Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProBydlení  |  ByznysDeník  |  TechSvět  |  Půjčka s odměnou  |  Domény  |  MyMuži  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  VipShowprej nemci mneli hodne tanke
Obrázek prej nemci mneli hodne tanke
Sovetsky pokrok Dalnice bohuzel to neni vtip v tehle zemi se i aktivisti flakaji anyone have problems with bears making drug dea... fashion art geeks vs repetitive tasks
Komentáře (10) Komentovat Nezobrazovat

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (konop) (12.5.2021 12:31)
souhlasim, primarne byli kone na dopravu nákladů , nikoliv kavalerie. Nicméně potřebu mnoha milionu koni to jen potvrzuje. Kolik bylo ztrat koni ve valce presne nevim, navic se pocitali pouze kone (muly a oslové se nepočítali). V prvni svetove bylo pouzito priblizne 8 000 000 koni, ztraty cca 22% - zdroje se ruzni, on to presne nikdo nepocital.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (kolemjdoucí skoro-odborník) (11.5.2021 22:36)
Ale ti koně nebyli primárně kavalerie. Neplnili roli tanků, ale náklaďáků - většinou se jednalo o tažné koně na dopravu nákladu, tahání kanonů apod. A neřekl bych, že se tak úplně odevzdávaly náklaďáky, protože Wehrmacht prostě nikdy nedosáhla takové úrovně motorizace. Všichni si sice neustále představují Blitzkrieg se Stukami, tanky, transportéry a náklaďáky, ale pravda je, že převážně hipomobilní byli Němci to celou dobu. Kde nebyla železnice, nastoupili koně. Nebyla to tedy volba, ale nutnost.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (Semenonavetraku) (11.5.2021 17:47)
Ohledne Ruska - lepsi snist kone, nez tank. A za chvili bude mit kun dve klicove vyhody - odolnost proti EMP a obrovskou pruchodnost terenem (treba lesem). Takze supertezka pechota ozbrojena protimaterialovyma puskama, EMP bombama a malyma jaderkama (Davy Crockett) muze v nekterych geografickych prostredich davat smysl.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (gdgfdfdsa) (11.5.2021 17:34)
Ono hlavně Rajch měl zásoby paliva jen do září. A to při redukci motorizovaných jednotek.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (Horný uhor (born in ČSSR)) (11.5.2021 17:21)
Konop a Dejvid - a keď tiahli na bolševika, tak mnoho útvarov odovzdalo náklaďáky a vyfasovalo kone. Úvaha bola taká, že v šírej rusi bude problém s logistikou (čo sa aj stalo) a kone sa napasú na mieste a nepotrebujú palivo - čo viacmenej fungovalo, kým neprišla zima. A tá prišla...

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (Dejvid Dj) (11.5.2021 14:47)
Konop:To je všeobecně znamé, že na Polsko táhli hlavně koně. Jeden z mnoha důvodů proč chtěl Áďa Československo. Zbrojovky a český průmysl.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (Pravdaalož) (11.5.2021 14:00)
Jak to vymyslet, aby se koně příliš neplašili při střelbě (jak je naučit/vycvičit), to se piluje (v Evropě) už někdy od 15. století. Takže touhle dobou to už asi měli celkem vychytaný.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (konop) (11.5.2021 13:23)
Jen doplním, pokud někdo netuší, na začátku 2.sv války německo v armádě používalo 2,5 milionu koní. Ja jen ze ta mechanizace preci jen nebyla uplna a kone byli porad potreba.

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (grasakR (11.5.2021 12:45)
To ustojis, spis ze,si vsadi na to ze kun necukne

prej_nemci_mneli_hodne_tanke.jpg (miklos-abdulR (11.5.2021 12:41)
Jak to dělají, že je zpětný ráz neshodí?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...