ByznysDeník  |  Pravda24  |  TechSvět  |  MyMuži  |  ČasProŽeny  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  VipShow  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník


Nalezeno 10 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Padesát:
   


Odebírat

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (strikerlikerR (8.8.2020 22:46) reagovat
I've had birthday candles like this.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Do.ucha.ne) (8.8.2020 1:43) reagovat
Vsak to byl gril, ne... Funguje dobre, ale spekacky by od toho mohly smrdet

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Muffinator) (7.8.2020 12:08) reagovat
@smajl2: nemohou, baterie založené na technologii Li-xxx se při nabíjení NESMÍ zahřát. Pokud se při nabíjení zahřívají, tak jsou nabíjeny příliš vysokým proudem. Běžně se zahřejí při nabíjení třeba na 40°C (při rychlém nabíjení), ale to není nic hrozného, proti tomu jak se zahřejí při vybíjení. Pokud se nabíjí proudem 1C (násobek jejich kapacity), tak se jejich teplota mění v řádech stupňů oproti okolí. Ale záleží na baterii, některé jsou dělané na rychlo nabíjení a snesou mnohem více bez poškození.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (smajl2R (7.8.2020 10:02) reagovat
@Muffinator nemozu sa tie baterky zas prehrievat ked sa daju do toho liposacku?

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Muffinator) (7.8.2020 8:44) reagovat
@stbakbures: pokud použiješ nekvalitní nabíječku, může se stát že vlivem zahřívání, některé komponenty mění své vlastnosti (přesnost měření, kapacitu, odpor). Takže se může stát, že obvod co měří napětí akumulátoru jej bude měřit špatně, a elektronika si bude myslet, že může dál nabíjet plným proudem, ikdyž už má omezovat a napětí na článku vzroste. Nebo obvod, který měří proud do akumulátoru bude dávat špatné údaje a pustí se tam vyšší než má. Proto modeláři nabíjejí v liposacku ten udrží oheň uvnitř.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (stbakbures) (7.8.2020 0:17) reagovat
ohledne toho zdroj pošle víc proudu... mohl bys to nejak vic rozepsat?

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (mxiqR (6.8.2020 18:40) reagovat
Proto nabíjení Li-* akumulátorů musí řídit elektronika, sleduje se napětí, nabíjecí proud, teplota... Jenže občas to levná konstrukce nezvládne a průšvih je na cestě - levný, nebo nevhodný napájecí zdroj pošle víc proudu, nebo zahoří akumulátor se sérioparaelním zapojením kde odejde jeden článek a proud jde jen přez zbývající... Taky hodně vadí mechanické poškození, chyba při montáži, nebo chyba majitele a ohňostroj může začít.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Nalim27) (6.8.2020 17:02) reagovat
Problém je, že liion aku obsahují vlastní okysličovadlo - proto hasicí přístroje nefungují (všechny fungují na principu zamezení přístupu vzdušného kyslíku k hořícímu předmětu). Takže se to uhasit jen tak nedá. Proto ty nádrže s vodou, nebo zasypání pískem - hoření to neuhasí ale zamezí se dalším škodám či rozšíření požáru. Ono je dobrý nápad nabíjet doma mobily atd. na nehořlavé podložce, stačí třeba porcelánový talíř. Nejhorší je nabíjet elektroniku v posteli.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Hovno) (6.8.2020 15:45) reagovat
Příliš mnoho energie na příliš malém prostoru. Ale hustej efekt, jak vysublimujou ty týpci.

GIF 'Charging.. ' GIF 'Charging.. ' (Nemůžete použít přezdívku registrovaného uživatele!) (6.8.2020 15:01) reagovat
Tak proto jsou potřeba ty kontejnery s vodou.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...