ByznysDeník  |  MotorGuru  |  VipShow  |  MyMuži  |  NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  ČasProBydlení  |  Pravda24  |  TechSvět  |  ČasProŽenytitulka the guardian 27.11.2022 
Obrázek titulka the guardian
Tak jsem tady zas GaryPoterUndChatGPT jak se zbavit bradavic 2Kostky create an account make russia western mongolia again
Komentáře (41) Komentovat Nezobrazovat

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (30.11.2022 23:48)
mahta2: :D Tak to pardon, já měl za to, že se bavím s někým trochu inteligentním. :-D :-D :-D

titulka_the_guardian.jpg (mahta2) (30.11.2022 20:14)
@efeliky, co není zakázané je povolené. Podobně to najdeš i v naší ústavě. Najdeš-li tam též definici "obcházení", tak máš pravdu a já se mýlím. V opačném případě to je z pohledu práva neexistující koncept. Pamatuj, diskuze je o legalitě, ne jestli se to tobě nebo mně tak líbí (oběma se nám to nelíbí, i když každému z jiných důvodů). Ad závidění, můžeš se vyptávat jak chycený při činu nebo to můžeš popřít. Do té doby je můj závěr ten, že ti jde o prachy.

titulka_the_guardian.jpg (blmblmblm jiz byl 2.74234161x nevakcinovan Roumenem) (30.11.2022 1:00)
Zavidi levicacke mrdky jako treba efeliky. Zadny clovek neplati dane vetsi, nez musi. No a clovek, co ma vice penez, ma i vice moznosti, jak je pred hrabivou rukou statu ochranit. Napriklad pomoci firemnich struktur, ktere pomohou se nekterym danim vyhnout, rozlozit financovani v case, uplatnit odpocty atd. To nelze danemu cloveku vytykat, problem totiz neni u nej, ale ve slozitem a neprehlednem danovem radu. Dokud nebude danovy formular na jednu A5, tak se tyhle veci budou dit dal a je to tak spravne.

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (30.11.2022 0:27)
mahta2: A k tomu: "Závidět Bábovi to, že má díky svému příjmu víc možností jak se bránit, je jen závist těch peněz samotných," kdes to vzal? Kdo mu závidí a proč?

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (30.11.2022 0:24)
mahta2: "neexistuje obcházení zákona nebo jeho hrana. Existují věci zákonem přikázané nebo zakázané a jejich legální opak." - To je naprosto základní a zásadní nepochopení práva.

titulka_the_guardian.jpg (mahta2) (29.11.2022 21:55)
@Python, zaměň si Bábu za Putina, Zel. nebo kohokoli jiného z obrázku, pokud to pro tebe bude stravitelnější, na mé pointě to nic nemění. @miko, ano máš pravdu. Francouzi zavedli ten zákon kvůli agrobaronovi z Čekie. ;-) Ale hlavně, že to jde přerámovat na to, že podporuju Bábu, potom je jakékoliv státní rozhazování peněz OK. Pandora P.. jsou ve finále jen zábavou pro plebs, aby náhodou nezačal přemýšlet, na co ten stát takové masivní částky vůbec potřebuje. A vy to sežerete a ještě se hádáte.

titulka_the_guardian.jpg (mikoRP (29.11.2022 20:59)
@mahta2: "jen aby našli dalších pár ubožáků", koukl jsem se na kalendar, jestli nahodou neni April. Bures a ubozak? :-D ani dusevne, telesne uz vubec. je to vyrany zmrd, to jo, ale ubozak, to ani nahodou.

