MyMuži  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  VipShow  |  ByznysDeníkkrajina s nejvice jadernyma elekrarnama na hlavu ma nejdrazsi energii Fijalo dekujeme odejdete i s EU 11.04.2024 
Obrázek krajina s nejvice jadernyma elekrarnama na hlavu ma nejdrazsi energii Fijalo dekujeme odejdete i s EU
tenias mi espada Eli Copter Spidey Common Sense jonatanewtf tesla cyberbus prideflag
Komentáře (79) Komentovat Nezobrazovat

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (HyperMAXRP (12.4.2024 20:48)
Best in fšecko B-)

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (simik) (12.4.2024 8:23)
Fiala pred volbama: https://m.facebook.com/petr.fiala1964/videos/babišova-drahota-to-je-výsledek-této-vlády/374375557568247/

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (kozička_x) (12.4.2024 8:23)
@tuk tuk: Osobně se domnívám, že vůbec netušíš, odkud ty data pocházejí a jen chceš být "fakt hustej" plácáním kravin o "russácích". O čemž ostatně svědčí už je to "russáci". Ta data jsou z https://vaasaett.com/ , ty génie.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (tuk tuk ) (12.4.2024 6:44)
Fakt by mě zajímalo, jestli russaci platí dementuje, aby tyhle sracky veselí na servery typu rouming nebo jestli to dělají ve své nekonečné stupiditě sami dobrovolně a rádi.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (mrkevRP (12.4.2024 3:31)
Kdo má v Praze elektřinu za 9,80Kč za kWh? Normální cenna je cca 4Kč.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 2:29)
Co z toho reportu lze vyčíst je, že počítají, že včetně daní je v Praze cena elektřiny 38,58€c za KWh, což odpovídá cca 9,80,- a taky, že silová elektřina je bez DPH 49% z té ceny (graf na straně 8), což by znamenalo, že silovou složku nakupují za 4,80,- bez DPH, složka regulovaná státem přes ERU za distribuci je 26% a zbytek daně (taky nastavuje stát). Proti tomu Bratislava tam tvrdí, že KWh je 19,72 €c, z toho 46% silová složka, což by znamenalo že slováci platí 2,3,- bez DPH za silovou složku...

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 2:14)
Ale emisní povolenky přece mají vliv na cenu všech odběratelů z té burzy, bude se promítat do ceny ve všech státech nakupujících na stejné burze. Vliv na rozdíly v lokálních cenách budou mít daně, nic takového v těch číslech ale vidět není. Navíc extrémně záleží na tarifu, který domácnost má.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (anonykrysaRP (12.4.2024 2:09)
Fiala dela to, ze v dobe predsednictvi, coz je doba, kdy ma prislusna zeme nejvetsi sanci ovlivnit politiku, misto toho lezl do prdele uplne vsem, ze prece predsednicka zeme nemuze hajit svoje zajmu, ale musi byt neutralni. Petikreten.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (blmblmblm+jiz+byl+2.74234161x+nevakcinovan+Roumenem) (12.4.2024 1:29)
Vlada muze tlacit na zruseni emisnich povolenek, ktere umele zdrazuji cenu elektriny vsem, ale nedela to. Muze zrusit dotace na OZE, ktere platime pres faktury za elektrinu, protoze elektrina z OZE je pry nejlevnejsi (naposledy jsem to slysel od nejakeho europoslance tuhle v debate leaderu do voleb na Prime), takze dotace zjevne nepotrebuji. Co dela Fiala a jeho vlada? Hovno. Akorat se stara o Ukrajince. U zbozi s tebou plne souhlasim, u telco do znacne miry taky, ale v energetice je odberatel malej pan.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 1:19)
Ano, elektřinu si přes hranice v kufru auta nedovezeš, ale to stejné jsou třeba služby mobilních operátorů (zase soukromníci). My klidně budeme machrovat s neomezenejma tarifama a datovýma balíčkama za nesmysl, protože rádi ukážeme, že tu cash máme a "přece nejsu socka" i když Němec za stejný prachy dostane lepší službu a vymlouváme se na specifika trhu a preference spotřebitele (viz horší složení u stejných značek potravin) U nás je prostě nakupování se slevou a vyjebávání se zákazníkem národní sport....

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 1:15)
BLM: ale to přece není pravda, že si nevybereš zdroj silovky. Nevybereš si distributora, ten je daný lokalitou, buď ČEZ, EON, PRE....ale to je poze část ceny. To od koho koupíš tu silovou část a za kolik si přece rozhoduješ plně ty, těch firem na trhu je mraky, ti nakupují na společné burze jako zbytek EU (v Lipsku), jak budou budou nakupovat a prodávat je ale přece obchodní strategie těchto soukromých firem (ok, nákup má pravidla) daná tím co trh je ochoten akceptovat...kde je ta vláda?

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (blmblmblm+jiz+byl+2.74234161x+nevakcinovan+Roumenem) (12.4.2024 1:09)
Nemuzes srovnavat vyrobek, ktery poshanis v ruznych obchodech a klidne v zahranici, se silovou elektrinou. Tu si ze zahranici za lepsi cenu fakt nedovezes.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 1:09)
Jak to souvisí s tím reportem? Nikde tam není napsaný, jak se ta cena vzala, jestli je to průměrná cena za KWh, nebo ceníková, jakej tarif.. Stačí se podívat jak u nás kvetou srovnávače a "podpultový" nabídky. My to milujeme a vyžadujeme, tady se nic nekupuje za ceníkovou cenu...

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (blmblmblm+jiz+byl+2.74234161x+nevakcinovan+Roumenem) (12.4.2024 1:07)
Fiala se za nase zajmy v Bruseli nijak nebije, naopak pilne slape jejich brazdu, aby ho VdL podrbala na brisku. Nevim, jak stavkovat proti obchodnikum. Lednice mi bezet musi, wifi router tez a cerpadlo topeni v zime taky. Nemam uz co vypnout a vetsina lidi to ma podobne. Za Fialy jsme predsedali rade EU, ale pro snizeni cen elektriny nikdo ani nehrabnul prstem. Kartonovy nabytek z IKEA clovek nutne nepotrebuje, bud muze nakup odlozit i o nekolik let, nebo koupit u konkurence. Zdroj silovky si ale nevyberu.

krajina_s_nejvice_jadernyma_elekrarnama_na_hlavu_ma_nejdrazsi_energii_Fijalo_dekujeme_odejdete_i_s_EU.jpg (Lamak+(nechce+se+mi+prihlasovat)) (12.4.2024 1:04)
Příklad - nakupoval jsem do baráku sanitu Villeroy und Boch, v CZ se z toho dělá mezi lidma kdoví jakej luxus, v Německu je to za cca 50% ceny a kategorie "Jika". Ale my rádi machrujeme a připlácíme za pocit a ještě se kasáme, že nejsme "socky". Stačí se podívat i na supermarkety, ve kterých je půlka zboží oblepený slevama 30-70% a v tu chvíli se to prodává za cenu normálních cen v DE. My prostě jsme idioti, kteří chtějí být klamání a potřebují furt machrovat, že na to máme a fakt za to nemůže Fiala

další...