Půjčka s odměnou  |  Pravda24  |  Domény  |  MyMuži  |  TechSvět  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  MotorGuruobedientSheep
Obrázek obedientSheep
tududumdum-spd THIS IS JOKE NOT FAKE NEWS 5n2hda pan pulticku ja bych tidlecti kolonije zakazala First woman on the moon
Komentáře (95) Komentovat Nezobrazovat

obedientSheep.jpg (MSGR (28.5.2020 0:27)
,, keď s tým nemáš problém je to super, ale mne napríklad dovolenku v Chorvátsku nevylepšili dve holé babky českej národnosti - to s tou nahotou som dal iba ako príklad, predstav si napríklad, ako šliapeš na trávniku do psieho hovienka alebo tak...

obedientSheep.jpg (lolecc) (26.5.2020 16:04)
mna celkom zaraza ta predstava, ze sloboda bez pravidiel, ale doktora chem mat takeho akeho si vyberiem ;-) uplne mi to pride ako take "rude" zmyslanie ... vsetko majme spolocne, ale robte na to vy...

obedientSheep.jpg (kcd) (26.5.2020 11:40)
Dokud se nevrátíš na strom, zůstaneš mrzkým otrokem doktorů a rohlíků, dál tu budeš chřestit řetězy a hýkat o svobodě, přidušený stejnou oprátkou, na které visí tví páni z lokální mafie. Jen na stromě tě čeká opravdová svoboda, opičáku.

obedientSheep.jpg (,,) (26.5.2020 8:48)
kcd: To kdybych musel dělat pokaždý, když se mi nelíbí doktor nebo dodavatel rohlíků, tak můžu jít rovnou zpátky na stromy. Ne, lokální mafie "své" území nevlastní.

obedientSheep.jpg (kcd) (26.5.2020 2:25)
Pokud máš občanku ČR, tak jsi to podepsal a odsouhlasil. Pokud ji nemáš, tak vypadni.

obedientSheep.jpg (,,) (25.5.2020 23:43)
Jasně, právo poroučet dává síla, a pak přejdeš na to, že jinak by šlo o diktaturu síly. :D Z deště pod okap, že? Nějaké krasopisné cancy, kterými si lokální mafie omlouvají svoje zločiny, mě vážně nedojmou. Společná pravidla, to je něco jako společné trenýrky. Nic takového jsem nikde nepodepsal, neodsouhlasil, s nikým nedomluvil. Takže mi můžou být buřt. Pořád netuším, čím mě na svobodě omezuje nahý chlap někde venku. Ale to bude asi podobné jako s drogami, EET, nebo rouškami. Další kolonka pro byrokraty.

obedientSheep.jpg (kcd) (25.5.2020 23:19)
Ten samý právní rámec, který zajišťuje tvou svobodu, umožňuje vládě - dokonce požaduje po vládě, aby příjmala opatření v případě šíření infekčních nemocí. Proto může být HIV pozitivní člověk potrestán za nakažení druhého. Proto existují hygienické protokoly atp. Je to asi takové omezení svobody, jako jsou dopravní semafory omezením svobody, nebo jako je justiční systém omezením svobody. Technicky vzato svobodu omezují, přímo z definice, prakticky vzato ji umožňují.

obedientSheep.jpg (kcd) (25.5.2020 23:07)
Právo poroučet ti dává fyzická síla. Skutečně svobodná společnost může být jedině ta, kde platí a kde jsou dodržovány společná pravidla. Jinak jde o anarchii, o diktaturu síly, protože žijeme ve fyzické realitě a nikoli v teoretické fantazii. Svobodné společnosti jsou bez státních institucí příliš křehké a proto neexistují.

obedientSheep.jpg (,,) (25.5.2020 21:35)
A mimochodem, když se mi nelíbí např. doktor, najdu si jiného druhý den podle svého výběru, nečekám jednou za 4 roky na nějakou velice mlhavou a silně nepravděpodobnou šanci na změnu. To samý s rohlíkama, pojišťovnou, poskytovatelem připojení, zaměstnancem... Kdybychom vedli všechny aspekty reálnýho života tak, jak se vede ta sračka zvaná demokracie, tak jsme ještě na stromech.

obedientSheep.jpg (,,) (25.5.2020 21:33)
MSG: Nevidím absolutně žádný problém s tím, když je někdo venku nahý. Netuším, jak něčí nahota ohrožuje moji svobodu. Co se týče těch většin... ehm ehm. Kdo jakékoliv většině dává právo mi poroučet? Já jí žádné takové nedal, takže ať si nasere.

obedientSheep.jpg (MSGR (25.5.2020 20:49)
Každého sloboda sa končí tam, kde zasahuje do cudzích slobôd, považovať nenosenie rúšky za slobodu je detinské! To ako keby nudisti povedali, že nechcú byť obmedzovaní nosením šiat a behali všade nahí, demokracia je o tom, že väčšina si zvolí svojich zástupcov do vlády a tá potom robí, čo uzná za vhodné, keď sa ti nepáči, môžeš sa vyjadriť pri voľbách...

obedientSheep.jpg (,,) (25.5.2020 18:16)
A mimochodem, jakmile začneš svobodu omezovat nějakými pravidly, tak je to omezování svobody. Ty si můžeš myslet jakýkoliv důvod, ba dokonce prohlásit takové omezování za vyšší dobro a vést za ně svatý boj... ale pořád to nemění nic na faktu, že je to omezování svobody. I kdyby vás byla většina, pořád omezujete svobodu. Vláda učinila rozhodnutí i za ty, kdo se tak rozhodnout nechtěli, měli jiný názor, nebo dokonce jiné řešení. To neodpovídá mojí definici svobody. A ano, chorobný strach z anarchie je mor.

obedientSheep.jpg (,,) (25.5.2020 18:10)
kcd: A je to přesně těch 10 %, kvůli kterým bychom ji mít neměli, protože z těch 10 % se velmi snadno může stát 100 %. Pokud je někdo nezodpovědný, nepečuje o své zdraví a chodí ven chytat virus, je to jeho problém. A ano, anarchie = svoboda a v Somálsku se v těch svobodnějších částech mají lépe než v těch socialistických. Že mají co dohánět oproti např. západní společnosti je věc na zcela jinou debatu.

obedientSheep.jpg (kcd) (25.5.2020 12:04)
Zajimave je, ze driv se libertarianum statiste posmivali - "tak kdyz se ti libi totalni svoboda, tak si jed do Somalska, tam zadna vlada neni, haha" A pak prijde epidemie, a mnozi libertariani prijmou svoboda=anarchie jako svuj argument. Ti chytrejsi vedi, ze vlada by sice nemela delat 90% toho, co dela, ale zrovna nastaveni a udrzovani pravidel behem mimoradnych situaci (coz se nelisi od udrzovani justice behem normalnich situaci) je presne tech 10%, kvuli kterym ji mame.

obedientSheep.jpg (lolecc) (25.5.2020 10:52)
@neser tiez by som to uplne tak nepovedal vid napr. wiki : "v politológii, bezvládie spôsobené nejestvovaním verejnej autority, schopnej spojiť spoločnosť na základe všeobecne platných pravidiel" takze podla definicie uplne nie je pravda, ze v anarchii nepatia pravidla (takze aj to su ovce...), problem je, ze tento pojem sa v sucasnosti dost zneuziva na popisanie chaosu a vyvolanie strachu (asi sa hlavne boja ti co vladnu)

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...