NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  MyMuži  |  VipShow  |  TechSvět  |  ČasProBydlení  |  Půjčka s odměnou  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeníkbreznev husak
Obrázek breznev husak
jednoduchy graf jak poznat jestli rusko lze chi chi chi neco jineho nez propaganda na imunitu Bude lip Plne zuby cat in the heaven
Komentáře (26) Komentovat Nezobrazovat

breznev_husak.jpg (TřykoR (13.6.2020 18:13)
[odkaz]

breznev_husak.jpg (sysel) (27.11.2015 21:34)
A kromě toho to není jediná tepna, máme ultradrahý okruh, kterým se celá magistrála dá bez jediného semaforu objet. Bydlím v centru a dálnici tu nechci, aut přibývá a je to tu neobyvatelné. Ve Vídni jsem byl a kvalita života je neporovnatelná.

breznev_husak.jpg (sysel) (27.11.2015 21:32)
Skatze: průtah Vídní je od Stephansdomu 3,5 km vzdušnou čarou, magistrála jen 1km od Staromáku. Takže nevím, jaksi na to přišel, asi jen blábolíš.

breznev_husak.jpg (Dr.Str.R (26.11.2015 17:22)
Jak píše Kasuha... za komunistů nebylo tolik aut, takže tyhle cesty skrz město byly naddimenzované a přinášelo to pohodlí díky snadnýmu přístupu. Víte jak bylo bomba jet z Moravy do Karlových Varů kolem národního muzea? Dnešní děcka to nepochopí, ale já byl přilepenej u okýnka a nedýchal, aby se nezamlžilo. Dneska ale má každej Pražák i s batolatama auto a jezdí s ním dva kilometry vedle, tak se není čemu divit, že jim nestačí silnice...

breznev_husak.jpg (MilaneseR (26.11.2015 1:14)
Protoze nejak ty lidi musis donutit sednout na kolo :-D

breznev_husak.jpg (ganga) (25.11.2015 23:17)
Jo, problem je, ze je to jedina kapacitni silnice skrz Prahu. Tak se na ni cpe vsechno. Kdyby bylo vic rozumnych kapacitnich silnic + dostaveny okruhy, tak se to rozlozi a je to v pohode. Doporucuji se podivat napr. na spanelsky mesta typu Barcelona, kde skrz centrum vedou nekolikaproudy silnice (urovnovy krizeni) a neserou tam z toho. U nas se takovyhle silnice rusi, zuzuji, zeslunickovavaji a pritom nahrada zadna neni.

breznev_husak.jpg (Kasuha) (25.11.2015 20:17)
Jeste v prvni polovine 20. stoleti bylo smerovani provozu pres centrum vyhodne - nejkratsi cesta, nejmensi naklady, nejlepsi pristup ke vsemu, projizdejicich nebylo tolik aby predstavovali problem. A u nas bylo az do revoluce vsechno o 20 let pozadu, vcetne toho co lidi povazovali za nejlepsi reseni.

breznev_husak.jpg (SkatzeR (25.11.2015 18:55)
Magistrála není průtah centram ale obchvat centra - vede v místě zbořených hradeb Nového Města. Průtah má v podobné vzdálenosti od centra např. i Vídeň. Má to svou logiku - i vnitřní části měst mají obyvatele a potřebu dopravy, jep root vhodnější udělat pořádnou silnici než aby se kodrcali mskrz malé uličky. Problém Prahy je pak v tom že tepna uvnitř je jedinou kapacitní cestou v Praze (a jejím okolí).

breznev_husak.jpg (Neprihlaseny Lamak) (25.11.2015 18:30)
TucoS: Na tohle stačí se projít jakýmakoliv horama (což je vlastně celý český pohraničí) a pokecat si se starousedlíkama. Teď v létě kolem Žulové jsme se takto bavili v jednom místním stánku (hospůdce) a místní vzpomínali, jak tam v bývalo živo (lesníci, lidi z lomu v žulové, ...), ale první velké bourání bylo v 50. letech, kdy tam armáda dokonce několik vesnic odstřelila a úplně vymazala, protože tudy chodili pašeráci a byly beztak prázdné a taky jak tam i dodnes ty baráky zanikají, protože není práce...

breznev_husak.jpg (brnonymous) (25.11.2015 17:31)
Duvod stavby prutahu centrem je vojensky. Po zkusenostech z WWII v SSSR vyslo najevo, ze mesta jsou svym zpusobem pevnosti a je mozne, i kdyz se vybombarduji, je dobre branit proti postupujici armade. Tak tam tudy smerovali dopravu. Z civilniho hlediska je nejlepsi obchvat a v centru pak vice prujezdnych tras (Rim budiz prikladem)

breznev_husak.jpg (cockroachR (25.11.2015 16:02)
Mne sa páči, ako je to spravené, fakt pekné.

breznev_husak.jpg (klatomR (25.11.2015 14:37)
jak rikali Cimrmani v Blaniku: "Udelejte mi sochu, nahore v te nejzivejsi casti namesti, a pojmenujte ho po mne Vaclavske" - "Ale horni cast toho namesti neni nejzivejsi..." - "No tak to spravte. Hlavni prutah Prahou tam udelejte!"

breznev_husak.jpg (OMEMGA) (25.11.2015 14:32)
Nevíte někdo kde sehnat více těchto starých fotografií z výstavby magistrály?

breznev_husak.jpg (pepa.z.depa.) (25.11.2015 14:29)
Dva symboly nomalizace, která zadusila poslední zubytky toho, co ještě zůstalo. Když se pak normalizace následky odstraňovaly, vyšli z toho zloději a tuneláři. Hnijící mršina komunismu smrdí dodnes.

breznev_husak.jpg (TucoS) (25.11.2015 14:20)
Tady v pohraničí zbourali spoustu vesnic a namísto nich nepostavili nic. Němce který tu měli kořeny jsme vyhnali, jejich majetek se rozkradl a o tvrdý poválečný začátky někde na statku na horách neměli lidi zájem, tak se sem pro nedostatek lidí importovali rumuni a spol.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...