ByznysDeník  |  VipShow  |  MotorGuru  |  TechSvět  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  HobbyDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  ČasProBydlení


Nalezeno 21 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Osmdesátdevět:
   


Odebírat

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (16.9.2021 11:05) reagovat
Dr.Str.: dost mozna proste neco nedocenuju. Nemel bys nejaky zajimavy priklad?

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (16.9.2021 10:59) reagovat
ale v tom mi, pripadne, prijde mnohem lepsi prave zakomponovani prace s vic casama (jako ma napr. anglictina) nebo pouzivat vic prvky logiky. Tam to treba nuti vic pracovat s casovou souslednosti. Ta shoda podmetu s prisudkem je pro me proste slozitost pro slozitost.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (16.9.2021 10:56) reagovat
McWinsch.:Jako chapu, ale prijde mi, ze to funguje fakt jen teoreticky. Ctu hodne, ale v drtivy vetsine se nesetkavam s textem, ktery by jakkoliv utrpel na vyznamu, kdyby shoda podmetu s prisudkem provazana nebyla. Vyznam je prakticky vzdycky dany kontextem. Nehlede na mluvenou formu, kdy se taky pochopime nebo jiny jazyky, ktery diky tomu asi nejsou min funkcni. Ja jsem si vzdycky rikal, jestli za tim nebyl nejakej predpoklad, ze slozitej jazyk bude vic trenovat mysleni nebo neco v tom smyslu

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (PythonRP (16.9.2021 9:06) reagovat
DD64 - to nemusí být jen mužský x ženský rod jako např. toto [odkaz]

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (◊⁰) (16.9.2021 8:43) reagovat
Dr.Str.: Cinstina si nepomaha ruzne umistenymi prizvuky. V cinstine je doucasti slabiky souhlaska (jako u nas), samohlaska (zadne prekvapko) a melodie. Takze maji mnohem vic slabik a to jim umoznuje mit slova kratka, casto jednoslabicna.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (DD64) (16.9.2021 7:38) reagovat
@B! Rimske cislice sa pouzivali v Europe na vsetko este v 13 storoci kym Fibonacci nepriniesol arabske. Also, neviem po francuzsky ale najviac sa mi paci ze maju milion slov, ktore sa v zenskom a muzskom rode inac pisu ale rovnako vyslovuju :-D

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (McWinschRP (16.9.2021 7:08) reagovat
Fifteen: Kdyby tě ta banda čůráků poslechla, tak bys u poloviny vět netušil, co kdo dělal. Příklad: "Tak co včera, jak to skončilo?" a) "My ho nakonec vykouřili" b) "Mi ho nakonec vykouřili." C) "Mi ho nakonec vykouřily."

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Dr.Str.RP (16.9.2021 6:50) reagovat
(Fifteen) Díky těm pravidlům máme obrovskou komprimaci myšlenek do vět a květnatost řeči. Češtinu v tomhle rozbourá snad jen čínština, která si pomáhá různě umístěnými přízvuky u stejných slov. Například angličtina překlad z češtiny devastuje a pokud se nedoplní poznámkami, zcela se ztrácí původní význam. Pak to ale zní nahovno. Naopak čeština dokáže překlad z agličtiny plně postihnout a často i zkrátit zápis.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Gag) (16.9.2021 1:54) reagovat
Fifteen: Ber to třeba jako daň za to že má čeština jen tři časy ;-)

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (16.9.2021 0:03) reagovat
Az si prave rikam, jestli v tom nebyl treba zamer. Nejakej prvopocatek hodne ujetyho trollingu. Nebo nejaka vzacna kombinace demence, ambici a rebelstvi. Tolik otazek.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (15.9.2021 23:57) reagovat
Typove podobna banda curaku definovala pravidla cestiny. Dodneska nechapu, proc mame neco jako shodu podmetu s prisudkem, kde musime rozlisovat rody, jednotny/mnozny cislo, special se zivostnosti pro rod muzsky a zivotnost urcovat podle toho, jestli se meni tvar slova v nejakych padech. Vsechno aby se napsalo i nebo y a bylo to prakticky uplne k hovnu. Vymyslet dneska podobnej produkt a podobny pravidla, tak forbes zalozi i zebricek loseru a udeli tomu vsechny hlavni ceny.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Fifteen) (15.9.2021 23:49) reagovat
Tenhle vzorec me opakovane sokuje. Dneska kazdej programator samouk se stredni zelinarskou dokaze po chvili dumani vymyslet prevod mezi dvojkovou a desitkovou soustavou a pak to overengineerovat do obecnyho prevodu s libovolnym zakladem a symbolama. Vim, ze hotovy znalosti dneska a tehdy se nedaj srovnat, ale nezda se to tak slozity, aby na to neprisel nekdo, kdo se tehdy matematikou zabyval, na desatej pokus po vytvoreni batlu ve stylu tech rimskejch cislic.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (B!) (15.9.2021 23:23) reagovat
A doplním, že odpočítať sa môžu len I, X a C. A pri pripočítani môžu byť max 3x po sebe. Tak keby just sayin vynechal jedno X, tak je to správny spôsob ako dostať 1887. A ešte sa to komplikuje že I môže byť len pred V a X; no a X pred L alebo C. Takže 1999 nebude MIM, ale prekliate MCMXCIX

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (TrubadurRP (15.9.2021 22:10) reagovat
@čert: pretože mali pravidlo, že môžeš mať iba jeden znak pred. Čiže nemôžeš 3x III mať pred M.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (čert) (15.9.2021 21:16) reagovat
vždycky jsem si říkal, proč ne MIIIM

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (PP) (15.9.2021 21:13) reagovat
Staří Řekové a Římané byli vynikající geometři, ale mizerní algebraici, právě kvůli svým číslům. Algebru vymysleli Arabové, stejně jako Al-chymii nebo Al-kohol. Je vidět, že způsob zápisu čísel je kruciální, zkuste v římských číslicích násobit, dělit nebo nedej bože derivovat.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (◊⁰) (15.9.2021 19:52) reagovat
Svycari (a snad i belgicani) maji ve sve francouzstine normalnejsi cisla.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (just sayin') (15.9.2021 18:29) reagovat
A nebylo by to podle starověkého zápisu spíše MDCCCLXXXXVII? - sice je to delší, ale k počítání mi to přijde použitelnější než středověký zápis MCMXCVII ...

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (Noob(Nr)) (15.9.2021 17:22) reagovat
Drahý tečkoide dej si facku. Římané sice neposunuli matematickou teorii dále, avšak v její aplikaci byli mistři. Přesné stavby mostů, akvaduktů a ražby tunelů by bez dobrých matematiků nezvládli. No a římská čísla jsou z dnešního pohledu nemotorná, ale oproti např starověký zápisů cen jsou to hi-těch vychytávky.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (:.) (15.9.2021 16:05) reagovat
Nemohli. Římani nejsou zrovna známí matematici. Na rozdíl např. od Řeků, jejichž způsob zápisu čísel byl o něco použitelnější.

Obrázek 'french stupyd' Obrázek 'french stupyd' (B!) (15.9.2021 16:01) reagovat
MCMXCVII alebo: 1000 + (1000-100) + (100-10) + 5 + 1 + 1 (aký riman toto vymyslel a ako to mohli používať, netuším)



Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...