Domény  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  ByznysDeník  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  MyMuži


Nalezeno 31 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (vltava) (18.10.2020 17:35) reagovat
mrkev: no možná by sis mohl nejdřív přečíst program NSDAP. Např. zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů, rozdělení zisků velkopodniků, zrušení bezpracných příjmů, vytvoření velkorysého systému péče o staré občany... To Ti připadá pravicový?

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (mrkevR (17.10.2020 16:43) reagovat
@kranadýl Naopak. Německý antisemitismus měl svoje kořeny mj. v křesťanství. To přece byla politika celé církevní frakce... @informant A kolektivismus není znakem totalitního režimu?

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (kranadýl) (17.10.2020 15:43) reagovat
mrkev: německý antisemitismus náboženství moc neřešil, určovali to na etnické bázi. Části maďarských židů jejich křesťanství moc nepomohlo.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (informant) (17.10.2020 15:41) reagovat
Nezdá se mi, že by protestanti oplývali viditelnými tradicemi. Pokud myslíš konkrétně antisemitismus, tak ho jmenuj. Církevní hodnostáři, popř. šlechta mohli být nacisty a v tehdejším Německém kontextu jistě byli spíše pravicoví (narozdíl od zmíněné teologie osvobození aj.), ale že by na nich nacismus stavěl... Uznávám, že Nacisti nerozbili stávajících struktury (pokud byli jednotlivci po vůli) jako komunisti, ale kolektivisti byli jak noha a nového člověka pěstovali od Hitlerjungend.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (mrkevR (17.10.2020 15:26) reagovat
@informant Protestanti jsou taky křesťané, co se ti na tom nezdá. Antisemitismus byl pak v mnohém ovlivněný právě křesťanstvím, vždyť historicky šlo o poměrně zásadní prvek křesťanství. Jak píše Mas, význam pravicových a levicových škatulek se za ty roky poměrně změnil, ale v tradičním smyslu šlo o pravicové zřízení. Na prvním místě osobní zodpovědnost jednotlivce (i když ke kolektivnímu záměru), upevnění postavení různých "tříd" (např. dělníci vs šlechta), církevní hodnostáři byli pravicovou elitou, atd.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (informant) (17.10.2020 14:24) reagovat
Mrkev: Nacisti byli elitáři, hlásali "law & order" - to je snad taky osa totalitní, ne? Dědu sice zmrzačili, ale oceňoval, že za nich byl pořádek, jako za komunistů. Křesťanské tradice v protestantské zemi - o tom jsem neslyšel, každopádně to je pravicové? Teologie osvobození/zvyky v J. Americe jsou také pravicové? Nebo libertariáni houfně ctí křesťanské tradice? Na nacistickém elitářství/nerovnosti lidí se všichni shodnou, ale to stále připouští dělení nacionální/internacionální socialismus.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Mas) (17.10.2020 14:10) reagovat
To je pěkné jak se tu hádáte o škatulky vytvořené lidmi před několika staletími jejíž definice se od té doby nejednou dost změnila. Tyhle definice pravice a levice totiž nejsou žádné neměnné dogma. Takže nějaké diskuze o tom že je daný člověk levičák protože splňuje to a to nebo naopak pravičák protože splňuje zase jiné podmínky jsou úsměvné.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (mrkevR (17.10.2020 14:00) reagovat
@,, Ještě jednou, protože mícháš pravicově/levicovou osu s totalitní (autoritářskou)/liberální osou. Věci jako lágry, udávání sousedů, centrální řízení ekonomiky a věznění politických oponentů, to vše jsou znaky totalitního (krajně autoritářského) režimu a na polohu na pravolevé ose to nemá žádný vliv.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (kranadýl) (17.10.2020 13:54) reagovat
Termín nacionální socialismus vznikl z pokusů o vytvoření nacionalistické nové definice socialismu jako alternativy jak k marxistickému mezinárodnímu socialismu, tak k kapitalismu volného trhu. Něco jako odpadlá větev socialismu s typickým kolektivismem smíchaná s německým antisemitismem, drang nach osten, ostsiedlungem, mystikou z Thule a podobnýma blbinama. Výsledkem bylo něco jako totalitní korporátní socialismus.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Je mrkev pořád kokot?) (17.10.2020 13:42) reagovat
ANO!

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (,,) (17.10.2020 13:40) reagovat
mrkev: Tak jak vysvětlíš, že hlásali stejná hesla a páchali stejná zvěrstva?

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (mrkevR (17.10.2020 13:28) reagovat
@,, Ale hovno. Jediný důvod, proč dnes někdo o nacismu tvrdí, že byl levicový je, že je sám příznivcem pravice a tahle nálepka se mu nelíbí. Jenomže facts dont care about your feelings... NSDAP se sice krátce zaměřovala na práva dělníků, kvůli malému finančnímu potenciálu to ale Hitler po svém nástupu velice rychle opustil. Nacisti byli elitáři, hlásali "law & order", nacionalismus, křesťanské tradice a to, že si lidi NEJSOU rovni. A centrální řízení ekonomiky? To je totalitní, nikoliv levicové/pravicové.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Skvělej Johnny) (17.10.2020 12:29) reagovat
kusaan: a vyprávěl ti děda i o tom, jak tam střílel do těch, kdo odmítali pracovat za dva krajíce chleba? :) a o tom, že mezi neplatiče nájmu se klidně řadili ti majitelé bytů, kterým neplatiči neplatili? :D

