ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  Půjčka s odměnou  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  VipShow  |  MyMuži  |  TechSvět  |  Pravda24


Nalezeno 38 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Sedmdesáttři:
   


Odebírat

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (edgobardR (24.11.2022 15:18) reagovat
A co Nigerijci? O těch se všichni bojí psát, protože mají zabanovaný název státu?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Dež0n) (22.6.2017 15:47) reagovat
A na Angolu a asi sedum dalších jakože sere pes?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (22.6.2017 7:29) reagovat
Yety: Není žádné moje politicky nekorektní řešení :-). Jen tu vidím veliké překážky pro zdravý vývoj afrických států i společnosti do podoby trvale udržitelného stavu i přes humanitární pomoc, kterou dostávají a která jim paradoxně v určitých aspektech škodí. Ale úplně bych nesouhlasil s těmi náklady pro Asii a Evropu. Zabíjení se mezi sebou je rodu Homo přímo vlastní a Sahel nelze přejít za 1 den, většina lidí by nikdy nedorazila ani na severní pobřeží Afriky. Spíše by šlo o politický problém než vojenský

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (22.6.2017 0:28) reagovat
Yety: mně se líbí, jak se vymezuješ proti "méně chytřejší části obyvatelstva", přitom máš úplně stejné představy o Africe, jako sjezd dělnické strany :o) Miliarda lidí je podle tebe závislá na našich milodarech, bez nich by začali ničit vše živé, JAR je "jakžtakž stabilní" (protože tam jsou přece běloši)... ty nemáš sebemenší ponětí, o čem mluvíš.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (22.6.2017 0:16) reagovat
Místo mozku z piva kostku. Human: Jenže pokud spustíš svoje politicky nekorektní řešení, spustíš ne uprchlickou krizi, ale stěhování národů. Krom stamilionů lidských obětí zlikviduješ i veškeré přírodní rezervace včetně deštného pralesa. Jakžtakž stabilní státy, jako JAR, zaniknou. A náklady na obranu budou Evropu a Asii stát víc, než kolik je stojí udržovaní statusu quo.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (22.6.2017 0:14) reagovat
Afrika byla oloupena o možnost vzniku konsolidovaných národních států, které by se pravděpodobně více staraly o své občany. Nějaké humánní řešení tohoto gordického uzlu je dle mého názoru bohužel v nedohlednu.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (22.6.2017 0:12) reagovat
Yety: Koukáš na mapu, kde je 54 různých zemí, dohromady obývaných miliardou lidí, a ty kriple si myslíš, že tam seděj na prdeli a čekaj, až jim pošleš žrádlo. =) Lodě a letadla, jasně. Ty si fakt primitiv z hospody čtvrté cenové... ještě si zapomněl dodat, že zatimco negrům posíláme jídlo zdarma, tak na hladové české děti sbíráme víčka. Kokote.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (22.6.2017 0:08) reagovat
Ostatně jak chceš pomoct nevzdělaným pověrčivým lidem, kteří se díky tlaku podmínek množí geometrickou řadou když to jen trošku jde a jejichž "vládci" jsou obvykle brutální despotové žijící v palácích bez reálných schopností či vůbec vůle něco zlepšit, protože jim se daří dobře. Často ani západní koncept státu neuznávají nebo nenávidí už lidi z vedlejší vesnice. A minimálně polovina afrických států by se musela taky dost radikálně územně změnit, byly na mapu uměle nakresleny kolonizátory.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (22.6.2017 0:04) reagovat
Kamiony ne, lodě a letadla. To jsou ty věci, co u vás ve Vidlákově nemáte.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (22.6.2017 0:02) reagovat
Asi tak. Na druhou stranu je možné onu katastrofu alespoň zmírnit, tím, že krom pouhého rozdávání rýže půjdou velké částky do budování školství a do zefektivňování zemědělství.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (22.6.2017 0:00) reagovat
Yety: jaká humanitární pomoc v surovinách? Ty si myslíš, že tam v rámci mezinárodní pomoci posíláme kamiony s krmením? =) Taková píčovina by nenapadla ani obecního nácka u nás ve vidlákově =) Tady se jedná projekty v oblasti vzdělání, zdravotnictví, infrastruktury... věci, které běžně vlády financují z daní. Proto je jejich objem přirovnán k vládním výdajům. Už ti to dochází?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (21.6.2017 23:58) reagovat
Politicky nekorektně řečeno, ty všechny problémy se do 3 měsíců po ukončení humanitární pomoci vyřeší samy. Zahynuly by ovšem desítky milionů, možná i stovky milionů lidí a teprve po vyrovnání ekosystému by se dala hledat nová rovnováha se statisíci či miliony lidí. V současnosti se řešení situace oddaluje a problém se přitom trvale zvětšuje. Nakonec nevyhnutelně zahyne mnoho stovek milionů, možná i miliarda lidí. A s nimi možná i zničený ekosystém, protože tolik lidí bude mít před smrtí čas ho ještě zničit

