ČasProBydlení  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  ČasProŽeny  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži


Nalezeno 57 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Třicetčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (blmblmblm jiz byl 2.74234161x nevakcinovan Roumenem) (18.3.2023 1:17) reagovat
al: Robejska.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (al5249R (18.3.2023 0:57) reagovat
Ja bych mel dva nesmele dotazy. Kdyby mohly volby neco zmenit, proc je davno nezakazali? Koho volit? Mezi Andrejem Babisem (nekteri rikaji nepresne ANO) a antiABkoalici neni zadneho viditelneho rozdilu. A SPD ani slysitelna mimoparlamentni opozice veskrze nekritizuje poplismus a socialismus Spolu, Pirstanu, AB a SPD, ale spise na ne utoci zleva, pricemz levicovejsi to uz byt nemuze. Respektive muze se opet vsechno znarodnit a zakazat i drobne podnikani, ale po tom dnes temer nevolaji ani komuniste.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (mmmm) (17.3.2023 7:48) reagovat
http://www.britskelisty.cz/9801/19980121b.html

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (16.3.2023 15:22) reagovat
Filipes: Nechceš si místo halucinování zjistit, na jakém principu funguje průběžný důchodový systém?

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (FilipesR (16.3.2023 13:36) reagovat
(Soudce z libtardovaného lidu): Neměl jsi volit ANO, které prachy rozházelo. To že se teď sahá na důchody je i tvoje chyba. B-)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (16.3.2023 6:18) reagovat
Tím spořením bylo myšleno spoření v komerční bance, komerčním fondu apod. Svěřovat peníze státnímu fondu je samozřejmě úplně stejně rizikové jako svěřovat je státnímu průběžnému letadlu. Čímž samozřejmě netvrdím, že spoření v komerční bance nebo fondu je bez rizika. Ostatně on není bez rizika žádný způsob zajištění se na stáří, protože zkrachovat může kdykoli cokoli a stát může kdykoli cokoli znárodnit, legislativními opatřeními učinit neprovozovatelným a tedy i neprodejným atd. Naši předci to přece zažili.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (al5249R (15.3.2023 20:45) reagovat
Optimisticky predpokladat, ze by stat sverene prostredky zhodnotil nejakym prumernym urokem, se mi nechtelo, tak extremnim optimistou nejsem. Penize v pripadnem statnim fondu by nejspis poslouzily jako zdroj levnych (domnivam se, ze spise bezurocnych - aspon v dobe, kdy nejsou uroky zaporne) pujcek pro stat. Pak je samozrejme mozne, ze by byl podobny fond systematicky tunelovan a v neposledni rade, kdyby v nem nejake zajimave prostredky byly, tak je pravdepodobne, ze je stat v prihodny moment znarodni.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 16:22) reagovat
V tom poměru mezi státním důchodem a výnosy ze spoření to samozřejmě sedět nemusí a zvlášť v současnosti už to bude jinak. Ale pořád to i dnes bude dobře ilustrovat to, že čím víc člověk odvede státu na sociální dani, tím méně výhodné je pro něj státní průběžné důchodové letadlo. A bude to čím dál nevýhodnější, protože typická socialistická tendence je ořezávat hlavně zásluhovou složku důchodů.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 16:20) reagovat
al5249: Někdo se to před pár lety pokusil spočítat na dvou modelových příkladech a pokusil se zohlednit tehdejší normální míru inflace a úroky. 1) Jeden člověk pobíral celý život minimální mzdu a dožil se průměrného věku 2) Druhý člověk pobíral celý život průměrnou mzdu a dožil se průměrného věku. Tomu prvnímu stát během důchodu odvedl částku srovnatelnou s tím, co by měl na účtě, kdyby sociální daň ukládal na účet. Druhý člověk dostal zhruba polovinu, neboli stát ho o polovinu oloupil.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Kurnik) (15.3.2023 14:38) reagovat
Budu mit Rakousky duchod, takze cajk ;-)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (al5249R (15.3.2023 13:37) reagovat
Optimisticky predpokladam, ze stat ty penize duchodci ukladal bez rizika, ono je take mozne, ze by je investoval s efektivitou sobe vlastni a bylo to horsi.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (al5249R (15.3.2023 13:35) reagovat
Tezko rict, zda by v pripade, ze by stat nejakym zpusobem vyslysel (coz je dost tezko ufinancovatelne) prechod z prubezneho systemu na nejake duchodove sporeni, zda by byli ti, kteri po tom volaji velmi spokojeni. Kdyz si treba vezmu, kolik si nasporil dnesni cerstvy duchodce, ktery zacal pracovat pred 40 lety a sporil od skoro nic, pres neco malo az treba po 10000 na sklonku kariery s prumernou mzdou. Prumerne sporil rekneme 5000, v duchodu bude polovinu casu, co pracoval, dostane 10K duchodu. Bude happy?

