VipShow  |  TechSvět  |  ČasProŽeny  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  Domény  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  MyMuži  |  ČasProBydlení


Nalezeno 29 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
šedesátčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (ble ble) (19.9.2020 7:36) reagovat
mekke odpruzeni plus vahu pres tri tuny - takze se v tom jezdi jako kdyz se clovek vznasi nad silnici - ani retarder v tom nepoznate...

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (WoytaR (18.9.2020 20:26) reagovat
Nezapomen, ze tyhle stara nauta nemuseli zajet Nurburgring pod 8 minut. Tedy mají velmi mekke odpruzeni.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (Hnidopich original) (18.9.2020 9:52) reagovat
Chtel bych to videt na D1. Teda budeme li parkovise na Brno povazovat za dalnici.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (PEPICULTRAKNEDLO VEPR) (18.9.2020 9:41) reagovat
A kdo pali hudbu, ten je PIRAT a kdo je PIRAT, ten dava malym detem do backurek pripinacky !!! >-O >-O >-O

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (PEPICULTRAKNEDLO VEPR) (18.9.2020 9:16) reagovat
Ale Vonrackova rikala, ze paleni zabiji hudbu KURVAFIX !!!! >-O >-O >-O

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITR (18.9.2020 8:44) reagovat
Tak mohli bychom se ještě hádat o tom že rycí a čtecí jehla u vinilů má nějakou setrvačnost a tyto dokmity způsobují zkreslení. Ale můžete mít zdroj signálu jakej chcete, stejně je důležitá reprodukce a dnes neexistují reprobedny které by neměli zkreslení větší o celý řád. Takže i repráky za 200.000 vám nepřehrají to co jste ve skutečnost zaznamenali. Je mi lito. Co se týká trvanlivost a kvality a přenosu je lepší digital. Už jen kvůli skladnosti, kdy v autě mam čtvereček 2x3cm a mam v tom 1000 pisnicek.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (trada) (18.9.2020 8:35) reagovat
no porad do auta lepsi mp3 nez gramec a to ani nemusim jet po D1

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 2:56) reagovat
asdasd: Ten zvuk je téměř stejný. Rozdíl je jen v tom, že jednou je z digitální nahrávky v digitálním formátu, podruhé z téže digitální nahrávky v gramofonové desce. Celé ty žabomyší války by skončily, kdyby dotyční přiznali, že je to hlavně o těch věcech okolo, jako ty knížečky, nebo že to hezky vypadá vystavené. Ale oni do toho furt montují barvu zvuku, věrnost, a já nevím co. Dej jim zbytečný kabel s pozlacenými konektory, a budou hýkat blahem.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (asdasd) (18.9.2020 2:44) reagovat
Kvalita zvuku je celkom abstraktný pojem. Dá sa síce odmerať vo fyzikálnych veličinách, avšak stále záleží na danom "prijímač" zvuku - v tomto prípade človeku. A tu sa dostávaš k samotnej podstatne - každý človek počuje/vníma zvuk inač, vzhľadom na jeho fyzické dispozície (ako napríklad zakrivenie ucha) a kultúrne/psychologické dispozície (ako napríklad, že predstava, že niečo má znieť "takto", ovplyvňuje celkové hodnotenie kvality zvuku). Inými slovami, počúvaj čo ti vyhovuje.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 1:31) reagovat
Můžeš vymyslet co chceš. Když máš klasický 24bitový celočíselný formát, máš 16 777 216 možných hodnot. I kdyby drážka desky byla milimetr (není, je menší), tak do ní dáš 20 milionů atomů vodíku, ale to jsou ty nejmenší. Uhlík je několikrát větší. Prostě 24bitový digitál ti dá jemnější stupnici než drážka desky. Z hlediska frekvence nemá smysl víc jak 44 kHz (dle Shannona), a pak už jde jen o kompresní formáty. Takže: Jediný (a docela dobrý) argument pro desky jsou ty věci okolo, ne kvalita zvuku.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (44topsR (18.9.2020 1:25) reagovat
Zbývá už asi dodat jen jediné... tomuto gramofonu už chybí jen kvalitní reproduktor. Navrhuji tento: [odkaz]

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (WoytaR (18.9.2020 1:19) reagovat
Tak staré desky se preferují kvůli loudness war. Nové mastery jsou moc hlasité a dynamický rozsah skladby je v... Čest vyjímkám. Jinak je deska spíše sběratelský kousek. K desce máte velký obal a uvnitř i nějaký boklet, obrázek a podobně. Pustit si LP je pak tak trochu rituál. Jinak co se týče kvality, tak DBX LP nabidlo velmi vysokou kvalitu zvuku. [odkaz]

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (iCR (18.9.2020 0:52) reagovat
Tehdá to bylo nějaké CD od Madony. a měřili jsme to na katedře rádia ČVUT - obor multimediální technika.. 128kbps a 192kbps ještě rozdíl byl. od 192kbps to prostě už nešlo poznat. měřili jsme tam i SACD, co dělalo u kazeťáku dolby apod.. moc zajímavé...

