Pravda24  |  ČasProŽeny  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  MotorGuru  |  TechSvět  |  Půjčka s odměnou


Nalezeno 25 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
šedesátdva:
   


Odebírat

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 20:08) reagovat
@Pivo Zase čteš něco jiného, než píšu. Zvládnout se to dá, za čtyři roky asi ne. Fiala kritizoval Babiše po šesti letech, kdy bylo ANO u moci a za reálné dopady jejich vládnutí. Babiš teď kritizuje Fialovu vládu půl roku po jejich zvolení a za něco, za co může pořád ještě ANO.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 20:00) reagovat
@Zzzuuz To je vtipné, ale nesmyslné. Opozice není jeden člověk, ani jedna strana. A ty prostě nemůžeš připravovat konkrétní legislativu, když nevíš jak bude vypadat složení vlády.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (bilanula) (25.6.2022 16:47) reagovat
Během Kovidu mohly být na hranicích hlídky, ale někdo nám furt bude tvrdit, že v EU nic jako zahraničí není a že musíme být solidární? Leda hovno. První náznak problémů a skopčáci už stojí na Šumavě se samopalama.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (bilanula) (25.6.2022 16:45) reagovat
Mimochodem s energiemi něco dělat jde i bez vlastnictví ČEZu. Například zdanit její vývoz do zahraničí a výtěžek strhnout z faktur domácím. Něco na ten způsob má například UK (Spojené Království).

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (bilanula) (25.6.2022 16:41) reagovat
Fiala přece musel vědět, v jakým stavu tu zemi převezme. Energie šly strmě nahoru ještě před volbami. Navíc si prosadil pandemický zákon s tím, že nouzové stavy jsou Babišův nesmysl a hned po schválení zavedl nouzový stav, který ve většině zemí nebyl (a to braly více uprchlíků, než my). Stejný totalitní praktiky jako Babiš, jen v autistickým kabátě s očividně nadrilovanou mimikou a rozhazováním ručičkama.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (Zzzuuz) (25.6.2022 16:37) reagovat
Tihle kokoti to už nezvládnou. Zásadní změny legislativy musí mít opozice připravené předem, aby je mohla schválit během prvního půl roku své vlády. Pak už je na cokoliv pozdě.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 15:15) reagovat
mrkev: ne, zvládnout se to nedá. Moc rád si počkám na rok 2025 a pak si o tom s tebou popovídám. Ty sliby prostě byly nerealistické a populistické. A moc dobře vim, že za půl roku toho vláda moc změnit nestihne - právě proto tvrdím, že si Fiala sám nasral do bot a že se měl se svými sliby krotit...

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 14:48) reagovat
@Pivo Problémy s porozuměním textu máš ty, ne já. Zvládnout se to dá, ale určitě ne za půl roku. Samotná ekonomika má setrvačnost cca 2 roky a na novou legislativu se čeká rok. To, co pořád nechápeš je, že je rozdíl, mezi tím stěžovat si po půl roce a stěžovat si po dvou letech. Fiala zatím nepředvedl nic moc pozitivního, ale i tak je pořád moc brzo. Kritika Babiše přitom probíhala po tom, co byl šest let u vesla. Dokážeš to přes svůj kokotský pivostyl pochopit? A těch 500mld, to je z uzávěrky MF za 2021.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 14:25) reagovat
A fakt už mě sere te tvůj autistický kokotský mrkvostyl, kdy na úplně banální sdělení reaguješ tim, že si cucáš z prdele nějaká čísla. K čemu je mi dobré vědět, že podle mrkve máme 500 miliard kvazimandatorních výdajů?? Já chci vědět, kdy se dočkám těch nižších daní, vyšších investic, vyrovnaného rozpočtu, stovek kilometrů dálnic, desetitisíců bytů - vláda přece musela vědět, že na to má jen čtyři roky, když to slibovala!

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 14:21) reagovat
mrkev: 1. Péťa říkal lidem “chleba je drahý, může za to předseda vlády”. 2. Péťa se stal předsedou vlády. 3. Lidi říkaj Péťovi “chleba je drahý, můžeš za to ty”. Dokážeš pochopit takhle jednoduché sdělení??!? Co máš kurva za problém, že nedokážeš pochopit jednoduchou větu? Fiala slíbil něco, co nemůže splnit - to je prostě fakt. Fiala říkal “dám se do práce a zastavim Babišovu drahotu”. Neříkal “Zastavim Babišovu drahotu, počkejte 20 let”.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 13:50) reagovat
@simik Jenže ta hláška nebyla o výjimkách, ale o tom, že je to neskutečná příležitost, kterou je vhodné využít.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (simik) (25.6.2022 13:43) reagovat
mrkev: s greendealem jako takovym asi nic nesvedeme, ale porad byla moznost vyjednat nejake vyjimky. Kdyz to vzda predem nic nevyjedna. Presne proto se lidi ptaji ci je to premier..