titulka_the_guardian.jpg (PythonRP (29.11.2022 20:43)
mahta2 - "závidět Babišovi, že má díky, svému příjmu víc možností, jak se bránit..." ty snad budeš z jeho PR teamu to jinak není možný. Babiš podvádí nejen s daněmi v ČR i ve Francii. Bohužel česká policie a soudy jsou buď neschopné nebo podmázlé (nebo obojí) a tak mu to prošlo. Doufejme, že ve Francii ještě nemá tak dlouhé prsty. Jen se obávám, že jediným trestem bude nějaká pokuta a ne vězení, jak by zasloužil. A fakt mu ty nakradené miliardy nezávidím. Radši budu mít fajn rodinu a přátele, než prachy...

titulka_the_guardian.jpg (mahta2) (29.11.2022 19:25)
@efeliky, neexistuje obcházení zákona nebo jeho hrana. Existují věci zákonem přikázané nebo zakázané a jejich legální opak. Státy vymýšlejí komplikované daně, jen aby našli dalších pár ubožáků, které můžou zkásnout. To by tě mělo burcovat k defenestraci těch nenažraných sviní a ne proti , který si dovolil si své vydělané a zdaněné peníze nezdanit ještě jednou. Závidět Bábovi to, že má díky svému příjmu víc možností jak se bránit, je jen závist těch peněz samotných.

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (29.11.2022 0:51)
... Viz například celá ta aféra kolem reklamy na Čapím hnízdě. To je tak učebnicový daňový únik, že je naprosto neuvěřitelné, jak se to PČR rozhodla ignorovat. Jeho Rakouské firmy si platily reklamu za desítky milionů na rozestavěném statku někde v českém zapadákově. A PČR to vyhodnotí tak, že je to v pohodě, protože Čapák nepřišel k žádné újmě. No nepřišel, akorát si ty Rakouské firmy přes reklamu uměle snižovaly zisk a ztrátový Čapák se tím naopak zaplatil. Kdyby to vyplatil přímo, tak to musel zdanit.

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (29.11.2022 0:46)
mahta2: To je shrnutí jak noha. Ta daň se na něj právě vztahuje a on to obešel tím, že si půjčil přes řetězec offshorových firem účelově vytvořených právě za účelem obcházení daní. Jak to Francouzi vyšetří je na nich. Rozhodně to ale není úplně normální jednání. Ono obecně, mít offshory není problém. Problém je, že se většinou vytvářejí za účelem skrytí nějaké aktivity. U Babiše víme pouze to, že jde buď o daňovou optimalizaci na hraně zákona, nebo o krácení daně. A to druhé dělá i v ČR.

titulka_the_guardian.jpg (mahta2) (28.11.2022 19:42)
@efeliky, takže si to shrňme: žádný daňový únik ze zisku/příjmu a žádná nelegální koupě, akorát se na něj nevztahuje vysoce specifická daň (která se nevztahuje skoro na nikoho). No to je ale hajzl! A to vůbec nezmiňuju, že já si zámeček dovolit nemůžu ani v ČR! Jak si to dovoluje! ;-)

titulka_the_guardian.jpg (PepeeRP (28.11.2022 8:31)
toto nekoho prekvapuje? Kdyz budu mit tolik penez, taky budu mit ucet offshore B-) Ale muzou za to volici. Babis je objektivne stbak a zlodejska svine a stejne ho 30% voli. Pak zazrakem, jak nastoupi za premiera, agrofert zacne platit o 30% nizsi dane nez rok predtim... no totalni nahoda. Takze kdyz narod chce podvodniky, tak je ma.

titulka_the_guardian.jpg (Rgjddji) (28.11.2022 2:36)
Tak proto je potreba ted bojovat proti dezinformacim :D

titulka_the_guardian.jpg (efeliky) (28.11.2022 0:32)
mahta2: Ta luxusní daň ve Francii platí pro nemovitosti od určité hodnoty. Je tam ale výjimka pro nemovitosti financované z půjčky. Babiš si založil offshorovou společnost, ze které si sám sobě půjčil, aby se té dani vyhnul. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/francouzi-zahajili-vysetrovani-babise-v-kauze-pandora-papers/r~f6ce69ec1a1211eda3c0ac1f6b220ee8/

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...