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 12:13) reagovat
Dylin: Mám děkovat násilnickému Bohu jménem socialistický stát za to, že mě celý aktivní život pod hrozbou trestu olupuje o podstatnou část výdělku a že když budu mít štěstí, tak mi v budoucnu část toho lupu "laskavě" vyplatí? Tomu se říká Stockholmský syndrom, ne? :-D A my mladý sněhový vločky nasírat nemusíme. To za nás dělá nenávistná (pro)státní propaganda stylem bolševického "vzbuzování třídní nenávisti"...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 12:03) reagovat
Takže děkujte Bohu, že to je ve státním rozpočtu, šoupejte nohama a neserte mladý, kteří aby měli takové prachy jako vy, tak musí makat půl měsíce.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 11:58) reagovat
Soudce z libtardovaneho lidu: tak ještě jednou. Důchody nejsou nastavený jako vkladní knížka. Vaše odvody byly rozpuštěny v důchodech, kdy ty si ještě pracoval na jiné důchodce. Když to teď stopnou, tak to nevrátí ani nám, co ho aktuálně platíme. Takže na to jestli si 40 let makal jak šroub ti měli být zvědaví důchodci v tvém období přispěvatele. Já ti na tyhle trapné kecy kadim. Kdyby to udělali, tak jak chceš ty a ten slavné odborář, tak jste právě - 19 miliard minus a dostanete o 7 600 měsíčně méně.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 11:48) reagovat
Dylin: Zřejmě si jen pleteš "není vám co vracet" a "není vám z čeho vracet", chytrolíne. Takže ještě jednou a pomalu: to, že průběžný důchodový systém funguje stylem "z ruky do huby", je samozřejmě pravda. Ovšem pravda také je, že stát od lidí celý produktivní život vybírá sociální pojištění s příslibem budoucí výplaty pojistného plnění. Pokud se stát rozhodne pojistné plnění nevyplatit, měl by pojištěncům vrátit pojistné. Kde na to vezme, je jeho věc.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 11:45) reagovat
Základní problém je ten, že se všichni spoléhají, že se stát postará. Leda hovno. To je jen vlhkej sen levicackejch zmrdu. Nejdůležitější je rodina, výchova dětí, který se o tebe musí ve stáří postarat, když se nedokážeš postarat ty. Ale pokud se všichni budou předhánět, kdo má lepší mobil, auto, dovolenou, tak budou ty všichni v pěkným hajzlu. Neříkám, že mají lidi žít jak nějaký socky, ale chtělo by to trochu střídmosti...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 11:43) reagovat
Soudce: aby si to pochopil. Ten co teď chodí do práce, platí tvůj důchod a jako bonus musí zaplatit ještě jistinu a úrok z dluhu, který vznikl na udržení výplat důchodů. Tak to je

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 11:34) reagovat
Soudce:... Proto se každý rok počítá kolik priteklo a kolik půjčky je potřeba si vzít, aby to pokrylo nenazranost, která je nad aktuálním pritokem.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 11:30) reagovat
Soudce z libtardovaneho lidu: když už si hraješ na chytrého, tak by si mohl vědět, že vám není co vracet, protože se z těch vašich odvodů platili důchodci v minulosti. Proč? Protože proto, co popisuješ. Takže teď když hájite vyšší valorizace, tak vlastně berete z chlebíčka nynějších pracujících. A na ně budou vydělávat zase jejich děti. Blik cvak.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 11:27) reagovat
Tak já mám naštěstí zodpovědný rodiče, nic neprohulili, neprolili, cestovali jsme taky, ale rozumně. Když jsem dodělal školu, začal jsem stavět. Postavil jsem bez hypotéky, samo díky rodičům, kteří svoje peníze nerozhazeli za píčoviny. Moji vrstevníci v té době nevěděli, jestli si koupit Octavii nebo Golfa, mobily měnili jak ponožky. Dneska si stezujou, že nic nemají, jen dluhy. Peníze mám ve všem možném, několik garáží po městě, akcie, ETF, pár veteránů. Stále přikupuju, v téhle době je to ideální.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 11:11) reagovat
Dylin: Nevím proč popisuješ princip průběžného důchodového systému, když je to notoricky známá věc. Drtivá většina důchodců tento systém nezaváděla ani neměla tu moc ho zrušit. Účastnila se ho povinně pod hrozbou trestu ze strany státu. Pokud vám progresivcům povinný průběžný důchodový systém nevyhovuje, tak ho zrušte a vraťte všem pojistníkům to, co na sociální dani odvedli. Pak jim nebudete muset poskytovat pojistné plnění. Tvůj návrh totiž zavání podvodem "vybrat pojistné ale nevyplatit pojistné plnění".