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 23:44) reagovat
Human: Smyslem humanitární pomoci je... zabránit humanitární katastrofě. Ty státy nejsou schopny zajistit ani základní životní potřeby, a to kvůli nizké vzdělanosti, vysoké korupci a především změnám klimatu, které mění velké oblasti Afriky v neobyvatelné. A ty problémy se sami nevyřeší, naopak, těch financí by bylo potřeba mnohem víc.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 23:41) reagovat
Pivo: Proč si dáváš nick Pivo když nesneseš ani základní pivní vtip :-D V tom případě to musíš vztáhnout na všeobecně rozšířenou komoditu, např. 1kg rýže. Nicméně vzhledem k tomu, že humanitární pomoc není většinou formou pěněz, ale právě v surovinách, nemělo by to moc smysl. Kolik který stát obdrží na hlavu v penězích vypovídá v daném tématu dostatečně. Vládní výdaje jsou irelevantní, zvlášť s ohledem na to, že v těchto oblastech tradičně velké množství rozpočtu sežere korupce a armáda.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (21.6.2017 23:28) reagovat
Přišel jsem na ně úplně normálně na https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=B91KWfLsHoiO8Qe0uqrYBw&gws_rd=ssl#q=liberia+gdp A tomu obrázku zase tak moc nevěřím viz. příjmy a výdaje vlády Libérie http://data.devinit.org/#!/country/liberia . Pro mě to krásně ukazuje jak místní ekonomiky i společnosti států Afriky drženy v až extrémně vychýleném a nestabilním stavu, kdy každý drobný výpadek pomoci zvenčí znamená v podstatě zkázu daných států i obyvatelstva. To není moc pěkný výsledek humanitárního pomahačství.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (21.6.2017 23:27) reagovat
Yety: ale to je pořád absolutní číslo. 10 USD u nás a 10 USD v Beninu mají úplně jinou hodnotu. Pokud to nějak nevztahneš ke kupní síle / výkonosti ekonomiky, k čemu ti takový údaj bude? Jsi schopný něčeho, kromě pubertálních urážek, ty "z piva kostko"?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (21.6.2017 23:23) reagovat
Jinak zvykem bývá přepočítat podobné údaje na procenta HDP. Ale jsou země, kde většinu HDP tvoří vývoz nerostných surovin, přičemž ty peníze inkasuje hrstka vyvolených. Přepočet na procenta vládních výdajů tak dává větší smysl...

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 23:21) reagovat
Pivo: Promiň za očekávání, že uživatel Pivo nemá místo mozku piva kostku. V humanitární pomoci přepočtené na jednoho obyvatele. To vypočítáš tak, že vemeš celkový objem humanitární pomoci, a vydělíš to počtem obyvatel dané země.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 23:17) reagovat
Human: A na tyhle numera jsi přišel kde? Vždyť je to humanitární pomoc v poměru ke státnímu rozpočtu, kde jsi jako vyhrabal to HDP :-D

