ČasProŽeny  |  MyMuži  |  TechSvět  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  VipShow  |  HobbyDeník  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  MotorGurucesi jdou do kaufu
Obrázek cesi jdou do kaufu
Teal c jokes SG1 evoluce prezidentu humanoidni monstra Kedel literalist prujmneni
Komentáře (38) Komentovat Nezobrazovat

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (SoudruhNapoleon) (5.3.2021 14:14)
Pro pamětníky, Uf atp. k tematu tzv. kapitalismus vs. tzv. socialismus. IMHO ideove tady, ani jinde z toho nic neni a nebylo. - Jen se vyzdvihlo par atributu, ty se pokrivily a vydavaly se za podstatu te ideologie. Zajimave srovnani fungujicich ideove vernejsich verzi kapitalismu a komunismu nabizi SF roman Ursuly K. LeGuin - Vyděděnec (The Dispossessed). A neprekvapi, ze ani jedno neni to prave. Ostatne ani Farma zvířat nevyzniva spatne jen pro tzv. socialismus, ale i pro ten kapitalismus.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 23:59)
p.s. Ještě jak jsem si to po sobě přečet - nemůžu si odpustit vypíchnout tu brutální ironii, že systém, kterej zrušil Boha a byl na štíru s církví, si jako jednoho ze svejch hrdinů vyvolil hluboce věřícího. Tak nevím, jestli se tomu mám hystericky smát, nebo jestli v tom mám vidět nějaký hlubší záměr soudruhů, který prostě přebil to, že jako kněz to byl třídní nepřítel ...

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 23:38)
Uf: Já nevím, jak se tu mám vymáčknout, já v žádným případě nechci obhajovat popravu Horákový a jánevím z jakejch nesmyslů by mě tady ten kokot cyklista chtěl nařknout. Já si jen myslím, že z evolučního hlediska byl ten minulej režim dobře nastavená strategie, která selhávala na dvou věcech, a to za prvý že neuměla vyselektovat lidi v souladu se svýma potřebama, a za druhý že tady paralelně konkuroval jinej systém, kterej se krátkodobě dokázal prosadit, ale teď jde evidentně do ještě větších sraček ...

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 23:26)
Uf: No a když si dneska přečteš nějakou knížku, hm, tak váháš, jestli ten kladnej hrdina je vůbec kladnej. Neříkám, že je to umělecky špatně, ale otázka je, s čím se má čtenář ztotožnit ... Obecně potom ta jejich ideologie říkala, jak máš makat ku společnýmu prospěchu, aby se všichni měli dobře. A co máš dneska, heslo "co neurveš, to urvou jiní"? Poslechni si ten Miloušův vysmívanej projev, jak ta Zagorová je hodná holka - a srovnej si to s tím, co dneska blekotá Bureš. Vidíš ten rozdíl?

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 23:15)
Uf: A pokud se tato diskuse motá ohledně toho, co bylo před revolucí - za mejch mladejch let byl vzor ten romantickej hrdina. Už tedy ne Rychlé šípy a Mirek Dušín, to samozřejmě nešlo neb Skaut byla ta zlá imperialistická organizace (sice Šípy skauti nebyli, no ale Jestřáb ...), ale p.o. Strážci byli to samý v bleděmodrým, ehm, totiž rudým, modrej život to jsou zas ti skauti :-) V trochu vzdálenějších fantaziích pak rudý gentleman Vinetou a podobně. A třeba kult supermorálního Husa tady zavedli komunisti.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 23:05)
Uf: Nepotřebuju vidět někomu do hlavy, resp. vůbec řešit nějakou konkrétní osobu. Prostě to jde celkově do píče. Přečti nebo poslechni si třeba Koukolíka ... A nemluvím o tom, že za mlada byla tráva zelenější etc., mluvím o tvrdejch objektivních faktech. Věci, který psychošoustové sledujou stejnou metodikou už bezmála sto let. Nebo z jiný strany, máme celkem slušně zadokumentovanej rozklad Říma. Paralely jsou, co tehdy trvalo staletí jsme nyní zvládli v řádu desítek let.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (Uf) (4.3.2021 14:52)
pamětník: Podle mě to není věc optimismu či pesimismu, ale uvědomění si faktu, že pachateli do hlavy nevidím. Což navíc umocňuje fakt, že v "globálním" světě nelze ani bezpečně určit pravého pachatele/vládce, natož jednoznačně odhalit jeho skutečné úmysly. O tomto lze maximálně tak "konspirovat". Navíc je známo, že tvrdost útoku většinou koresponduje s urputností obrany. Pokud si napadení zvolí raději otroctví než smrt, tak to z útočníků lepší lidi nedělá.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 14:22)
Přitom o Remdesivir, jehož účinnost tou dobou rozhodně nebyla prokázána tak, aby vyhověla požadavkům, které byly kladeny na důkaz účinnosti Isoprinosine, se tady doktoři málem rvali, na začátku se pomalu losovalo, který pacient bude vyvolený, že ho dostane. Jenže Isoprinosine stojí čtyři stovky, kdežto Remdesivir vyšší desítky tisíc, že ...

