VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  MyMuži  |  TechSvět  |  Pravda24  |  HobbyDeník


Nalezeno 36 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
čtyřicetjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Těžko) (10.8.2022 17:34) reagovat
bilanula: Jak jsem předpokládal, neživí tě fyzická práce přímo v místě bydliště. Na dálku přes internet můžeš pracovat odkudkoli, kde je připojení k internetu. Předevčírem jsi ale zmiňoval profese jako geodet, elektrikář, instalatér, zedník, účetní atd. U nich jsem si dovolil pochybovat, že by je uživily zakázky jen ve vlastní vesnici a případně okolních podobně malých vesnicích. A domníval jsem se, že to tvoje "To, co jsem viděl za kovidu" se týkalo covid fašismu u nás. Klidně to ale upřesni.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (nojo) (10.8.2022 8:57) reagovat
Když je někdo tak bezohledný k jiným že musí žít daleko od ostatních :o)

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (10.8.2022 8:03) reagovat
A o covid fašismu jsem teď taky nemluvil. Vůbec to s tím nesouvisí. Mluvil jsem o tom, že až covid donutil spoustu firem zavést moderní způsoby práce jako třeba práce z domu. A ta adopce nebyla (soudě z reakcí sousedů atp.) vždy úplně dobře přijata ani dobře implementována. Já se vzdáleně živím přes 10 let a do kanclu by mě už nikdo nedostal.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (10.8.2022 8:00) reagovat
Těžko: ale mě přece nejde o to, aby mě nebo někoho jinýho živila samotná vesnice. Jen jsem od začátku říkal, že se člověk může na vesnici uživit anižby každej den jezdil do města. Ostatně to jídlo, které jíš ve městě se určitě nepěstuje na Praze 1, víme? Ale to neznamená, že z té Prahy 1 pro něj osobně jezdíš na vesnici. To samý, jen obráceně, ale to ti najednou nevadí, žejo.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Těžko) (10.8.2022 7:25) reagovat
bilanula: Čili jsi jeden z těch, kteří na vesnici sice žijí, ale vesnice je neuživí. Ve které zemi sídlí tvoje firma, že tam nemají covid fašismus? Někde v Africe?

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (9.8.2022 23:02) reagovat
Těžko: pro zahraniční firmy které v ČR nemají sídlo. Přijde mi, že firmy neumějí home office využívat. To, co jsem viděl za kovidu mi stačilo abych se ubezpečil, že dělám dobře, že nedělám v zaostalé ČR.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Těžko) (9.8.2022 18:38) reagovat
bilanula: Že jsou nemovitosti na vesnicích dostatečně vzdálených od větších měst výrazně levnější než ve městech, je samozřejmě pravda. Jde ale o ty výdělky: máš je z reálné práce na vesnici, nebo pracuješ virtuálně - třeba programuješ pro nějakou firmu sídlící ve městě?

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Červeňanského) (9.8.2022 17:58) reagovat
Ty vole mě je z vaší diskuse normálně zle. Ten obrázek vytvořil nějaký trouba pod vlivem drog a ty vaše debaty k tomu přidávají hnusné nedýchatelno.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (9.8.2022 17:49) reagovat
Těžko: možná soudím podle sebe. Já jsem ve městě tak nějak zjistil, že si stejně velkej byt jako mám ve městě můžu na vesnici pořídit i za méně než polovinu a přitom výdělky mít naprosto stejný. Rozdíl jsem neprožral, ale investoval jinam (protože investice do nemovitostí nejsou můj šálek kávy). Přitom jsem si skoro všechno zboží objednával kurýrem, což tady dělám taky. Nevidím důvod žít ve městě v době, kdy můžu mít stejný peníze i stejný obchody k dispozici na mnohem levnější vesnici.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Nevzdělaný fašistický chudý vesničan) (9.8.2022 6:28) reagovat
Smažte tento shitovej ulhanej obrázek. Městských romantických pičusů už máme na lontu až po krk a nechci aby sem jezdili další. Jsou to tupé sebestředné kurvy co si svoji neurotičnost a neklid přináší sebou a kurví nám tu život.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Těžko) (9.8.2022 5:57) reagovat
Máme chalupu po předcích na skutečné vesnici, kde je taky cca 500 stálých obyvatel. Na 100 procent se tam uživí zemědělci, provozovatelé dvou penzionů (je to turistická oblast) a Vietnamci se smíšeným zbožím. Škola je zrušená, Národní výbor je zrušený, doktor tam nikdy nebyl. Řemeslníci, automechanik, ajťák a spol. tam samozřejmě žijí, ale nikoho z nich práce na vsi a okolních vsích neuživí na 100 procent.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Kkkkkkk) (8.8.2022 21:40) reagovat
Nezapomínal bych na malomestactvi. Bydlím na vesnici u Prahy. Řeší se kdo má jaké auto. Ten nejlepší má Bugatti Chiron, ten tu může cokoliv. Pak umělci typu Hejma atp, ti můžou taky cokoliv. A pak lidi s GLS/Bentley, ti už si dávají trochu pozor na poldy, ale pořád v těch autech jezdí na šampaňský. Pak být jedině u policie nebo v zastupitelstvu, jinak tu člověk moc nezmůže.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (Doktor) (8.8.2022 19:31) reagovat
Zapominate na závist a nenávist mezi lidma na venkově. A to často do krve, protože si čuměj na dvorek a nemůžou se odstěhovat :D

