ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  TechSvět  |  ČasProŽeny  |  MotorGuru  |  MyMuži  |  VipShow  |  ByznysDeníkrezervace vyhynulych
Obrázek rezervace vyhynulych
Joe Biden is not my president IMG-20210119-WA0006 Slunickarka a roumenista uz brzy ve vasich obchodech nekdo to vyzkouset musel covid kolo stesti
Komentáře (81) Komentovat Nezobrazovat

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (5.4.2020 10:35)
Jinak komunismus se dá ještě nějakým způsobem provozovat ve velmi malých skupinách (jednotky osob), ale určitě ne ve velkých celcích. Ze světa prostě neuděláš kibuc, aniž bys ho neposlal do kelu. Věř mi, zkoušelo to už plno lidí. Jediné, co dává smysl, je ten anarchokapitalismus; ty jen nevěříš tomu, že když by se lidé museli starat sami za sebe, že by se starali. Tvá zkušenost ti říká, že se lidi nestarají, já zase vidím lidi, co šijí roušky a vynalézají repsirátory a ventilátory. Přeber si to jak chceš.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (5.4.2020 10:30)
Prawda: Byly by školy zcela jiné, daleko více přizpůsobené potřebám lidí. Současné státní školství je zejména babysitting, nějaké vzdělávání je až v druhé řadě. Maximus: Ne, v mém případě by lidi měli všechny prostředky ke včasné reakci. Trh by zvýšil produkci potřebného materiálu, léků i vybavení, i míst v nemocnicích. Všimni si, jak rostly ceny různých věcí. Volný trh by prostě reagoval. Z koronaviru se dělá strašák jenom kvůli tomu, že zdravotnictví není tržní, tím pádem není ani pružné.

rezervace_vyhynulych.jpeg (Prawda . . . ) (3.4.2020 10:48)
@,, : Jak by společnosti pomohlo zrušit základní školy? Předpokládám, že střední a vysoké školství by také nebylo. K čemu to povede? Dnes rodiče nevěnují dětem čas, neučí se s nimi, natož aby je učili samostatně. Budeš mít bandu negramotných příživníků, kterým budeš říkat, že pro ně není v Anarchopoli místo, až se negramoti daji dohromady, a svrhnout ten tvůj systém. Jinak s tím doktorem, jak začne na nižších pozicích (neumí číst, psát, nebyl ani v ZŠ), pobavil jsem se.

rezervace_vyhynulych.jpeg (ZlopezR (3.4.2020 9:58)
,,: Vidim, ze s tim reznikem, jsem se zase tak neminul. Tohle je jak Babica: "Nemate doktory, tak tam dejte reznika." :-D

rezervace_vyhynulych.jpeg (maximus) (3.4.2020 9:08)
,,: Anarchokapitalismus je ještě větší fantasy než komunismus. Urzu mám načtenýho a naposlouchanýho, zpočátku mě to zaujalo, ale při bližším zkoumání je to naprosto zvrácenej systém. Jedinej reálnej fantasy systém kterej funguje je specifická forma komunismu a to kibuce v Israeli. A ty se nauč číst mezi řádky, já mluvil o tom, že v New Yorku nebyli schopni včas raegovat na situaci a pak bylo pozdě, v tvém systému by nikdy ani k žádné reakci nedošlo, prostě by hrozně lidí pochcípalo.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (2.4.2020 23:07)
Prawda. . .: Jak začne kdokoliv svou kariéru? Že by na nějakých nižších pozicích, které nevyžadují tolik kvalifikace a praxe? Začal by nejspíše jako pomocná ruka někoho jiného. Jako se to dělá snad v každém jiném oboru. A pokud obor neexistuje, tak získává zkušenosti v nějakém podobném apod. A ještě upozorním na jednu věc, v anarchii nemáš základní školy, takže ta progrese na chirurga bude úplně jiná už od začátku.

