety. Ale furt jsem měl problém přesně definovat, kde je teda nějaká hranice nezbytného zla, resp. nezbytně nutných služeb. Tedy ty bys chtěl minimální stát, ale každý si od něj slibuje něco trochu jiného. A jakmile začneš řešit např. pravomoci policie a armády, tak se do toho začneš zamotávat. Jakýkoliv pevný (byť malý) dokument je na nic, když nedokáže pružně reagovat na situaci, a když mu nejde říct ne. To jsou jeho dva nej. problémy.

Vecerka.jpg (,,) (25.3.2020 21:23)
Zlopež: Proč by měly služby jako soudy a policie odpadnout? Budou, jen budou soukromé; a jako každá jiná služba budou soupeřit o přízeň zákazníka svou cenou a kvalitou. (Ruku na srdce, platil by sis dobrovolně Policii ČR v aktuálním stavu? Skoro nic nevyřešej a akorát buzerujou. Škoda peněz. Ale jiné firmy to můžou zvládnout lépe.) A kdo bude hlídat, kdo platí? No, celkem logicky ten, kdo to provozuje, protože jde o jeho peníze. ... To jsou otázky, teda. Nějaké logičtější s netriviální odpovědí tam nemáš?

Vecerka.jpg (jo ho hoo) (25.3.2020 20:47)
Nicmene beru mistni anarchokapitalistickou sekci jako prijemne obohaceni moderniho politickeho diskurzu ktery pravi ze "potrebujeme vic uredniku, potrebujeme vic policajtu, potrebujeme vetsi pravomoci uradu socialni pece, potrebujeme vetsi pravomoci policajtum..." A kez bysme postavili radar na kazdou polni cestu, a zavedli povinnou vojnu, aspon na tri roky!!! - Protoze tohle je co ve spolecnosti, zejmena od roku 2000, vidim - proto anarchokapitalistum momentalne fandim. :-)

Vecerka.jpg (jo ho hoo) (25.3.2020 20:44)
zlopes - ja teda nejsem anarchokapitalista, ale republikan, protoze podle me to taky bez statu nejde, a libi se mi ta republikanska teorie ze republika ma nemennou ustavu a basta: zakladni definici zakonu, zlocinu, trestu, a definici zpusobu vlady tak, aby to vyhovovalo pokud mozno vsem... V Anglictine je rozdil mezi freedom a liberty, oboji je svoboda, ale liberty je svoboda "podle zakona". Nicmene beru mistni anarchokapitalistickou sekci jako prijemne obohaceni moderniho politickeho diskurzu ktery pravi.

Vecerka.jpg (hokus pokus) (25.3.2020 17:24)
dovzdělej se, tyhle otázky si už položilo hodně lidí a odpovědi na ně jsou. jen ne na pár slov a musí se při nich myslet. Ano, bude líp, prostě to zařídím, mezi ně fakt nepatří.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...