MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  HobbyDeník  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  VipShow  |  Pravda24  |  MyMuži


Nalezeno 31 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
čtyřicetčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (gnazi) (7.12.2020 11:08) reagovat
Tak to naplanujeme. Tak jako první věc bychom sem mohli dovalit pár obyvatel afriky, aby obyvatelstvo mírného pásu pochopilo, že všechny je sem nenacpeme. Pak postavíme zeď, prostě obrannou linii, se kterou lidé budou souhlasit. No a pak stačí pokračovat v tom, co děláme, ale za zdí, no a problém se vyřeší sám a jako bonus v Norsku porostou palmy a vinná réva. No a ne? Captcha 42!

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Serekrew) (4.12.2020 23:00) reagovat
Kosta: mozna mas pravdu, ale nevis to. Nikdo nevi, co presne se stane. A obdobi s vyssim obsahem CO2 byla vyrazne teplejsi. Mrtvym dinosaurum vykopanym v Montane je jedno, jestli je obyvatelna Afrika, nebo Sibir a Antarktida. Jestli je Doggerland nad vodou, nebo pod vodou. Nam to to udela velky bordel v planovani. Priroda prezije, otazka je, jestli se nam bude jeste libit.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Serekrew) (4.12.2020 22:57) reagovat
Kosta: Uvedom si ale, ze nam udela problemy i male zvyseni teploty a zadna "grilovana kurata". Co se stane, kdyz stoupnou oceany o jeden blby metr? Minimalne pulka Bangladese pod vodou. Kam tech 70 milionu lidi pujde? Pri jake teplote se zastavi Golfsky proud a tim se ochladi Evropa tak, ze to vyrazne omezi zemedelstvi? Nikdo nevi. Pri jake koncentraci CO2 ve vode vyhynou korali?

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 19:10) reagovat
Z tohoto pohledu je zvyšující se koncentrace CO2 pozitivní, díky tomu neustále roste zemědělská produkce a není potřeba ničit přírodu zvětšováním zemědělské plochy pro nasycení stále se zvětšující lidské populace.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 19:09) reagovat
Moc nevěřím tomu, že by lidé dokázali trvale zvyšovat koncentraci CO2 až na nějakou pro současný život nepříjemnou koncentraci kol 4%. S rostoucí koncentrací CO2 se zrychluje fotosyntéza [odkaz] a s teplotou taky tak [odkaz] takže brzy dojde k situaci že lidé nebudou stíhat doplňovat stejným tempem, jakým to budou rychleji rostoucí kytičky požírat.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 18:48) reagovat
Odkaz na rekonstruovanou historii koncentrace CO2 znovu. V předchozím příspěvku se nějak rozbil [odkaz]

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 18:46) reagovat
Já považuji pozitivní zpětnou vazbu od vodní páry za velmi nepravděpodobnou, protože historicky bývala koncentrace CO2 násobně vyšší, například dinosauři měli 4 násobnou a neslyšel jsem o tom že by byli jak grilovaná kuřata. [odkaz] src="/images/smiles/tongue.gif" alt=":P" border="0"/>hanerozoic_Carbon_Dioxide.png

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 18:36) reagovat
Oteplovací potenciál vodní páry naproti CO2 není zdaleka vyčerpán, ovšem modely předpovídající velké oteplení vycházejí z předpokladu, že velmi drobné zvýšení teploty způsobené CO2 zvýší výpar, vzroste koncentrace vodní páry a ta oteplení drasticky zesílí. Ovšem vodní pára je na jedné straně velmi účinný skleníkový plyn, na druhé straně její kondenzací vznikají mraky, které zvyšují albedo Země a tím ji zase výrazně ochlazují. Který efekt vodní páry převáží je čirá nedokázaná spekulace.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Serekrew) (4.12.2020 18:34) reagovat
Miluju zjednodusene otazky kladene z politickych duvoidu lidmi, kteri o tom vedi hovno. Problem je, ze o aktualnim klimatu a o tom, co ho ovlivnuje vime vsichni hovno. Princip predbezne opatrnosti rika, ze pumpovat tam gigatuny CO2, kdyz o tom vime hovno nas muze pekne pokousat do prdele. Ale kolik z toho je nase a kolik jine efekty nevi nikdo. Reseni je jadro + solary + vitr+ akumulace + uspory. Varianta bez jadra obsahuje jako prvni clen "stredovek".

