ČasProBydlení  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  ČasProŽeny  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  Pravda24bad developer  19.03.2023 
Obrázek bad developer 
jonatanewtf tesla cyberbus definice lasky reseni definice lasky die fenster politik pilobal
Komentáře (13) Komentovat Nezobrazovat

bad_developer_.jpg (gofry2) (21.3.2023 13:18)
59: No a ja ti len hovorím, že "dá se realizovat téměř vše" je buď prehnaný optimizmus, alebo len veľmi limitovaná predstavivosť ;-) Pokiaľ máš na mysli projekty typu "pokrok v rámci možností", tak asi nemám problém s tebou súhlasiť. Ja mám na mysli projekty typu teleport, medziplanetárne cestovanie, prechod aspoň na civilizáciu typu I na Kardaševovej stupnici a pod. Proti týmto projektom vyzerá súčasná technika a technológie ako neandertálsky pazourek.

bad_developer_.jpg (59) (21.3.2023 0:57)
Co jsem se snažil říct už v prvním příspěvku je to, že problém neúspěšně realizovaných projektů není, že by něco z principu nešlo. Není problém v dizajnérovi, který prezentuje projekt. Problém je, že je nereálně stanovená cena a pracnost.

bad_developer_.jpg (59) (21.3.2023 0:55)
gofry2: OK, evidentně se neshodneme. Mohl bych tu vyjmenovávat donekonečna věci, které mi připadají pokročilé a tobě se nezají dost dobré. Co je mimochodem špatné na sledování barevné čáry? Vždyť je to úžasně, že stačí barevná čára na podlaze a ten systém pracuje lépe, než s lidským řidičem. O letadlech taky nemáš pravdu, podpůrná infrastruktura je záležitost posledních dekád, ale autopiloty, navigační systémy, automatická defenzivní avionika je tu už od WW2.

bad_developer_.jpg (gofry2) (21.3.2023 0:01)
59: Čo sa týka lietadiel, napísal som to blbo, sorry. Infraštruktúrou som myslel navádzacie systémy, riadiace veže, satelity apod. Tj. vecičky, ktoré lietadlu dodávajú informácie, ale ktoré nie sú súčasťou samotného lietadla.

bad_developer_.jpg (gofry2) (20.3.2023 23:58)
Manipulační technika? Tá, ktorá musí na zemi sledovať farebnú čiaru inak sa zastaví a musí ju opraviť človek? Alebo tá, ktorá sa pohybuje po koľajniciach? Alebo tá, ktorá musí mať okolo seba milión BT vysielačov? To rozhodne nie sú autonómne vozidlá. Pozoruhodné výsledky? Súhlasím. Ale že by z toho vyplývalo, že sa dá zrealizovať "téměr vše"? Ani omylom.

bad_developer_.jpg (59) (20.3.2023 23:53)
gofry2: Nepsal jsem auta, psal jsem vozidla. Co třeba samořídící manipulační technika? A že se letadla bez infrastruktury nepohnou z místa? Samozřejmě. Neodstartují bez letiště. Dokonce se ani samy nenatankují a neudělají si údržbu, opravy, prohlídky. Nebuď tak přísný, i tak jde o pozoruhodné výsledky. Neuvěřitelné možnosti prakticky všude,k tomu neskutečný posun během 3 posledních dekád. Problém vidím v tom, že spousta lidí si neuvědomí komplexnost a cenu. Totální blud? Ale no tak.

bad_developer_.jpg (gofry2) (20.3.2023 18:52)
59: Vymenoval si pár vecí, ktoré tak nejak obstojne fungujú a z toho vyvodzuješ, že "je možné takmer všetko". To je totálny blud. Napríklad žiadne skutočne autonómne auto neexistuje. Existujú len autá, ktoré sa vedia vysporiadať trebárs s 98% situácií. Vo zvyšku fatálne zlyhajú. Autonómne lietadlá? Bez pozemnej a "nebeskej" infraštruktúry sa nepohnú z miesta. Atď atď.

bad_developer_.jpg (59) (20.3.2023 16:00)
@N-word Jim: Zkratky byly jen pro ilustraci. Zrealizovat je možné téměř všechno. Nejen dnes, ale už např. před 80 lety vznikaly neuvěřitelně sofistikované výtvory. Problém je spíš v tom, že zúčastněné strany mnohdy nechápou komplexnost a nákladnost navrženého/požadovaného řešení a jejich představy stran složitosti a nákladnosti jsou až dětsky naivní. Proto můj koment na začátku diskuze.

bad_developer_.jpg (gofry2) (20.3.2023 9:15)
Seven red lines, all of them strictly perpendicular. Some with green ink and some with transparent.

bad_developer_.jpg (niggerjimRP (20.3.2023 8:44)
59: ty budeš expert, znáš spoustu zkratek. Řekni nám amatérům, jak ti metaverse, bezpilotní letoun a další srandy pomůže, pokud designer vymyslí nějakou úplnou kokotinu? :-D

bad_developer_.jpg (59) (19.3.2023 23:35)
@mezikozy: Úplně nerozumím, jakou nabídku pro juniora jste zatím nepotkal. Takhle dobrou nebo takhle špatnou? Mimochodem, startupy platí docela dobře, někdy dokonce nejlépe. Rádoby kůl softwarové firmy taky nejsou špatné.

bad_developer_.jpg (mezikozy) (19.3.2023 22:07)
Takovou nabídku pro juniora jsem zatím nepotkal. Možná nějaký hipster startup nebo rádoby kůl softwarová firma, kde si myslí, že plat není třeba a vynahradí to příležitost otročit pro kůl značku. Dejte nějaký příklad, kde platí dvěma rohlíkama a vlašákem za den, ať vím, co hned vyhazovat ;-)

bad_developer_.jpg (59) (19.3.2023 20:55)
Tak ono dneska už jde prakticky všechno. V době AI, ML, LLM, CV, různých metaverse,... a čeho všeho dalšího, autonomních vozidel, bezpilotních bombardérů, bezpilotních vesmírných lodí (1957), bezpilotních střel s plochou dráhou letu (1944). Problém je, že to všechno nezvládne navrhnout a implementovat čerstvý absolvent za čtvrtinovou mzdu kamioňáka nebo obkladače/zedníka nebo za poloviční mzdu pokladní v sámošce, jak si to představují designer, salesman i klient.