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 18:49) reagovat
bilanula: Okresky uz davno nejsou prazdne. Jsou plne lidi hucicich do/z nejblizsiho mesta - at uz za praci, skolou, nakupem do Lidlu, kinem, detem pro zmrzlinu, navstivou kamose, doktorem, privezenim kvetniku z OBI pro manzelku, vyzvednutim picoviny z Aliexpressu, opravou vecne zdechleho auta, zahulenim si na vyhlidce nad mestem, poslechnutim si recitalu, ochutnani jineho piva nez Gambace, atd.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:40) reagovat
Y: sice to máš kousek, ale kvůli zácpám a lidem všude ti to trvá stejně dlouho, jako dojet ob tři vesnice 20 km v dodávce po prázdných okreskách.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:36) reagovat
NN/A: já jsem náhodou ve městě žil, dokonce jsem se ve městě narodil a dětství jsem strávil mezi paneláky. Ale odstěhoval jsem se za tou částí rodiny, která žila na venkově, protože mi nepřinášelo žádné výhody.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 18:35) reagovat
bilanula: Ale no tak. Pokud prijmeme za fakt, ze zakazky jsou rozprostrene podobne jako je hustota osidleni (domacnosti), tak logicky bude vic zakazek ve meste (jedno jak velkem, proste vetsim nez ves). Tudiz instalater bude s vyssi cetnosti dojizdet do nejblizsiho mesta. Takze z mesta by jel kousek. Ovsem z 20km vzdalene vsi uprostred lesu se tahne pres hory doly a vyjebane derave silnice, kde si huntuje svou dodavku a v zime casto konci prikopu. Navic vstava o v lete o pul a v zimne o hodku driv. Kek

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (NN/A) (8.8.2022 18:31) reagovat
bilanula - nic ve zlém ale o městě máš zkreslené představy. + On ten svět vypadá úplně jinak když trošku vycestuješ né jenom na dovolenou.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:29) reagovat
Y: voják jezdí pryč. Ale ne do města ;-) Tudíž nemá žádnou konkurenční nevýhodu ani zvýšené nepohodlí oproti vojákům z města. Stejně jako ten instalatér, elektrikář nebo geodet. Nikoho nezajímá, jestli k nim ten člověk přijel z centra Prahy nebo z Horní Dolní.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 18:27) reagovat
bilanula: Vojak vojanci tam u vas ve vsi? Dela si tam u rybnika zakopy, nebo vlastne dojizdi nekam na posadku? Geodet si geodeti u na vsi? Wtf, minimalne musi neustale jezdit po pozemcich + jednat s KU. To sami ten zubar a ucitel. Kazda ves o ~500 nema rozhodne ZS nebo luxus v podobe zubare (kdyz, tak dojizdi nejaky ten v tydnu). Plus turizmus je taky celkem exotika pro vybrane oblasti... Ach jo

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (sajkonur) (8.8.2022 18:27) reagovat
jojo vesnica ma 500 ludi ale ze je blizko poriadne mesto alebo nebodaj praha abo brno je taky malicky bezvyznamny detail... ta predstava ze ta venkov uzivi je trosku mimo ano prezijes, vacsinou, a to je asi tak vsetko