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (21.6.2017 23:17) reagovat
Yety: já se ptám, jak chceš vyjádřit objem zahraniční pomoci. Ty odpovíš "ve výdajích na hlavu". Jsi schopný napsat větu, která má hlavu a patu?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (aids) (21.6.2017 23:17) reagovat
Premnozeni cinanu, cely svet radil jedno dite. Premnozeni indu, cely svet radil jedno dite na rodinu. Premnozeni v africe, nic se nedeje, pozveme je do eu a vyresime tim nedomnozeni belochu.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (Human.) (21.6.2017 23:13) reagovat
Co je na tom pobuřujícího? Pro mě to krásně ukazuje, jak je která země v Africe v ( ! ) a jak strašně moc jsou jejich ekonomiky vychýlené z přirozené rovnováhy. Když mají na to např. v Libérii reálně uživit (a to špatně) sedminu populace z 11500 Kč HDP na osobu ročně což není žádná diskotéka ani na Afriku ale uživí tam 7x tolik lidí z pomoci ze zahraničí, hádejte co se naprosto nevyhnutelně stane když ta pomoc přestane proudit protože v Evropě už nebude z čeho brát. A Evropa si za to může sama...

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 23:10) reagovat
Pivo: Ve výdajích na hlavu? :-D

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (CZgougl) (21.6.2017 22:59) reagovat
Ceska republika 2015: Vydaje 72837 M EUR Podpora z EU: 7047 M EUR Cislo do tabulky: 10%, tedy srovnatelne s Namibii, ale o hodne vyssi nez Jihoafricka republika nebo Alzir Zdroje: http://ec.europa.eu/budget/figures/interactive/index_en.cfm https://www.cnb.cz/docs/ARADY/HTML/index.htm

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (21.6.2017 22:27) reagovat
Yety: naštěstí máme tebe, jakožto chytřejší část populace, abys nám vysvětlil co je na tom pobuřujícího. Tak prosím, předveď se. Jak chceš vyjádřit objem zahraniční pomoci, aby to takového génia neuráželo? V absolutních číslech by se ti to líbilo, když je každá země jinak velká/bohatá?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 22:18) reagovat
Ta číslo jsou jablka a hrušky hozený do poměru, informační hodnota nula. Jediný smysl je pobuřovaní méně chytřejší části populace.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (PivoR (21.6.2017 21:58) reagovat
0vcaCzech: vládní výdaje a mezinárodní pomoc jsou dvě odlišné věci. Pomoc může jít přímo občanům, zatímco vláda má příjmy z daní.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (0vcaCzech) (21.6.2017 21:53) reagovat
Chape nekdo zeme s vic jak 100%? Tj. zeme, kde vlada utrati MENE nez dostane jako pomoc ze zahranici?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (kryptofasoun) (21.6.2017 20:56) reagovat
Jeste tady chyi demografickej vyklad o "čvagristánech"

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (holá_prdel) (21.6.2017 20:42) reagovat
Okmžitě veškerou pomoc zastavit, a nechat tomu volný průběh.

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (racist cop) (21.6.2017 19:33) reagovat
v 2100 ich bude zhruba 4,4 bilióna ;-)

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (karelR (21.6.2017 19:19) reagovat
dekolonizace byla jedna z nejvetsich kravin sveta, zmrd gandi

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (bakuľou poguľách) (21.6.2017 18:26) reagovat
premnoženie čvargy - dôsledky prvotného hriechu DEKOLONIZÁCIE (po tom čo začalo socanské zblbnutie Európy)... a teraz si to EU vyžerie krimigrantmi a merkelteroristami

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (.Švaršemberk..) (21.6.2017 17:04) reagovat
bulbusaurus: Závislosť Afriky od pomoci - Čistá oficiálna pomoc získaná ako % vládnych výdavkov

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (bulbasaurusR (21.6.2017 16:54) reagovat
Celkove vladne vydavky?

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (elmordoR (21.6.2017 16:50) reagovat
ok, AFRICA TODAY a data z roku 2008? =)

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (GrifitR (21.6.2017 16:23) reagovat
To je důvod proč jich je tam tolik a budou potřebovat ještě více pomoci. Uměle se jim pomáhá nad rámec udržitelného stavu. Látuje se akorát důsledek a na řešení příčiny každej kašle :-/

Obrázek 'AFRICA TODAY' Obrázek 'AFRICA TODAY' (YetyR (21.6.2017 16:05) reagovat
Jsem jedinej, komu ty dvě čísla připadaj na sobě nezávislý?Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...