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (dddsssss) (15.3.2023 11:07) reagovat
haxoř: třetímu pilíři se v Česku říká penzijní připojištění. Krátce jsme měli i druhý pilíř, kvůli kterému se zvyšovala sazba DPH. Ten ale socani a Ano zrušili (a zvýšení DPH zůstalo).

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (FilipesR (15.3.2023 11:00) reagovat
(shadocz): Nejlíp jsou na tom evidentně Slováci (Malé procento z HDP a slušná výše důchodu vzhledem k platům) - asi jim je to líto, tak chtějí importovat ruskou bídu. :o)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (shadocz) (15.3.2023 10:57) reagovat
Solim: Inflace je globální, je jedno v čem to držíš (vyjma stabilních akcií typu Lockheed martin)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Josef Melen) (15.3.2023 10:48) reagovat
Solim: Nesouhlasím se vším, cos řekl, ale ve vší úctě by mě zajímalo, co děláš a kde máš zaparkované prachy. Je mi přes 30, ale chybí mi transfer od rodičů a nedokázal jsem při studiích našetřit tolik a zrovna došla krize. Moji prarodiče a rodiče si jejich levné, zděděné a z části i státní peníze užili cestováním, pitím a kouřením, majetky prodali, což vyústilo v to, že já s bratrem nemáme vůbec nic, takže bych i v něčem s Dylinem souhlasil. Díky za případnou odpověď.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (don KokoR (15.3.2023 10:45) reagovat
solim: seš dobrá buzna B-)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 10:28) reagovat
Co to meleš čobole? Jaká inflace? Myslíš, že držím CZK? Nejsme blázni debile... Nepodsouvej mi tvůj životní styl, blbě že severního Maďarska.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (emsyR (15.3.2023 10:27) reagovat
@sajo: toto je postoj s ktorym nesuhlasim. Hrdina nie je ten co ked je zle, tak zdrhne niekam kde iny vytvorili dobre podmienky. Hrdina je ten co zamaka a snazi sa ten kriplstan zlepsit. Sa nediv ze tu zostava luza ked ti sikovni zdrhaju.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (sajo) (15.3.2023 10:20) reagovat
solim - to co setris pre deti bude vdaka inflacii vreckove kym to pouziju, zato ze si zostal v kryplstane namiesto toho aby si kus zamakal a dal im slusne detstvo v normalnej krajine na to si bol prilis lenivy... no moc ti nepodakuju, hlavne ze je to pivecko a knedlik co

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (shadocz) (15.3.2023 10:09) reagovat
OK, takže jsme na tom o něco hůře než Německo a rakousko, a výrazné lépe než slovensko a a polsko.... To mě má jako nějak překvapit nebo něco? není to tak náhodou se vším???????

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 10:02) reagovat
Hele, je mi u prdele, kdy se jí začneš učit...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 9:54) reagovat
Solim: já se naučím matematiku, až ty se naučíš lhát tak, aby ti šlo uvěřit, že ti je 40 let a máš vůbec děti.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (:.) (15.3.2023 9:48) reagovat
Dnešním čtyřicátníkům ty nízké a vzdálené důchody přeju. Další generace nedostanou žádný, a asi jim to ani nějak nebude vadit, protože budou řešit úplně jiný problémy, a tím nemyslím nějakou válku nebo politiku.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 9:46) reagovat
Zase meleš sračky. Vůbec mě nesere, že stat dělá co dělá. A moje děti budou mít ode mě slušnou částku (ne v CZK), takže se o ně nebojím. Anglicky umí dobře, takže jestli se to tu posere, můžou klidně vypadnout. A já se toho taky nebojím. Mam z čeho, na státu budu závislý minimálně. Ale začni se učit matematice, tahle věda se ti hodí v životě ze všeho nejvíc....

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 9:31) reagovat
Solim: kecáš jak idiot. Kdyby si měl 25 let do důchodu, tak na mě nereaguješ, protože ti je 40 let a tím pádem si v první vlně těch, co půjdou v 68 a sere tě taky, že si stát půjčuje 19 miliard ročně na důchody. A bude si půjčovat 34 miliard jestli prezident nepodepíše stop valorizaci. A jestli ti je 40, tak máš malé děti a zmrd jsi ty, jestli je chceš nechat žít ve státě, který míří tryskovým pohonem do insolvence.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 9:24) reagovat
Mluv o sobě zmrde. Já žádnej úvěr nemám, bydlím ve svém novém domě, na důchod mám zatím značně diverzifikovane nasporeno cca 1,5M a do důchodu jdu až za 25 let. Já problém neočekávám. Ale u tebe cuju průser luzre.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 9:19) reagovat
Solim: jo to budu mít problém, protože mám jít v 68 a to není záruka, že ten důchod ještě bude, protože vy sobci potřebujete 20 táců měsíčně na 19 miliardový úvěr každý rok.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 9:14) reagovat
Dyline, ty jseš fakt megahovado. Tvoje matka s filtrem tě neměli moc rádi, co? Smutný dětství, katastrofální dospělost. A ještě ke všemu bez znalosti elementární matematiky. Kdo bude mít velkej problém v důchodovým věku budeš podle všeho ty...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (SatrifR (15.3.2023 9:12) reagovat
obrázek je lživý -> koš