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:26) reagovat
Y: po okolních vesnicích jezdí, to je jasný. Ale není to klasická práce práce ve velké budově nebo hale někde ve městě. A je potom jedno, jestli vyjíždí z města nebo z vesnice, práce je to pořád stejná. Zatímco když někdo dělá ve městě, baví se ve městě a bydlí na vesnici, nedává to smysl. A weby můžeš dělat i pro zahraniční firmy jako freelancer a v místě si jen dělat dobrý oko s tím wordpressem.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 18:22) reagovat
bilanula: vsechny ty veci, co jsi vyjmenoval jsou super, ale je to, kurva, job na zivnostak. Uz vidim, jak u piva vyjednam top job, kdy Narodnimu Vyboru splacam web nejakou WP sablonou. Ten skvely uspech se roznese po okolnich 5 vsich a budu mit uz do konce zivota vystarano. Seriously? To sami ty remesla. Vazne vesnice o ~500 obyvatelich + okoli vygeneruje tolik zakazek, ze nebudu muset jezdit az do okresniho mesta? 11 * 20 dni budu mit na cem delat jako obkladac? A to navic ne za hrnek turka a dobry slovo.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:20) reagovat
Y: znám tu webaře (a nejsem to já, já weby nedělám), freelancery, majitele i zaměstnance eshopu, geodeta, elektrikáře, instalatéra, zedníka, vojáka, zemědělce, účetní, zubaře, učitele pro 1. stupeň, doktora, pošťáky, zaměstnance místních hotelů, kuchaře, recepční... Vesnice 500 obyvatel.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:15) reagovat
Mimochodem říká se tomu "třída místních vazeb". Jde o sociální vrstvu rozšířenou hlavně na venkově, kde se práce nebo služby nehledají přes reklamu ani přes úřad práce, ale vyplyne to ze tvých sociálních vazeb. Člověk z města pak má pocit, že by se neuživil protože nejsou inzeráty na práci v místě. Stejně tak výhodné nákupy pozemků nebo nemovitostí se domluví u piva a nejede se přes nějakýho realitního buzíčka s pětiprocentním podílem.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 18:13) reagovat
bilanula: Kolik lidi si ale mensi vesnice muze dovolit svou existenci "uzivit"? Jasne jeste porad tam je par zkomirajiich jezedaku, par lesniku, dve zensky v konzumu, Franta se svou garazi, Pepa co ma hospodu a obcas je i v ~500 vesnici nejaka dalsi prilezitost, ale zbytek? 100% home office? To asi ne.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:11) reagovat
NeposlusneTlapky: prosadit se na venkově je složitější, než ve městě. Ale věz, že každá vesnice ocení slušnej autoservis, ajťáka, webaře (místní firmy i obce potřebují weby a další IT služby), geodeta, elektrikáře, instalatéra, zedníka, obkladače, pokrývače... tihle lidi neví, kam dřív skočit. Samozřejmě tu není nic pro absolventy gender studies, to jako sorry.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (bilanula) (8.8.2022 18:03) reagovat
Y: život na venkově není pro lidi, kteří jsou vázaní na město (a divím se, že to vůbec musím psát, protože to je kurva logický). Žijou tu i takoví, ale já je nechápu. Otročí 9-5 ve městě, koníčky mají ve městě, děcka vozí do škol do města a jezdí se sem vyspat. Ale já to tak třeba nemám, já co můžu si objednám, výdělky mám doma, takže do města jedu jednou, maximálně dvakrát do měsíce. Kdo každý ráno v 5 startuje svoji Ochcávku a valí do Kolbenky do města, ten to podle mě nemá v hlavě v pořádku.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (NeposlusneTlapky) (8.8.2022 18:03) reagovat
na vaše problémy seru, mě by venkov vyhovoval. jen kdybych kurva měl nějakou rentu, nebo co... nebo že bych si na starý kolena udělal papíry na traktor? jinak nevím, jak se tam živit... home office nespasí všechno a dojíždět případně do háku do města by to všechno postavilo na hlavu, to už pak nemá cenu bydlet na venkově... eh.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (YR (8.8.2022 17:57) reagovat
To posledni: manzelka, ty, tvoje deti 15+ musi mit auto. Jinak se do prace, skoly, zajmy, na nakupy nedostanes. Coze, zapomnel sis kvasnice? 5km daleko mas vecerku. Chces si dat pivko v hospode? Ok, ale musis vydejchat spolek peti hulakajicich vypitejch stamgastu. Jina volba neni. Ze ses spatne podival na starostu? No, tak to ti tu obecni zadni cestu k pozemku jen tak neproda... A navic, jsi naplava, takze koukej drzet hubu.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (d98) (8.8.2022 17:33) reagovat
To poslední asi nehrozí nikde ve střední evropě, všude banda úředníků.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (ccd2) (8.8.2022 17:20) reagovat
tak v Dubaji si nemozes namalovat ani barak na bielo, lebo musi byt takej farby ako nadiktovali. Okrem ineho...

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (ManasturR (8.8.2022 16:29) reagovat
U nás na venkově to všechno je a lidi to vesměs nejsou dementi a chápou, že když něco potřebuješ udělat, tak to děláš když na to máš čas a ne když se na tom dohodne nějaká abnda dementů z občanskýho spolku.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (HAHAHAHAHA) (8.8.2022 16:17) reagovat
country: no hospital, no fire brigade, no schools, no shops, no theathers, no cinemas, no culture, no life, only cow shit.

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (sleepknot) (8.8.2022 16:09) reagovat
Jako clovek co zazil vsechny tri tak to posledni je fakt na pikacu...

Obrázek 'Zijes v totalite' Obrázek 'Zijes v totalite' (monnco) (8.8.2022 16:04) reagovat
Sloboda konci tam, kde zacina sloboda ineho. Ak zije vela ludi po kope, je jasne, ze si kazdy nemoze robit tolko co chce, ako niekde v riedkom osidleni...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...