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (KosťaR (4.12.2020 18:28) reagovat
Celá ta nepodložená teorie o výrazném oteplení způsobeném zvýšenou koncentrací CO2 je postavena na předpokladu pozitivní zpětné vazby způsobené vodní párou. Samotné zvýšení koncentrace CO2 může způsobit jen násobně menší oteplení protože jeho oteplovací potenciál je takřka zcela vyčerpán a s dalším růstem koncentrace dochází ke stále menšímu efektu [odkaz]

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Src) (4.12.2020 17:44) reagovat
Kalda a co je natom za "perly"? Se smejes vlastni hlouposti?

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Kalda) (4.12.2020 16:58) reagovat
hodim vam par perel: globalni oteplovani v konecnem dusledku zpusobi novou dobu ledovou B-) Zmena klimatu je normalni proces a diky otepleni roztaji polarni ledovce ktery naredej vodu v oceanech, to zpusobi zmenu v oceanskych proudech a zmeni i proudeni vzduchu v pasatech a tim se vytvori nova doba ledova :o)

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (456) (4.12.2020 15:55) reagovat
Má pravdu :D

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (CWx) (4.12.2020 13:29) reagovat
Nahodny Twater vie samozrejme vsetko o vsetkom. Scientizmus v praxi. "I read the whole wikipedia article!"

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (LumpenkavárníkR (4.12.2020 11:32) reagovat
(mgp): co je podle tebe vědecká metoda? Kdo oni?

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (mgpR (4.12.2020 11:25) reagovat
A tím odkazem na wiki to potvrdil. Oni mají slovo věda spojené s něčím, co nepracuje s vědeckou metodou a to je pak těžká diskuse. To je jak bavit se s komunistou, který neví co je kapitalismus, o kapitalismu. Úplně ztracenej čas. Hawk.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (brnonymousR (4.12.2020 11:21) reagovat
Veda je to do te chvile, nez se to dostane politikum a aktivistum do huby. Pak je to vira a nesmysl. Zajimave bylo poslouchat v radiu rozhovor s Cilkem, jak se zoufale snazil presvedcit redaktorku ze vedece proste nemuze jen tak neco placnout a ze on proste nejake predikce delat nebude.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Kasuha) (4.12.2020 10:52) reagovat
Změnám klimatu nerozumí nikdo. Jsou lidi kteří tvrdí že jim rozumějí, že vědí kam se to ubírá, že pokud nezměníme to jak se chováme tak budeme všichni trpět a když ostatní budou dělat to co oni jim řeknou, tak budeme spaseni. Je to asi stejná situace jako když ve středověku kněží kázali o tom, že věřící se musí kát, jinak půjdou do pekla, akorát se neohánějí vírou ale slovem věda.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (LumpenkavárníkR (4.12.2020 10:31) reagovat
(mgp): Nejsem si jistý, jestli na tebe má smysl reagovat. Těch prací bylo hodně a vědecké metody byly poučity. A dokonce už v dobách v dobách našich praprababiček. To snad už nikdo nemůže mluvit o nějaké současné konspiraci současných elit. [odkaz] Dávám wiki, ale máš tam citace konrétních článků