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Joker) (15.3.2023 9:12) reagovat
Vypadá to dost podezřele, když z těch čísel vychází průměrná čistá mzda v Rakousku podobná jako v ČR.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 9:05) reagovat
Soudce z libtardovaneho lidu: důchodový systém je součástí státního rozpočtu. Takže vaše odvody se rozplynuly nejpozději někde kolem vlády Bohuslava Sobotky. Teď už jste závislí jenom na tom, co vám mladí vydělají. Tak přestaňte vysírat lidi v produktivním věku, protože byste taky mohli mít hovno a ne 20 000. Mimochodem tolik peněz spousta z vás nevydělala ani když chodila do fachy

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce z libtardovaného lidu) (15.3.2023 9:00) reagovat
U do přezdívky nepatřilo...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 8:59) reagovat
Dylin je hovado...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Soudce uz libtardovaného lidu) (15.3.2023 8:58) reagovat
No to jsou libtardované lidové soudy. Generace dnešních důchodců chodila za totality do práce místo aby se nechala zavřít do kriminálu za příživnictví. A skoro polovina prošla povinnou základní službou místo aby se nechala zavřít do kriminálu za vyhýbání se vojenské povinnosti. Hotoví komunističtí zločinci. Takže jim teď podsuneme debilní lež , že "víc jak 3/4 tady chce zpět svého sovětského bratra" a obereme je o ještě větší část odvedeného sociálního pojistného. :-D

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (haxoř) (15.3.2023 8:45) reagovat
@Dylin vsetci urcite nie, napriklad moja mama musela ist do predcasneho dochodku pretoze pracovala aj v CZ (pochadza odtial (surodenci mali problem dostat sa na strednu skolu lebo rodicia nerozmyslali dostatocne politicky a mali nejake moralne hodnoty))

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dylin) (15.3.2023 8:39) reagovat
Já bych téhle generaci důchodců dal 10 000 max. Všechno to jsou budovatelé socialismu. Nechodili do práce, chodili do zaměstnání. Skoro polovina byla v lidové armádě a bojuje proti imperialismu ještě 30 let po vzniku ČR a víc jak 3/4 tady chce zpět svého sovětského bratra, kterému slibovala věrnost na věčné časy.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Solim) (15.3.2023 8:35) reagovat
To je zase sračka tohleto... V roce 2021 byl rakouský průměrný plat lehce přes 4000 ecek. Zdanění mají sice o něco větší, ale furt to zdaleka nevychází. Počítám, že s ostatní výpočty budou podobně chytrý. Do koše s tím...

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (haxoř) (15.3.2023 8:25) reagovat
@dfdf je to tak, mozes si znizit danovy zaklad + mozes mat firelmny benefit, ze ti tam nejaky zlomok posle zamestnavatel

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (dfdf) (15.3.2023 8:21) reagovat
haxoř: nad tim sem se taky pozastavoval, ale podle me je tam nejaka souvislost ve stylu "povinne dobrovolne si spor nebo X" pripadne "kdyz si povinne dobrovolne sporis, tak si to muzes odecist z danovyho zakladu" nebo neco na ten zpusob. Proc by do toho mel stat strkat noc mi neni uplne jasny ale.

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (MemR (15.3.2023 8:03) reagovat
Další pilíř jsme měli pár let a pak to zase vláda zrušila. Takže pěkné sraní kolem toho když jsem si to dával do přiznání a pak zase rušil. :-/

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (haxoř ) (15.3.2023 7:53) reagovat
v cz nemate 3ti pilier? nemozete si dobrovolne sporit na dochodok ?

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (BundášikR (15.3.2023 7:52) reagovat
Na Slovensku je průměrná čistá mzda 746 EUR? =)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Dun) (15.3.2023 7:47) reagovat
1100 EUR je 87% ciste mzdy v Rakousku, jasny.. =)

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (vuml) (15.3.2023 7:41) reagovat
Rakušáci berou v čistém míň než poláci?

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (Markéta Adamová PekarováR (15.3.2023 7:32) reagovat
Rakousko důchod má odkdy?

Obrázek 'penze ve svete' Obrázek 'penze ve svete' (55) (15.3.2023 7:31) reagovat
koukám svět je docela malýTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...