ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  Pravda24  |  ČasProBydlení  |  MyMuži  |  TechSvět  |  VipShow  |  MotorGuruproblemy generace Z blik cvak 17.02.2024 
Obrázek problemy generace Z blik cvak
srouby se budou utahovat The shadow knows ficovina3 neni to ono Fence Defiance dekujeme bratia ale vemte si ho zpet
Komentáře (167) Komentovat Nezobrazovat

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Megavag) (19.2.2024 16:26)
mukl: Videjko jsem nevidel ... a v zasade neni relevantni. Lidi proste dneska delaji praci, ktera je sere, aby si koupili picoviny, ktere nepotrebuju a tim udelai dojem na lidi, kteri je serou. Za par set let se to bude rozebirat v ucebnicich psychiatrie ...

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Megavag) (19.2.2024 16:24)
adams: Prave, ze uz nemusi. Pokud nechces proad nove iphonky a auticka a kavicky a umis zachazet s penezma, tak ti staci pracovat 1-2 dny v tydnu. Deal with it.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (kozička) (19.2.2024 13:53)
@adams: Na feudály se právě makalo až od počátku novověku, ve středověku to nebylo. jasně, byly desátky církvi a taky nějaká daň pro landlorda. Ale pořád to byla daň z něčeho vlastního. Makat na panské zdarma se chodilo až později a obvykle to byly tak tři dny v týdnu.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (adamsRP (19.2.2024 13:35)
Nejvíce fascinující na tom je, že ačkoliv od středověku produktivita lidí stoupla několikanásobně, furt musej na feudály od nevidím do nevidím makat minimálně pět dní v týdnu. :D

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Dash) (19.2.2024 12:58)
Bába na to vlastně docela přišla. Celý produktivní věk zahodíte v práci. Člověk si ten krysí závod uvědomí až už je pozdě. Není lepší mít levnější auto a menší barák, ale volné pátky?

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Greywolf) (19.2.2024 11:49)
Ktorá generácia je Z, neviem, ja mám 37r. a mám, resp. mal som úplne rovnaký pocit všade, kde sa pracuje fixná pracovná doba. Teraz je to trochu lepšie, jazdím nočné na dodávke a nemusím si pomaly brať dovolenku aj kvôli zásielke na pošte.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (blues) (19.2.2024 10:35)
(2/2) A ruku na srdce, koho by taky bavilo ráno vstát, jet do práce, být celý den zavřený v kanceláři, večer přijet domů, dát si rychlou večeři a padnout do postele. Zvlášt pokud je to první práce po škole a je to jako náraz do zdi.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (blues) (19.2.2024 10:33)
(1/2) Ježiši, tady má zas někdo zkreslené predstavy o nadcházející generaci. Tady vůbec nejde o to, že pracuje 40h týdně, jen proto že chce každý rok nový iphone nebo že by chtěla celý den proflákat po nákupních centrech a ted je hrozně překvapená, že to nejde. Tohle byla obyčejná situace, kdy sama říkala, že jí práce baví, ale v kombinaci s dlouhým dojížděním najednou nemá prakticky žádný volný čas a že se s tím zatím nedokáže vypořádat.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Markéta Adamová PekarováRP (19.2.2024 8:39)
Tak ona princezna to vidí na internetu, na instačí ten její idol se taky poflakuje po nákupních střediskách a nic nedělá a je happy. Ona to vidí a chce to taky, a je to naráz do zdi když zjistí, že není ta vyvolená, ale obyčejná žaba z horní dolní Lhoty, která musí makat. Pak se nedivte, že radši ukáže pipinu na onlyfans, a za pět minut má to co za měsíc. Ale to nebude navždy, okouká se, zestárne, a co pak? No přece biologické hodiny, tak si nastřelí fagana a chlape starej se o mě. A tak pořad dokola...

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (mukl) (19.2.2024 7:38)
a do toho to filozoficko-uknourave nimrani se ve vlastnych pocitech, spojene s neexistenci existecniho problemu (zivi je rodice). to je podobne, jak na zapade (nebo kdysi) existovala "bohata/zlata mladez", floutkove, fintilove, hejskove

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (mukl) (19.2.2024 7:35)
socik bych do toho moc netahal, takove pokriveni vseho (moralnich hodnot, zvyku, musleni) to je fakt extrem. socik naucil lidi prezivat, okradat, zasivat se, nepracovat, jenom "chodit do prace". efektivita prace klesla na hodne nizkou uroven. lidi nekterych vrstev si pak zvykli na to, ze staci byt pritomen na pracovisti a dostanou plat. bych to videl tak, ze toto "osviceni" se preneslo vychovou i na mladsi generace.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (cyklistaRP (19.2.2024 7:24)
tvl,. lidi dřív nedřeli? Ještě za socialismu lidi v padesáti vypadali jako dneska v sedmdesáti. A kdo se za bolševika dožil sedmdesáti, byl stařešina rodu.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (mukl) (19.2.2024 6:45)
Megavag: no, ale prave o tom je to videjko! nekteri se chteji mit dobre: mobil za 30tacu, max co2 roky novy model, neomezena data, znackove hadriky, poflakovat se v shopcentrech na kaficku, zrat v tech snob restikach, koncerty, kina, vsude se dovezt nejakym dobrym farem ... a pritom nehnout pro to prstem. vysokou sice casto "vystuduji", ale spis stylem "udelaji zkousky", nez ze by necemu rozumeli. spis resi gender, pocity, sebe sama, ale jinak jim je svet ukradenej.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (Megavag) (19.2.2024 3:23)
Merlin: No a ja tvrdim, ze ani dneska nemusis drit od rana do noci, staci jenom neresit rat race. Nemusis bydlet na Vaclavaku, nemusis mit auto za 30 vyplat, ani za 8 vyplat, staci za 1/6 vyplaty. Nemusis si kazdy den davat latte tentaculato ve starfucks a dokonce se da zrat i to, co si uvaris doma misto pizzy za 300 korun.

problemy_generace_Z_blik_cvak.jpg (MerlinRP (19.2.2024 1:50)
@Megavag: Samozřejmě, že se máme lépe po stránce technologií. Máme auta, elektřinu, telefony, televize, lepší zdravotnictví atd. Ale o tom nebyla řeč. Kníkal jen zmínil to, že ve středověku lidi nemakali úplně od úmoru do úmoru. Udělali, co bylo třeba a měli čas pro sebe. Jasně, kníkalovi časové údaje nemůžeš brát naprosto doslovně. Ale lidi tenkrát nedřeli v práci od rána do noci.

další...