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 0:34) reagovat
Co nejblíže hudební produkci bude v dnešní době digitální záznam s vysokou bitovou hloubkou (typicky 24 bitů) a frekvencí (192 kHz, nebo dokonce 384 kHz). Na magnetické pásky nebo na voskové válečky ti dnes nikdo ve studiu nahrávat nebude, natož aby při zpěvu rovnou ryl do desky.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 0:30) reagovat
Osekání křivek máš na gramodesce taky, nemůže ti stopa přejet do sousední. Jasně, prostoru je tam dost, ale to můžeš mít i v digitálu. Už jsi slyšel třeba o zvukovém formátu založeném na číslech s plovoucí řádovou čárkou? Bum, osekání křivek s tímhle formátem hodně dlouho neřešíš. A jinak je to o tom, jak je ta hudba zmasterovaná. Můžou ti klidně naprasit hnusný přebuzený zvuk do analogu. Žádný problém. A můžou ti dát krásný čistý zvuk do digitálu. Prostě hodně záleží na masteru a na formátu.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (18.9.2020 0:28) reagovat
Věrnost záznamu znamená, že je co nejblíže k původní produkci. To je dost překvapivé, že? :)

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (RedpillerR (18.9.2020 0:26) reagovat
gramodeska je samozrejme nejvernejsi a nejlepsi a proc? Protoze je to analogovej zaznam bez magnetickyho sumu jako maj kazety a bez osedkani krivek jako maj digitalni media.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 0:21) reagovat
DougBadman: Ne, já pouze kritizuju to tvoje slovo "věrnost". Každá deska toho songu ti bude hrát jinak, protože ten analogový proces výroby není 100% konzistentní. Takže ta deska není věrná. Pokud máš jiný názor, chci znát nejprve tvoji definici slova věrný v kontextu hudebního záznamu.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (18.9.2020 0:19) reagovat
běžná pop music je co? Vykastrovanej debil co zní jako ženská, kterej mluví do elektronických udělátek, aby to modifikovalo zvuk a pak k tomu někdo střihne nějaký vygenerovaný pazvuky? B-)

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (18.9.2020 0:16) reagovat
,, odborník s integrovanou zvukovkou :-D

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (,,) (18.9.2020 0:11) reagovat
Co je na záznamu na gramodesce věrnýho? Je to odlitek, už tím vznikají nepřesnosti. Přehráváním se opotřebovává, takže se nepřesnosti se hromadí. U nul a jedniček máš prostě nuly a jedničky, kopíruješ nuly a jedničky, máš kontrolní součty, zálohy apod. Ten záznam je furt stejný, přehráváním se nemění nuly na jedničky naopak (i když médium se opotřebovává, ale proto máme ty samoopravné kódy a zálohy). Tak já nevím, co myslíš tou "věrností".

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (iCR (18.9.2020 0:09) reagovat
Už tu chybí jen koment o MP3, jak ani 320kbps mp3 nedosahuje kvalit PCM z CD.... při měření v labu nepoznal rozdíl od 192kbps ani spektrální analyzátor... - tedy u běžné Pop music.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (18.9.2020 0:04) reagovat
Věrnost záznamu že není kvalita? Pro mě jo :-)

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (Svetr) (17.9.2020 23:58) reagovat
2Dough Deska fakt nema lepsi kvalitu zvuku, navic ji pri kazdym prehravani opotrebovavas. A to mam desky rad, jejich prednost, ale neni kvalita zvuku, spis charakter a zabarveni, jaky digital proste nema.

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (17.9.2020 23:50) reagovat
Deska má mnohem lepší kvalitu záznamu než digitální média

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (tdkb) (17.9.2020 23:48) reagovat
DougBadman: pvc doska je voci digitalnemu zaznamu ako koc s konmi oproti autu. niekde na svadbe je to mozno pekne, ale inak je to zastarana chujovina

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (PaulZyR (17.9.2020 23:42) reagovat
Nejblíž skutečnému hifi mám desktop s DVD mechanikou a hlavně dedikovanou zvukovou...

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (DougBadmanR (17.9.2020 23:36) reagovat
Jo a proto hi-fisti furt poslouchaj desky :-D

Obrázek 'hi-fi na cesty' Obrázek 'hi-fi na cesty' (izakR (17.9.2020 23:32) reagovat
Jo to je cajimave, co bylo tenkrat hifi ;-)) by se divili co mame dnes a o kolik lepe to hrajeTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...