ČasProŽeny  |  TechSvět  |  HobbyDeník  |  MyMuži  |  Domény  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  Pravda24  |  Půjčka s odměnou  |  ByznysDeník  |  MotorGuru  |  ČasProBydlenítu mas provincii a bud hodnej
Obrázek tu mas provincii a bud hodnej
bonk DJ  Okovic konecne poradna captcha Projednou nekecal sfine mrdkef just 90 lines
Komentáře (18) Komentovat Nezobrazovat

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Velká macatá liška) (22.9.2021 15:17)
Zachrta: Stalin měl v s ČSR smlouvu podmíněnou vojenskou pomocí Francie. Když ta zradila, SSSR nebyl nijak smluvně vázán nám pomoci. Západ nás znovu zradil na konferenci na Jaltě, kde nás dal do sféry SSSR, v 1968 už tedy nezradil, to už měl zařízeno. Komouš si ty, nebo blbeček, vyber si a drž hubu, když umíš jen nadávat.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Tim) (22.9.2021 10:58)
Hoši, nevím co řešíte. Taky byste raději obětovali relativně nevýznamný stát, aby jste nemuseli jít do války. Velmoci si vždy rádi hrají nejprve na spojence a pak vás klíďo hodí přes palubu, když se to hodí. Tak to prostě je. A nejsme žádné Švýcarsko, kde měl každý významný tehdy ulité prachy.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Jan ZachrtaR (22.9.2021 10:12)
VM Liška: Jasně Západ nás zradil a Stalin je nevinnej. Ještě chybí, že se na nás vysral Západ v roce 1968 a máme ty komunistický nesmysly pod jednou střechou.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Velká macatá liška) (22.9.2021 8:30)
therion: byla to zrada, Němci rozpoutali první světovou, tak kdo mohl si kus Německa urval, to pak nemohlo vzniknout v těch hranicích ani Polsko nebo Francie nemohla mít německé Alsasko-Lotrinsko, Rumunsko nemohlo mít kus Maďarska atd. Západ nás zradil během války znovu, když nás dal Stalinovi, dobře popsáno na https://en.wikipedia.org/wiki/Western_betrayal .

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Kalda) (22.9.2021 7:31)
Velká macatá liška: ale nemci uz byli rozhodnuty do toho jit pac videli ze se evropa vysrala na etiopii kterou v 35 napadla Italie a byli si jisti ze nebudou mit moc velkej odpor. BTW: to je KenyB jedinej kdo si vsimnul spatne otoceny vlajky?

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (therion) (22.9.2021 6:44)
Mluvit o mnichovske zrade je prinejmensim prehnane neb prvni, kdo se zachoval nefer byli prave zakladatele Čsr , kdy uvedli znacne zkreslene pocty jinych narodnosti na budoucim uzemi statu. Po zalozeni Čsr take Anglie i Francie (a dalsi) pozadovali revizi. Take se jasne vyjadrili, ze kdyby jim byla sdelena pravda o poctech mensin , tak by Čsr vzniknout nemohla. Mnichov tudiz prosel bez vetsich namitek neb to bylo v podstate narovnani pokriveneho stavu. Jen pro predstavu: Po ropadu R-U tu byl pres milion n

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Po Haun Yiel Sam) (22.9.2021 6:01)
Ten Chamberlain je kus

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Dr.Str.R (22.9.2021 0:12)
Západní svět si myslel, že Němci Sovětský svaz zničí a oni dorazí zbytek. Když ale Hitler skoro zlikvidoval západní Evropu, byli nuceni se SSSR spolupracovat a pomoct jim. Co se nečekalo, byl fakticky silnější Sovětský svaz, než který vstupoval do války. Nejdřív však bylo Hitlerovi nutné předat strojírenské výrobní kapacity, které kvůli přechozím mírovým smlouvám neměl plně vybudované. Ty byly v Čechách. Na Slovensko v té době sral pes.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Velká macatá liška) (21.9.2021 22:50)
Zachrta: jo, o Polsko nešlo. Československo bylo obětováno, aby Němci nezkusili zničit svět znovu jako v první světové. Británie a Francie už nechtěly zase přijít o miliony mužů na frontě. Nakonec však Němci zaútočili na svého spojence SSSR a druhá světová byl oproti té první hřbitov východní Evropy.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Jan ZachrtaR (21.9.2021 22:32)
Tak to je hodně velká manipulativní historická nepřesnost, jedním slovem PÍČOVINA... >-O

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (kolemjdoucí skoro-odborník) (21.9.2021 21:50)
@Liška - díky! Rúrskou krizi, francouzskou okupaci a následně zavedení Dawesova plánu znám, ale vůbec jsem netušil, že se Francie v krizi obrátila i na ČSR! Ještě že je rouming plný odborníků na cokoli! B-)

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Velká macatá liška) (21.9.2021 21:31)
Kolemjdouci: on si autokrator někde něco přečet, jen zapomenul kontext, tak si domyslel to A-L. Zřejmě myslí smlouvu z 1924, kdy Francie hledala u ČSR vojenskou záruku, protože okupovala v 1923 Porůří a Británie od toho dala ruce pryč, což vedlo k izolaci Francie. Defétisté na tuto poněkud vágní smlouvu rádi odkazují a ignorují další smlouvu z 1925, která již zmiňuje vzájemnou vojenskou pomoc zcela jasně.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (kolemjdoucí skoro-odborník) (21.9.2021 21:19)
A to se bavíme o obsazení Alsaska-Lotrinska v roce 1871, nebo v roce 1940? Tak jako tak nemám pocit, že by naše diplomacie v těch letech buď vůbec existovala, nebo měla nějaký skutečný vliv... A jestli ve skutečnosti hovoříme o remilitarizaci Porýní 1936, tak sama Francie ani nevyhlásila mobilizaci - blížily se totiž volby. Pak už mě napadá pouze připojení Sárska v roce 1935, ale to bylo na základě legitimního plebiscitu... :-O

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (Velká macatá liška) (21.9.2021 21:15)
Autokrator: máš to špatně, Němci obsadili A-L v 1871 a drželi ho do 1918, pak ho obsadili v 1940-1944/5, tj s ČSR nemohlo mít A-L nic společného.

tu_mas_provincii_a_bud_hodnej.jpg (autokratorR (21.9.2021 21:06)
Británie byla spolutvůrcem poválečného uspořádání. Ač jsme nebyli spojenci, byli jsme ideově spříznění a cítili jsme to jako zradu. Zrada Francie byla mnohem větší, jelikož spojenec. Zradu Francie pak překonala jen okupace od SSSR v 68. Ale ani tak to Francii nemůžu mít moc za zlé. Naše diplomacie se mohla přetrhnout, aby po německém obsazení Alsaska-Lotrinska nemusela ČSR vstoupit ve válečný stav, což by vyplývalo ze spojenecké smlouvy.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...