rezervace_vyhynulych.jpeg (Prawda . . . ) (2.4.2020 19:17)
@ ,, : A jak přesně takový doktor začne, aby měl zákazníky, kteří vytvoří ty reference? Mě to tak připadá, že anarchisté by nejradši, aby za ně všechno někdo udělal, pak si z toho vybrali, co se jim hodí do krámu, a zbytek (spolu s těmi, kteří to pro ně vybudovali) poslali někam pryč (Afrika dnes, btw). Zkus nám říci, jak by se podle tebe stal člověk doktorem, třeba kardiochirurg, od základní školy, až do praxe, přes ty první zkušební vzorky (zákazníky), až po super reference, a že bys k němu sám zašel.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (2.4.2020 17:27)
Prawda. . .: Nebo jej ověřili zákazníci, prostě trh. Ale chápu, Vám tupým státistům nedojde nikdy nic. A "živnostníci" (nejspíš z leknutí) ještě státu tleskaj, jak po nich dupe. Celej svět je BDSM salón, očividně, lidi po sobě nechávají dupat. A jinak, to o té potřebě států, o tom tě přesvědčil stát, a drží tě ve strachu, co by bylo bez něj. V úplně stejným strachu byly dříve drženy jiné společnosti, např. křesťanské, kdy přece každý musí věřit v boha, jinak by tu byla apokalypsa. A jde to i bez nich.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (2.4.2020 17:03)
maximus: V New Yorku nejel můj systém. V USA nemá volný trh ve zdravotnictví, mají ho zkurvený, jen jiným způsobem než třeba tady, ale taky tam mají hromady licencí, patentů, a čeká se tam na schválení léků. Prostě to vůbec není něco, co bych tady obhajoval já, takže prosím, nauč se číst, a přečti si ještě jednou názory, které zastávám. Takhle akorát znevažuješ sebe jako oponenta. Ty opatření katastrofální jsou, a ta katastrofa teprve přijde, až přijde zúčtování. Inflace bude nebeská, daně vyletí stropem.

rezervace_vyhynulych.jpeg (Prawda . . . ) (2.4.2020 15:07)
@,, : Říká, že si zjistíš reference člověka, jinak řečeno už ho vyzkoušel z toho, co umí někdo jiný, a dal mu papír, který to dokazuje. Jak se tomu jenom říká, hergot, dokonce máme i ministerstvo, co to zaštiťuje, hm, opravdu nevím, tápu. Že by škola? Zkouška odbornosti, atestace? Fakt nevím, no. 8-)

rezervace_vyhynulych.jpeg (ZlopezR (2.4.2020 15:07)
maximus: Souhlasim s tebou, ono je taky dobre si uvedomit, ze na zacatku anarchie byla, neexistoval zadny stat. Kdyby nebyl potreba, nikdy by nevznikl.

rezervace_vyhynulych.jpeg (maximus) (2.4.2020 14:57)
,,: Já sám jsem živnostník a tahle situace je pro mě dost katastrofální, ale myslím že v konečnym důsledku opatření který jsou, sice zdaleka nejsou ideální, ale zatím nám tu neumíraj lidi po stovkách. Tvůj systém víceméně jel v NY a tam to padá po tisících a to tam přeci jen není úplná anarchie, kdyby byla tak je to konečná. Stát je nahovno, ale bez státu si myslim že by to bylo nevyslovitelně víc nahovno. Anarchokapitalismus je jednoduše downgrade, kterej by postupně upgradoval zase na úroveň státu...

rezervace_vyhynulych.jpeg (ZlopezR (2.4.2020 14:32)
,,: Myslim, ze tohle by nefungovalo bez antimonopolnich zakonu. I tak mas obory, kde proste nefunguje volny trh, protoze male firmy, ktere s necim zacnou jsou okamzite kupovany giganty, kteri nechteji mit konkurenci. Pokud se nenechaji koupit, tak se prejde k jinym praktikam. Umim si predstavit, ze v tve spolecnosti by nejspis ti giganti proste ten maly podnik podpalili, protoze by nebyl, kdo by jim v tom zabranil.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (2.4.2020 10:45)
Zlopez: Což není moje zkušenost v ostatních oborech, kdy se spousta firem může přetrhnout, aby prodala své služby a výrobky chudým, protože chudých je spousta, a spousta krát málo je fakt moc. Paradoxně v různých krizích mají problém spíše firmy vyrábějící luxusní zboží pro vybranou klientelu, než firmy, které fungují masově. Nedokážu si představit, že by existoval nějaký důvod, proč by zrovna v tebou vyjmenovaných oborech by měl kapitalismus fungovat jinak než funguje všude jinde. Prostě strašíš.

rezervace_vyhynulych.jpeg (,,) (2.4.2020 10:41)
maximus: Takže radši věříš státu, jehož řešení spočívá v tom, že všichni musí zavřít krám, spousta lidí přijde o obživu, možná i střechu nad hlavou, a přitom se pořád provozuje předražený socialistický parazitní systém zdravotnictví, kde je neustále všeho nedostatek? Ještě jednou: Stát, nikoliv koronavirus, zmrzačí ekonomiku, zmrzačí svobodu lidí... a ty v tom vidíš dobro a potřebnost státu? Jako tohle má být jeho funkce? Sorry, ale kdo po téhle krizi není anarchista, je debil. Klidně ti to řeknu do očí.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...