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Rocker-TialkR (4.12.2020 10:20) reagovat
A proč by někoho při interview měl zajímat něčí názor na globální oteplování? Btw. když se ptá na to, zda mu rozumí, ve skutečnosti se ptá na to, zda věří, že mu rozumí. Zároveň to, že si dotyčný myslí, že mu rozumí, neznamená, že dotyčný zastává stejný názor na globální oteplování, jako interviewer.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (mgpR (4.12.2020 10:09) reagovat
Lumpíku. Pokud by byla lež, že CO2 hypotéza nebyla nikdy prokázána vědeckou metodou, pak pravda by hovořila o opaku. Tvrdíš-li to tedy, pak máš buď přístup k takové vědecké práci (která nikdy nebyla publikována) a můžeš ji presentovat, nebo jí nemáš. Neexistuje-li, logicky musíš být buď pouze věřící, nebo lhář. Já důvěřuji vědě, ty čteš pohádky.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (LumpenkavárníkR (4.12.2020 9:50) reagovat
A nebo se zeptat jednoduše politicky podle Occamovy břitvy. Proč by politik dělal neoblíbené rozhodnutí a odůvodňoval to tak těžko představitelnými riziky globálního oteplování? Pokud mu nejde budoucnost lidí a planety, ale o nadvládu nějaké hrstky vyvolených, tak jsou mnohem jednodušší postupy. Třeba populismus, ovládání medií, nabourání právního státu a potlačení opozice a izloacionismus. Prostě metody které využívá Orbán, nebo Putin, nebo vlastně jakýkoliv diktátor.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (LumpenkavárníkR (4.12.2020 9:40) reagovat
A. C. Clarke: „Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie.“ Dalo by se říci, že i pokročilou vědu obyčejný člověk těžko rozliší od víry. Proto vznikají takové názory, jako ty co tu píše (tomasjedno), nebo jak tu vyloženě lže (mgp). Lidé nemohou pochopit vše. Řešení by možná bylo zajímat se o to, jak funguje systém recenzního řízení a provázání vědeckých institucí. Nebo co se stane s vědcem co napíše nějakou blbost/zfalšuje výsledky. A pak třeba vědcům prostě věřit.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Birdie) (4.12.2020 9:35) reagovat
Místo toho aby jsme se na neodvrátitelnou změnu klimatu připravovali, děláme rádoby opatření proti zvýšeným emisím, které sami produkujeme Ta změna přijde, i kdyby jsme přestali se vším, co CO2 produkuje.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (tomasjedno) (4.12.2020 8:56) reagovat
Je to volavka. Jde o to pohnout společností a pravidly kterými se řídí. Za normálních okolností by s tím lidi nikdy nesouhlasili, tak se vymyslela vějička. Mno vždyť uznej franto, přece by jsi nebyl proti planetě! Musíme zachránit planetu / GAIU! Všechno to snažení (a taky parádní vejvar pro vyvolené) kvůli snížení produkce EU v CO2 celosvětově z 9% na 7,5% do roku 2030 (ostatním vzrostou o cca 31%) -a to se vyplatí!

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (mgpR (4.12.2020 8:46) reagovat
,,Oteplovačům,, jde jen o lidmi produkované CO2. Na hypotézu nebyla aplikována vědecká metoda = nejde o vědu = jde o víru. Tj. je to přesně obrácený problém, než si věřící myslí.

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Avenger69) (4.12.2020 8:36) reagovat
@Pyca_Zla: hele, jako můžeš žít v alternativní realitě a ignorovat vše, co se ti nelíbí. Ale u přírody je hezká ta věc, že ona sere na to, co si ty myslíš. Gravitace tě bude vždy stahovat dolů, Země bude šišoid a globální oteplovaní zvýší hladinu moří se všemi celoglobálními důsledky. A je úplně jedno, co si nějaký ťunťa myslí... ;-)

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (HonzaRezR (4.12.2020 8:32) reagovat
Bambuch vás potrestá, rouhači...

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Pyca_ZlaR (4.12.2020 8:23) reagovat
@Martin1: Takže klimatické změně, která je přirozenou součástí cyklů vývoje planety (nepíšu nic o změnách způsoených člověkem) je možné "nevěřit"? Lze "nevěřit" v gravitaci nebo v elektromagnetické vlnění?

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Prasohyjeník) (4.12.2020 8:23) reagovat
Změna klimatu je jen teorie, stejně jako gravitace nebo evoluce. Natož heliocentrismus nebo kulatá Země. Murica fuck yeah!!!

Obrázek 'Trustq' Obrázek 'Trustq' (Martin1R (4.12.2020 8:18) reagovat
obávám se, že je to opravdu spíše o víře.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...