VipShow  |  HobbyDeník  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  TechSvět  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky


Nalezeno 17 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátpět:
   


Odebírat

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (Rovná daň) (28.1.2023 5:49) reagovat
Na autoritu se dá nahlížet dvěma způsoby: 1) Např. máš šéfa, kterého uznáváš jako zkušeného odborníka. Když ti řekne "udělej to tak a tak", tak to tak zkrátka uděláš "přirozeně". 2) Máš šéfa, kterého jako zkušeného odborníka neuznáváš, ale víš o něm, že je kurva, která tě za nesouhlas klidně vyrazí. Když ti řekne "udělej to tak a tak", tak se mu podvolíš z pozice jeho síly (zde ne síly fyzické, ale síly dané mu jeho pracovní pozicí). Uděláš to, i když víš, že je to špatně.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (Luda) (27.1.2023 20:20) reagovat
Co to je za blbost? Např. když je jeden člověk schopnější toho druhýho odrovnat holýma rukama, tak má nad ním přirozenou autoritu.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (Rovná daň) (26.1.2023 21:18) reagovat
Systém s rovnou daní je antisocialistický. Čili žádný problém s dávkami a dotacemi by nebyl, protože by žádné takovéhle socialistické výmysly vůbec neexistovaly.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (:.) (26.1.2023 21:11) reagovat
Rovná daň: sice stejný nárok, ale zdaleka ne stejnou spotřebu. Nejvíc by měli platit chudí, kteří berou různé dávky, a bohatí, kteří berou dotace.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (Rovná daň) (26.1.2023 20:22) reagovat
Podstata daní ale je právě v tom, že se z nich financuje to, co by si člověk sám dobrovolně nezaplatil. Pokud by se z nich platily jen smysluplné věci, tak by daně být nemusely. Prostě by si to každý zaplatil normálně jako jakoukoli jinou službu. A v socialistických státech jsou daně navíc prostředkem násilného páchání tzv. sociální "spravedlnosti". Tedy typicky člověk s vyššími příjmy platí vyšší daně než člověk s nižšími příjmy a tedy povinně dotuje toho s nižšími příjmy.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (mahta2) (26.1.2023 17:43) reagovat
Myslím, že většina lidí by byla spokojená, kdyby alespoň celkové zdanění nebylo nad 60 %. Asi nikdo nemá problém s tím, že platí místní hasiče nebo dálnici. Na to by ale stačilo málo. Státní "penzijní fond", kde se nic nezhodnocuje, protože se to hned prožere, to je příklad produktu, který by nikdo na volném trhu neudal.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (sabraR (26.1.2023 17:06) reagovat
gulag: Dane by patrne nebyly vnimany jako loupez pokud: 1) by byly vyuzivany efektivne a pouze na skutecne potreby populace, napr. cesty / zdravotni pece / hasici, ne na rozdavani neziskovkam / na Ukrajinu nebo jinou zahranicni "pomoc" / na miliony uredniku / na placeni politickych zmrdu, bez nichz bychom se hrave obesli; 2) pokud by nebyly vydavany za pojisteni; 3) pokud by zmizel nesmysl jako je DPH, spotrebni dane, etc. I po tom vsem by dane porad byly loupez, jen to vnimani by se mohlo lehce upravit

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (gofry2) (26.1.2023 14:51) reagovat
gulag: Iný systém samozrejme navrhnutý bol a všade funguje spoľahlivo do doby, než sa objaví nejaký zmrd a začne lúpiť pomocou daní. Ten systém sa nazýva "dobrovoľnosť".

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (Rovná daň) (26.1.2023 13:33) reagovat
Nebo by měly být daně alespoň spravedlivé neboli rovné. Tzv daně z hlavy. Každý občan má totiž stejný nárok na "bezplatné služby státu". Stát účtování dvojích cen jiným subjektům zakazuje a přitom je sám občanům účtuje.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (mikoR (26.1.2023 9:41) reagovat
gulag: je to jednoduche, normalni lid nema platit nic. stat maji financovat miliardari, koncerny, retezce ... proste hnusni kapitalisti. teda aspon to tak nekdy vypada, ze si to tu komousi predstavuji. neboli v prekladu: aby zas meli vsichni stejny hovno, jenom stranici vyhody.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (gulag) (26.1.2023 9:32) reagovat
všichni říkají jak jsou daně krádež/loupež, ale že by navrhli jiný alespoň o ždibec lépe funkční systém pro financování statků a služeb na úrovni velkých organizačních jednotek (záměrně neříkám státu, protože i to některé dráždí, klidně si zvolte libovolný "spolek"), to jaksi ne, že?

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (vaše lokální tgirlR (26.1.2023 9:19) reagovat
nezapomeňte hlasitě protestovat při podávání daňového přiznání, jinak vám soud neuzná, že se jedná o z̶n̶á̶̶s̶i̶l̶n̶ě̶̶n̶í̶̶ krádež

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (miklos-abdulR (26.1.2023 8:47) reagovat
AshenCz: Když daně nazaplatíš, přijdou poliši. Hrozba násilím tam je, jen nevyslovená.

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (AshenCz) (26.1.2023 7:48) reagovat
wd43: Daně nejsou krádež, při krádeži se nevyhrožuje násilím. Daně jsou loupež

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (antonymR (26.1.2023 7:31) reagovat
blbost, pravo silnejsiho byla vzdycky ta nejprirozenejsi autorita

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (wd43) (26.1.2023 7:20) reagovat
dyk je to pravda, nebo ne? Tvuj nesouhlas neznamena ze ja s tim musim taky nesouhlasit, a dane jsou kradez ;-)

Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' Obrázek 'levicaci by se radsi zadusili' (polop lopol) (26.1.2023 7:02) reagovat
Myšlenková úroveň dítěte, co poprvý slyší o politice.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...