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 13:17) reagovat
@Pivo Ale vždyť to je nesmysl. Máme jednu z největších inflací v EU a příčinou je Babišovo zadlužování. Tak to je a nic se na tom nezměnilo. To je totiž věc, která se dá změnit v řádu několika let, ne za pár měsíců. Mandatorní výdaje jsou cca 1000 miliard za rok. Kvazimandatorní výdaje jsou 500 miliard. Příjem státního rozpočtu je 1400 miliard. O kolik bys kua musel zvednout daně, aby se to dalo změnit? O 20%? Vždyť to ti pak lidi začnou zdrahat jinam.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 13:08) reagovat
Nikdo Fialu nenutil furt dokola opakovat "Babišova drahota", nikdo ho nenutil slibovat - ještě po vyhraných volbách - že s drahotou zatočí, nikdo ho nenutil slibovat stovky kilometrů dálnic, desetitisíce bytů, víc peněz do zdravotnictví / školství / vědy a k tomu slibovat nižší daně a vyrovnaný rozpočet. Mohl zcela upřímně říct: "Budeme šetřit, bude to bolet, bylo hloupé populisticky snižovat daně, když sme měli obří deficit, teď daně zas zvýšíme. Ale s tim by zas nevyhrál volby, že jo...

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 13:05) reagovat
twl, mrkev!!! Před rokem jsem tady psal, že vinit z globálních problémů (drahé energie) předsedu naší vlády je krátkozraké. Protože po volbách tím předsedou už nebude Babiš, bude jím třeba tvůj oblíbenec, a lidi budou nadávat jemu. Tys odpověděl typicky mrkvím úplněmimomísu způsobem - vypočítával si "máme inflaci 3,5%, ale ve skutečnosti je to víc, takže za to může Babiš!!". No tak ses dočkal - vládne Fiala, inflace jak hovado, plánované schodky 300 mld ročně, lidi logicky nadávaj Fialovi.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 12:37) reagovat
@simik Leda hovno. "Green deal" je (resp. byl, než ho efektivně znemožnil Putin) hotová věc. Pokud někdo tvrdil že ne, tak normálně lhal. A to tady dělala hromada lidí (v čele s Babišem), záměrně dezinterpretovala v jaké fázi jednání to celé je a co se na tom ještě dá změnit.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (mrkevR (25.6.2022 12:35) reagovat
@Pivo Ale on se nesnaží zalíbit všem, akorát se bojí scénáře Nečas, kde polivina národa tu vládu kvůli úsporám nenáviděla. Současná vláda ale ani zdaleka nerozhazuje jak Schillerová (tedy k bu. ne, nechová se kurva stejně). Nová vláda je v úřadě cca půl roku. Myslet si, že měla jakýkoliv výrazný vliv na současný stav, to může opravdu jen naprostý kokot.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (simik) (25.6.2022 11:40) reagovat
Pivo: jestli ho volili, protoze si mysleli, ze jde o pravicovou stranu, tak ho moc nesledovali. Viz jeho vyrok pred volbama na adresu Green dealu, ze je to hotova vec a neda se s tim nic delat. Dusledek vidime.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (bu.) (25.6.2022 10:43) reagovat
Pivo: Popsal jsi to dokonale. Chovají se stejně jako ta kráva Shilerova. Proto jsem ty dementy nevolil. Naše rodina má třeba nárok na 5000, protože žena byla loni ještě na mateřské. Ale dostaneme to letos, kdy už oba pracujeme a podmínku bychom nesplnila....

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (PivoR (25.6.2022 10:36) reagovat
simik: ona taky velká část národa - zejména ta, která volila Fialu - dávky čerpat nechce a požaduje rozpočtovou odpovědnost, úspory, snižování deficitu... Fiala se chytil do pasti, kdy se snaží zalíbit všem a nakonec ho všichni budou hejtovat.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (resars) (25.6.2022 10:33) reagovat
Fiala mel moznost situaci CR zlepsit. Treba tim, ze mohl zajistit plyn a benzin za dostupnou cenu jako Orban. Udelal to? Neudelal. Misto toho cancal nejake floskule.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (simik) (25.6.2022 10:07) reagovat
Merlin: kdyz pominu, ze Fiala nemuze za vse, tak to celkem sedi. Bohaty narod necerpa davky v zadnem kontextu.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (JirkaSR (25.6.2022 10:02) reagovat
Ještě že je tam ten červený rámeček.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (MerlinR (25.6.2022 9:27) reagovat
On je ten výrok dost vytržený z kontextu, ale takto podaný je to celkem vtipný.

Obrázek 'FialaPoohFinance' Obrázek 'FialaPoohFinance' (hjfjhf) (25.6.2022 9:23) reagovat
Je to strašný co se děje.



Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...