ČasProBydlení  |  MyMuži  |  TechSvět  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  VipShow  |  HobbyDeník


Nalezeno 16 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
čtyřicetšest:
   


Odebírat

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (mrkevR (23.1.2021 8:09) reagovat
Co mají germanismy společného s odsunutými "němci"?

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (kolemjdoucí skoro-odborník) (22.1.2021 20:16) reagovat
Tak já nahodil první dva, co mě praštily do očí, rozhodně to neměl být kompletní výčet :-) . Na vyvrácení původního tvrzení je to dokonce o jeden víc, než je potřeba. 8-) Ale lajfu a lajfčí jsou spíš anglismy, ne? On ten současný hantec s tím původním zase tak moc společného nemá, ale zrovna přejímáním anglismů se - podle mého - z unikátního lokálního argotu stává poměrně generická záležitost nelišící se od vyjadřování náctiletých kdekoli v republice. Just sayin'...

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (BundášikR (22.1.2021 15:11) reagovat
Štýlko, kvicht, kindoši, štrycle, vasrůvek, fišle, fógli, šmakujó, lajfčí, vasru, rumpluje, baumálů, futrovačce, lajfu, jařin, špica. Všechno germanismy jako prase.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (kolemjdoucí skoro-odborník) (22.1.2021 13:22) reagovat
okolojdujen: nehodlám řešit odsun a zaplétat se do debat na téma, jestli jedno svinstvo ospravedlňuje jiné svinstvo, protože tady najít objektivní a obecně platnou pravdu asi nelze... takže technická - např. vasr a baumál jsou bez debat také germanismy ;-)

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (cyklista) (22.1.2021 12:41) reagovat
Ty vole, pamětník nejspíš změnil nick.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (okolojdujenR (22.1.2021 10:35) reagovat
cyklista, tak na tvoji uroven klesnout nemohu, je mi lito, s hloupym buranem se diskutovat nedá. Jo celá druhá světová je ruská propaganda, protektorát taky. Tebe bych rád potkal. A obhajujes odsun nemcu a pozustatky jejich mluvy predvalecnou větou. Ty jsi trdlík, vychovatelka ti to vysvetli. Ty vlastne zaujimas postoj, ktery zaroven vyvraciš. A blba si nech pro sebe, chapu ze kdyz ti tak rika kazdej, tak to pouzivas.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (dzafik) (22.1.2021 10:27) reagovat
kroksna je krokóš... krokodýl

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (cyklista) (22.1.2021 10:24) reagovat
Blbe, už nemáš z té bolševické propagandy o hodných češích a zlých němcích kam klesnout. Hantec není moravština. Klasická předválečná brněnská věta: Hausmajstrová pucovala ve fórhauzu tépichy. Co je v ní česky?

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (okolojdujenR (22.1.2021 10:15) reagovat
Dobra, klesnu na vasi hru: V te moravstine toho zase moc z nemciny neni, asi tolik, jako ve zbytku češtiny (konkretne tady jsem nasel jen "helfne"). Za druhe on snad vycita, ze se nemci po prohrane valce (a kdy nas chteli vyhladit) vyhnali a mnoho jich i postrilelo. Takze cely jeho slint postrada logiku, ale cekam na tve vysvetleni, ze ma vlastne pravdu. A ze by se pulka znasilnila? Vis, presne takle vznikaji totalni slinty zalozene na spetce pravdy. Takže ma vesměs pravdu, jen ta směs je jaksi řídká.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (Y-dijot) (22.1.2021 10:07) reagovat
To je gumova crocska

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (GarryRR (22.1.2021 9:26) reagovat
a co je to ta kroksna?

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (sad but true) (22.1.2021 9:13) reagovat
okolojdujen: no vidiš, a přitom ma vesněs pravdu ;)

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (okolojdujenR (22.1.2021 7:50) reagovat
Bundasik : Pokud je tvym cílem nejhloupejsi komentar týdne, tak gratuluji, uspěl jsi. Napovídat Ti nemá smysl a kopat do Tebe taky nehodlám.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (BundášikR (22.1.2021 7:38) reagovat
No hlavně že jste všechny Němce z Brna vyhnali, půlku jste jich cestou postříleli a druhou půlku znásilnili. A teď se budete hrdě hlásit k jejich výrazivu jako k echt brněňštině.

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (prazsky chytrakR (22.1.2021 1:25) reagovat
I kdyz jsem z Prahe, tak hantec celkem gomu a mam ho rad (guilty pleasure?) :-)

Obrázek 'anakonda' Obrázek 'anakonda' (emkacR (21.1.2021 22:34) reagovat
kristusmarjaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...