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (LeSomrak) (17.10.2020 12:24) reagovat
Kusan : potvrzuji, muj ded tvrdi to same, za potulku tam bylo hodne lidi, pracovali to ano, ale u pana Schwarzenberga a za mzdu

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (kusaan) (17.10.2020 11:40) reagovat
Vyjimecne s Crhou souhlasim. Krasnej priklad jsou Lety u Pisku. Co mi vypravel muj deda, tak tam nahnali vsecky nefachcenka, kurvy, neplatice najmu a podobnou vyzirkovskou luzu. A ted si z toho nekdo udelal politicky tema a spouste lidem to udelalo radost protoze si nechali svyho povlackyho predka zrehabilitovat.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (,,) (17.10.2020 11:33) reagovat
Crha: Nacismus je národní socialismus. To, že dnes někdo prohlašuje nacismus za pravici (dokonce extrémní pravici), je ze dvou možných důvodů: a) papouškuje, co slyšel jinde, aniž by o tom sám přemýšlel, b) chce co nejvíce odlišit ideologii, která se mu líbí a která je levicová, od nacismu. N i K centrálně řídily ekonomiku, N i K ji totálně zhuntovaly, N i K porušovaly lidská práva, měly četné politické vězně a páchaly různé genocidy. N i K měly kult osobnosti a Vůdce. Jedna pakáž, N jen prohráli válku.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (gay mod) (17.10.2020 11:28) reagovat
(Dež0n - nereg) (17.10.2020 11:15) 80% cig... pardon romů?

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Dež0n - nereg) (17.10.2020 11:15) reagovat
Pane Guru, můžete nám vysvětlit, kdo je ve svobodné společnosti parazitem (zejména pak v takové, kde nebyly dotace na nesmysly a armídy úředníků?). Děkuji! :-)

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (fm0) (17.10.2020 8:55) reagovat
(pan_Jaroslav_Crha_guru_IT: lahke nieco vsade skatulkovat, ked si vymyslim definicie :-D

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (fm0) (17.10.2020 8:52) reagovat
@dfg: akoze Stalinova ZSSR a Trockeho ZSSR? Hitler len skocil na hip bandwagon s chytlavym nazvom. @Happinesss: a nie je? "From the camp of bourgeois tradition, it takes national resolve, and from the materialism of the Marxist dogma, living, creative Socialism" http://der-fuehrer.org/reden/english/34-01-27.htm Stazuj sa Hegelovi .

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITR (17.10.2020 8:49) reagovat
Láska k národu neboli nacionalismus je levice. Nacismus je láska k jednomu diktátorovi proto pravice. Ty dva názvy vypadají podobně ale mají zásadní rozdíl.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITR (17.10.2020 8:47) reagovat
Ale picu, papouskujete tu nesmysly z ČT a Židů. Pracovní tábory byly určené pro nefachčenka neboli parazity společnosti, ve kterých se měli naučit pracovat, získat pracovní návyky že ráno se jde do prace a večer spát. Protože moc dobře věděli že ve vězení se to nenaučí. Původní myšlenka těchto táborů byla v pozitivním smyslu. Až za války a po z toho zmrdi jako jste dneska vy, udělali pomocníka proti ideologické opozici.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Happinesss) (17.10.2020 8:21) reagovat
Nacismus je přece "pravice"!

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (dfgdfgdfgfgdfg) (17.10.2020 8:02) reagovat
RE: "stejné heslo". Bo nacionální socialismus VS internacionální socialismus.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (IanR (17.10.2020 3:06) reagovat
Po tý zarostlý haldě vzadu jsem lítal předtím, než začaly být tyhle tábory cool.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (456) (17.10.2020 1:30) reagovat
,,: Proto taky vadilo, když někdo uměl německy natolik dobře, aby si to přeložil. Cílem bylo zlikvidovat inteligenci, tedy lidi schopné něco vymyslet. Nikoliv inteligenci ve smyslu levicového intelektuála, který těm žvástům věří, ikdyž si ty žvásty protiřečí. Například že za neplacení dobrovolných odborových příspěvků by se měla krátit mzda. A podobné kecy.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (ororop) (17.10.2020 0:20) reagovat
amen: tohle je komoušský koncentrační tábor pro politické vězně. Psychické problémy měli tehdejší místodržitelé Moskvy, kteří je tam zavřeli. Historie nezačíná v 1993 jako Slovensko.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (,,) (16.10.2020 23:51) reagovat
Je zajímavé, že ty dvě zločinné ideologie, nacismus i komunismus, měly stejné heslo na vězení.

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (mrkevR (16.10.2020 23:47) reagovat
@amen tma WUT? Vždyť tam jde o perverzní zneužití toho slovního spojení, což je typické pro propagandu. Nucená a nesmyslná práce totálního nasazení neosvobozuje (pokud teda nejsi věřící, který se těší na "afterlife")

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (amen tma) (16.10.2020 22:57) reagovat
Praca oslobodzuje! Kazdy psychiater vam to potvrdi ze praca je terapeuticka moznost liecby psycickych problemov...

Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' Obrázek 'a co postavil tvuj komunismus' (Vanocnik) (16.10.2020 22:49) reagovat
Památník Vojna u PříbramiTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...