ČasProŽeny  |  VipShow  |  MyMuži  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  TechSvět  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou


Nalezeno 21 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátsedm:
   


Odebírat

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 23:55) reagovat
Bohyn: odkud máš, že jel Stalin na dovolenou?

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 23:42) reagovat
@OKENA Licence na osobní auta kradli v Raichu/Francii/Itálii. Náklaďáky v USA, jak píšeš. Na Semjorky zase ukradli plány V2/V3, amíci si zase odvezli konstruktéra, aby jim postavil Saturn V. Von Braun už Hitlera poslal do prdele, že jeho nezajímá Londýn, ale že chce na Měsíc.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (KING_OF_OKENAR (24.6.2022 22:02) reagovat
za materiální a technologickou pomoc USA nikdy cccp nezaplatilo. Bez ameriky by jen těžko cccp vyhralo boj s hitlerem. Ze samozne technologie, kterou usa poskytlo, žilo cccp ještě několik dekád- příklad za všechny, automobilismus (osobní i nákladní vozidla)

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 16:18) reagovat
Nekompetentnost Nuzacky armady korunoval Stalin, kdyz mu prisli rict, ze je Nemecko napadlo a on poslal generaly do prdele, ze to neni mozny a odjel na dovolenou. #ToNepochopis ¯\_(ツ)_/¯

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (Wwwww) (24.6.2022 15:27) reagovat
From: však také LL přišel pozdě. Rudou armádu zachránila pomoc z Anglie. A to hlavně v oblasti komunikací a petrolejářských výrobků (maziva...). Bez anglických vysílaček, telefonů a stovek kilometrů telefoního drátu by sověti nedokázali zastavit ten chaos, ve kterém byla Rudá armáda po začátku Barbarossy.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 14:57) reagovat
@švabach Bez Chudobince 5. kolona nedustoje zemre hlady na socialnich davkach. Pokud si teda nenajmeme Gruzince, aby je nahlnali a udrzeli v 1. linii. :-D

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (švabachR (24.6.2022 14:49) reagovat
Kéžby se to zvrtlo a vypukla válka USA vs Rusko, rád položím život za to, aby mé děti už nikdy nemuseli z pologramotným Ivanem přijít do styku. A při jednom by se to mohlo vyčistit i doma, pátá kolona do první frontové linie.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (afrineizra) (24.6.2022 13:02) reagovat
Na obranu USA bych ale dodal, že zase Standard Oil dodávala aditiva Luftwaffe a IBM mašiny na automatizaci holocaustu. Aby nenadržovaly jen jedné straně.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 12:42) reagovat
V 1941 byly T-34 pro Němce něco jako zjevení. Jejich tanky byly vůči tomu "klepadla", často jen s kulometem. "After the Germans encountered the tank in 1941 during Operation Barbarossa, German general Paul Ludwig Ewald von Kleist called it "the finest tank in the world" and Heinz Guderian affirmed the T-34's "vast superiority" over German tanks."

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 12:36) reagovat
No a uz tehdy, se zacla projevovat povestna nuzacka mizerna kvalita vyroby. T-34 byl sice papirove povedenej kvalitni tank, ale kazdej jeden kousek trpel nejakou vyrobni vadou, nebo ze mu neco chybelo, protoze se zrovna zasekly dodavky dilu. A ani za 80 let, se v Chudobinci nic nezmenilo. Stale je nuzno v Nuzakove.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 12:08) reagovat
PS: jsem tvrdě protiruský, ale nebudu kývat nesmyslům. SSSR vyhrálo z jiných důvodů. Nejvíc pomohli vyhrát válku dva výzkumníci Jevgenij Paton a jeho syn Boris Paton. Jako první na světě vymysleli a zavedli výrobu těžké vojenské techniky pomocí automatického svařování pod tavidlem, takže SSSR mohl vyrábět techniku až desetkrát rychleji, mačkáním tlačítek, než ručně svařující Německo. I přes na pohled zdrcující čísla LL byl dodán zlomek vojenské techniky.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 12:08) reagovat
Tak treba bez L-L by Peterburk vychcipal hlady.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 12:04) reagovat
Eric: to jsem čekal, najednou se moc věří ruským vůdcům, kteří to mohli tvrdit cíleně, aby zrovna vypadali slabší. Doporučuji knihu When Titans Clashed: How the Red Army Stopped Hitler (Modern War Studies) Glantz, David M.; House, Jonathan M. Taktéž si uvědomit, že v klíčovém roce 1941 došlo z celého LL jen 2,1 %.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 12:01) reagovat
GarryR: jistě, proto tvrdit, že Rusové by bez LL padli je spekulace na základě neznalostí čísel, které právě David Glantz dal do kontextu ruské výroby a celý LL byl pár procent celku.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 11:59) reagovat
V chudobinci je nuzno, takze tam kazda armada vyhladovi. Co si tam neprivezes, to nemas.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (Eric) (24.6.2022 11:59) reagovat
Hele frome, takze sovětští vůdci, kteří sami po válce tvrdili, že bez pomoci od západních spojenců by to nedali, měli oproti Tobě méně informací?

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (GarryRR (24.6.2022 11:56) reagovat
Co by kdyby je těžký, tvrdit to můžeš, ale nikdy to nebude fakt.

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (fromR (24.6.2022 11:42) reagovat
sajnik: SSSR by nad Německem vyhrálo i bez Lend Lease. Trvalo by mu to asi o rok déle, ale po bitvě o Moskvu (na které neměl LL prakticky žádný podíl) už Německo nemělo šanci na východě vyhrát. "...Left to their own devices, Stalin and his commanders might have taken twelve to eighteen months longer to finish off the Wehrmacht; the ultimate result would probably have been the same, except that Soviet soldiers could have waded at France's Atlantic beaches." David Glantz, the American military historian

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (bohynR (24.6.2022 11:38) reagovat
Ja osobne bych nedelal rozdil, jestli je to dar, nebo za penize/na uver. At si tomu nuzaci rikaj jak chtej, oboje to jsou proste obchodni dohody jedne ze stran. Lepsi je se ptat, proc UA potrebuje dodavky zbrani? No protoze je nenazranej Chudobinec napad. ;-)

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (sajnik) (24.6.2022 11:21) reagovat
co to meles, kedy bolsevik zaplatil amikom miliardy za tie vojnove dodavky bez ktorych by rusi padli (a nackovia mozno, ale iba mozno vyhrali / prehrali pomalsie)?

Obrázek 'sovietsky tank sherman' Obrázek 'sovietsky tank sherman' (Bolek) (24.6.2022 11:15) reagovat
Sorry, ale todle je kravina. (a tim myslim, ze tydle dve veci srovnavat je stejna kravina, jako rikat, ze dodavani zbrani na ukrajinu je valecne stvani). Je celkem rozdil, kdyz nake zeme jine zemi dodavaji zbrane zadarmo, jako podporu a mezi tim, kdyz za ww2 USA dodavalo ostatnim zemim pomoc za penize, jenom rychlejsi cestou a s odkladem placeni....Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...