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 14:18)
Uf: No však neříkám, že nesouvisí, o tom byl právě ten příklad :-) A nesdílím tvůj optimismus, že by to bylo jen díky technice, ale naopak si myslím, že to jde ruku v ruce i s čím dál horšími úmysly. Dle cyklistovy teorie by teď lidi chcípali, protože plánované hospodářství nedokáže včas vyrobit lék. A reálně teď chcípou proč? Například o přínosu isoprinosinu se vědělo už v létě, proč se s ním neléčí resp. proč se nedělaly řádné studie, když iniciální pokusy byly kritizovány pro metodické nedostatky?

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (456) (4.3.2021 13:52)
A kdo u sebe nemá telefon se zapnutou GPS lokací, ten si říká o průser takový, že tu GPS lokaci nedokáže zapnout, aby si zavolal záchranku. Protože když GPS lokaci vypne, tak si na zahradě zlomí obě nohy, obě ruce a udělá si otřes mozku.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (Pavel J.R (4.3.2021 13:29)
ACAB-KTA-ASAP: A dalším důkazem, že teď je to lepší, že, je Vám i z kriminálu, ve kterém teď dle vlastního tvrzení nepochybně sedíte, umožňují přístup na internet a psaní na Rouming.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (Uf) (4.3.2021 13:22)
pamětník: Aha - tou "technologií" jsi měl na mysli používané metody a ne techniku používanou při realizaci. Jenže ony ty možnosti ovládání lidí s těmi technickými možnostmi souvisí. Pro nonstop šmírování všech bez technických prostředků bys musel mít na jednoho sledovaného (odhadem) jednoho fízla. A to je prakticky nerealizovatelné. Zjednodušeně řečeno: Pokud bude nastupující totalita horší než totalita minulá, tak to nebude díky horším úmyslům věrchušky, ale díky větším technickým možnostem.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (pamětník) (4.3.2021 13:03)
Uf: Promiň, ale nějak nechápu vztah tvojí reakce k tomu, co píšu. Odpovídám na to, co podle tebe "nevíme" - říkám, že život bude horší vzhledem k jiným technikám kontroly obyvatel. A na těch kamerách to fakt nestojí, to byl jen příklad. Že se používá nejlepší dostupná technika je jedna věc, ale opravdu chceš srovnávat sledování ambasády (a x dalších specifických úkolů) s plošným šmírováním a převýchovou, že nějaké soukromí je zlo, na které občan nemá právo a naopak se ho rád zbaví?

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (ACAB-KTA-ASAP) (4.3.2021 12:48)
PavelJ: lzes, staci popravde napsat, ze cesti vojaci v Iraku jsou zoldneri, a jses stihanej. Napises, ze jsou to okupanti a ze jejich smrti nelitujes a jses terorista. A to pritom ti "vojaci" mucenim zavrazdili naprosto nelegalne drzeneho cloveka (na uzemi ciziho statu, vez jakychkoliv kompetenci), ktereho podezrivali z te smrti. To je terorismus jak vysity. Ale to je holt OK. Jak to jde ale dohromady s uctivanim Gabcika ale statni propaganda neresi.

cesi_jdou_do_kaufu.jpg (Uf) (4.3.2021 12:47)
Pavel J.: Nyní jsme de facto ve stavu stanného "práva". A během bolševického stanného "práva" byl na propustku i pohyb po obci: https://archivy.olomouc.eu/archivy/detail-archivalie/22837

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...