VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  HobbyDeník  |  TechSvět  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  MyMuži  |  ČasProBydlení


Nalezeno 9 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátosm:
   


Odebírat

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (Těžko) (9.8.2022 5:21) reagovat
Misantrop: S tou změnou významu slov máš obecně pravdu. Ale co se týče liberálů, tak zde je to spíš o tom, že se socialistický (konkrétně neomarxistický) krycí název "liberální demokraté" zkracuje na "liberálové". V éře dřívějšího "politického trojúhelníku" - liberalismus, konzervatismus a socialismus - by to dělalo zmatky, ale vzhledem k tomu, že skuteční liberálové z politiky de facto vymizeli, tak je to vlastně jedno. Systém se změnil na "dvoupólový".

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (Abdul_HasanR (8.8.2022 16:22) reagovat
Misantrop: socialismus, komunismus, nacismus, fašismus, rasismus, xenofobie, konzervatismus, demokracie, sexismus, znásilnění, feminismus - stejný vývoj. A to je jen výběr.

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (adamsR (8.8.2022 15:33) reagovat
Farenheit 451. 8-)

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (ManasturR (8.8.2022 14:30) reagovat
Tomu, že je její tříletý dítě chytřejší než ona, bych i věřil.

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (babish) (8.8.2022 13:30) reagovat
My chceme znovu obrázke! Poslední obrázke tu byl v půl osmé ráno, vyžadujeme nové obrázke!

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (paylotR (8.8.2022 10:44) reagovat
Slova "Izák je debil" jsou věčná.

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (Eric Arthur Blaire) (8.8.2022 10:30) reagovat
Misantrop: A to ses ještě nedostal k vaporizaci ... Moderním ekvivalentem pálení knih je banán na sociálních sítích a v mainstreamových médiích. (Tedy ne že by se knihy nepálily dodnes ...)

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (Misantrop) (8.8.2022 10:23) reagovat
pokr. Označuje v podstatě protipól původního významu. Je to přesně tak, jak před tím varoval George Orwell. Nebo termín "kritické myšlení / teorie" které kdysi označovalo schopnost subjektu obstát a obhájit se v oponentním řízení či argumentační diskuzi se dnes používá pro dogmatické myšlenky o kterých je zakázáno vůbec polemizovat. A tak bychom mohli pokračovat. Problém je nedostatečná lidská flexibilita v myšlení resp. setrvačnost : Než si lidé všimnou, že systém zneužívá původní pojmy už je dávno pozdě.

Obrázek 'Who is talking now' Obrázek 'Who is talking now' (Misantrop) (8.8.2022 10:16) reagovat
Že slova nemůžou zmizet? kravina, přečtěte si román 1984, nebo sledujte tak +10 let realpolitiku. Slova zmizet třeba nemůžou, ale jejich význam se vlivem propagandy ztratí či úplně otočí. Např. původní význam slova "liberál", která označovala původně zastánce individuální svobody a kritického myšlení (ve svém původním významu) dnes označuje vesměs autoritářské a kolektivistické oportunisty, co nesnesou vůbec vyslechnout cizí názor a než vést argumentační diskuzi, tak oponentní názory raději zakážou.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...